Юлски мами 2018г.- тема 6

  • 39 959
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 437
Карам само ако имам повечеобикаляне. Иначе каката е на градина и ако излизам само за едно нещо, без да сменям ърнспорт, си хващам автобуса или метрото. Колана винаги е закопчан и премятам само през гърдите. Но понеже съм с къси крака, още малко и ще ми опре корема във волана и няма да мога да карам вече.

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 240
И аз обичам да шофирам. Всекидневно съм с колата и дори до магазина не ходя пеш. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 110
И аз днес бях на преглед - 36 г.с -
2969 кг .
Плацента 3та степен на зреене ( но тя от началото зрее много бързо ). Тоновете са чудесни , ще ги следим заради плацентата Simple Smile

# 63
  • Варна
  • Мнения: 630
Момичета и аз да се отчета - 37 гс   малкият ми мъж е 2800гр , за 10 дни според доктора ще качи още 200-300 гр това е ориентировъчно. Тонове добри, плацента 2 степен.  Хем се успокоих, хем едно тревожно ми стана Sad  луда работа
Кола все по рядко шофирам- гледам главно да лежа, но определено ми е по- добре аз да шофирам отколкото да се возя. Сякаш аз по- добре избягвам неравности и по- плавно завивам . Само се карам на мм , че все едно вози буренца имам чувство че всички дупки нацелва . Колан по навик винаги слагам и от време на време го намествам.
А и още нещо- хемоглобин 140! Направо Незнам как, при условие , че ХИч не ям месо. Братовчедка ми през бременноста само месо ръфаше и накрая и изписаха препарати с желязо. Явно е до организъм , как усвоява и до колко усвоява разни елементи . А все се притеснявах за този хемоглобин Simple Smile

# 64
  • Мнения: 587
Само се карам на мм , че все едно вози буренца ..

Абе..малко сме си буренца вече всички Smile

# 65
  • Варна
  • Мнения: 630
Само се карам на мм , че все едно вози буренца ..

Абе..малко сме си буренца вече всички Smile

Ох , да сигурно отстрани сме такА. Ама ХИч не ми тежи този корем и ако не ме боляха ставите се чувствам като преди . Пък кантара друго казва 😂
Смятам точно преди да вляза в болницата да се изтегля , от любопитство и после като се върна пак. Предният път Незнам колко оставих в болницата, ама не бяха повече от 5-6 кг .

# 66
  • Мнения: 683
Факт! Аз само мрънкам като ме вози и на края взимам нещата в свой ръце пуфтейки. Но съм решена до последно да си карам, а и вие ме мотивирахте.

И аз имам някакъв рекорден хемоглобин - 136. Месо не ям почти, но смених ферофолгамата с малтофер.

Някой беше споделил за болки в стъпалата. И аз направо умирам, но и тези дни доста седя права/ходя. Мажа се с кремчета, но не бих казала, че помагат. Единственото, което помага е един пакет за охлаждане с гел вътре, който държи студено по няколко 5-6 часа и си лягам с него.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 101
За шофирането - позабраниха ми, че корема ми става на буца, ама иначе за кратки разстояния си позволявам. Иначе - всизко е сглобено, кошарата е сглобена от началото на Май, след като изпрах и изгладих всичко, даже я нагласих и покрих с найлон, за да не се праши, от този индустриалния . Раницата ми за болницата е стегната на 99% и само чакам момента. Предпочитам така, че да не се шашква ММ като настъпи момента. Grinning

# 68
  • Мнения: 275
За шофирането - позабраниха ми, че корема ми става на буца, ама иначе за кратки разстояния си позволявам. Иначе - всизко е сглобено, кошарата е сглобена от началото на Май, след като изпрах и изгладих всичко, даже я нагласих и покрих с найлон, за да не се праши, от този индустриалния . Раницата ми за болницата е стегната на 99% и само чакам момента. Предпочитам така, че да не се шашква ММ като настъпи момента. Grinning
Моя ама хич не се шашна първия път. В 4ч през ноща го събуждам да тръгваме към болницата (в друг град, понеже в нашия няма родилно). Човека стана, направи си кафе облече се и...си очисти обувките с гъба за обувки и то през ноща !! Още му се подигравам хааха 😂

# 69
  • Мнения: 229
Днеска се попритесних - излязоха ми 3 пъти повече стойност на Бактерии в урината. Чета че стават грешки с тези изследвания, някой да е имал такъв случай? Утре ще взема да пусна на 2 различни места пак. Нереално много ми се вижда завишението....

# 70
  • Мнения: 683
Днеска се попритесних - излязоха ми 3 пъти повече стойност на Бактерии в урината. Чета че стават грешки с тези изследвания, някой да е имал такъв случай? Утре ще взема да пусна на 2 различни места пак. Нереално много ми се вижда завишението....

На мен редовно ми излизат. После пускам стерилна урина и нищо. Та направо пускай стерилна, взета според инструкциите.

# 71
  • Мнения: 135
Мисля, че е по- добре урокултура да си пуснеш. 🤗

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 240
+1 за стерилната урина. Най-достеверен резултат ще даде тя.
Аз изпрах сака, сега трябва да подготвям и багажа, но ще изчакам прегледа на 20.06, че отделно имам и още неща за купуване.

# 73
  • Мнения: 16
Здравейте и аз се включвам аз ще раждам в Търново ( първо раждане ми е) и ако някоя от вас е по запозната с родилното там може ли да ми каже по конкретно за списъка за родилното не съм много убедена че всичко написано ми е необходимо а може и нещо да е пропуснато. Благодаря Ви предварително. Пожелавам Ви леки последни седмици.

Аз също ще раждам във ВТ, на мен акушерките ми казаха да взема повече от  чаршафите за еднократна употреба и ми задраскаха иригатора, тъй като ще съм секцио и нямало да ми правят клизма. Другото, което няма да ми е необходимо според мен е термометъра и не мисля да нося. Иначе аз съм била на системи там няколко пъти и съм запозната с обстановката и ако нещо др те интересува питай Simple Smile Ти при кого се следиш и ще раждаш?

# 74
  • Мнения: 208
Шофиране ли? О, даааа, ние с малкото шиле се чувстваме най-добре зад волана. Колан не слагам, влача листа от последния преглед за доказателство (въпреки че отдавна се вижда, че съм бременна, ама все пак...) ММ също е отличен шофьор, но така и не свикна, че вози бременна и тр да е внимателен, да спира по-плавно отдалеч и да не взима завоя на празен булевард на ръчна (като преди няколко вечери, навик му било, та му се навиках и аз Grinning ).

Аз съм в огромна чуденка с тоя багаж за маам и бебе. Всички казват много е, едва се побира ... Аз съм го метнала в един куфар на колелца и той половината е празен, а и торбата за неонатологията е вътре ... Свекърите умряха от смях колко ми бил голям куфарът, а той е от средните ... предпочитам него, че е с колелца и не знам дали няма да ме накарат да си го нося... Май накрая ще ида да си купя т меките сакове, че имаме един и той не е в добро състояние. Имаме много раници, че сме мотористи, но някак не ми се ще с раница да ходя... Вие какво ще използвате?

Аз до преди няколко дни се панирах от наближаващото раждане ... После се почна с едни нерви заради трети лица, едно кошмарно спане, на улицата си имаме 2 пияндета и взеха да се редуват през вечер с пиянските истории и музиката, а на затворен прозорец не се живее ... и вече нямам търпение да си взема последните парички от офиса да си допълня бюджета и да се ражда момата ... А един ден така ще се наспя по корем и по гръб (без да ми се схваща нерва), че ще заприличам пак на човек Grinning Никога вече няма да легна настрани!

Общи условия

Активация на акаунт