Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 12

  • 118 013
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 11 729
Бугаца - няма такъв разкош, със сирене и рикота. Вероятно тези от нас които ходим в Гърция са наясно за какво иде реч. - Dimitra`s Dishes





Свинско бонфиле на тиган с едни френски картофи на фурна



Испански флан с кафе

# 196
  • Мнения: 1 265
Бугаца - няма такъв разкош, със сирене и рикота. Вероятно тези от нас които ходим в Гърция са наясно за какво иде реч.
Ако  прескочиш рикота-та (пардон изварата Smiley ) и сложиш мъъъъничко твърд кашкавал !!! - МММ раазкошшш. Димитра слага извара за .... пълнеж Thinking  В нейните пити, баници (бугац-и) и т.п. почти винаги има извара.
Опитай с твърд кашкавал и после кажи.

# 197
  • София
  • Мнения: 15 483
Пилешки пържолки маслено-винен сос.



# 198
  • Мнения: 9 120
такова пиле и риба мога да ям всеки ден HeartHeart Eyes
Марчева, от опит знам, че баницата е вкусна, но на фона на това бонфиле долу бих я пропуснала Wink 
Скрит текст:
В другата тема те четох от болницата и подкрепям за качествените продукти, хубавата сметана и тн. Скоро спорихме с приятел, който искаше да му правя сладолед с машината (а моята с генератор, тежи си, не мога да изкарвам как да е) и му обясних, че сладолед със смес от пакетче няма да яде у нас. Друг да му прави. Много ми трябваше да обясня защо, накрая схвана едва, когато му казах, че прави сравнение с кюфте от Била за 30 ст. и домашното от глиган, което дъвчеше в момчента  Слагам в скрит текст, в онази тема няма да имам време да надничам
Иначе още съм с лява ръка само, но успях да обера босилека и направя още 4кг песто за фризерите. Да живеят уредите Simple Smile

# 199
  • София
  • Мнения: 11 729
Бугаца - няма такъв разкош, със сирене и рикота. Вероятно тези от нас които ходим в Гърция са наясно за какво иде реч.
Ако  прескочиш рикота-та (пардон изварата Smiley ) и сложиш мъъъъничко твърд кашкавал !!! - МММ раазкошшш. Димитра слага извара за .... пълнеж Thinking  В нейните пити, баници (бугац-и) и т.п. почти винаги има извара.
Опитай с твърд кашкавал и после кажи.
Да, Димитра слага рикота, защото абсурд е да намери в САЩ Mizithra или Anari, както и у нас,  знаеш за какво говоря, затова и препоръча за се ползва рикота. За Бугаца трябва да е кремообразно сирене, няма такова как да намеря, хубаво, пухкаво, влажно, напълно безсолно. Този вид сирене съм го търсила години наред из Гърция - няма, има го на о-в Крит и Кипър, но когато бях в Кипър изобщо не ми е идвало на ум да приготвям Бугаца.  Wink Ако сложа бълг. кашкавал - абсурд, той е с ниско качество, ще се разтече неприятно и най-вече има неприятен аромат, което ще доведе до изхвърляне на този  сладкиш, знаеш, той е перфектен сладкиш. Много е добър с крем, но аз не исках с крем, а със сирена. Стана жесток, след като изстина плънката се стяга и се реже перфектно на малки  силно хрупкави правоъгълни парчета, така както го поднасят в Солун, много парченца в порция, нарязани перфектно.   Simple Smile

Пепи, сега те прочетох, това бонфиле, е перфектно. Имах гости за вечеря и "избих рибата" с него. Рецептата е крайно елементарна, но с перфектен резултат. Този път го приготвих Medium Rare - вътрешна температура точно 52 градуса измерени с кулн. термометър и после за 3 мин на 200 градуса ни повече , ни по-малко.  Не го снимах , това е по-стара снимка, защото докато се обърна и него вече почти го нямаше, бяхме 4 човека, съвсем точно си дойде. Доволна съм, цун по ръчичките на Марчето.  Wink Simple Smile
Пепи, за хубавите продукти - две мнения няма. !!!!

# 200
  • София
  • Мнения: 19 306
Само да попитам дали посоченото Фило пастри са нашенски кори?
От обясненията разбирам така, но все пак питам запознатите

# 201
  • София
  • Мнения: 11 729
Само да попитам дали посоченото Фило пастри са нашенски кори?
От обясненията разбирам така, но все пак питам запознатите
Да, това са нашите кори да баклава-фини. Там при Димитра корите са с номера, 1.2.3... това е указание за тънкостта им.

# 202
  • Мнения: 1 265
Да, Димитра слага рикота, защото абсурд е да намери в САЩ Mizithra или Anari, както и у нас,  знаеш за какво говоря, затова и препоръча за се ползва рикота. За Бугаца трябва да е кремообразно сирене, няма такова как да намеря, хубаво, пухкаво, влажно, напълно безсолно. Този вид сирене съм го търсила години наред из Гърция - няма,
Марчева - Mizithra има, но просто не си знаела къде да търсиш Smirk  Anari (или Халуми) също можеш да намериш. Следващия път като тръгнеш за Солун, кажи. Ще те Опътя Nerd А ако си много послушна ще ти кажа как да си направиш домашна Мицитра - много е лесно! Ти такива неща правиш, че една Мицитра ще ти се опъне. А от такова бонфиле - хич не се отказвам.
Пепи - майстора си е майстор. И с една ръка пак направи песто-то Sparkling Heart
Тайне - придърпвам си чинийката с пилешкото. У дома се мръщят на разните му сосове, но аз пак си готвя.

Днес - пържола, китайски рула и салата; таратор. За десерт диня.



# 203
  • София
  • Мнения: 15 483
Сем, това първо се пържи в малко мазнина, овкусено и оваляно в брашно, до златисто.После се налива половин водна чаша бяло вино и се захлупва да поври, брашното и виното правят соса.Накрая се добавят три парченца масло.Става много крехко и сочно. Не му правя сос отделно.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 729
....................
Марчева - Mizithra има, но просто не си знаела къде да търсиш Smirk  Anari (или Халуми) също можеш да намериш. Следващия път като тръгнеш за Солун, кажи. Ще те Опътя Nerd А ако си много послушна ще ти кажа как да си направиш домашна Мицитра - много е лесно! Ти такива неща правиш, че една Мицитра ще ти се опъне.

..........
Ма, послушна съм, не се и съмнявай в мен.  Wink
sem ми аз такова,...то като не си зная,  Confused   а и ти като не казваш, че Анари и Халуми е едно и също... ми аз имам 4 пакета в момента Халуми  в хладилника, та ... едно и също ли е?? То, Халумито едно твърдо, знаеш, вероятно трябва да го стържа на ренде, тъй ли?, брях,  да се чуди човек доде е жив все се учи, нал` тъй.
Пиши на ЛС как се прави тази Мицитра, аз я наричам, що`т толкова зная,  Мизитра   smile3538

# 205
  • София
  • Мнения: 3 504
Както винаги сте се представили подобаващо и ме оставяте да се блещя в захлас в монитора Heart Eyes

От мен кюфтаци на скара с гарнитура



С гарнитурата си поиграх малко (трудно нарязах тиквичките с картофобелачка), но си заслужаваше: тиквени рулца с шунка и кашкавал



# 206
  • Мнения: 1 265
С гарнитурата си поиграх малко (трудно нарязах тиквичките с картофобелачка), но си заслужаваше: тиквени рулца с шунка и кашкавал

Ани - аз скоро правих същото но.... навиването беше на обратно (тиквичката в бекона, че бяха от консерва). А при теб се е получило много по-красиво Flowers Hibiscus Благодаря за идеята.
Марчева - имаш ЛС
Скрит текст:
аз затова казах някакъв твърд кашкавал - имах в предвид от рода на италианските като пармезана. Но ти щом имаш Халуми - значи ще направиш перфектната бугаца. А за правоговора на Мицитра-та не сЪ притеснявай (то се произнася по-скоро като Ц - нещо средно между Ц и З - да си изкълчиш езика).

Днес у дома - фрикасе,

* добружанки

* салатата

* еклери с шоколад

# 207
  • Мнения: 1 804
....
Днес у дома - фрикасе,

...
И ние сме на фрикасе, само че още нямам снимков материал, понеже снощи само го сготвих, но не го ядохме Smile Като стигнем до него, ще го покажа Wink

# 208
  • Мнения: 353
такова пиле и риба мога да ям всеки ден HeartHeart Eyes
Марчева, от опит знам, че баницата е вкусна, но на фона на това бонфиле долу бих я пропуснала Wink 
Скрит текст:
В другата тема те четох от болницата и подкрепям за качествените продукти, хубавата сметана и тн. Скоро спорихме с приятел, който искаше да му правя сладолед с машината (а моята с генератор, тежи си, не мога да изкарвам как да е) и му обясних, че сладолед със смес от пакетче няма да яде у нас. Друг да му прави. Много ми трябваше да обясня защо, накрая схвана едва, когато му казах, че прави сравнение с кюфте от Била за 30 ст. и домашното от глиган, което дъвчеше в момчента  Слагам в скрит текст, в онази тема няма да имам време да надничам
Иначе още съм с лява ръка само, но успях да обера босилека и направя още 4кг песто за фризерите. Да живеят уредите Simple Smile


може ли да кажеш как правиш песто за фризера. Нещо различно ли е.

# 209
  • Варна
  • Мнения: 522
Много апетитен сладкиш! май имам едни изостанали овесени ядки, ще ги вкарам в употреба Simple Smile
pip4i, страхотна ти е тортата от тиквички! И барбуна Simple Smile  гледам го с тъга, че рядко намирам.


поредна доза песто от босилек за зареждане на фризера Simple Smile http://pep-4o.blogspot.com/2017/06/blog-post_26.html

и миди и скариди на тиган с масло и чесън.

Ето тук е написано.Позволих си да отговоря вместо Пепчо.

Общи условия

Активация на акаунт