Мартенски мами 2019

  • 45 763
  • 709
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 204
Здравейте мами,
Как сте?
Днес си направих кръвния тест и утре съм на преглед. Някой питаше какви изследвания са назначавани та затова ще споделя какво точно включваше БХС в първи триместър:
 - хематология (пълна кръвна картина), биохимия (глюкоза, общ белтък и др.), кръвосъсирване, урина, инфексиозни болести (сифилис, СПИН, хепатит), ТSH (Тиреотропен Хормон), хормонален анализ, Токсоплазмоза.
Надявам се, че утре ще ми разчетат всички резултати. Виждам, че съм с нисък хемоглобин - 116 при референтна стойност 120-160.

# 616
  • София
  • Мнения: 1 146
Здравейте и от мен,
Мина прегледа - Бебето е ок, пораснало е доста, прилича на човече вече 😍 Записаха ме за БХС за 11.09, та следващия преглед е чак тогава 🙄 Нещо шийката не се хареса на док., та сигурно ще имам и серклаж, но каквото такова, важното е да го добутаме до 9 м.
Plezla и моя хемоглобин е 100 даже, та пия и тотема 😘 Утре всичко да е наред 🤗

# 617
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Благодаря ви момичета за споделената информация за изследванията. Аз ще ходя на ФМ на 03.09 , а кога трябва да дам кръв за БХС, нали след ФМ е обикновено? Някоя от всс направила ли е някакъв вид пренатест...? Хубава вечер на всички и стойте на хладно 🤗🤗🤗

# 618
  • София
  • Мнения: 1 146
Irina в Щерев искат преди прегледа, за да са готови резултатите от кръвта.

# 619
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Предполагам, че навсякъде е различно. С предишната бременност имах Фм орез 13 г.с. и бХС в 15 г.с. Може и заради това да се бъркам.... ще попитам преди това, за да не съм неподготвена 😉

# 620
  • Мнения: 13
По принцип по изследванията като ви излезе нисък хемоглобин веднага ли ви изписват желязото? Други изследвания не пускат ли?

# 621
  • София
  • Мнения: 1 146
Irina наистина най-добре ги питай.
matilda при бременност веднага изписват май. Моя по принцип е нисък и трябва да пия желязо, но го спрях, че ми писна и ми е гадно. Но преди пункцията, удари 100 и анестезиолога ми се накара и сега го пия. Иначе изследват феритин и желязо.

# 622
  • Мнения: 111
danaq_lv,

Забранила си си личните съобщения. Моля прати ми мейл, за да те поканя в групата. Поканата ще приемеш после от мейла. (нека мейла е асоцииран с акаунта ти във фейсбук.) Благодаря.
готово

Стягане на корема и аз усещам- с първата бременност не помня да съм имала,ама и да съм имала не съм им обръщала внимание.Ама виж кака забравих да питам днес акушерката-ходих за бележки за изследвания...но още не съм ги правила-сигурно в събота ще отида.

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 21:33 от danaq_lv

# 623
  • София
  • Мнения: 216
Djiji, пиши като мине днес феталната, какво гледат, какво ти казаха?

# 624
  • София
  • Мнения: 1 146
iva_angel аз съм чак за 11.09, някоя друга мацка - май беше за днес Simple Smile

# 625
  • Мнения: 2
Здравейте!!!! Присъединявам се и аз към вас с термин 04.03. Simple Smile втора бременност ми е и съм член на Декемврийки ‘14. Ще се постарая да бъда полезна на майките, които са с първа бременност. Радвам се, че наближава краят на първия триместър, защото при мен премина тежко и с ужасно повръщане...... на ФМ съм на 23.08 и ще съм много щастлива, ако успеем да разберем и пола на бебето! Simple Smile

# 626
  • Мнения: 20
Включвам се и аз Simple Smile Днес бях на вторичен преглед в МД и всичко е наред. Др седмица съм на ФМ в сряда 22.08 а в четвъртък ще е БХС то. В 11г.с +1д. И сме цели 4.61см. Също нямам търпение да разбера пола на бебчето 😊

# 627
  • Мнения: 20
Здравейте, бъдещи мами Kissing Heart Аз съм в 9г.с вече, на първи преглед бях на 30.07. Лекарската каза, че всичко е наред и след 10-14 дни да отида отново, за да видим/чуем сърчице. Проблемът е там, че тя приема само на частно, а в момента нямам възможност да плащам 50лв за преглед и 15 за пътни до Пловдив. Не съм записана на ЖК, тъй като още не съм се ориентирала при кого.... нещо много напрегната се чувствам последните дни. Само аз и приятелят ми знаем, искахме да кажем на родителите след като чуем/видим сърчицето, но вече се чудя дали да не споделя с моята майка, понеже тя е най-скоро раждала - 2014 и 2016г... откачам вече

# 628
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Здравейте на новодошлите мами. Желая ви много спокойна и щастлива бременност с прекрасни здрави бебета на финала.
Meri.D., щом майка ти е раждала скоро, сигурно ще ти е голяма опора и ще ти помага с каквото може. Важното е ти да си спокойна, защото бебчето усеща всичко. Желая ти много много прекрасни емоции 🤗🤗🤗

# 629
  • София
  • Мнения: 204
Включвам се за информация от днешния преглед - правиха ми ехографски скрининг и на базата на кръвните изследвания изчисляват рискове за Даун и др. заболявания. Всичко е наред, видяхме бебето има си всичко Wink Мериха ми кръвно за прекламсия и е в норма. Даже д-р ми каза и на 90% какъв ще е пола.

Общи условия

Активация на акаунт