А можете ли да кърмите на тъмно?

  • 2 569
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 310
Първите няколко месеца и ние спяхме на нощна лампа и сега се чудя защо. Тогава се мъчехме да спим в отделни легла и в крайна сметка винаги се събуждаше между нас. Откакто окончателно си започна да спи при нас без да се опитвам да го местя спим на тъмно и много по-добре.

# 46
  • Мнения: 1 735
Събуждайки се, за да поиграе

„Нашето дете спи с нас, а на нас това ни харесва, но понякога той се събужда посред нощ с блестящи очи много активен и иска да играе. Отначало това ни изглеждаше забавано, но после ние просто се уморихме. Как да го избавим от този навик?”

В детето трябва да се сформират определени представи за нощния отдих. Трябва да му се даде да разбере, че леглото – това е място за сън, а не за игри. Ние решаваме този полузабавен нощен проблем „преструвайки се на мъртви”. Когато детето се събужда с желание да поиграе, ние се правим, че спим дълбоко и не забелязваме неговите намерения. Лежете тихо със затворени очи, а по-добре се обърнете с гръб към бебето. Понякога е трудно да се издържи. Детето започва да ви дърпа, да пълзи по тялото ви, старае се да ви привлече вниманието, особено ако още в самото начало сте го обнадеждавали някак-си. Но ако издържите достатъчно дълго, то, най-накрая ще разбере, че нощта е за сън, а не за развлечения.

Точно така и постъпвахме ,когато ставаше така ,въпреки че много рядко ни се е случвало.
И в действителност ,рита ,катери се по мен ,скубе ме(ей това е кофти  Crazy ),и като види че не *бавам ,заспива доста бързо.Все пак пълният мрак и тишината я предразполагат. Размрънка ли се ,обръщам се към нея ,бутвам й  цица и готово.  Party

# 47
  • Мнения: 3 886
не съм имала проблеми до с коро ми се будеше да ЯДЕ нощно време без да паля пампата  и давах да яде и веднага заспиваше стъпките са ни като на ЦВЕТИ  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Joy Joy hahaha hahaha bowuu

# 48
  • Мнения: 296
на тъмно хапва детето, за 5 мин и после продължаваме всички да спим. Няма час, когато замрънка ставам машинално, давам цица и така, всички спим, мъж ми даже не усеща кога ядем, а детенце си спи в леглото самичко та ставам даже.
Сама си определя режима, до скоро се будеше около 3 после сама взе да се събужда чак към 6 а последните дни се събужда за 1 ви път в 8! та така Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 929
Да, кърмя на тъмно. А и малкият суче, спейки, така че не му е необходима светлина. Явно се ориентира по миризмата.

# 50
  • Мнения: 393
Мога на тъмно, на светло, във всякакви пози LaughingНощем ни свети лампата в коридора и тази светлина ми стига.Деси, надявам се и вие да се научите -мисля че така бебчо няма да иска да играе.

# 51
  • Мнения: 1 353
За мен не знам, но Али я е страх. Когато изтася, дори да е задрямала се окорва Shocked. Така че ще се мъчим на светло Weary.

# 52
  • софия
  • Мнения: 88
само на тъмно се кърмим....понякога и тя се буди в "най-приятните"часове да си поиграе,ама като не и обръщаме внимание....заспива ,но светна ли лампата.....смятай че е станала и готова за луда игра Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 1 353
Вече се кърмим на тъмно, но не съвсем. Щорите на прозорците са отворени и влиза светлина от улицата. Лампата вече дори й пречи

# 54
  • Мнения: 1 000
Ние сме си взели тъмно синя крушка...10 или 15 вата беше......
и така сме си решили проблема.....поддържа мноооого слаба светлина.......колкото да не се пребия, като ставам.....

# 55
  • Мнения: 1 381
Ако се притесняваш, че няма да "види" цицата, няма такъв случай. Моят син докато го кърмех винаги се е будил към 3-4 часа, дори и като хапваще пюрета. По скоро въпроса е ти да не се притесняваш нещо, аз все имах страх, че както го кърмя ще заспя и ще се изтърколи на пода или че няма да го преместа и ще го смачакам - (солидна жена към 90 кг бяха) и за това си пусках лампата на бебефона, която е много слаба, даже не е нощна неможе да се чета на нея примерно. Така че може някаква много слаба крушак с тъмно абажурче или нещо преметнато през лапмата шалче.
Мисля, че в твоя случай това е период от развитието на детето спомням си, че повечете мъничето (понеже бяхме 5 майки в квартала с бебожи на близки месеци)  в този период почваха да се будят призори и да искат да играят. Много често съм заварвала Коко да и играе тихо и кротко с играчките в леглото. Не съм много сигурна, но от поста ти останах с впечатление, че спи при вас, което за мене не е приемлив вариант.

# 56
  • Мнения: 422
Нощем спим на тъмно и така се кърмим.........иначе се събужда и е готов за игра ..разговори и т.н Joy

# 57
  • Мнения: 7 605
И ние папкаме на тъмно. Леглото й е до моето, в момента в който иzдава zвуци/zнаци 4е е гладна, вzимам я в наШето легло, вадя цица и тя сама си намира zърното, ниЩо 4е е сънена и 4е е със zатворени о4и. 4ела съм, 4е zърното е най топлата 4аст на гърдата и бебетата по това се ориентират и го намират лесно  Thinking  Колко време су4е, не zнам, не ми е ясно коя от нас двете zаспива по рано  Wink  Обикновенно се събуждам 4ас по късно и виждам една гола цица и едно спяЩо с отворена уста дете пред нея  Heart Eyes 

# 58
  • Мнения: 3 478
И ние сме на тъмно Mr. Green Лампа не светкам че после незнам. Тя вече не става така или иначе, но сутрин се буди по тъмно и така си я взимам в леглото и пак спим до 7-8.

Общи условия

Активация на акаунт