Тряба ми добър детски психолог

  • 7 715
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 472
  Luluto следя ти темата от както я пусна, честно казано подозирах, че има нещо в отношенията с баща й, което да провокира подобно поведение. Това, което си писала за режима, който има с него до обоснова съмненията ми, интересно ми е как ти реагираш на нарушаването на правилата, когато разбереш. Децата са страшно буквални в тази възраст, от една страна показват  самостоятелност, но от друга те още търсят защита и подкрепа, тя има създаден режим от теб, приема го рутинно, не спазването му е някаква форма на бонус  Laughing, но от теб се очаква да реагираш отрицателно и киритично в такива случаи. Ако си преценила, че ситуацията е деликатна и  е по-добре да не изказваш пред нея неодобрението си, тя няма ка да го разбере, за нея не оспореното неправилно е проява на липса на загриженост. Разбира се проблема, може да е съвсем другаде, дано консултациите с психолог да ви помогнат.
 

Да, в интерес на истината директно пред нея не коментирам, че намирам за недопустимо висенето на 7 годишно дете в кръчма до нико време #2gunfire Опитах се веднъж да кажа нещо, но тя реагира толкова остро, сякаш съм ударила шамар на баща и Shocked Приего не като загриженост за нея, а като лошо отношение към него. От тогава, когато се случи нещо такова, си замълчавам за момента, но после в друг разговор с нея обяснявам, че подобно поведение е недопустимо. Не споменавам баща и, а просто се правя че коментирам други родители и други деца и се възмущавам от техни постъпки. Тя  доста бързо чатка и веднага прави паралел. Сега обаче се замислям дали пък по този начин пак не правя грешка, защото детето автоматично си прави извода, че баща и спада към категорията безотговорни. Това не е никак далеч от истината, но на нея едва ли е кеф, че татко и е такъв Rolling Eyes Нито е да го подмина все едно нищо не се е случило, нито е да направя забележка Thinking

Вчера си запазихме час и в петък ще я водя. Вчера си разговаряхме с човека на дълго и на широко и той също иска да се срещне и с бащата. Само не ми е ясно как ще го убедя да отиде Rolling Eyes

Аз като на всяка манджа мерудия....та и по тази тема да се изкажа bowuu
Поздравявам те за решението да се обърнете към специалист. ОПределено това е верния път за решаването на проблема. Стискам палци да попаднете на точния човек Peace
 Моят син е много по-малък на 2 и половина е, но зимата ми направи същия панаир. Тотален отказ от храна. Направи гладен запек, коремчето му се изду като на сомалийче, хлътнаха му бузите и очите му изглеждаха точно толкова ококорени като на твоята щерка красива Rolling Eyes
Причината беше, че освен него гледах и едно момиченце на същата възраст на едни приятели за около 3 месеца. Децата си обшуваха и си играеха перфектно, но Крис абсолютно спря всякакъв прием на храна. Оцеля, защото пиеше натурални сокове и защото го хранех нощем с шише докато спи  Embarassed Беше ми станало фикс. по цял ден правех филийки, кремчета..и какви ли не чудесии, за да го прилъжа да яде. Докато в един момент не се усетих, че той просто много силно ревнува от другото дете и си задоволява егото, като ме държи непрекъснато в напрежение и концентрирана върху проблемът му с яденето.
Принудих се да откажа на хората да им гледам момиченцето, спрях да говоря в негово присъствие за неяденето, както и да го моля да яде и чудото стана. Пожелавам ти бързо да решите проблема и всички в къщи да се успокоите. Praynig

Ами то мойто много обича да е център на вниманието и де да го знам, може и да не иска да дели вниманието със сетра си. Ама пък при нас няма как да откажа да гледам бебето Grinning С психолог, без психолог, ще и се наложи по някакъв начи да свикне, ако това е проблема Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 413
Лулу, а има ли някакъв точен момент във времето, от който е започнал проблемът с твоята красавица? Можеш ли да го свържеш с отиване на гости на таткото например? Питам те, защото мен брат ми и едно негово гадже ме бяха завели с тях на бар, въпреки че съм била по-голяма - поне 7 ми клас - програмата с голите мацки така ме беше отвратила, че около седмица бях като пияна. newsm78

# 32
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Минахме го това. Бяхме и на психолог.  #Crazy Но в медицивски център, не в училището.

Доволна съм. Имаше защо.  Peace Но трябва да знаеш, че изисква време.

Ако искаши обади ми се на Лични. И без това ще я търся за една друга майка. Като ще говоря за един човек, направо ще говоря  за двама.

Би ли пуснала адреса и телефона тук, и аз искам да заведа дъщеря ми. Ще съм много благодарна....

# 33
  • София
  • Мнения: 1 098

0887 281104


Попитах я първо и тя се съгласи да пусна номера.

Ако имате притеснения пишете ми на Лични и ще ви съдействам.  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 1 655
Бих желала да поясня, че хомеопатията лекува човека като едно цяло - на физическо, психическо и умствено ниво! Поради това отстоявам мнението си, че с хомеопатия детето би се оправило по-бързо. Това, разбира се е мое мнение, ако имаш съмнения потърси мнението и на други хора, които се лекуват с хомеопатия. Желая ти успех, каквото и да решиш. Надявам се малката бързо да се оправи и това да остане само лош спомен за вас.   Hug
Подкрепям!
Лулу, помисли и за този вариант като втора инстанция. Аз самата станах свидетел на психическото преобразяване на синът ми с хомеопатия.
Успех, дано скоро има с какво да се похвалиш!

# 35
  • Мнения: 6 472
Бих желала да поясня, че хомеопатията лекува човека като едно цяло - на физическо, психическо и умствено ниво! Поради това отстоявам мнението си, че с хомеопатия детето би се оправило по-бързо. Това, разбира се е мое мнение, ако имаш съмнения потърси мнението и на други хора, които се лекуват с хомеопатия. Желая ти успех, каквото и да решиш. Надявам се малката бързо да се оправи и това да остане само лош спомен за вас.   Hug
Подкрепям!
Лулу, помисли и за този вариант като втора инстанция. Аз самата станах свидетел на психическото преобразяване на синът ми с хомеопатия.
Успех, дано скоро има с какво да се похвалиш!

Имам го предвид този вариант.  Даже говорих и с хомеопатката, при която ходя обикновено. Тя ни даде разни неща, но твърди, че трябва да си отидем на психолог, най- малкото за да разберем от къде тръгва проблема. Нали се сещате, че ако се е впечатлила от нещо, което има вероятност пак да се повтори (за насилие дори не ми се иска да споменавам), хомеопатията е временно решение. Сега пие някакво лекарство за подсилване на апетита и още едно за успокояване (за хомеопатични говоря) и мисля, че има ефект.

Лулу, а има ли някакъв точен момент във времето, от който е започнал проблемът с твоята красавица? Можеш ли да го свържеш с отиване на гости на таткото например? Питам те, защото мен брат ми и едно негово гадже ме бяха завели с тях на бар, въпреки че съм била по-голяма - поне 7 ми клас - програмата с голите мацки така ме беше отвратила, че около седмица бях като пияна. newsm78

Ох, тя моята красавица по принцип си е много чувствителна и леко граничеща с проблемна Sad Нещата ескалираха от около месец насам.
Детето споделя невероятно трудно. Трупа всичко в себе си без никакви видим признаци. В един момен просто избива, но така, че хич няма и да ти хрумне от къде идва проблема Rolling Eyes В началото на учебната година ми беше изпилила нервите с безобразна дисциплина в училище. Направо бях решила, че съм направила грешка, като съм я записала от тази година. В един момент нещата се поуспокоиха и аз реших, че се е адаптирала. Едва март месец разбрах, че е имало причина. Две по- големи деца не са давала на нея и приятелката и да влизат в тоалетната Shocked Това се е случило точно два пъти и онези хлапета малко или много са го правели на майтап (не са ги удряли или заплашвали, просто са се хилели и не са ги пускали). Двете госпожици много са се притеснили и са се стискали по цял ден. Накрая другото момиченце се е напишкало един ден. Майка му е разбрала за случая и е говорила с учителката. За въпросната случка разбрах съвсем случайно от другото дете на един детски рожден ден. Подпитах Ина и тя си призна, че е ставала да се разхожда в часовете, защото и се е пишкало  Cry Cry Cry После пък решила, че не може така да се оставя да я тормозят, както нея, така и приятелките и и е почнала да раздава еднолично правосъдие навсякъде  Shocked
Та така Sad Нямам идея какво ще излезе сега, но ако не прояде в скоро време ще влизаме в болница Confused

# 36
  • Мнения: 5 877
Това е идея, говори с другите деца, говори с учителките - всеки, който може да ти даде представа какво се случва.
И наистина опитай да играеш с нея на някаква стимулираща въображението игра - асоциации или нещо такова, може да ти подскаже ключето.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лул, трябва да й споделиш 1-2 истини за живота в б-цата. Вярвам помниш 2000-ната г., когато аз бях с моята щерка 20 дни в 5-та Градска. Така здраво я надупчиха и беше настръхнала от абокати, системи, игли и т.н.
Та сега, когато реши да не яде, точно като Ина, просто й припомням, че отива в б-цата на системи, но аз няма да ида с нея ('щото кой ще гледа дребен), а ще седи там сама. Тогава през 2000г. имаше едно дете на 4г., което беше самО, без майка си и тя много добре го помни.
Та втрещява се и да ти кажа, все нещо яде. Аз отдавна вече съм я оставила на мира по въпроса с храната й, така че явно и от това малко или много тя прояде.

Срещни Ина с Катето. Нека си поговорят 2-те и нека под формата на игра-въпроси се опитайте да проучите повече за проблема.
А за бившия не знам какво да кажа  Sick... не беше такъв бре  Crossing Arms...к'во му направи таз 2-рата?  newsm78

# 38
  • Мнения: 705
И аз съм за хомеопатията. Но както има добри психолози, така има и добри хомеопати. Мога да ти препоръчам двама, ако искаш. Мисля, че трябва паралелно да помагат хомеопат и психолог.

Баща й обича ли я? Ако да и ако не, показва ли го? Той знае ли за проблема? Какво е отношението му? Не е ли той за психилог, за да преосмисли отношението си към детето?
Имала съм подобни проблеми в семейството. Наистина може да се окаже, че друг човек има нужда от разговор с психолог. Не, защото не е наред, а защото не се е сещал да види нещата от разни страни.

Желанието на детето е много мощен инструмрнт. Това, че се съсипва е по нейно желание. Млада е, силна е и нещо й е влязло в главата. Значи със сигурност ще устои на всякаква намеса, ако не поиска да се промени.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 08:21 от mayaa

# 39
  • tardis
  • Мнения: 329
Лулу, дано посещението при психолог помогне, стискам палци да не стигате до болница!

Нямам опит с голяма дъщеря, но аз самата като дъщеря съм се държала по подобен начин.
Първо - щом детето ти е казало, че ако изчезне на теб единствено ще ти е мъчно, значи не ревнува от сестричката си. Напротив смята, че си един от малкото хора, които я обичат. Иначе нямаше да се изрази точно така, според мен.
Второ - тя с цялото си поведение наистина цели "да изчезне", най-вече като отказва да се храни. Това може да  е умишлено, може и да е неосъзнато, но детенцето е дълбоко разочаровано от някой, когото е смятало за приятел и е прехвърлило огорчението си върху всички външни хора. (Надявам се да не става въпрос за бащата, както беше при мен, защото той е много важен символ и заплитането е доста сериозно.) Чрез тази проекция светът вече изглежда като едно ужасно място, където хората не са приятели, а само гледат как да ти навредят и използват. Едно лишено от любов място. Всяка случка навън, всяко поведение, всеки поглед се филтрират през този нов мироглед.
И е "сърдита" на всички хора въобще, държи се безцеремонно (те не ме обичат, може и да ме мразят, защо на мен да ми пука?), все й е едно дали ще се разболее, това е един вид отмъщение към света. Знам, нещата може и да не звучат логично, но психиката е доста сложно и овъртяно нещо...
Всъщност е само предоложение, но докато те четох точно на това ми заприлича всичко.
При всички положения един наистина добър психолог би помогнал много и те поздравявам, че не си послушала "пристрастените към медикаменти" психолози; така е най-лесно за тях, и най-безотговорно.

Играете ли заедно? Играта е един от начините детето да се отпусне и да споделя. А и човек играе с приятели. Когато играете на нещо, независимо какво, вие играете и на приятели и в случая може да се доближи до метода на психодрамата.
Успех и много усмивки   bouquet Hug Hug

# 40
  • Мнения: 6 472
Това е идея, говори с другите деца, говори с учителките - всеки, който може да ти даде представа какво се случва.
И наистина опитай да играеш с нея на някаква стимулираща въображението игра - асоциации или нещо такова, може да ти подскаже ключето.

Това по принцип ми е стандартния начин за извличане на информация за нея Sad Лошото е, че тя и на тях не казва. Приятелчатата и просто ми разказват разни случки, от които аз евентуално си правя изводи, че може да има проблеми и после говоря с щерката. Между другото, като я настъпя по болното място, тя веднага си признава и става приказлива, ама то трябва да си пророк или телепат, за да може всеки път да се сещаш, какво и къде е ставало и я е впечатлило.
Тя милата е голямо плямпало и не можеш да и затвориш устата, но ти говори всички друго, но не и нещо свързано с нейни преживявания. Направо е родена за политик - може с часове да говори и в крайна сметка да утановиш, че не ти е казаа абсолютно нищо.

И аз съм за хомеопатията. Но както има добри психолози, така има и добри хомеопати. Мога да ти препоръчам двама, ако искаш. Мисля, че трябва паралелно да помагат хомеопат и психолог.

Баща й обича ли я? Ако да и ако не, показва ли го? Той знае ли за проблема? Какво е отношението му? Не е ли той за психилог, за да преосмисли отношението си към детето?
Имала съм подобни проблеми в семейството. Наистина може да се окаже, че друг човек има нужда от разговор с психолог. Не, защото не е наред, а защото не се е сещал да види нещата от разни страни.

Желанието на детето е много мощен инструмрнт. Това, че се съсипва е по нейно желание. Млада е, силна е и нещо й е влязло в главата. Значи със сигурност ще устои на всякаква намеса, ако не поиска да се промени.


Давай насам координати Praynig Аз ходя при една жена, но съм склонна да потърся и още едно мнение.
Баща и я обича и когато я вижда мисля, че и го показва. Само дето я вижда нааааай- много по веднъж месечно. И да знае за проблема, но според него това не е нещо съществено, всички минавали през такъв период #2gunfire Той в общи линии така се държи, че не за психолог, ами направо за психиатър е, ама айде #Crazy Водя преговори да дойде с нас, но за сега са безуспешни. Принципно нямал нищо против, ама защо изобщо трябвало да занимавам детето с глупости и второ, той имал много работа и командировки в момента.

Лул, трябва да й споделиш 1-2 истини за живота в б-цата. ....
.....А за бившия не знам какво да кажа  Sick... не беше такъв бре  Crossing Arms...к'во му направи таз 2-рата?  newsm78

Обясних и аз доста неща, та даже и до болница ходихме да види за какво иде реч (на свиждане бяхме). А той бившия и преди си беше такъв в по- лека форма, ама вие не вразбирахте, защото аз замазвах пейзажа Embarassed

Второ - тя с цялото си поведение наистина цели "да изчезне", най-вече като отказва да се храни. Това може да  е умишлено, може и да е неосъзнато, но детенцето е дълбоко разочаровано от някой, когото е смятало за приятел и е прехвърлило огорчението си върху всички външни хора. (Надявам се да не става въпрос за бащата, както беше при мен, защото той е много важен символ и заплитането е доста сериозно.) Чрез тази проекция светът вече изглежда като едно ужасно място, където хората не са приятели, а само гледат как да ти навредят и използват. Едно лишено от любов място. Всяка случка навън, всяко поведение, всеки поглед се филтрират през този нов мироглед.
И е "сърдита" на всички хора въобще, държи се безцеремонно (те не ме обичат, може и да ме мразят, защо на мен да ми пука?), все й е едно дали ще се разболее, това е един вид отмъщение към света. Знам, нещата може и да не звучат логично, но психиката е доста сложно и овъртяно нещо...

....Играете ли заедно? Играта е един от начините детето да се отпусне и да споделя. А и човек играе с приятели. Когато играете на нещо, независимо какво, вие играете и на приятели и в случая може да се доближи до метода на психодрамата.
Успех и много усмивки   bouquet Hug Hug

Много точно предположение между другото  bouquet
Не играя много често с нея Embarassed Cry Мен ме няма по 10 часа. Като се прибера храня домочадието, оправям бебето и нея за лягане, чета една приказка и вече съм като пребито куче Tired Тя е и вече доста голяма и не иска много много да играя с нея. Но да ти кажа, най много споделя вечерно време като легна до нея да и чета. Тогава с известно побутване от моя страна си казва това оновоа.


Сега да кажа за психолога. Вчера ходихме. Беше нещо като предварителен разговор. Каза че това вероятно ще бъде един от най- трудните му случаи, защото детето много трудно споделя Sad Дребната беше много спокойна, смееше приказваше си с него, но така езуитски се измъкваше от насочващите въпроси, че чак  се възхитихме Crazy Поне ме успокои, отхвърляйки варианта насилие Grinning На мен ми се струваше почти невероятен, но все пак нощно време ме гризеше червея на съмнението Embarassed Другата седмица ще я водя пак.

# 41
  • Мнения: 705
В момента имам координатите на Сркис Инджиян:
Офис - София, жк. Слатина, бл 16, тел. 973 38 48, мобилен 0886 55 66 40, www.sarkis-bg.com
Той се занимава както с хомеопатия, така и с билки, енергии, минерални води.

Имам много големи препоръки и за една хомеопатка, но съм й изгубила номера, а сега не мога да се свържа с една обща позната.

Общи условия

Активация на акаунт