Девети клас сме вече!

  • 68 722
  • 766
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 7 673
Мои познати с момчета - набори ми споделят, че забелязват засилен интерес у синовете си за учене тази година и по-голяма организираност. Може някакво осъзнаване да настъпва при младежите в 9 клас. Много положително развитие!
Има нещо вярно в това твърдение. Чак засилен интерес не виждам, но за пръв път виждам някакъв интерес към учебната дейност, което за моя е абсолютно ново. Дори поиска да му купя учебници, за разлика от миналата година, когато от началото си заяви, че няма да ги отвори и не ги отвори. Сега, дали ще ги отвори е неясно, но поне ги поиска. Напредък!

# 601
  • Мнения: 14 133
Браво на Павел за напредъка!
Прави сте, че всеки един празник е повод за хубав купон.

# 602
  • столицата
  • Мнения: 3 804
Иринка, скоро не беше писала. Явно израстват пубертета лека- полека. Разбрах, че тази година 8-класниците на СМГ били с разширено, а не интензивно изучаване на език и ще си вземат нормално материала по разказвателните предмети. Защото нашите от ЕГ още не мога да разбера как за 1 година се очаква да изучат пълноценно материала за 2  по всичко био, гео, история, физика, химия  /или вероятно не се очаква…./
Засега детето се справя, но за жалост и тази година не виждам кога би могла да включи плуването в програмата си. А много бих искала да продължи да си плува. Поне съм й взела карта Мултиспорт, та от време на време успява да посети някой клуб около нас.

# 603
  • Мнения: 8 126
... Обеща ми другата седмица да ми отдели време. Trollface  За сега няма за какво да се хвана, и си е навирил носа,но очаквам да се издъни нейде. Не че искам да се занимавам, ама такава е причинно-следствената връзка.
Моя на мен нищичко не е обещал, обеща да отдели време за домашното по математика за лятото... което "вече е почнал" Thinking Отказва категорично да споделя какво се учи, нищичко не пита... наясно е, че по всички предмети мога да му помагам (без БЕЛ Scream и малко английски... всъщност може и да мога но отказвам!)
Докато се пинкях в неделя вечер с една задача със сума на редица на университетско ниво, младежа влетя в стаята с огромна дилема "Как да представя това 17 като сума на квадрати?"... ми не можеш, освен ако не видиш, че това 17 върви с 2 по корен от 30... т.е. 17 е 15 + 2 Smirk реакцията беше "Ти се сещаш лесно, щото си загряла!!!!" А той уж беше решил десетина задачи от този тип, ама не беше загрял... явно на уж само ги е решил...

ПП: За "разказвателните" - химията и физиката казаха, че ще успеят да вземат всичко, щели да решават и много задачи... историята учителката каза, че ще вземат малко повече от половината деветокласен материал тази година (започвайки с осмокласния разбира се), догодина ще си довършат останалото и ще си вземат десети клас... География същото...
Класната им (учител по история) е възмутена обаче от сниженото ниво на изучаване на английски език - "Нали уж е интензивно!"... То интензивното на езика е в осми и преместено в 11 и 12 клас, а дисциплините са им на английски, съответно те нямат лексиката и граматиката да усвояват и представят знания на съответния език!
Учителката им по английски каза, че ще мине през учебника по задължителния ред на МОН, но ще работи интензивно с колегите по "хуманитарни и точни науки за лексика и приложими граматически форми".
А да видим каква каша ще е накрая!

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 09:49 от peneva_a

# 604
  • Русе
  • Мнения: 11 922
огромна дилема "Как да представя това 17 като сума на квадрати?"...
Подозирам , че моето дете изобщо няма да разбере и въпроса или поне ще му звучи като безразборно подредени думи. Смята, че задачите решени в клас изчерпват необходимостта от контакти с математиката. Просто нямам избор.
 

# 605
  • Мнения: 14 133
Никакво засилване на желанието за учене при нашия.
Има 4-ка по История и 6-ца по ИТ на входните ниеа. Започва по обичайния сценарий - вероятни 6-ци по чуждите езици, ИТ и Биология, 4-ки по всички други предмети..

# 606
  • Мнения: 1 230
Ох, аз почти не се виждам със сина ми. Втора смяна е, прибира се малко след 20.00ч., вечеряме и разменяме по някое впечатление. Нито знам колко учи, нито въобще учи ли.
На входните нива почти по всичко има петици, все за по една- две точки не му стигнало за 6. Пак добре, имайки предвид, че повечето неща ги е учил преди две години. Остава химията и математиката да върнат, но и по двата предмета не му е стигнало времето, така че и там няма да има чудеса.
За Хелоуин за първа година нищо не споменава, предполагам, защото на първи ноември заминава на екскурзия и това е вълнението на дневен ред.

# 607
  • Русе
  • Мнения: 11 922
От сайта на нашия учител по история.
Скрит текст:
Учителят е много забавен и интересен. Обаче Светослав ми каза, че са гледали статистика в училището, че е написал 58% от двойките в училището откакто преподава. А той преподава отдавна.

Изчаквах с купуването на учебника по история на български. Да видя как ще МИ е по-удобно да готвя уроците. Той качва планове,терминология на английски, упражнения и презентации на сайта си. Използвах он-лайн показания част от учебник и реших, че си струва да се купи.

# 608
  • Мнения: 421
При нас чудо - 6-ца по физика на изпитване. Изненада ме девойката. И 5-ца на някакво есе по БЕЛ. След като новите учебници ни излезнаха около има-няма 230 лв. /58 лв за учебник по испански/, ако не ги отвори и да учи от тях, не знам какво ще направя. За сега поне ги разнася в една раница..Поне 5 кг. Но, съм притеснена за здравето й. Сутринта й прилоша. Кръвно 100/64 и пулс 101. А и апарата показа символ за неритмична сърдечна дейност. Вярно, че е първа смяна и става рано, но се чудя дали да я влача по кардиолози. Често се оплаква от сърцебиене. Да не говорим за две други прилошавания при начало на месечния цикъл.  Дали нашите деца могат да бъдат преглеждани от нормални кардиолози или задължително трябва да са за деца?

# 609
  • Мнения: 8 126
Ама вие много тънко сте минали... при нас с отстъпката  (за целия випуск наведнъж купени) 330лв, сега ще съберем и за притурките (превод само на уроците) по биология, химия, география (излезли преди 2 седмици)... за другите учителите казаха, че искат да ги прочетат те първо, после ще решат стават ли или не (излязоха преди дни).

...Но, съм притеснена за здравето й. Сутринта й прилоша. Кръвно 100/64 и пулс 101. А и апарата показа символ за неритмична сърдечна дейност. Вярно, че е първа смяна и става рано, но се чудя дали да я влача по кардиолози. Често се оплаква от сърцебиене. Да не говорим за две други прилошавания при начало на месечния цикъл.  Дали нашите деца могат да бъдат преглеждани от нормални кардиолози или задължително трябва да са за деца?
Консултирай се с личната лекарка... да й види първо кръвната картина и една кардиограма да й направи. Учестен ритъм и при анемия може да има, сърцето се пробва да компенсира. А апаратите често дават тая грешка при учестен пулс Hands V а може и за ендокринолог да е, не за кардиолог, нека ЛЛ си каже първо мнението Simple Smile

# 610
  • Мнения: 1 230
Maria_P, подкрепям Пенева да се консултираш първо с личната лекарка.
ЕКГ, ПКК, евентуално TSH. Тя ще си прецени. Надявам се да е от особеностите в тоз пусти пубертет.
Децата вече не са малки и не виждам причина да не ги прегледа кардиолог и за възрастен, ако се наложи.

# 611
  • Мнения: 421
Благодаря момичета. Ще трябва да я заведа и да видим какво ще излезе.

# 612
  • Мнения: 1 571
Тъй като имам сърдечно заболяване, което ми е вродено и мога само да кажа, че кардиолозите за възрастни не са ок със детските заболявания (моето е такова, не се среща при възрастни хора или по-точно изключително рядко се среща). Това ми е редовен проблем (някои изпадат в ужас, а други ми предписват неадекватно лечение), така че съветът ми е да я заведеш на детски кардиолог. Ако се случи проблема да е тревиален, разбира се няма да има проблем, но вие не знаете какво ѝ е.

# 613
  • Мнения: 14 133
Мария, дано всичко да е наред с девойката!
Браво на нея и на младежа на  emonaem!
Амбър, дано да има сред учителите повече като вашия историк!

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 16:19 от Чиби

# 614
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Момичета, от училището на Борис са му казали за тази стипендиантска програма на фондация "Америка за България" -http://afbulgaria.org/scholarships-2018-2019/#more-1480 за ученици 9-12 клас
Включени са ограничен брой училища, т.е. детето трябва да учи в училище от списъка, за да може да кандидатства.

Неговото фигурира и за това са ги информирали.

Мария, дано с девойката всичко да е наред!


Общи условия

Активация на акаунт