Не остана много вече, ОКТОМВРИ ще се гушкаме с малкото човече

  • 32 610
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Абе бабини деветини, ама брат ми си имаше ясно изразен плъх на стомаха - имаше си опашка, уши, крака ...абе сянка на мишка без да е нужно въображение и обяснения   Mr. Green Майка чистели хамбар на село, изплашила се и хванала за корема.
С годините се разтегли, избеля и не се вижда.

# 241
  • Мнения: 991
Ахх,бабите!😂 Книга мога да напиша за тях и внука.Като се започне с наставления как да си кръстим детето до това с какво да го захраня (да му надробя супичка примерно)и т.н.От личен опит мога да кажа,че прабабите са просто върхът в това отношение.Ние имаме 2баби и 2 прабаби.Гледам да се забавлявам с тях и да не им обръщам много внимание на съветите,сигурна съм,че го правят от загриженост и с топли чувства.

# 242
  • София
  • Мнения: 6 726
Братовчедка ми има сърчице и се вижда съвсем ясно без да ти трябва въображение. Сладката работа е Gift Heart

# 243
  • Мнения: 304
Аз имам родилно петно, никой в семейството не пуши и никога не е пушил. Интересното е, че откакто съм бременна петното се увеличава, а преди беше мъничко.
Иначе да си кажа, като забременях не ми се наложи от нищо да се отказвам. Цигари цялата ми рода не употребява, родата на мъжа ми също. Кафето го ненавиждам, понеже майка ми пие супер силно кафе в огромни количества и всяка сутрин кухнята миришеше ужасно на кафе и никога не ми се допи, само преди изпит съм пила и когато имам много работа. Така че чисто емоционално го свързвам с неприятни моменти от живота ми. Отделно, че ми действа силно и чак се разтрепервам. Алкохола също ми действа много силно, горчи ми, а дори сладкия ми е малко като отрова Grinning

# 244
  • Мнения: 5 112
То като дойде ред за захранване вече си в час и можеш евентуално да си ги пускаш покрай ушите бабите. Страшно е като те почнат от първия ден - не му стига кърмата, гладен е, блед е, слаб е, трябва да се кърми на три часа (от бабата която изобщо не е кърмила и няма никакъв опит), трепери му брадичката - студено му е (ходи обяснявай че е заради неразвита нервна система), кихна - студено му е (ами не му е студено, чисти си носа от кърмата бебето), ръцете му са студени - облечи го (не, хич не е заради по-слабото периферно кръвообращение), защо не му даваш вода, защо заместваш водата с кърма, как може да не му слагаш възглавница - ти как спиш с възглавница, как може да е още с памперс и т.н. Буквално от първия ден ме бяха побъркали... После пък на едната баба само повтаряше че е дебел и го кърмя прекалено много (говорим за бебе на 3-4-5-6 месеца)... Стигна се и до това защо с купешки пюрета го храня, а не му готвя (ходи обяснявай че от магазина зеленчуците не са по-качествени и че е трудно да сготвиш точно едно бурканче пюре) и т.н. Сега пък другата баба се тревожи че бил много слаб, абе спирка няма Joy И най-страшното е че не се казва само по веднъж, а се повтаря и повтаря и повтаря...
Sunshine29, ако се съберем книгата може да стане по-дебела от "Под игото" Grinning

# 245
  • София
  • Мнения: 6 726
То като дойде ред за захранване вече си в час и можеш евентуално да си ги пускаш покрай ушите бабите. Страшно е като те почнат от първия ден - не му стига кърмата, гладен е, блед е, слаб е, трябва да се кърми на три часа (от бабата която изобщо не е кърмила и няма никакъв опит), трепери му брадичката - студено му е (ходи обяснявай че е заради неразвита нервна система), кихна - студено му е (ами не му е студено, чисти си носа от кърмата бебето), ръцете му са студени - облечи го (не, хич не е заради по-слабото периферно кръвообращение), защо не му даваш вода, защо заместваш водата с кърма, как може да не му слагаш възглавница - ти как спиш с възглавница, как може да е още с памперс и т.н. Буквално от първия ден ме бяха побъркали... После пък на едната баба само повтаряше че е дебел и го кърмя прекалено много (говорим за бебе на 3-4-5-6 месеца)... Стигна се и до това защо с купешки пюрета го храня, а не му готвя (ходи обяснявай че от магазина зеленчуците не са по-качествени и че е трудно да сготвиш точно едно бурканче пюре) и т.н. Сега пък другата баба се тревожи че бил много слаб, абе спирка няма Joy И най-страшното е че не се казва само по веднъж, а се повтаря и повтаря и повтаря...
Sunshine29, ако се съберем книгата може да стане по-дебела от "Под игото" Grinning

Аахахахах purpletka забавно е при теб. Аз още нямам заръки от бабите обаче очаквам да се почне след като се роди бебето. Или пък нямаме, защото майката на мъжа ми като каже нещо и той я затапва или изобщо не я слуша ама да видим.Thinking

# 246
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Аз за моята лична бъдеща баба не се притеснявам - тя не е фен на непоисканите съвети,  нито ми се меси по принцип за нещо, пък и си е моя майка .. все пак.
За другата баба имам известни притеснения щото първо е наблизо, бебеманка е и "е отгледала н деца и н внуци"  Grinning Ама поне за сега ММ никога не е имал проблем да я отреже/ограничи и да й каже в прав текст какво мислим без да се създават излишни конфликти. Та се надявам и с бебето да продължим добрата комуникация  Grinning

# 247
  • Мнения: 317
Абе бабини деветини, ама брат ми си имаше ясно изразен плъх на стомаха - имаше си опашка, уши, крака ...абе сянка на мишка без да е нужно въображение и обяснения   Mr. Green Майка чистели хамбар на село, изплашила се и хванала за корема.
С годините се разтегли, избеля и не се вижда.
А , това и аз съм го чувала. На братовчедка ми детето има белег, но тя не пуши. Аз пък, но това е лично мое мнение, по-скоро наблюдение, забелязвам, че на мои приятелки-пушачки децата кашля и се разболяват по-често точно от дихателни проблеми. Но може да е съвпадение. Навремето и аз пушех и то си бях сериозен пушач. По принцип като върша нещо го правя изцяло, или пуша или не. Много трудно ги отказах, затова не смея да пробвам, но и не обичам да ходя по заведенията зимата. Дразня се, че се вмирисвам.

# 248
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Абе бабини деветини, ама брат ми си имаше ясно изразен плъх на стомаха - имаше си опашка, уши, крака ...абе сянка на мишка без да е нужно въображение и обяснения   Mr. Green Майка чистели хамбар на село, изплашила се и хванала за корема.
С годините се разтегли, избеля и не се вижда.
А , това и аз съм го чувала. На братовчедка ми детето има белег, но тя не пуши. Аз пък, но това е лично мое мнение, по-скоро наблюдение, забелязвам, че на мои приятелки-пушачки децата кашля и се разболяват по-често точно от дихателни проблеми. Но може да е съвпадение. Навремето и аз пушех и то си бях сериозен пушач. По принцип като върша нещо го правя изцяло, или пуша или не. Много трудно ги отказах, затова не смея да пробвам, но и не обичам да ходя по заведенията зимата. Дразня се, че се вмирисвам.

За протокола - майка ми никога не е пушила - и двамата си имаме родилни петна. Е моето не е колоритно като неговото, ама е незабележимо, тъй че пак е ок  Peace

# 249
  • Мнения: 5 112
Ооох, Вълшебство, да не те плаша, ама моята свекърва ми беше обещала сама без да я питам и да повдигам темата, че няма да ни се меси... Както се оказа обаче това което за нас е постоянно месене, за тях са съвети и помощ без която явно няма да се справим и да оцелеем... С възрастта хората се променят, а и си знаят само начина по който са гледали нас, всичко друго им се вижда недобре и нямат сито на устите, буквално говорят без да се замислят дали е уместно да дават "съвети", после да проверяват по сто пъти спазва ли се пропоръката им...
Иначе на майка ти винаги можеш да и реагираш като прекрачи граница, ще се засегне и нацупи, ще има по-твърд тон от време на време, но със свекървите е по-трудно според мен... Мъжът ми също по принцип реагира на майка си, но за детето тя говори постоянно на мен и той не усеща такова натоварване, респективно много рядко и реагира...

# 250
  • Мнения: 240
Уф, с тия цигари и бири, дето ги пишете, така ми се допи и допуши, че ще се пръсна. Хахахаха
 Пък иначе в самото начало, преди да разбера, че съм бременна ми се пушеше тройно (и съответно пушех по една кутия на ден). Пиех си и даже бях на ски и на спа.
Сега отвреме на време си пия някоя чаша бира или вино 🍾 не мисля, че е проблем. Във Франция по време на бременност препоръчват намаляване на виното до 3 чаши дневно. Така че, споко, супер сме 😀

# 251
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Ооох, Вълшебство, да не те плаша, ама моята свекърва ми беше обещала сама без да я питам и да повдигам темата, че няма да ни се меси... Както се оказа обаче това което за нас е постоянно месене, за тях са съвети и помощ без която явно няма да се справим и да оцелеем... С възрастта хората се променят, а и си знаят само начина по който са гледали нас, всичко друго им се вижда недобре и нямат сито на устите, буквално говорят без да се замислят дали е уместно да дават "съвети", после да проверяват по сто пъти спазва ли се пропоръката им...
Иначе на майка ти винаги можеш да и реагираш като прекрачи граница, ще се засегне и нацупи, ще има по-твърд тон от време на време, но със свекървите е по-трудно според мен... Мъжът ми също по принцип реагира на майка си, но за детето тя говори постоянно на мен и той не усеща такова натоварване, респективно много рядко и реагира...

Честно казано - не искам нито да го мисля от сега , нито да се настройвам негативно  Blush В крайна сметка баба на 15 минути може да е и много от помощ. Че като гледам приятели с баби далечко си е тегава работа.
А за последното - ако аз се усещам натоварена, повярвай, и той ще го усети достатъчно остро и натоварващо  Laughing Laughing

Ох, мен ми се пие джин с тоник. А не съм пила такова чудо от години и никога не съм харесвала, ама .. ето  Grinning Май не мога да мина с - на детето му се пие  Mr. Green Mr. Green

# 252
  • Мнения: 2 140
Аз пък не пия, не пуша и т.н. Даже и кафето спрях откакто разбрах, че съм бременна.
Понякога се чудя как точно на мен се падна дете с увреждане.И има доста майки, които се дразнят на коментари от рода, че видиш ли детето е с увреждане, защото пиела, пушела и се *** на поразия. Ами не е вярно. Ама човек вижда толкова, колкото знае.
Я да питам: Някоя от Вас изследвала ли си е половите хормони?
През първата бременност ми се образуваха едни израстъци по врата и четох, че е заради мъжките хормони.
Сега пък не мога да си излекувам венците.Стоматологът каза, че няма оправия до раждането и хванах, че е заради женските хормони.
Днес не знам контракции ли не хванаха. Лошо ми е, дишам като риба на сухо и се чудя има ли някоя мама като мен.

# 253
  • Мнения: 5 112
Хахаха, Вълшебство, за ужас на мъжа ми единственият твърд алкохол който ми харесва е точно джин в комбинация с тоник, след това само уиски ми допада. И аз не бях пила с години и докато бях бременна с дребния гледахме един филм с Том Харди Heart Eyes в който постоянно пиеше джин и пушеше (естествено действието се развива в UK). Ееей, така ми се допи джин и ми се припали цигара (а към онзи момент 5-6 години не се бях сещала за цигара!) После като кърмех беше едно ужасно горещо лято и пак ми се допи студен джин с тоник и много лед, ама си казах че не ми е съвместимо с кърмене. Дори не помня дали си начесах крастата като се отби малкия Joy Сега пак е адска жега и влага тук и за какво да се сети бременният ми мозък - за Том Харди и джин с тоник Grinning

# 254
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Ех, Том Харди .. Ех, джин с тоник ..  Heart Eyes Heart Eyes
Пффф purpletka сега ако младежът има родилна татуировка на Том Харди - ти ще си виновна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт