Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 792
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте и от мен. Чета си само последните дни, защото няма кой знае какво интересно да споделя.
Миналата и тази седмица най-накрая започнах да усещам бебето по малко. 19 гс карам в момента, та си е съвсем навреме предвид, че плацентата е предна.

В Надежда докторът ми записва часовете за феталната направо в кабинета за следващия предглед. Последно бях на 15-ти август и ми записаха следващ за след около месец.

sweet_maminka, ти беше в края на януари, нали? Звънни може пък да се намери свободен час. Аз, например, се колебая дали да не освободя моя, защото имам и друг записан при проф. Марков малко по-рано. Ще пиша в темата, ако реша да пропусна феталната в Надежда.

По-голям проблем ми се вижда записването за женската консултация. Непрекъснато трябва да се дебне кога са излезли смените за месеца, за да запишеш час при точно определен лекар. Много кофти е организирано в това отношение.

# 271
  • Полша, Варшава
  • Мнения: 125
KiTtEn_BG, поздравления за хубавите новини! Полша е рай за пазаруване на бебешки стоки. Можеш да погледнеш Bebetto-количките са много добри и с големи кошове, имат различни серии. Марката Campol също е полска и продуктите не са скъпи, но много качествени.Бих си напазарувала всичко за бебо от Полша, преди години живяхме там и бях много доволна от стоките и пазаруването изобщо Simple Smile . Можеш също да видиш в полския eBay, линка е направо към детските стоки  https://allegro.pl/dzial/dziecko

 VandG благодаря ти много за съветите, наистина има много хубави неща тук за децата. Все още не знам как е качеството, но ще разберем. Днес видяхме една количка на Adamex:
https://allegro.pl/wozek-adamex-aspena-grand-prix-gp-2-3w1-w-48h-i6795795026.html

Таткото много я хареса защото има и жълт цвят, не е само черно и сиво. Не знам дали някой е ползвал колички от този марка, но ако има такива, ще се радвам на мнение Simple Smile

# 272
  • Мнения: 127
Качеството е много добро, според мен. Купих много неща за племенника си от Полша, включително и количката, която имаше драстична разлика с цената на същи модел в България. Дори сега смятам да си накупя повечето неща от Алегро.
Успех с пазаруването!

# 273
  • Мнения: 161
KiTtEn_BG, поздравления за хубавите новини! Полша е рай за пазаруване на бебешки стоки. Можеш да погледнеш Bebetto-количките са много добри и с големи кошове, имат различни серии. Марката Campol също е полска и продуктите не са скъпи, но много качествени.Бих си напазарувала всичко за бебо от Полша, преди години живяхме там и бях много доволна от стоките и пазаруването изобщо Simple Smile . Можеш също да видиш в полския eBay, линка е направо към детските стоки  https://allegro.pl/dzial/dziecko


 VandG благодаря ти много за съветите, наистина има много хубави неща тук за децата. Все още не знам как е качеството, но ще разберем. Днес видяхме една количка на Adamex:
https://allegro.pl/wozek-adamex-aspena-grand-prix-gp-2-3w1-w-48h-i6795795026.html

Таткото много я хареса защото има и жълт цвят, не е само черно и сиво. Не знам дали някой е ползвал колички от този марка, но ако има такива, ще се радвам на мнение Simple Smile
Моята беше Адамекс, сега смятам пак да си я ползвам нищо че ми е в момчешки цвят. Кошовете и са големи и удобни, особено за зимно бебе, единствения недостатък според мен е че е доста тежичка, но тъй като аз нямам стълби за изкачване не ми е било проблем.

# 274
  • София
  • Мнения: 203
Момичета в "Надежда" да се запиша от сега ли е нужно.Че нещо се отказах от Фемина.За феталната стаеа дума

Защо си се отказала от Фемина?

# 275
  • Мнения: 242
Момичета в "Надежда" да се запиша от сега ли е нужно.Че нещо се отказах от Фемина.За феталната стаеа дума

Защо си се отказала от Фемина?

Една приятелка миналата седмица беше там и се оплака от арогантно отнушение и претупване един вид на цялата работа...но пък то различни хора,различни глесни точки.Знам ли...

# 276
  • Мнения: 127
Момичета, как се справяте с шофирането с предпазен колан Simple Smile? Аз започнах да поставям долната му част под корема и пак ми е неудобно Sad Незнам как ще бъде в последните месеци Simple Smile. Предпазният колан е задължителен и за бременни тук.

# 277
  • Мнения: 1 009
Момичета, как се справяте с шофирането с предпазен колан Simple Smile? Аз започнах да поставям долната му част под корема и пак ми е неудобно Sad Незнам как ще бъде в последните месеци Simple Smile. Предпазният колан е задължителен и за бременни тук.
От 2 месеца преди да седна го закопчавам и след това премятам  само тази част между гърдите , все едно нямам колан , изключително удобно .
Хем си с колан , хем не ти пречи Simple Smile Пробвай !

# 278
  • Мнения: 216
Аз си взех колан за бременни за път. Долната част на колана се закача така, че захване бедрата, а не минава през корема.

# 279
  • Мнения: 27
Качеството е много добро, според мен. Купих много неща за племенника си от Полша, включително и количката, която имаше драстична разлика с цената на същи модел в България. Дори сега смятам да си накупя повечето неща от Алегро.
Успех с пазаруването!
Здравейте , и аз харесах мноого неща от алегро , но някой знае ли как става доставката за България , че доколкото четох май не правят доставки до тук.. Sad

Последна редакция: пн, 27 авг 2018, 10:17 от FBID100004796652257

# 280
  • Полша, Варшава
  • Мнения: 125
Geri4ka717, благодаря ти много за информацията.
Уикенда обикаляхме по магазините и ни харесаха и Адамекс и Бебетто и направо не знам на коя да се спрем. Адамекс наистина е малко по-тежка от Бебетто, но и двете ми харесват. Аз нямам стълби, е ако спре асансьора, тогава ще се ползват стълбите, но иначе директно от входа и в асансьора до етаж 2. Направо не зна, коя да изберем Joy

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Geri4ka717, благодаря ти много за информацията.
Уикенда обикаляхме по магазините и ни харесаха и Адамекс и Бебетто и направо не знам на коя да се спрем. Адамекс наистина е малко по-тежка от Бебетто, но и двете ми харесват. Аз нямам стълби, е ако спре асансьора, тогава ще се ползват стълбите, но иначе директно от входа и в асансьора до етаж 2. Направо не зна, коя да изберем Joy
Тежестта на количката не се усеща толкова със стълбите, но ако ще я качваш/сваляш в кола поне веднъж на ден, си заслужава да се инвестира в по-лека

# 282
  • Полша, Варшава
  • Мнения: 125
Janin4eto_87 благодаря ти Simple SmileBlush

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз нали имам три деца и винаги се налага някого да взема, друг да заведа, да отида с бебето да пазарувам и поне по 2 пъти на ден прибирах количката в колата. Бях с x lander, която беше уникална, ноо..14,5 кг шасито. Много е, останах без кръст.

# 284
  • Мнения: 3 269
Здравейте мамчета.

Завърнах се от кратко море,  на моето бях болна - гърло и после течащ нос. Смучех малко ефизол - без ефект, стеримар, ефералган 500, защото ме боляха и ставите. Най-сетне се сетих, че моята лекарка ми беше казала да пия Биозин мама при настинка. Купих го и пиех сутрин и вечер по 1 таблетка. Точно след 4-тата таблетка вече бях здрава. Все си мислех, че ще завърша с антибиотик, но бях приятно изненадана от Биозин мама.

Относно шофирането, шофирам без колан, понеже адски много ми стяга и опъва.

Вие колко кг качихте - аз вече съм почти 56, а бях 52 преди да забременея?
Сдобих се с доволно количество целулит за толкова отрицателно време. А все още съм в 20 г.с. Имам и огромен корем, вчера ме питаха дали ще раждам тези дни. Такъв корем имах към 8 месец с първата бременост.

Утре съм на фетална морфология при доцент Томова. Помня, че някоя от мамите тук беше споделила, че е била при нея на ФМ. Утре ще споделя отзиви. Надявам се бебето да е добре и да потвърди, че е момиченце отново Simple Smile

Аз изобщо не се вълнувам от пазаруване и колички все още, но вчера от скука разглеждах в нета и си харесах тази количка - https://www.youtube.com/watch?v=5XsTZQ54UbU.

Общи условия

Активация на акаунт