Януари още е далече, но за ритничета е време скоро вече

  • 46 815
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 478
Ами на мен само веднъж ми взеха кръв, на гладно отивам и направо ми дават чашката с глюкоза, след един час взимат кръв, за общите кръвни изследвания, като се включва и захарта.
Аз реално не съм имала висока захар, само защото съм над 35г. ми го правят (на 36 съм).

# 586
  • Мнения: 1 123
И ние не сме избрали име. Искаме да е с буквата на ММ, не държим обаче на 100%. Ако някое име ме грабне..
Спрели сме се на Полина или Петя. Но все още не чуствам, че са те. Не мислим да се съобразяваме с празници, но и Ива ни харесва. Труден избор 😄
Беба е много активна, когато татко й говори. Слуша го много и изпълнява. 💜
Някоя от вас има ли мускулна треска на чатала, предполагам че е нормално, усеща се когато ставам от леглото.

# 587
  • Мнения: 3 270
Ясен е много хубаво и не е дълго, може да няма по-кратко. Аз съм решила да е с буквата М на майка ми, даже имаме 2 варианта, но ще видим. А ако е на празник - Стефановден - Стела, Христов ден - Хрисия, Василевден - Валерия, Ивановден - Ивайла, Йорданов - не знам Simple Smile

# 588
  • София
  • Мнения: 1 635

Ужасно съм изморена. В сряда ще си пусна нови изследвания, че не се търпи. Днес от сутринта ми се вие свят, а изпращах първокласничка.

Утре пък съм на глюкозно натоварване, че захарта беше подскочила малко миналата седмица. И доктора ще иска да го повторим в 28 седмица. Това дали не го писах? Joy Пълна гадост. Не мога да преценя дали ядох достатъчно въглехидрати последните дни, че то пък влияе на теста.

Име още не можем да измислим. Аз лично още преживявам изненадата с пола и ми е трудно да се реша. Не харесвам повечето популярни кратки версии на имената, а те ми се струват супер важни при положение, че почти всички се обръщат към човека на малко име.
Твоята дъщеричка явно е колкото моята, така че разбирам първолаческите вълнения Hug
При вас какво казаха за пола? И кои са имената, кажи да се чудим заедно Stuck Out Tongue Winking Eye
Иначе и аз ще имам за втори път тест с глюкоза, реално този втори път бил най-важен и май го правят на всички, другите пъти са "екстра". А кажи за въглехидратите какво трябва да се има предвид?

Иначе аз днес бях на ФМ в 20 седмица, пише всичко нормално (защото беше по ЗК и ехографиста дума не обели към мен). Другата седмица съм и на частно. Потвърдиха ми момче Neutral Face

Оо, честита ви първокласничка, тогава. Моята е доволна от днешния ден.

И ние чакаме момче. Не знам защо се бях самоубедила, че е момиче и ми дойде изненадващо. Тамън си мислех да го разглезя това последното бебе и сега ще трябва да го възпитавам. Simple Smile

Моята захар стои на горната граница и доктора се беше притеснил директно за диабет (дори не за гестационен). След месец и нещо ще трябва да направя теста отново, но за гестационен диабет и ми обясниха, че този път ще взимат кръв на 0, 60 и 120 мин. Днес си спазих правилата - без храна 12 ч. преди изследването. В предходните дни трябва да се ядат нормално количество въглехидрати, иначе при въздържание организма реагира по-остро на глюкозата и има вероятно да излязат по-високи резултати. Така четох, де. Joy

# 589
  • Мнения: 127
Името избрахме още в началото - Максимилиан, Макс на кратко, международно, разпознаваемо и лесно за писане и произнасяне. Така е записан и в листа на чакащите за ясли Simple Smile и това име съм поръчала на комплекта му за изписване.
Относно глюкозното изследване на мен ми взеха кръв 5 пъти -на всеки половин час от изпиването на сокчето. Ще повторя изследването в 27 седмица.

# 590
  • Мнения: 4 400
Листа за ясли? Flushed VandG, къде живееш та още неродено е записано в списък на чакащи за ясли?

# 591
  • Мнения: 621
Ясен е много хубаво и не е дълго, може да няма по-кратко. Аз съм решила да е с буквата М на майка ми, даже имаме 2 варианта, но ще видим. А ако е на празник - Стефановден - Стела, Христов ден - Хрисия, Василевден - Валерия, Ивановден - Ивайла, Йорданов - не знам Simple Smile
Моето име е там Heart. Но Валерия си има и свой имен ден Януари - 21ви. А има и още един на 7.06.

# 592
  • Мнения: 127
Листа за ясли? Flushed VandG, къде живееш та още неродено е записано в списък на чакащи за ясли?
Белгия, живот и здраве майчинството ми ще бъде 5 месеца и трябва да имаме план за действие Simple Smile.

# 593
  • Мнения: 4 400
Ох, ясно. Значи трябва да се действа от сега.
Аз имам киселини от едно известно време. Никога през живота си не съм имала,  даже в началото не можах да определя какво точно е, от около седмица всяка вечер ми се появяват. Идеи за облекчаване?
На мен док ми назначи желязо при хемоглобин 120. Аз не рева много, но се заяждам доста напоследък, а по принцип съм миролюбива... Така че и тук ако се проявя, да не се сърдите.Stuck Out Tongue Winking Eye От хормоните е.

# 594
  • Мнения: 6 622
За облекчаване на киселините най-добре обърни внимание кои храни ги засилват.Вечеряй възможно най-рано и след хранене си направи кратка разходка. Обикновено дразнят киселите ,пикантните и мазните храни. Мен ме дразнеше и сладко. За сега се появяват много рядко ,но при първата ми бременност ме мъчеха от началото до края. Имах ужасни пристъпи .

# 595
  • Лапландия
  • Мнения: 50
На мен ми се появяват киселини през ноща. Тогава лягам на още една възглавница, за да се повдигне хранопроводът над нивото на  стомаха.

# 596
  • Мнения: 697
За киселините много ми помага чаша прясно мляко:) Аз през нощта съм забелязала, че като се обърна на ляво, се облекчават ако имам.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 13:47 от teg

# 597
  • Мнения: 1 230
Здравейте! Тази сутрин бях на ЖК по ЗК, добре е бебето, все така си върви с няколко дни напред. Беше се позиционирала с главата надолу, но така и не я видях на ехографа - не ми я показаха, а и да бяха ехографа им не е от най-добрите, та ще си чакам прегледа на частно след две седмици. Изкоментирах с лекаря проблема с хемоглобина и той ми каза първо да пусна изследвания в петък и изписа Малтофер или Ферофолгама, каза да пробвам първо едното, ако не ми понася да опитам другото, а ако и то не ми понесе да си пия сиропа на Флорадикс.
Аз нямам киселини все още, но моя бременна приятелка има и пие таблетки, казва, че и помагат.

# 598
  • Мнения: 48
И мен ме мъчат киселини и ми изписаха Бианацид от два дни ги приемам не бих казала че киселините са спрели,явно ще си ме мъчат докато бебка се роди Simple Smile

# 599
  • Мнения: 1 123
Аз намерих решение на киселините. Преди да заспя изяждам 1-2 ябълки. Може и случайно да е, но няколко вечери спя спокойно.
Бяхме планували ремонт следващите дни, но ММ има проблеми с гръбнака и сега е на легло. Да му минава по-бързо, че времето лети.
Другата седмица имам защита на доклад, а още съм на съдържанието 😁 След това са и очните лекции една седмица, последна година ми е. Ще е интересна 😊

Общи условия

Активация на акаунт