ОКТОМВРИйчетата ни добрички, скоро зъбчета ще имат всички!

  • 11 773
  • 268
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 38
Здравейте момичета, много отдавна не съм се включвала и вече почти не ми остава време даже и да чета. Ремонта ни вече може да се каже, че свърши и сега чистя и подреждам, домакинствам и гледам дребосъка, а и разходките се опитвам да не пропускам, въпреки че малко ги понамалихме като време. Пропуснах даже да ви почерпя за 8-ия ни месец, както и за рожденния ден на нашия тати, който стана на 32 год.,та затова с доста закъснение пийнете по едно за наше здраве:   beer beer3 beer2
Днес бяхме на консултация и резултата е: 7.800кг (+0.630) и 72см.( +3), вече почнахме и ние да наддаваме като хората. Светли си хапва вече всичко от детската кухня и доста му харесва. Записвам го ден за ден, а храната слагам в ниски стъклени бурканчета с широко гърло ( които после ще използвам за подправки). Отначало се притеснявах как ще понесе тази храна, защото аз му приготвях пюретата, а купешките не ги харесваше, но след като го захраних с почти всичко, малко по малко свикна и с детската кухня. Освен това смятам че трябва да свиква с тази храна, за да може после и в яслата да се храни по- лесно. Докторката каза да спираме вече вигантола и септември ако все още има нужда пак да го почваме.
Другото ново при нас е, че и ние вече имаме гърне и се опитваме да го ползваме, но за сега най- успешно след сутрешния сън. Когато сме вкъщи, гледам да го държа без памперс, че и без това в тези жеги му е топло на детето и да не го спарвам допълнително. Е, после имам повечко пране, но по- важното е на детенце да му е добре. Започнах по малко да го слагам и в проходилката и голям кеф пада, направо пощурява от радост, но гледам да не е по много, само вечер докато се храним, та да можем и ние малко хора да се почувстваме.
А, зъбки още си нямаме.
Ох, ами това за сега , съжалявам че не мога да се обърна към всяка една от вас поотделно, но мамите дето са самички вкъщи ще ме разберат.
Чао за сега и всички болни бебешоци да оздравяват по- бързо,  а рожденниците да са живички и здравички.

# 226
Уасп, опитахте ли с инхалации? Аз не съм правила на Дими, но някой беше споделил, че доста облекчават. Ако си спомням добре, тенджера с вряла вода се слага на пода, ти с бебо сядате до нея, покрити с одеало.
Ани, честита ви републиканска шампионка. Здраве и нови успехи й пожелавам.
Облаче, направо ме засърбяха краката. Наистина няма по-приятно раздвижване от танците.
Меги, добре сте си дошли. Я сподели малко повече за ходенето на плаж, че нали и на нас ни предстои скоро море. Йони само в басейна ли беше по голо дупе, по колко време я държа в басейна, с какъв слънцезашитен я маза и всички други подробности, за които се сетиш.
После ще дописвам, че се събудихме………

# 227
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ани честито и от мен на шампионката, гордеем се с вашият отбор- победител!!!

Аз не пиша, защото нещо тия дни изпаднах в криза- цялата работа е ,че колкото повече наближаваше момента Йоана да заминава, толкова повече изпадах в депресия. И това след три деца. Цялата работа е в това, че аз не съм се разделяла с нея в продължение на всичките 6 години и 9 месеца, откакто съм я родила и въпреки всички разумни доводи вътре в себе си да не я натоварвам, вечерта преди да замине не издържах, гушнах я в леглото и горко се разревах  Sad Sad Sad. Изпаднах в потресаващата ситуация дъщеря ми да ме гушка и успокоява като голяма, а аз да цивря като бебе... Даже много разумно ме питаше "Добре, маме, стига, кажи ми какво сатан, че се разплака така..." А когато я изпарщах, геройски не се разплаках докато тръгна, и отвътре ми казва- "И няма да плачеш..."
Извинете, че ви натоварих, звучи инфантилно.. но никой освен вие няма поне мъничко да ме разберат...

Иначе тя е добре, прекарват супер, къпят се в басеина и въобще не страда за мама, ама аз като видя бебето как се оглежда за нея, особено като се качваме по стълбите у дома- свикнала е да я гони и да й казва "Чакай да те хвана..., а Тея се залива от смях... - и все на сълзи ме избива. Cry

Целувам ви, че пак ревнах...много съм глупава, сигурно и сто деца да родя пак ще съм си такава... А в петък оставам с ЕДНО дете, защото и Ели отива на екскурзия до Видин.. ама тя вече е голяма и няма пък да рИва!  hahaha

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 20:29 от pipi67

# 228
  • Мнения: 295
Здравейте!
Гледам форума малко пуст.........сигурно всички са на почивка или пък по цял ден навън. Ама то пък в тия жеги.....
Благодаря за съветите и подкрепата. Облаче, много интересна тема, запазих си я, защото има много полезни неща.
Пчеличке, не съм опитвала инхалации, не се бях сетила как ще стане номера, ама това е идея. Той и без това много обича такива игри - да се захлупваме с одеало и да го вдигаме Simple Smile
Ходихме на доктор - вирус било, нямало нищо общо със зъбите, ама не се и учудвам, то като няма кьорав зъб........кой знае кога ще поникнат. Та носът ще го отпушваме с капки с адреналин. Предписа още един куп неща - за кашлицата сироп и мехлем за гърдите и витамин Ц. Но в общи линии лечението е симптоматично - да му облекчим малко мъките със запушения нос и така. Такива настинки минават сами, няма как. И температура вдигна вчера и тая сутрин - 37 и малко. Добре, стига съм се оплаквала, ще мине и ще го забравим, не е кой знае какво.

Мегън, вие сте много напреднали, бравос!!!!! Чак ме хваща срам, аз моят Симеон на нищо не съм го научила Embarassed Embarassed Embarassed, за гърне пък въобще не съм се сещала преди да прочета, че другите мами си слагат бебетата. Но моето мнение (така всъщност съм чела), е че преди да навършат някъде година и половина, децата не могат волево да си контролират свинктерите, т.е. то не знае да стиска и да не се напишка или наака. Та затова не бързам. Съгласна съм обаче, че сега по-лесно свикват с гърнето.
Друго какво. А да, довечера сме на концерт на Depeshe mode. Сигурно ще е яко!
Да ви кажа, утре съм на доктор - на мамолог. За първи път ще ходя на такова чудо. И докторът е мъж и мене малко ме е срам Embarassed
Ани, представям си колко си горда с шампионката! Представям си пък самата шампионка как се кефи!! Супер!

Ами мацки, това е от мен. Няколко дни пак няма да чета, чак другата седмица съм на работа, така че, целувки на всички и до скоро!!! Heart Eyes

# 229
  • Мнения: 651
Да се отчетем от консултацията- 8750 (+250) и 70 см.(-2 см. Mr. Green)-явно предния път не са ни измерили добре ръста,щото едва ли сме се смалили.Биха ни хепатитната и се поизложихме малко ревахме.
Все още не искаме да ядем храната от кухнята,но честно да си кажа и аз съм малко възмутена от нея-всеки път пюрето е на картофена основа и то от това дето е на прах-гадост Sick,днес имаше мляко с ориз,което аз лично не бих и дала да пробва и телешко също.
Май ще се храним само с пюренцата на Гербер както досега.
Целувки,че Вики се размрънка.
Уасп,пожелавм ви по-скоро да оздравеете!

# 230
  • Мнения: 2 282
Mая, докато Меги се включи, да ти отговоря на плажните въпроси аз?  Еличка стоеше по памперс на хавлията и по голо дупе в басейнчето (между другото, очаквах голямата работа, ама така и не се случи в басейна). Не съм засичала по колко време вън и вътре, но като и омръзне, сменяхме положението. Първо сипахме няколко кофи морска вода, оставихме да се понагрее, после сложихме вътре пластмасови шишета от бира, чашки, топка и всичко, за което се сетим (малко по малко де). УВ-то ни е Eucerin 30 за деца, много му се радвам. Не само че върши страхотна работа, но е и спрей, размазва се много леко и не остават бели петна недоразмазани. Освен това не подбирам много времето за разходка, а дъщеря ми все още е с беличка и нераздразнена кожа. Обикновено я мажа само преди излизане, на плажа така и не сварвам да я намажа за втори път Simple Smile но и винаги е на сянка.

Я да питам мамите, чиито бебета стоят прави: после изобщо искат ли да седят? а да лазят? Мойта направо ме побърква - където и да я оставя, намира си нещо да се изправи, умира да се кефи, а после и втръсва, започва да се оплаква... но недай си боже да я свалиш, веднага пак горе! Единствения вариант да не стои права е да се боричкаме... а много ме притеснява, че все пак е рано... което ми напомни, че не съм ви черпила, а вчера Ели направи 8 месеца! По тоя повод вечеряхме картофи със сирене (върха на сладоледа за Катето, и идеално мезе за фуболния ни татко). Пийнете и вие по една биричка или коктейлче за нея Simple Smile еееех, колко обичам нескафе фрапе........... това живот ли е - нито кафе, нито мляко, нито захар....... На въпроса: оставяте ли ги прави, колкото им се иска? Аз засега разчитам на това, че щом сама е станала, значи мускулите и костите са готови, ама все пак се безпокоя.

Гале, не се чуди на Вики, знае къде е вкусното. И мен да ме оставят на Гербер, няма да се оплаквам  Wink

Мразя да ми е горещо. Докато се организираме за разходка, и вън станало нетърпимо. А сутрин ми е едно такова мързеливо-недоспало... Tired
Но пък има и хубавина - във Варна най-сетне цъфнаха липите. Обожавам миризмата им! Еееех, колко ми се иска да съм в Пловдив сега.... всъщност там сигурно вече прецъфяват?

# 231
  • Мнения: 2 433
Здравейте мами Hug
Гледам на всички ни ни е мързеливо и горещо и в темичката си даже не пишем Embarassed
Ами лято е!!!!!!Слънце и море....  Mr. Green
Сега аз да ви кажа първо за малката Радост. Вече са в София- миналият ден се освободи място в клиниката и те заминаха веднага. Вчера са правили първите процедури. Много е плакало детенцето, но това значи че правят нещо. Докато тук им се смееше на рехабилитаторите, ама те само я  побутваха...пък там "Няма лябаво" Упражнения до дупка и РЕЖИМ!!!!Дано като си дойдат след 20 дни да се похвалят с резултати Praynig
Иначе ние сме добре. От вчера се изправяме на колене в кревата. И определено това упражнение му харесва!!!Почернели сме в муцунката здравата  Crazy ама щото мама спря да маже с фактор 30 и сега имаме шоколадов загар като на кино-звезда!!! Hug
Облачка честит ви 8-ми месец със закъснение!!!Ама подозирала съм аз щото вчера и ние бяхме поседнали на биричка с пържени картофки!!!! Hug Ама то срамота да ви кажа - незнам вие как сте ама аз и датите не зная вече.... Embarassed Това календар не съм поглеждала от 100 години май!!! ooooh!
Галка - ами браво за килограмките. А за кухната - свикват децата на буламачите. Първо им се мръщят пък после ги проядат!!!Просто е нова и по-различна храна. А как е дядото???Надявам се да се е оправил
Светли - браво и на Светославчик. Многто добре е наддало детенце  HugИ честит празник на патерица на тати!!!
Надина - айде бре душо!!!!Къде са снимките от новата прическа???? Naughty
Уасп - оздравявайте бързичко!! Praynig
И Дринката и Мандаринката, и Ер-ката и Лу - МОМИЧЕТА!!!!!Стегнете се и вземете да драснете по някой ред!!!!да ви чуем как сте!!!!!Стига сте миткали по градинки и кафенца Crossing Arms
И още Карменчето и Миринда да не надничат тайничко ами да се разпишат!!!! Naughty Hug

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 14:37 от JuliS

# 232
  • Мнения: 1 873
Здравейте момичета   Nature Sunny
Ние малко се поизгубихме, но се занимавам с нещата около протеста на 1 Юли в Пловдив.Създадохме Иниациативен комитет на Българските майки, готвим пресконференция, която ще е  няколко дни преди протеста, като се надяваме така да има по - голяма гласност, лепим листовки. Simple Smile
Вчера бяхме на среща с кмета на Пловдив, за да говорим за недостатъчния брой на детските градини и ясли, млечните кухни, паркови площадки и т.н.
 fight
Имаше е журналисти, които отразяваха срещата.
 photoИначе с Дария сме добре.Взимаме кухня вече, добре се приема засега.На последната консултация бяхме с +200 грама и +2 см т.е. вече сме 8600/72 см.
  261uu
Аз започвам лекции от 1 Юли... Tired и незнам как ще съчетавам нещата.
Но пък има и хубавина - във Варна най-сетне цъфнаха липите. Обожавам миризмата им! Еееех, колко ми се иска да съм в Пловдив сега.... всъщност там сигурно вече прецъфяват?
Ами хайде на гости! Hug Wink
Много хубаво мирише наистина, имаше преди време / то може и още да го има/ един парфюм "Чарли", който мирише на липа.
Нямам време да прочета всичко и да отговоря персонално, за което се надявам да ме извините.
Един призив към Варненки:
 alert
МОМИЧЕТА ХАЙДЕ НА ПРОТЕСТ!!!
Отивам да  newsm79 1ironing wash hang

# 233
  • Мнения: 212
Ехо, здравейте мацки!
Ние най-накрая се прибрахме от село, изкарахме страхотно! Признавам, че с четенето съм едва на 7-ма страница, затова няма да се впускам сега в писания, а като прочета всичко - тогава (малко ме разочаровахте - мислех, че за 10 дни ще имам чета поне две нови теми  Mr. Green). Междувременно вие погледайте малко снимки от Г … 077;н  Hug
Аз се залавям с четене и... до нови срещи, пардон - писания  Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 268
Здарвейте момичета и от нас с Жорето,

До като чаках да се отвори форума си мисля "Сигурно има вече нова тема отворена.А аз пак не съм прочела нищо и ще трябва да наваксвам".Е да ,ама не WinkНарода си почива , пече се на слънце  Nature Sunny и се плацика в моренцето  sport027 help
Ех,лято!!!!
При нас малко се разхлади и сега е много приятно навън.Новото е че сложихме Жорко да спи на долното ниво на кошарата.Излъгахме се да го сложим прав и сега  не можеш да го накараш да седне 1cribОмаляват му ръчичките ,но не се предава Simple SmileДнес съм му приготвила рибка за обяд .Еми,да не видя(пречета Wink) нещо и аз BlushПък противогаз от къде ще търся после, не знам Mr. Green
Ани честито на малката шампионка  bouquetМакар и със закъснение да и предадеш поздрави от далечен Лондон.Тя е нашата гордост!!!!
Вал и аз пробвах едно пюре на Hipp за след 7 семеца.Беше с по-едро смляни частици.Нещо не му понесе на Жорето.Като започна да се дави и повръща и се отказах.Все пак ние нямаме нито един зъб с който евентуално да дъвчем и явно му е трудно на мъника.След някой друг ден ще го пробвам отново.Спомням си че и попарата не му хареса от първият път,а сега как я унищожава  Mr. Green
Пипи ,дръж се мъжки!!!Така е ,децата си порасват и някой ден ще си поемат своя път в живота.За това постоянно им показвай колко много ги обичаш. А и мисли позитивно-имаш си Тея ,която можеш да я намачкаш и нацелуваш по всяко време Wink
Карменче,голяма инициатива сте поели в Пловдив.Пожелавам ви успех!Проблемите които сте засегнали са важни и ще е прекрасно нещата да са променят.А мириса на липи е най-силен на главната в Пловдив newsm10
Джулка,дано да се справи Радост в София и да носи много РАДОСТ и усмивки на мама и тати Praynig.Нека лекарите там си защитят името и да излекуват тази сладурана.

# 235
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
живи сме, ама нали ви казах че съм без пеце. Айде довечера ще ви пиша - ОБЕЩАВАМ!!!

# 236
  • Мнения: 651
Здравейте мами,
Светли,честито ви осми месец и празника на вашия тати с голямо закъснение.Да са ти живи и здрави и двамата мъже.  bouquetБраво за килограмите-добре си наддавате.
Пипи сигурно е кофти да се разделиш с детенце макар и за малко,щом не си свикнала да го няма,и аз сигурно ще се разплача ако Вики заминава на някъде.Няма нищо лошо в това,че си поплакала,но имаш си и Тея,която също можеш да погушкаш в такъв момент.Пък и като се замислиш като порстнат децата и се отделят,трябва да се свиква с тия неща.
Облаче,честито 8-ми месец и на Еличка,да ти е все така лъчезарна,палава и много здрава.Ние не се изправяме и немога да ти отговоря на въпроса.
Джулка,дано Радост като се върне от софия да има добри резултати,ще стискам палци HugМного хубав тоя Яни,разглеждах ви снимките (пу-пу).
А за дядото ня мъжа ми-ами състоянието му е стабилно за момента,но е в болницата и ще остане там,защото вече му е спряла едната камера на сърцето.Лекарите казват,че всичко е въпрос на време колко ще живее,сърцето му е много слабо и така.Надяваме се да се оправи,вярно,че е на възраст,но пък нека си поживее още.Преди няколко дни му се роди още един правнук (на първа братовчедка на мъжа ми),който все още не е виждал.
Кармен,Даричка висока мадама ще става.Браво за протеста и успех!
Миринда,много хубави снимки,гледам добре сте си изкарали и в рекичка сте се топнали с Невенка.
Смайли Танче,браво на Жорето,че се е научил да стои прав.И аз Вики я оствям изправена,но сама не иска да стои и неможе да се изправя.
Риба от кога може да се дава?
Целувки от нас!

# 237
  • Мнения: 2 282
Вай, знаех си, че нещо съм забравила... Пипи, надявам се, че вече си по-добре. Спомням си първия път, като пуснах Катето на лагер, беше на 3 и половина, направо ми се късаше сърцето. И доста си поплаках. Звънях всеки ден по телефона на учителката и я чувах как разказва "на учителката" колко е хубаво на лагера, и как има магарешки бодил и люлки... Затова пък се върна почерняла, самостоятелна и отракана  Grinning Предполагам, че на теб ти е по-спокойно, хем е по-голяма, хем не ти е първия път на първото дете... Всъщност, аз и на изпращането за 2рия лагер си поплаках  Mr. Green
Гале, като гледам повечето мами вече дават риба, виж Яни как хубаво хапва, хем е от най-малките.
Като гледам, мойта маймунка е от най-лакомите Simple Smile Отдавна и давам парчета черешки, няма проблеми, а днеска я пробвах с 2-3 лъжички пюре за след 8 месеца, там ориза си е цял. Лапа, та ушите и пукат  Joy така е, като я държах "гладна" 6 месеца  Joy
Абе има една работа за Везните, че обичат да си хапват, мойта явно е от типичните.

# 238
  • Варна
  • Мнения: 737
Но пък има и хубавина - във Варна най-сетне цъфнаха липите.
Е това ако е добра новина!!! Аз пък имам сенна хрема и това е най-умразния ми период през годината.
Колкото до пълзенето и изправянето - Били допълзява до обект, който може да служи за опора за изправяне. Обръсва цялата къща и се катери по масичката на телевизора, включително и по самия телевизор, опитва се дори по скрина си да се катери (кога ли ще му падне някое чекмедже на главата). А любимият му предмет е прахосмукачката, голяма борба пада с нея. Катери се много яко и по дивана, затова се принудихме да го дръпнем близо до прозорците, за да няма дупка, в която да може да падне. Благодарение на това вече има кой да чисти прозорците: http://www.bgphoto.net/photos/5335/o632866033537656250.JPG   Joy

Миринда, събра ми очите с тия снимки! Голяма красота!
Ние отдавна се каним да се замъкнем до Рибарица и да посетим Гложенския манастир, ама да видим дали и това лято ще сколасаме да стигнем до там.
А Невенка, гледам си е намерила вече кавалер да я вози!

МОМИЧЕТА ХАЙДЕ НА ПРОТЕСТ!!!
Там сме, даже и аз се опитвам да се включа в подговката. Даже утре ще ходя на една срещичка в тази връзка. А плакати ще лепим и листовки ще раздаваме другата седмица, защото тогава ще получим разрешение за протеста от Общината.

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 20:26 от Mirra

# 239
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Здравейте , момичета!

Влизам , за да се наоплаквам от диването ми- от няколко дни овладя изправянето в кревата си- до скоро се изправяше само като лазеше до неподвижна опора- и НЯМА ЗАСПИВАНЕ!!!Аз я слагам, тя се изправя, плаче уморена, като я залюлея, се унася, а като я сложа, отново скача на крака и така до изтощаване- кой кого...  Crazy Инаеч като я сложа в стаята на Йоана и лази като фурия, но вече се заиграва с играчките й-особено с тези за готвене. Обаче откри, че с мама е по- интересно и не иска да седи сама  Mr. Green

Иначе аз от днес съм с ЕДНО дете, Елена замина на екскурзия до Видин и направо къщата ми е празна. Обаче и не ми е толкова добре, защото винаги съм имамла по един допълнителен чифт ръчички за помощ, а сега съм инсталирала и кошарата, защото не мога за миг да я оставя дори и на земята, без да направи беля.

Това е от нас.

А, и да се похваля- продадохме си ветерана- Мерцедес и си купихме VW Passat- 4 1999г.-
като този, ама с по- готини джанти!!! Joy С всички екстри без кожен салон, че на морето ще ми лепне голото дупе по седалките! hahaha


                                


Даже си има сервизна книжка и сме му вторите  Embarassed  ..... собственици  Joy Joy Joy

Та по този случай днес с Тея ще сме дежурни в КАТ, защото ни очаква регистрация, номера, застраховки и всички други административни разправии, за които не ми се мисли...

ЦАлуфки от нас, весел уикенд. Аз съм замислила едно посещение на кака Йоана във Велинград в неделя, ама до тогава има време...

Общи условия

Активация на акаунт