За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 68

  • 36 550
  • 754
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 754
Искам да попитам нещо, свързано със „социализацията” на бебетата. Дали ако всеки ден се запознава с нещо ново (в още по-широк смисъл: нов човек,  мирис, място, играчка), все още недоразвитият бебешки мозък се превъзбужда? 
Моята е на 2 месеца и половина и забелязвам, че с кеф открива нови неща, усмихва се на нови хора, обича да я гушкат, абе по-социална е от мен 😀 След това даже спи като пич, което отдавам на обработването на новата информация. Сега е лято, ами често съм навън с приятелки, често сме и към роднините. Но не искам „прекалено да стимулирам”... (оказа се, че има и такъв термин, въобще се зачетох и изпаднах в колебание. Май не трябваше!)

# 571
  • Мнения: X
Кои пюрета са по-хубави Гербер или Хип? И по-специално тиква?

# 572
  • Мнения: X
Които ти хареса самото бебе. Моето се мръщи ва Хипа, но маха с ръце, смее се и отваря широко уста на Гербер, дори познава бурканчетата.А аз му ги оставям да ги потъркаля. Когато се хряним обича да разглежда бурканчето и да бърбори нещо. Любимо му е с пълна уста да прави "бррррр".

# 573
  • Мнения: 234
Нормално ли е акото на бебето да е същата консистенция,почти същия цвят и миризма като на пюрето което си хапна ? Това значи ли,че не го освява или?

# 574
  • Мнения: X
Здравейте!
Вчера имахме Т и ходихме при педи да ни прегледа. Изписа ни спрей за прочистване на носле (още се чисти от секретите), нурофен за Т, капки за уши Отипакс и АБ Аугментин. Трябва ли да давам АБ, след като Т е спаднала? Днес имаме час за друг педиатър.
А вашата температура колко е?
Отипакс и Аугментин обикновено се изписват при отит (ушни възпаления). Прегледаха ли ушите на бебето?
38 беше вчера, но след приема на Нурофен я смъкна и повече не е имала.
От малък град съм и УНГ лекаря го нямаше, почивка е. Педи и натисна ушичките и не ревна.

# 575
  • Мнения: 3 998
Някои ползва ли стилизиращ гел за коса . Има ли подходящ за бебета. Предстои ни тържество и искам да направя прическа на бебо и се чудя с какво 😄

# 576
  • София
  • Мнения: 2 669
Някои ползва ли стилизиращ гел за коса . Има ли подходящ за бебета. Предстои ни тържество и искам да направя прическа на бебо и се чудя с какво 😄
Направи го с желатин, разтворен с вода.

# 577
  • Мнения: 478
Здравейте, да ви попитам за окапването на косата на бебето. Нормално ли е да капе известно време, после да спре и сега пак да капе. Преди имаше дупки от двете страни и отзад , след предното окапване отстрани се оправи , сега отзад има само като дупка.доста се върти и спи предимно по гръб ( сама така си се намества) дали е от това капенето на коса в момента. Иначе си й расте косичка, даже отгоре има доста дълги косми. На 5++ месеца е.
Благодаря ви.

# 578
  • София
  • Мнения: 2 669
Нормално е. След два-три месеца няма да личат плешивините и ще започне да расте нормално косата.

# 579
  • Мнения: 602
Здравейте, да ви попитам за окапването на косата на бебето. Нормално ли е да капе известно време, после да спре и сега пак да капе. Преди имаше дупки от двете страни и отзад , след предното окапване отстрани се оправи , сега отзад има само като дупка.доста се върти и спи предимно по гръб ( сама така си се намества) дали е от това капенето на коса в момента. Иначе си й расте косичка, даже отгоре има доста дълги косми. На 5++ месеца е.
Благодаря ви.
Моята бебка също спи само по гръб и въпреки, че е по-малка не й капе от това косата..

# 580
  • Мнения: X
Здравейте, захраних с пюре от тиква, какво може да въведа като следваща храна и задължително ли трябва да се смеси с пюрето от тиква? Не може ли например сега да дам само картоф?

# 581
  • София
  • Мнения: 2 566
Момичета, как изглеждат зачатъците на зъбчетата? Аз имам съмнения, гледам венеца-светло розов е станал, не мога да усегя дали е подут. И виждам две малки бели точици, на долната челюст. Но наистина не мога да преценя дали просто венецът изглежда така, или са зъбчета. От 10тина дена бебо се лигави доста ( преди не беше така) и ръцете му са все в устата.

# 582
  • Мнения: X
Лале, поне 3 дни да хапва тиква и после пак така картоф.

# 583
  • Мнения: 2 405
Може да даваш моно пюре, може и към вече въведен зеленчук да добавяш нов(всеки ден по- малко, като увеличаваш  количеството). Изборът е твой :=)

# 584
  • Мнения: X
Може да даваш моно пюре, може и към вече въведен зеленчук да добавяш нов(всеки ден по- малко, като увеличаваш  количеството). Изборът е твой :=)

Да де, ама тиква с картоф няма ли да стане гадно?

Общи условия

Активация на акаунт