Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 29

  • 64 795
  • 749
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 25 863
Е защо иска кеш, а не иска по банков път тоз строител! Върти далавери, sure!
Укриват се данъци най вече.

# 541
  • Мнения: 13 506
И как се дават не малки суми кеш на човек, с който си  се виждали няколко пъти. Едва ли на някой купувач му дреме дали строителя ще плати по-малко или повече. Защо купувача Х, да улеснява строителя У да плаща по-малко данъци, няма никакво надъхване.
Някои хора искат да са изрядни, други пък могат да си докажат произхода на парите и не им се влиза в схеми, трети трябва да бъдат мотивирани финансово, за да го направят.
Защо въобще трябва да се обясняваш и да се смята за нередно, че искаш документално и фактически да са ти еднакви нещата.

# 542
  • Мнения: 5 656
Не е нередно, но не трябва да е аксиома, защото може да ви попречи на добра сделка. От личен опит говоря, не като някои да съм направил 1-2 сделки и вече много да ги разбирам нещата. Едно време парите в торбата се носеха и проблеми не е имало. Сега повечето купувачи 10000 лева накуп не са виждали, ама смело теглят от банката по 100000 евро.

# 543
  • Мнения: X
Не е нередно, но не трябва да е аксиома, защото може да ви попречи на добра сделка. От личен опит говоря, не като някои да съм направил 1-2 сделки и вече много да ги разбирам нещата. Едно време парите в торбата се носеха и проблеми не е имало. Сега повечето купувачи 10000 лева накуп не са виждали, ама смело теглят от банката по 100000 евро.
Моля Ви,не ми казвайте,че сте нотариус и призовавате купувачите да влизат в данъчни измами,за да не изпуснат изгодна сделка?

# 544
  • Мнения: 856
За сега все още липсва лихвите са поносими. Далеч сме от критични нива. Сега е момента да се изплащат кредити. Даже и да започне увеличаване няма да стане изведнъж. В дългосрочен план разбира се може и да има значително увеличение, но едва ли ще е за година-две.

Обикновено се теглят жилищни кредити за 10, 20, 30 години, не за 1, 2, така че който тегли сега да му мисли.
Идеята ми бе който може да погасява повече сега. Разбира се ако има възможност. Аз лично имам фобия от кредити Simple Smile

# 545
  • Мнения: 479
Както казах, лихвите се повишават: https://www.pariteni.bg/?tid=40&oid=218223

# 546
  • Мнения: 2 321
Ама ти това го казваш от 2 години, а повишението е символично.

# 547
  • Мнения: 479
Ама ти това го казваш от 2 години, а повишението е символично.

Символично, ама повишение Wink

# 548
  • Мнения: 41 801
Е и? newsm78
Когато нещо е ударило дъното, много ясно, че все някога ще тръгне нагоре. И за лихвите изобщо никой не е имал съмнение, че ще растат. Въпросът е кога и с колко, а не дали. По въпроса "дали ще растат" не вярвам да има спорове. Който пък взема или вече има кредит - да си е правил сметката.

# 549
  • Мнения: 2 695
Сега повечето купувачи 10000 лева накуп не са виждали
И това какво общо има?
Аз имах 60000лв лични пари и не съм виждал и 10 000лв в кеш от тях Simple Smile В банката се натрупваха и на живо не съм ги виждал... само на картинка Simple Smile Това не ми попречи да ги похарча Wink

# 550
  • Мнения: 5 656
Де да бях нотариус...... Данъчни измами значи, много разбирате от данъчни измами, това е просто начин да се спести някой лев, вместо да се дава на държавата, щото много работа ще свършат.  Приключвам от мен темата за кеша, който разбрал-разбрал.

# 551
  • Мнения: 856
Ясно е, че лихвите са на дъното и ще растат. Дано никой не е теглил кредит който му е на ръба на възможностите за изплащане и да се е надявал тези лихви да си стоят такива 30 години. Спомням си  по едно време като бяха 12%. Ей това е луда работа.

# 552
  • Мнения: 1 719
Де да бях нотариус...... Данъчни измами значи, много разбирате от данъчни измами, това е просто начин да се спести някой лев, вместо да се дава на държавата, щото много работа ще свършат.  Приключвам от мен темата за кеша, който разбрал-разбрал.
Хахаха, ами то точно това са данъчните измами. Когато някой не внесе сумата по ДДС и си спести ей така някой лев за него, а всъщност ДДС-то реално му е вече платено и за него остава само да го внесе за държавата. Така се ощетява държавата и следователно всички ние за сметката на някой си...

# 553
  • Мнения: 5 656
Правилно, ДДС трябва да се плаща. Всичко по банков път, никакво кеш, егати тарикатите, ама ха. Иначе как ще ви направят улици и детски градини във вадите и ливадите?

# 554
  • Мнения: 9 745
Освен че си е нарушение на закона, не виждам защо да помагам на някакъв селски тарикат - строител да укрива данъци и да се гуши още повече. За него по-голяма печалба, а за мен по-голям риск, супер оферта Grinning

Общи условия

Активация на акаунт