Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално? - 29

  • 64 738
  • 749
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 694
То поскъпването е навсякъде, поскъпват наемите, поскъпват стоките и услугите. Това е нещо съвсем нормално и не виждам защо се преекспонира така. Не може цял живот да чакаш да изпадне жилище от небето....в един момент трябва да купиш, защото пенсията един ден няма да е достатъчна да се плаща наем Simple Smile Цял живот под наем не може...

# 526
  • София
  • Мнения: 1 870
За сега все още липсва лихвите са поносими. Далеч сме от критични нива. Сега е момента да се изплащат кредити. Даже и да започне увеличаване няма да стане изведнъж. В дългосрочен план разбира се може и да има значително увеличение, но едва ли ще е за година-две.

Обикновено се теглят жилищни кредити за 10, 20, 30 години, не за 1, 2, така че който тегли сега да му мисли.

Да мисли в смисъл? Според мен човек просто не трябва да се надценява и да тегли огромни кредити. Иначе наистина не става цял живот под наем... ако не чакаш огромно наследство или печалба от лотарията нямаш много избор.
Не ги разбирам тия апокалиптични прогнози. Ясно е че ще се вдигнат лихвите в един момент, цените ще паднат после пак наобратно. Пълно щастие няма, не знам какво очаквате толкова да се случи...

# 527
  • Мнения: 888
Не е нормално поскъпването в тези мащаби , води до други негативни посленици, като още по - голямо обедняване, професора говори за 60% от населението на ръба на оцеляването, убийствен процент за развиваща се уж европейска държава,  свиване на потребление и прочие.
Официалното у нас поскъпването е два пъти над средното за Европа, където заплатите са по няколко пъти нашите.
Неофициалноно е поне 5...
Т.е ще ги догоним по цени, макар, че май отдавна сме ги минали за стоките от първа необходимост, като доходите си на сравними на пигмеи от Нова Гвинея.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 12:26 от qsenski

# 528
  • Мнения: 1 467
Здравейте, харесах апартамент който в момента е в строеж - и се очаква акт 14 през октомври. Апартамента ще е директно от строителя.
 Практика ли е да се иска не всички пари да минат по банка, в нашият случай около 23% ще са на ръка, за което ще получим някаква си разписка. Знам че е рисковано, но това ми се вижда като единствен вариант. Покупката на зелено си е рискована да, но при вече наличен акт 16 или няма свободни апартаменти или са безбожно скъпи. Та някой имал ли е подобен казус?

# 529
  • Мнения: 2 694
Недей дава никакви пари на ръка! Дори и стоп капаро, всичко трябва да мине през банката, ако искаш да имаш сигурност. Дори и на А16 никога не си сигурна, дали на този строител няма да му наложат запор на собствеността. Опичай си акъла, пари на ръка НЕ, освен ако не си ги прежалила.

# 530
  • Мнения: 5 643
Глупости. Спокойно в кеш, масово е при строителите. Според човека все пак.

# 531
  • Мнения: 5 643
Много страхлив народ има тук.

# 532
  • Мнения: 2 694
И какво печелиш от даването на пари в кеш в крайна сметка? Един по-дебел мисля...
Защото имам пресен случай на дадено стоп капаро в кеш, дадоха им ключове и сега има запор на сградата.... а ти ми говори за страхлив народ. .... не страхлив... наивен Simple Smile

# 533
  • Варна
  • Мнения: 7 505
И какво си мислиш, че като кажеш страхлив и вече всички се обидиха и тръгнаха на ръка да плащат : )))))
То си има приказка: "Страх лозе пази!" Ти ли после ще им върнеш парите ,ако стане издънка?

Парите са ваши, ако вие сте решили да ги рискувате, защо питате тук, какво да правите?Така и така ще имате хора с мнения и за двата варианта;

В България е пълно с некоректни хора. За това не може да се разчита на думата на никого. Според вас с тази разписка как ще си търсите правата ако се стигне до съд? Вие сте в нарушение на закона като правите плащане над 10 000 лв. без банков превод.
Те хората и като плащат през банка не могат да си върнат парите, вие искате да нарушите закона и после ще искате да ви защитават правата. Ами малко . . . замислете се. Как ще се спрат тия порочни практики, когато постоянно има хора , които ги поддържат.

# 534
  • Мнения: 13 380
Здравейте, харесах апартамент който в момента е в строеж - и се очаква акт 14 през октомври. Апартамента ще е директно от строителя.
 Практика ли е да се иска не всички пари да минат по банка, в нашият случай около 23% ще са на ръка, за което ще получим някаква си разписка. Знам че е рисковано, но това ми се вижда като единствен вариант. Покупката на зелено си е рискована да, но при вече наличен акт 16 или няма свободни апартаменти или са безбожно скъпи. Та някой имал ли е подобен казус?

Не не е практика, но много се пробват, настоявай.
В предния пост добре са обяснили нещата, да не повтарям.

# 535
  • Мнения: 25 808
Разплащането в кеш дори е незаконно, и вие сте в нарушение като купувате жилище с разписка.

# 536
  • Мнения: 5 643
Е, няма лошо, от плащането по банков път печели "държавата", щом това ви устройва. Ще сменят плочките на НДК за пети път. Всеки изгорял е пострадал, защото е договарял с измамници, не защото е плащал в брой. Преди десетина години всичко беше по данъчна оценка, проблеми от това нямаше. Сега всичко по банка, ОК, че се надъхвате и по форумите, само че това няма нищо общо със сигурността; да не говорим, че при определени ситуации може да не се стигне до сделка, която иначе би била безпроблемна. Аз лично съм отказвал на един такъв отворко при сделка за нов строеж.

# 537
  • Мнения: 18 635
Ти си му отказал и той е отишъл в съседната кантора.

# 538
  • Мнения: 25 808
В моя случай продавача искаш парите "на ръка". Вдъхна ми недоверие и му казах, че ще изповядаме на пълната сума, и всичко по банка. Да, платих повече за нот. такси, но до някъде бях по спокойна, че няма да ми завърти някой номер.

# 539
  • Мнения: X
Е защо иска кеш, а не иска по банков път тоз строител! Върти далавери, sure!

Общи условия

Активация на акаунт