Осми клас 2018/2019 - 3 шпрех & шпрах & мат

  • 84 073
  • 1 333
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 107
При нас проблем ще се окаже литературата. От четящите деца е, но митологията и старогръцият епос са и толкова ненавистни, че с невероятна досада се прави , че чете и учи по този предмет. И вчера я дръннаха с първата и четворка на тест върху Илиада, която единствена остана непрочетена от летния списък ( май и Декамерон) и прочетени по диагонал извадките от учебника. И е щяла да докопа 5-ца, ако не беше послушала приятелката си, която и е "поправила" два отговора, които са и били верни /базирани на спомени от филма Троя/, но ги е поправила след корекция на дружката. Госпожата им е казала, че няма да ги пише, тъй като целият клас масово се е издънил, но това е първият и последен компромис от нейна страна. Но тя така се беше сдухала и попарила, че снощи ми донесе Киндъла си да и кача Илиада да се напъва да я прочете Joy. Все пак класно предстои и неминуемо ще има въпроси от нея Simple Smile)).
По английски, който при нея е първи език и го учи на школа от втори клас пак така заради завишено самочувствие и мислейки си, че като го е учила това вече, няма нужда да се напъва, госпожата много ясно им показа, че с мързела няма да го бъде. На контролните за всяка грешка, най-малката грешчица сваля цяла еденица, и след 2 петици заради запетайки или нещо си там и стана ясно какво се иска от нея. Влезе в крачка.
Немският и е втори език, имат тази година веднъж седмично, започна и школа по нейно настояване. Учи го с желание за сега, днес ще и е първото контролно изпитване на школата и ще видим дали е резултатно ученето и.
По философия ме шашна с едно есе, което госпожата е оценила като най-доброто и без нито една правописна или пунктуационна грешка. Чак ме учуди, защото е малко вързана с измислянето и правилното изразяване на мислите си, но "това е просто философстване бе мамооо" явно и се удава повече Joy.
По математика ме моли понякога за помощ, трудна и е от край време и се налага да полага много усилия, ама наистина много за да поддържа ниво 6-ца. А я иска, защото и се услажда стипендията Grinning.

# 346
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Марулета, няма как детето само да се изправи срещу тези практики на треньор и родители. Как да е по-борбен, като вижда, че нещата не стават с качества, а с договорки? Това е наша работа. Когато ние, родителите, опитваме да "си оправим" детето, те се научават, че така става. Когато никога не се намесваме, а те виждат, че други успяват по "втория" начин, увесват нос и даже се обръщат срещу нас. И на мен ми е гадно, но го уча да е честен със себе си, всичко друго е краткотрайно... Моето впечатление е, че момчето ти е оправно, може би е моментен период, в който го виждаш неамбициозен. Във всеки случай, успехът води след себе си успех. Когато видят, че нещо им се получава, се нахъсват да пробват и други неща. Като при възрастните, де Simple Smile

# 347
  • Мнения: 9 008
Ама той не ми дава да се разправям с тренера./За мен е тъпо да държа сметка,защо не пуска моето,а друго дете.Това е неговата работа,нали?!Но за други е в реда на нещата/
     Ето,днес на мача Тетевен е пуснал в игра дете,което идва от един месец на тренировка,родителите са в залата.На мястото на титуляра,който тренира от 5 години,но никога родител не се е разправял.На   това новото дете,миналата година на турнир в София,майката спретна мега скандал на тренера,че е ерезерва,хвърля екипи на игрището,псува и вика ,пред същисаните погледи на треньори,съдии и други родители.Нашият треньор се кълнеше,че в негов отбор повече това дете няма да стъпи.Е да,ама не!!!
   Преди малко синът ми и деца от отбора идват при мен на работа и ми разказват за мача,за отношенията.
   На мен лично ми е важно синът ми да спортува,защото той е с имплант на сърцето,важно е да не дебелее,да води активен живот,а ако не е в залата,ще прекали с фитнеса.А двата вида спорт са много различни.Толкова му е обидно,виждам го.От два месеца не е пипал топка у дома,мрежата само си виси.Екипи,маратонки,наколенки,всич
ко е набутано в един ъгъл.Днес дори не си е носил маратонките за зала.Усещам го,че се мъчи.Но не дава да говоря с тренера,не дава изобщо да ходим в залата,защото го е срамч,че седи все в ъгъла.А не иска да се отказва.
    Абе,ще ми мине,ама.....

# 348
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Твоят син не иска да въвлича майка си, което за него е недостойно, вероятно, и е обяснимо. Но забелязвам, че децата се въздържат да питат треньорите защо не ги пускат или ги слагат на еди-коя си позиция и т.н. Може би ги е страх от по-рязка реакция, но ако попитат те, самите - с цел да разберат кое качество да развият, например, треньорите трябва да обяснят.

# 349
  • Мнения: 9 008
И този разговор е воден,няколко пъти.Синът ми беше питал,много искаше да се развива,много.В същност мислите ми бяха насочени към това,може ли да се възпитава амбиция,борбеност,дух?И как?

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 15:10 от марулета

# 350
  • София
  • Мнения: 6 575
Добре де, в тази връзка да питам, в новите електронни дневници вижда ли се позицията на детето спрямо другите от класа/випуска? Аз така чух, а при нас все още не са въведени. Какво би следвало, ако от випуск от 240 деца, детето е на 150 то място, примерно? За мен, този факт не носи никаква информация.
Вижда се, като при мен прави микс от двете девойки в СМГ, а малката си е отделно.
Има опция изключи статистиките, аз съм го направила, защото има една особеност - реди ги и в азбучен ред, Например:
Айше има 5  шестици , Хасан има същите оценки, Седеф - също.
Та таз скромна класацийка ще изглежда така:
1. Айше е първа във випуска
2. Седеф
3. Хасан

# 351
  • Мнения: 9 008
   При мен,в мобилното приложение не излиза класация.Виждам само профилът на моя син.

# 352
  • София
  • Мнения: 12 229
Биби, ако говориш за Школо, има подобрение на ситуацията с азбучния ред - пак така излизат, но ако сложиш мишката върху позицията на детето и ти си появява колко деца имат по-добър резултат и така разбираш реалната позиция.

# 353
  • София
  • Мнения: 6 575
Да, за Школо говоря. Аз ползвам мобилното, но ще седна на компа да видя. Мерси !

# 354
  • София
  • Мнения: 6 575
Да, за Школо говоря. Аз ползвам мобилното, но ще седна на компа да видя. Мерси !
Тествах го през телефона, но през моб. версия, а не моб. приложение. Видях за какво говориш, но не намирам разлика  от м.г. даже си пише : подредени по успех и азбучен ред. Като дам на малката статистика по предмети и да речем по технологии и ФВС, където има само 1 отлична оценка излиза на 19 място в класа от 27, което си е и нейния номер.Simple Smile Допускам, че по тези предмети всички имат по 1 оценка и най-вероятно тя е 6. В общата статистика, обаче се вдига на 8 от 27, защото е натрупала повечко отлични оценки от др.деца по 2-3 предмета. Аз доста си говорих с Школо т.г. заради проблемите с регистрацията на близначките и от тях разбрах, че при равен р-т редят по азбучен ред и всички с твоя успех, но с по-предни букви са преди теб. Та статистиката е ориентир, но не могат да се правят генерални изводи. Имат още да дооправят.На близначките ми вади средноаритметичен успех...чудно ! Simple Smile

# 355
  • София
  • Мнения: 12 229
Когато са само отлични оценките, нищо няма да излезе /по-висок резултат от 6:00 няма Simple Smile/, но ако по даден предмет, средният успех е 5,75 напр., ако сложиш мишката върху позицията, ще ти излезе "Х ученици имат по-добър резултат". И дъщеря ми е към последните номера и ако в класацията ми излиза напр. на 7-мо място, като сложа мишката върху позицията, излиза по-напред. Разликите са по-големи във випуска и училището. Мисля, че това е ново и вероятно отразява действителната позиция. Пак не е най-добрият вариант де.
А за средноаритметичния успех на близначките е велико. Така де, няма да ги делим, я!  Joy

Последна редакция: сб, 10 ное 2018, 00:07 от sanaka

# 356
  • София
  • Мнения: 7 077
Ох, Биби Joy
Стана ми интересно, как компилира предметите, като езиците примерно са различни? Или ги хваща за един човек с х2 пъти повече изучавани предмети?

# 357
  • София
  • Мнения: 18 149
Скрит текст:
Средноаритметичното на близначките на Биби ми напомни един случай от преди години..  Simple SmileОтиват моите при личната в началото на учебната година (нямаше ги още компютрите и вадеха имунизациите от една дебела тетрадка) да им попълни ония белите здравни карти. Попълва  сестрата (не докторката) след справка с тетрадката на едната ЕГН, имунизациии, ръст и сие работи, а после се залавя с картона на  другата. Коментира си на глас - няма да ровя аз пак из тетрадката и за теб, нали все заедно ви имунизират. И втората - ок, не ровете, ето премерихте ме за височина и тегло, само да ви кажа ЕГН-то си. И следва култовата реплика -  "За какво ми е, нали сте близначки, еднакво е." Същата сестра, явно леко (или не толкова леко) откачена, няколко години по-рано беше изръсила и друг бисер. Едната близначка имаше на млечните зъби още с излизането им голямо разстояние между двата предни горни заради ниско закачен френулом (юздичка). Изглеждаха тогава с разстояние колкото за още един млечен зъб.  При постоянните го няма проблема, понеже наместиха юздичката, където трябва. Но влизам аз в кабинета  с бебешка количка и две дeвойки на по година и 7-8 месеца сигурно и въпросната възкликва - "Ау, колко рано едната сменя млечни зъби..." Боже, захилих се посред нощ при тези "сладки" спомени.

Последна редакция: сб, 10 ное 2018, 07:51 от пенсионирана русалка

# 358
  • София
  • Мнения: 6 575
Ох, Биби Joy
Стана ми интересно, как компилира предметите, като езиците примерно са различни? Или ги хваща за един човек с х2 пъти повече изучавани предмети?
Да в момента девете имат общо 25 оценки и успехът е средноаритметичен.
По повод ЕГН колко ядове съм брала, щото не са им поредни - ама сигурна ли сте, ама да не е объркано, ама... Явно лелята, дето ги издава е ходила да пафне една цигара между двата акта за раждане или пък, докато е бола на пишещата машина други лели са се втъркали и 10-15 номера между нашите.

# 359
  • София
  • Мнения: 584
Много ми липсва електронен дневник. Гледам, че в бележника на моя липсват оценки, за които знам, че ги е получил. Надявам се, че скоро ще бъде въведен!
Иначе, при нас нищо ново. Освен едно - край на волейбола и изнасяне на спорта към училищно ниво - плуване, шах, ски и волейбол /все пак/. Не беше планирано, но поради контузия и последвало продължително лечение, се наложи да пребивава по-дълго време в басейна, отколкото във волейболната зала. Е, всяко зло за добро. 
Ех, Марулета, Марулета ......! Колко мога да разказвам по темата за деца, родители, треньори...... За балканските ни нрави, за комплексите, за болните родителски амбиции, за шуробаджанащината, за .... хайде, дотук!Доволна съм, че за нас мачът свърши. Спорт за здраве и професия с която да си изкарваш хляба до пенсия. Това "набивам в главата" на сина ми от доста време.

Общи условия

Активация на акаунт