Осми клас 2018/2019 - 3 шпрех & шпрах & мат

  • 84 056
  • 1 333
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 3 070
Марулета, ти си знаеш най-добре ситуацията, но аз все пак бих отишла да говоря с треньора и то без присъствието на детето и изобщо на отбора. Или да му се обадя по телефон. Детето има гордост и пред теб, та да те моли да му оправяш бакиите (в негови очи) и пред съотборниците си и не иска да изглежда пред тях като маминото синче, за което мама ходи да се кара на господина. Но все пак смятам, че може да се намесиш, дори и да ти се сърди после. Говори с треньора, обясни му, че детето не ти разрешава да се намесваш, но ти не може да стоиш безучастна като виждаш как губи интерес към спорта, как е на прага да се откаже, как тръпката преминава в горчивина и обида - пък нека се стресне малко и той. Ако трябва се направи на ударена и питай какъв е проблема в отбора, та сина така е посърнал и ходи без желание и мотивация.
И аз си отглеждам спортистка и знам за какво говориш. Дори и в нейния...красив и никак непредполагащ агресия спорт ври и кипи, не се галят с лентите, а направо се замерят с бухалките. Те двете "големи" Илиана и Нешка се плюят директно и си правят мръсно. Родители, които ходят да се разправят с треньорката, вдигат скандали, търсят обяснения - после техните деца ги мъкнат по състезания и ги пласират в по-елитните ансамбли. Толкова е грозно, долно и нечестно към децата! Но това е положението навсякъде, за съжаление. И смятам, че колкото мога ще защитавам интересите на детето, иначе ще стои на пейката и тя, че е най-лесно за треньорката да я запрати в ъгъла, като знае, че после поне за нея никой няма да се разправя...

# 361
  • София
  • Мнения: 584
.....Толкова е грозно, долно и нечестно към децата! Но това е положението навсякъде, за съжаление...
Факт!

# 362
  • Мнения: 822
Добре ама това със скандали с треньорите  за място в отбора би следвало да е възможно само на махленско ниво и  то ако децата са равностойни. За мое съжаление от това, което чета изглежда , че никак не се променя ситуацията и всичко продължава да става с "връзки" и лакти...а така се надявах, че трийсетина години по-късно ще има промяна и ред...на какво учим децата си, че ако нямаш "гръб" няма да успееш... Не искам да засегна някой, който се бори със системата за детето си, но си мисля, че ние сме системата, която не се променя.

# 363
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Сериозна тема сте подхванали. А бих говорила с треньора и съвсем честно бих му обяснила, че моят праг не търпимост не толерира парашусти, все пак за спорта и талант трябва и затова е задължително на децата да се даде равен шанс. Ако след това уменията на някой не достигат, вече е друга работа. Но в случая се оказва, че и треньорът е манипулиран и в действителност той не може да си свърши работата, следователно, не е за това място и трябва да си ходи. Тренерите трябва да са и ментори, и лидери, а този съответно не иска, не може или просто няма качества за това. Винаги съм на мнение, че гражданската позиция трябва да се изказва и защитава, разбира се по цивилизован начин. Миналата седмица по време на кортежите на великите височества министрите на четирите балкански държави, които постоянно затваряха централни пътни артерии заради делегациите, се обаждах на четири различни инстуции, за да разбера на какво законово основание затварят основни булеварди за повече от 60 мин по няколко пъти на ден, при това без предупреждение и нито един от господата, които вдигнаха телефоните не можа да ми цитира такова. Изразих мнението си, че това е истинско безобразие (все пак живеем в република и държавата принадлежи на народа, не на шепа самоизбрали се ХХХХ) и разхищение на моитое данъци, защото точно тези, които са сложени да вдигат телефоните, не знаят отговорите и не искат да ги потърсят, а се осигуряват от моите данъци, без да искат да работят и дефакто са си за уволнение. Но след директния ми въпрос за имената на тези, с които разговарям, за да подам жалба за некомпетентност, не получих отговор на нито един от четирите ми обаждания и съответно, разговороте бяха прекъснати еднократно от отсрещната страна. Без коментар. Ако някой от хората, с които работя съобщи за проблем, за който аз съм отговорна и аз не взема мерки, за да го отстраня или да проуча въпроса, със сигурност ще последва уволение. Но не и за държавната администрация. Въпреки това вярвам, че ако повече хора изразяват неодобрението си, ще трябва да настъпи чуваемост. Така, че говорете с треньорите, искайте обяснения. Проблемите се решават, докато е време. И освен това, децата ни заслужават да научат отговорите.

П.С. В случая с делегациите се получи интересен казус - освен че висях в задръствания и закъснявах три дена за работа, един следовбед имах час за ЯМР и с изненада установих половин час преди това, че всички пътища около офиса ми са затворени  съответно не мога да изляза с колата, с такси или с каквото и да е. Първоначално идеята на обажданията ми беше да разбера в колко часа ще пуснат движението (и официалният отговор беше "Когато минат", но кога ще е това, няма се и на идея), но след това така се разпалих, че завих направо в посока имат ли право да спират движението. Нищо не постигнах, но поне опитах. В случая нямаше животозастрашаващо събитие, но същата вечер чух по новините, че линейка е била оставена да чака кортежът да мине !!!

# 364
  • София
  • Мнения: 584
.... Добре ама това със скандали с треньорите  за място в отбора би следвало да е възможно само на махленско ниво и  то ако децата са равностойни...
Никой родител няма право да реди отбора, постовете на състезателите и кои да бъдат титулярите!!! Това е работа на треньора. Обаче, всеки родител завел детето си в залата, на терена, в басейна и т.н., има право да изисква детето му да ПОЛУЧИ ШАНС ДА БЪДЕ НАУЧЕНО!!! Това става на тренировките. Ако усетиш, че не му се обръща внимание, ако самото дете се почувства игнорирано, трябва да има разговор. По възможност- цивилизован. Както в училище. Всеки иска детето му да получи знания. В спорта не е по-различно. На практика, препъни камъка във взаимоотношенията треньори- родители е това, че с едни деца се работи активно, а с други не. Това, с кои деца да се работи, зависи от .... родителите им. Предимство се дава по роднинска линия, приятелство и разни други там взаимоотношения. Тази уродлива практика съсипва и спорта и децата. Отвратително е да мачкаш чувството на справедливост у подрастващите. Иначе, всеки родител иска детето му да върви напред. Но, има някакви граници, които не могат да се минават. Това е в интерес не само при взаимоотношенията дете- треньор- родители, но и в интерес на коректните взаимоотношения в отбора и до голяма степен определя успеваемостта му.
Сериозна тема сте подхванали. А бих говорила с треньора и съвсем честно бих му обяснила, че моят праг не търпимост не толерира парашусти, все пак за спорта и талант трябва и затова е задължително на децата да се даде равен шанс. Ако след това уменията на някой не достигат, вече е друга работа. Но в случая се оказва, че и треньорът е манипулиран и в действителност той не може да си свърши работата, следователно, не е за това място и трябва да си ходи....

Точно така. Равен шанс, но на практика далеч не е така.
 

# 365
  • Мнения: 822
ТМ, нищо лично ...ясно ми е, че отбора се реди от треньори и е добре да е по ясни правила и по резултати. Някак цитата изваден от цялото ми мнение, звучи че видиш ли и ножа и хляба следва да е в ръцете на родителите.
Сина ми е картотекиран състезател, имам идеи какво се случва, като признавам не в дълбочина и винаги стоя настрана, но за нас спорта е здраве и дисциплина:).
Освен това е състезател и в училищна дисциплина и видях от първия ред как се сформира отбор за международно състезание- с покриване на определени резултати и прозрачни критерии и е абсурд родител да набута детето си със скандал.
За художествената гимнастика  и футбола обаче е обществена тайна, че нещата  с отборите и участията са различни  от прозрачност и едиствено качества на състезателя, остава въпроса защо?, ама определено темата стана сериозна и спирам.

# 366
  • Мнения: 11 823
Привет! Извинявам се за нахълтването в темичката ви, но къде другаде, ако не тук да потърся помощ...
Дъщеря ми е в 7-ми клас, посещава частни учители и по двата предмета, уж внимателно подбрани и проучени от мен още в 6-ти клас. Но в момента имаме леки колебания по отношение на подготовката й с учителката по БЕЛ. Знам, че е по никое време и повечето добри учители са заети, но все пак реших да потърся и да пробваме с още един учител. Моля да ми изпратите на лични координати на частни учители по БЕЛ в София (по възможност в южните квартали, но това, разбира се, не е водещо), от които сте останали доволни! Целите на девойката са високи, съзнателна, трудолюбива и мотивирана е!
Благодаря предварително!

# 367
  • Мнения: 8 886
  Момичета,благодаря за мненията!Тъй като не пиша в никоя училищна тема,а и тук сме разисквали какво ли не покрай дечурлигата,и не само,затова си позволих да споделя и да поискам съвет.Дали е шах,рисуване,волейбол,няма значение.Мъчи ме въпросът,как точно да помогна на детето си,да вземе правилно решение или позиция.
  Благодаря и на тези,които ми писаха на ЛС.Затвърдих усещането си за шуробаджанащината в спорта,а така се надявах това да сме го израстнали .
  И при нас вече има четворчици,засега само напомних,че това означава спад в ученето и концетрацията.Ако продължи,ще се наложи да има санкции.
   Кака му си беше при нас за уикенда,то не бе глезене,умилкване,мяукане,шушукане,кикотене.Поизпита го,каза ,че според нея си е окей.Откато се разделиха,много започнаха да се търсят.Не минава ден-два,без да се чуят по тел.,пращат си разни снимки,тя    го контролира,той се оплаква от мен...И на мен ми е много мило .

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 15:39 от марулета

# 368
  • Мнения: 8 886
К`во става,що ви няма?

# 369
  • София
  • Мнения: 18 679
Учим 🤣

# 370
  • София
  • Мнения: 7 074
Омръзна ни да се оплакваме! Joy

У нас нищо ново покрай училище. Снощи, като заваля снега, младежът се разтърси за коледната украса. Набързо му свих сармите, че най-рано на 1ви декември ще слагаме елхата. На него вече му било коледно и ваканционно. Викам, алооо, още един месец има до ваканцията....

За коледа мислех да му взема един часовник G-Shock. Половината пари от мен, другата половина от него. Бъзнах го, да си го вземе сам, не му се харчели толкова пари, но ако му паднел, щял с удоволствие да си го носи... От къде ли ще падне, се чудя аз! Rolling Eyes
Дайте идеи за подаръци за тийновете...

# 371
  • София
  • Мнения: 1 285
Абонамент за ucha.se. Grinning
Затишие е при нас. Уж учат, пък да видим. По-голяма емоция е да отидат на кино, пък на боулинг, пък с ансамбъла.... На някого ще му излезе през носа в най-скоро време.

# 372
  • София
  • Мнения: 7 074
Яна, Joy
Това ще са най-безсмислено изхарчените пари ever!
Ще го пазя тоз подарък за следващия рд, в началото на септември. Joy

# 373
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Слънчева, не мисля, че ще откаже игра от steam-a или  psp, може пък и някой геймърски аксесоар - то мишки, то слушалки, то очила или тонколонки .... все около цената на часовника се въртят 🤣, сигурно за да се смятат по-лесно. И аз вече съм в чудо какво да подарявам - през декември и имен ден, и РД, и Коледа, а вече са големи и всякакви щуротии е получавал - и мини дрон, и очила за виртуална реалност.

Иначе и моят син въздиша за Коледа - искал пак да му е уютно и аз да съм подновила печенето на курабийки, което последните две години позарязах. За целта си купих нови сладкарски бои, та да видим как ще го сместя в графика, защото що инвентаризации ме чакат баш преди Коледа.

# 374
  • София
  • Мнения: 7 074
Ааа, мишка и слушалки вече получи, нов рутер си купи, скинове и игри от steam-a ....
А после, що децата не учат! Joy

Общи условия

Активация на акаунт