Осми клас 2018/2019 - 3 шпрех & шпрах & мат

  • 84 076
  • 1 333
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 287
Омръзна ни да се оплакваме! Joy
У нас нищо ново покрай училище. Снощи, като заваля снега, младежът се разтърси за коледната украса.  .......
И при нас нищо интересно и различно в училище.
Явно и на младежа му е много еднообразно и миналата седмица каза, че иска да разместим мебелите за разнообразие. Аз му вързах на идеята и в неделя местихме и редихме. Оставил един ъгъл върху бюрото празен, пък аз веднаха намерих какво да се намести там. Той ми казва: "Там ще стои празно за коледната ми елха". Явно и на него му се иска да дойдат празниците, макар на глас да споделя, че не чака ваканцията, защото госпожата кой знае колко щяла да им даде за учене. Тя два почивни дни като видела и се уливала, пък за ваканцията сигурно щяла да им даде сами да си научат втората от трите части на учебника. Grinning
За коледния подарък ще чакам да напишат писмо до дядо Коледа. Заради малкия все още практикуваме този ритуал. Така се ориентирам и за тийна.

Слънчева, моята сестра все го защитава племеника и сроко ми каза, да не правя сравнения колко ние сме учили и колко той, защото при нас освен един Правец с Тетрис е нямало какво друга да ни отвлича вниманието. Joy

# 376
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
При нас има ново, ама не ми се пише. Confused

Иначе тя си смени рязко желанието за подарък и от нов телефон, пожела фотоапарат.

# 377
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 367
В училище - рутина, почти нищо не учи newsm78...Иначе, любов върти - кандидати няколко, излиза ту с един, ту с друг Joy Joy Joy

# 378
  • Мнения: 9 025
    А пък при нас има сняг.Зимата ми е най-нечаканият сезон,не е моето време.А пък за снега да не говорим.Наборът реди 5ци по БЕЛ и мат.Леко ме газира днес заради БЕЛ.
   Рано ми е за Коледа, в ремонт сме,за подаръци пък съвсем.Моят има джи шок,миналата Коледа сестра му го зарадва,много му се кефи.За мен лично си е най-обикновен часовник,но се оказа,че нищо не разбирам.
 

# 379
  • Варна
  • Мнения: 2 443
О, как благородно ви завиждам за снега! Във Варна само вятър и кал. Въпреки, че не знам как ще спогодим със зимата тази година - със скъсан менискус съм - пак си мечтая за нея. Не за бурите, а за онова прекрасно бяло спокойствие и леко скърцане на обувките по снега, пухкавата топлина на шапки и ръкавици и по детски заскрежения дъх, когато си навън. Ох, размечтах се.

# 380
  • София
  • Мнения: 8 305
И при нас нищо ново... яваш, яваш. Което му харесва чете, другото през пръсти.
Купих атласи по биология (половината пари той ги даде) - чете ги като прочетни книги, в същото време вчера разбрах, че няма учебник по физика - учел от снимано с телефона.... Dizzy Face
Та в тоя ред съм решила да приложа изнудване за Коледния подарък, който от учудващ в началото, влезе в нормалните релси - от G-shock към геймърски части за РСто (ако размисля и се съглася, да е срещу сериозно отношение в училище)
Скрит текст:

Сестра му намери един стар G-shock на баща си (т.е. праотец на версията) и реши, че иска да му сложим каишка (отдавна бе счупена), за да го носи (с мъжката каишка сигурно над лакътя ще й е точен, каквато е хилка). И от там тръгна предложението към нея за момичешки. Младежът, като чу, каза: "и аз искам", той обаче не се нави на стария... часовник не носи по принцип, та беше учудващо желанието. Като стигнахме да избира модел си направи устата за видеокарта, процесор, естествено несъвместима с наличната кутия/захранване...
Явно си мисли, че като е с двоен празник на Коледа, ще намаже.

Яна, за каката не знам дали ще и допадне  уча.се, но малката може да го хареса. Според мен не става да се учи от него, така и сме се уговорили с девойката, че ученето е от учебника. На мен са ми тъпи шегите, но тя се смее с глас.

gugi4ka, и ние "написахме" писмо, т.е. седнала пред РСто и цъкайки в Амазона, обявих, че пуснам електронното писмо. Малката се възмути "Дядо Коледа не чете ел.писма", аз: "Вече чете, така е по-удобно да се обработват получените желания" Joy (а и по евтино за "джуджетата")

Слънчева, може да погледнеш в амазон (аз мислех да чакам някакви черни петъци и сие, а там се оказа с - 30%)

# 381
  • София
  • Мнения: 8 305
Manzhelka, то не остана и тук вече е само кал Confused
Дано бързо да се възстановиш... А как ме размечта със сладките... въпреки че признавам си, че обичам нашите меденки - мед, ванилия и канела ми е достатъчно като аромат, не си падам по "парфюмитаните" Коледни, което не пречи да ги нарисуваме нашенските прилично Joy

# 382
  • София
  • Мнения: 584
И при нас нищо ново. За Коледа иска нов лаптоп, ама с по-мощен процесор и повече памет. Причина - курсови работи по ИТ. Да, бе, да! Ще се скъса от игри. Няма да го огрее. Ще се наложи да си поръча нещо по-скромно. Днес, англичанина му е писал 5 на съчинението. Общо взето, няма похвали и оплаквания.

# 383
  • Мнения: 822
Пък моето се е сдухало, не точно от учене в училище, а от подготовки за разни състезания, есенен по математика, есенен по информатика, сто думи по НЕ на ден и всички останали предмети, за които учи в движение.
За разлила от детето на Сузане има и фиксирана половинка(нямам идея как да нарека девойката- гадже) и отделно се е запалил по фитнес, така е като приемат толкова много и толкова хубави девойски в МГ Simple Smile.
Давайте идеи за подаръци за Коледа, защото този път нямам никаква(всичко геймърско е налично и телефон на няколко месеца).

# 384
  • София
  • Мнения: 7 077
Ооо, мен също ме оборудваха с рецептата за меденки на госпожата по АЕ. Щях да ги правя уикенда, но им се размина. Може да сколасам следващия Joy
Младежът много обича коледните празници. Една година се бях разкиснала нещо и обмислях идеята да взема готово меню за Бъдни вечер. Той не даде да се чуе. Радвам се, че съм му създала спомени и традиции Heart

# 385
  • София
  • Мнения: 18 679
Мултитаскинг - загражда някакво девойче в единия чат, ръчка нещо по играта си в друг прозорец и поръчва пица на лаптопа. Викам, ей, да не напишеш на мадамата да донесе едно пепероне по грешка. А той - не се бъзикай, любовта си е едно на ръка, но с пицата шега не бива!
Ще пукна от смях с тоз човек Laughing

# 386
  • Мнения: 5 160
Изучаващите АЕ, препоръчайте неадаптирана книга, подходяща за A2->B1.
Да не е фантастика. Да има 100 стр. Simple Smile
И откъде Heart Eyes

# 387
  • София
  • Мнения: 8 305
Lorenca, Хари Потър?
Дръндьото Stuck Out Tongue Winking Eye
Шегичка... Ще разпитам младежа... Иначе последно му купувах Галактическия стопаджия.
В Книгомания, Буктрейдинг и Сиела (ако е такава тази в подлеза на СУ)
Лидл имат някакви,
На PONS имаме - вътре има речник на думи, но пак са някакви фентъзита (и аз не си падам по подобна тематика)

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 21:19 от Desem

# 388
  • Мнения: 5 228
Преди няколко седмици дъщеря ми си купи от книжарницата в мола на Стамболийски Everything, everything - харесва филма и реши да започне с тази книга, досега не е чела книги на английски. Имаше доста голям избор - класици, любовни, фентъзи... Дръндьото също е подходящ за начало.

# 389
  • София
  • Мнения: 8 305
Лоренца, младежът каза: "Хари Потър е хубава книга" според него е ок за ниво А2-В1

Общи условия

Активация на акаунт