Парфюмни размисли и страсти - 220

  • 64 913
  • 741
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 10 012
Аstravera, дръж се! Hug

Моят аромат за трудни моменти от всякакъв вид е Lolita Lempicka Lolita Lempicka EdP. И нежен, и сложен, и гушлив, и искрящ, многопластов и мил.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
От разбито сърце до маратон, Лолита е с мен.  Blush

# 541
  • Мнения: 31 240
Astravera, дано всичко се оправи за теб! bouquet

Вчера бях с Фешън Декре и получих над 7 комплимента на работа. Много се хареса. Беше ми приятно всички да ме питат и да се изненадват, че това е парфюм с рози. Вече съм убедена, че българите са завинаги кръвно свързани с розите и ги обичат дори подсъзнателно, ако те не са като от мускали.
Предишния ден Валентино Донна Ноар Абсолю не беше въобще отразен. Днес Ванилията синя на Гутал също. Обаче металната роза разби хората. Heart Eyes

# 542
  • Мнения: 2 843
astravera, дано всичко се развие благополучно!

Чудя се защо във fragrantica не посочват розата във Fashion Decree, а са го оставили само с две съставки. А розата е съвсем очевидна. Мила съфорумка ме запозна с него и, очаквано, много ми хареса. Преди това все бях на крачка да го поръчам на сляпо; ако го бях сторила, нямаше да сбъркам, щеше да е поредната успешна покупка, дано все така да работи интуицията ми. Сега единственото нещо, което ме спира да го купя, е, че ще е поредната ми роза. Но е много елегантен, рафиниран.

На мен ми свършва Coco Mademoiselle и трябва да го подновя. Мисля да го направя с кода от Елинор, но съм в дилема дали старата версия да взема, или Intense. И двете ги харесвам, като осъзнавам, че новата е по-пригодена към масовия вкус заради засилената сладост; обаче това не ме отблъсква. От друга страна, предишната версия ми е изпитана, ясна, харесва ми по-голямата ѝ острота. Чудя се. Simple Smile

# 543
  • Мнения: 31 240
Вземи Интенз, смени. Hug bouquet

# 544
  • Филибето
  • Мнения: 1 036
На мен интенс ми допадна повече и взех нея. Стария КМ не съм носила. Аглая, трудно е така  Simple Smile

# 545
  • Мнения: 18 562
 Някой има ли впечатления от Bal a Versailes ?Много е стар, 1962 година. Има ли къде да се тества.?  Признавам, от името ми е много интересно що за аромат ще е това.

# 546
  • Мнения: 36 001
изобщо няма да ти хареса според впечатленията ми за вкуса ти от двете теми + името няма нищо общо с представата ми за бал във версай

# 547
  • Мнения: 31 240
изобщо няма да ти хареса според впечатленията ми за вкуса ти от двете теми + името няма нищо общо с представата ми за бал във версай
Определено.

# 548
  • Мнения: 18 562
Представям си го яко ретро и яко хард,не знам защо нещо като "Кобако" и "Мадам Крез"😁

# 549
  • София
  • Мнения: 1 974
Заслужава ли си La Vie Est Belle? Нотино са пуснали добра промоция и се вмества в бюджета ми за подарък, доста се замислям за покупка.
Ами зависи от човека, но моето мнение е, че La Vie Est Belle винаги е отлична идея Simple Smile Така че смело давай. Щастието в очите на получателя е гарантирано Animal Heart Eyes Cat

Иначе да се върна на питането на Hastar - дано тази линк успокои терзанията, тъй като подозирам, че моите думи едва ли са дали някакъв ефект Simple Smile

# 550
  • Мнения: 769
Заслужава ли си La Vie Est Belle? Нотино са пуснали добра промоция и се вмества в бюджета ми за подарък, доста се замислям за покупка.
Ами зависи от човека, но моето мнение е, че La Vie Est Belle винаги е отлична идея Simple Smile Така че смело давай. Щастието в очите на получателя е гарантирано Animal Heart Eyes Cat

Иначе да се върна на питането на Hastar - дано тази линк успокои терзанията, тъй като подозирам, че моите думи едва ли са дали някакъв ефект Simple Smile

Благодаря, DeetronSparkling Heart

# 551
  • Мнения: 392
Аглая, никога не съм била почитател на КМ, но се влюбих в интенс версията. Първата ми парфюмна любов за тази година. Ако някой ми беше казал, че може въобще да се случи, щях да го обявя за мечтател. За пореден път се убеждавам в предимствата на многото проби преди да я придобия, за да се уверя, че не е временна или още по-зле - моментна лудост Animal Bee  Имам достатъчно парфюми, които са точно такива-моментно обожание, а в последствие- тотална непоносимост и желание да ги разкарам на всяка цена. Разбирам тръпката от сляпата покупка, но не я поощрявам, дори себе си опитвам да предпазя...понякога успешно Innocent
Има много почитатели на КМ, които не одобриха и откровено наплюха интенс, но това само доказва, че сме различни, всеки със своите възприятия, емоции и...представяне тук или ...където.

# 552
  • Мнения: 18 562
Аз съм от нехарeсващите La vie...не мога да го понасям дори. На сляпо купих скоро аромат,риск си беше,че го бях тествала отдавна. Но се харесахме. Но честно казано на мен La vie ми е много остър, от докарващите главоболие и дразнещи.

# 553
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ковачева, голяма си подстрекателка значи. Не познавам нито парфюма, нито бранда, но също се заинтригувах силно. Видях и другите парфюми на марката и усещам, че бих ги харесала много, а в Арамеш сигурно съм способна да се влюбя (само по пирамида вече съм силно привлечена - изброих 22 ноти, от които 17 са ми много любими). Къде могат да се пробват? И каква е цената им?

Hug _.Благодаря. Заслужават си запознанството. Носът зад парфюмите е Alessandro Gualtieri, и въпреки, че не съм голям почитател на творчеството му в Nasomatto и Orto Parisi, тук личи, че е имало и женска ръка или муза, и нещата са доста по-хубави, за мен поне. За съжаление не ми е известно да се продават в София. В моята нишова парфюмерия ги има, но могат да се поръчат проби и от тук
Скрит текст:
Цената е 130 евро за 60 мл.

Изобщо, изненадана съм много приятно от парфюмите на Ex Nihilo, уж не съм нито изявен почитател на флорали, нито на шипри, а тук повечето парфюми на марката ми допадат като изпълнение и емоция.  
kovatcheva, много се радвам, че ти допада тази марка Kissing Heart
Тук много рядко се говори за Ex Nihilo, а ти споменаваш два от любимите ми. Интересно ми е какво мислиш за "сладкия морфин"? Stuck Out Tongue
 

Йоан Владимир, на хубавото не мога да кажа лошо, факт. Sweet Morphine Ex Nihilo би трябвало да ми хареса много, съдейки по пирамида и цвят на течността и вкусовите ми предпочитания. На практика обаче се оказа, че не е мой. Ванилов, захарен люляк. Без характерната пролетна свежест, съпътстваща обикновено люляка. По-късно преминава в по-плътен ирис, но ми дойде твърде цветен и нетипичен за мен. Освен това е и нетраен при мен, и не бих платила тази цена за това, което предлага.

Харесах и Rose Hubris Ex Nihilo, особено в началото. Розата е подобна на тази от фешън декре, но е придружена от леко приглушени, сапунени алдехиди и ликьорен лабданум. Много нестандартна и привлекателна комбинация за мен. Усещам парфюма едновременно чист, леко мъжествен, леко старомоден стилово, и всичко това ми харесва. В базата обаче мъховете и пачулито вземат надмощие, и на моменти дори ми киселее парфюма. Хубав е много, но имам доста подобни на него и ще пропусна.

Иначе в последно време нося с голямо удоволствие Tendre Nuit Isabey. Определено една от промените във вкуса ми е, че започнах да давам шанс на по-сладки аромати, като забелязах, че предпочитам сладостта да идва от смолисти ноти, най-вече бензоин. Tendre Nuit Isabey ми е като правен по моя мярка парфюм. Ако вземете Bois d'Iris Van Cleef & Arpels и добавите в него най-висококачествен бадемов марципан, сладко от мандарини и сладък опушен бензоин ще получите представа за какво говоря. Чудесен кашмеран, даващ страхотно дървесно усещане, едновременно се чувствате прегърнати, закриляни, обичани и защитени. Да седите по дебели чорапи вкъщи на дивана си, загърнати от най-мекичкото одеалце, с чаша топъл шоколад и сладкиш с много ядки, дъх на канела и марципанова глазура пред себе си. Щастлив парфюм за щастливи хора. Носи ми голяма радост в тази топла есен Sparkling Heart Прибран аромат е, по-скоро е за собствено удоволствие и не разчитайте на голяма прожекция. Но пък си го усещам повече от 6 часа. На шал и в коса е фантазия. Препоръчвам го на хората, харесващи ириса на Ван Клийф и търсещи хубав, изявен и леко горчив бадем.

# 554
  • София
  • Мнения: 13 289
Ковачева, благодаря за линка!
Аз много уважавам Насомато и с голямо удоволствие ще пробвам и другите аромати, подбрани от този нос. Simple Smile

Fever ray, прелиствах  темата  в търсене на инфо за Dancing Roses на Виктор и Ролф и видях, че си го споменала в твое мнение. Може ли да споделиш малко повече за него. Много ми е любопитен!

Пропуснала съм питането. Ще пиша малко по-късно за своето усещане за този аромат, че всеки момент чакам клиент.

Общи условия

Активация на акаунт