Дневникът - тема 96 - Да отслабнем всички заедно!

  • 40 876
  • 747
  •   1
Отговори
# 330
  • София, България
  • Мнения: 813
Аз нали мълча, та да се обадя. При мен ще има силен ентусиазъм за отслабване и правилно хранене след Нова година като символ на ново начало. Няма да си кривя душата, че този месец не се храня много прилично, но и грам не се чуствам виновна за това. Наслаждавам се на всяка забранена хапка и ще направя измерване след Нова година. Предполагам, че може и да кача 1-2 кг , но не вярвам да са повече, продължавам да се храня веднъж дневно, а при мен проблемът с пиенето на вода го няма, защото до вечеря съм само на вода и постоянно си "чопкам" от водата. Промяната, която искам да въведа в режима си след старта на 2019-та е залагането на повече зеленчуци и на по-малко хляб. Наистина желая да вкарам разнообразни продукти в своята диета, а не да се въртя около едно и също.

# 331
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Отчет за вчера - вода 1,3 л. Малко. Днес по-сериозно.
И тук да се оплача. Вчера обядвах консерва риба - херинга с доматен сос и филийка ръжен хляб, уж 100% ръж. И като ме почнаха едни болки в корема, подух се като бременна в 6 месец, ужас ви казвам. Правила съм и друг път такива реакции, обикновено от брашно, но не ми се беше случвало повече от година и съм забравила колко е гадно и как боли. Място не можех да си намеря. Явно или в соса имаше брашно (което е странно, защото не ям тази консерва за първи път), или хлябът беше с бяло брашно (много вероятно, купих го от една пекарна, до сега не съм го яла). Та да ми е мирна главата минавам пак на таханов хляб, домашно приготвен.  Консерва скоро няма да опитам Simple Smile
Замених и сиренето с тофу, харесва ми. Ще вземат и крила да ми поникнат накрая ...

# 332
  • Мнения: 15 745
Добрютро момичета. Минавам с предпразничния отчет, че след това идват празниците и знаете как е. И така - от началото на месеца до сега, след не много тежко ПМС, в което успях да удържа фронта, резултата след вчерашния 36 часов фаст е - 1,2 кг. Т.е. сутринта кантара ми подари Коледния подарък 51,6 кг. Много съм доволна и се надявам да не прекаля много в следващите дни, че следващия ми фаст ще бъде на 27 или 28.12, за да прочистя след празниците.

# 333
  • Мнения: X
Само да напомня, че тофуто е соя. ГМО.

# 334
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Нямам проблем с ГМО - то. Не прекалявам с количествата, така че за момента не се отказвам от него. Но благодаря все пак!

# 335
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 284
На всяко ядене си сервирам 500 гр. чаша с вода и я изпивам освен това пия доста неподсладен чай и на малки глътки от бутилка през деня сигорно ми се събира поне 2 литра само водата за деня но май е малко Simple Smile

# 336
  • София, България
  • Мнения: 813
Организмът се учи и привиква. Аз само като стана излюсквам една-две чаши вода. Сега даже ще си направя "кардиото", че не съм пила вода, а съм жадна, взимам си празната туба от 10л., че си изпих водата и ще ходя до автомата за минерална вода да я напълня. Да обясня на кратко. Тук в Кипър няма машини за кафета по улиците, ами има машини за вода. Спрямо, колкото пари пускаш, толкова минерална вода ти отпуска. За 50 цента пълня 10л туба и съм доволна. Пък после да я закарам до вкъщи, че нямам и асансьор и съм на 3-ти етаж... направо "кардио" Simple Smile Днес се чувствам секси, ще ви плесна снимка във фейса как дръзнах да излезна да си изхвърля боклука.

# 337
  • Мнения: 15 745
Организмът се учи и привиква. Аз само като стана излюсквам една-две чаши вода.

Много вярно. Аз преди пиех много малко вода. С времето си наложих да пия повече и сега още със ставането пия поне една голяма чаша вода. Чак гърлото ми е сухо и чувствам жажда от сутринта

# 338
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 284
И аз със ставането пия вода ама нея не я броя тя от бутилката до леглото щото през нощта човек се обезводнява Simple Smile

# 339
  • София, България
  • Мнения: 813
 

 

 

 

И да не спамя натам... Simple Smile Весела Коледа и се надявам, че сте си прекарали едни прекрасни коледни празници със семейства и приятели!

# 340
  • София
  • Мнения: 1 434
Сутрин съм жадна, но не смея много да се наливам с вода, защото пътувам над час до работа, а по пътя тоалетни няма в чудесната ни столица...Кафето си е диуретично и след него висвам няколко пъти в тоалетната. Все се притеснявам дали ще издържа до работа. Наистина е до навик, защото навремето не пиех много, но се насилих за седмица и започнах да изпитвам постоянна жажда и увеличих значително количествата.
pavcheva, на сто места съм чела, че не е хубаво по време на хранене да се пие вода, защото се разреждат храносмилателните сокове и пречи да се разгради правилно и своевременно поетата храна.
Много съм доволна от себе си и празничните трапези Simple Smile Хапнах си от всичко, но толкова малко и не по едно и също време, че все едно не съм яла. Е, пийнах си доста винце, но пък беше разкошно! С него си бъцках едно козе сиренеце ама си го чопках едва-едва, колкото за съчетанието на вкусовете. Всяко сипване на ястие ми беше по 2 супени лъжици и като гледах препълнените чинии на останалите и чак ми ставаше неприятно. Не се подух нито от малкото ориз, нито от парченце тиквеник, но беше направен с мн. малко кори и преобладаваше плънката с мноого орехи, малко стафиди и тиквата. Не съм се мерила и със сигурност едното качено кило си седи, но нямам повече поражения. Някак ми се пресити окото от вида на тези количества храна и сега нищо не ми се яде. Днес съм на малко кашкавал, домати и 3 варени яйца.

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Весела Коледа на всички! Да сте здрави и слаби!
Аз също съм много доволна от храната. Бяхме на гости в моите родители, нережимно ядох малко тиквеник, тичах напред-назад с децата, до преяждане не стигнах. Съответно всичко нережимно остана там, в къщи си карам на месо и яйца и ми е много добре.
Сутрин пия чаша топла вода повече от година. Започнах защото било полезно за стомаха, продължавам по навик. Забелязах, че пропусна ли, през деня изобщо не се сещам за вода. Тези дни си пия около 2 литра на ден.

# 342
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 284
И от мен Честита Коледа Simple Smile

Franie, сутрин не пиеш вода с храната също тогава кога събираш необходимия минимум от 2 литра вода за деня нали тя е полезна против целулит, а и всичко в тялото работи с вода Simple Smile Теории за пиенето на вода по време на хранене колкото искаш аз например съм чула че изпиването на чаша вода преди хранене помага да ядем по-малко Simple Smile
Поздравления, че можеш да спреш след една хапка храна в моите очи си голяма работа защото аз без ядене мога ама с една хапка не мога обратното съм с алкохола напоследък ми предлагаха какъв ли не алкохол и повече от глътка не мога да се насиля да пия  Simple Smile
Много съм дебела в момента - направо ме е срам бобовите храни така ми действат - подуващо, а ги обичам и тиква печена обичам и от нея много се подувам от всички постни храни - няма да мога да сваля вече се търкулнах по нанадолнището Simple Smile

tanya_79, страхотна си твоето здравомислие ми връща надежда, че може след новата година нещата да се оправят Simple Smile

# 343
  • Мнения: X
Честита Коледа на всички!                      Аз "достойно" се отдадох  а празника. Почетох и питката, и баклавата, и коледните бисквитки, и щолена, и коледното пънче, и мръвките, и виното... Абе, не простих на нито една вкусотия. Не съм се оливала, не съм преяждала. И на кантар не съм се качвала, ще го удостоя с тази чест чак на 01.01.2019 да видя какви съм ги свършила. Но като имам предвид, че и най - тесния ми панталон ми е все така леко широк, май пораженията няма да са големи и малки А и от днес съм си пак само на моята храна. Доволна съм все пак, че празниците минаха... На Нова година ще съм на риба и салати, десерти те мисля да ги подмина, и без това след почти месец похапване на захар вече не мога да гледам дори сладкиши...

# 344
  • София
  • Мнения: 2 937
И на мен Бъдни вечер ми разказа играта. Няма да се меря, но яко ме поду, едва закопчвам панталона.

Общи условия

Активация на акаунт