Случка в магазин.Бясна съм !!!!

  • 4 878
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
че поведението на продавачката е било грозно и просташко - спор няма.
но понеже се намеси Лондон, не знам как е текущата обстановка там, но доколкото съм чела, опашката там е нещо свещено.
докато си на ред да те обслужват, ти си единственият на света за продавача, и той няма да обърне внимание на друг, дори и да се скъса от бързане и да иска само един кибрит.

# 16
Прекрасно те разбирам за какво говориш - 99% от продавачките във всички магазини са подобни екзмепляри. Няма и да ги спомена тези в магазиите за дрехи. Обаче в супермаркетите от където пазарувам почти всеки ден касиерките са нетърпими. Толкова са кисели и намусени, че чак ме хваща срам защо съм отишла там да им развалям кефа. А миналата седмица във Фантастико някаква простачка, която зареждаше рафтовете псуваше като каруцарка на висок глас за да я чуят всички - как тези "нещастници" клиентите ровели като кокошки по рафтовете, защото искали да извадят стоките с "по-пресен" срок на годност - тя така се изрази. Е не , аз трябва да предпочета да си взема нещо малотрайно, на което срокът му на годност изтича утре., а пък ние няма да сме го изяли и ще го хвърлим. На нея за това й плащат за да ги реди - отново и отново. Ако никой не разбърква нейната работа е излишна. Но тези госпожи такаа си разбират работата - да ходят някъде за да си клатят краката.

# 17
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 671
...........  има нещо сбъркано на културно ниво.

Ей тука е разковничето.

# 18
  • Мнения: 7 111
blizna4e, жената е постигнала своето. Вече не само тя има лошо настроение. Хак да им е на онези в Лондон. Липсва ви школовка от Женския пазар.  

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Мога да ти кажа,че когато се върнахме в България ми отне половин година да науча продавачките от магазина в съседния блок да поздравяват. Crossing ArmsСега вече сме на етап да не ми смесват хляба с млякото и т.н.Търпение и здрави нерви.........
Истината е че тук всеки се е хванал с нещо което не разбира!

# 20
  • Мнения: 920
че поведението на продавачката е било грозно и просташко - спор няма.
но понеже се намеси Лондон, не знам как е текущата обстановка там, но доколкото съм чела, опашката там е нещо свещено.
докато си на ред да те обслужват, ти си единственият на света за продавача, и той няма да обърне внимание на друг, дори и да се скъса от бързане и да иска само един кибрит.


В Германия просто те поглежда ледено и се прави, че не те вижда. А където и да съм била по света, ако си позволиш просто да оставиш парите до щанда и да тръгнеш да си ходиш, ще те погне охраната. Да не говорим да излезеш без касова бележка.

# 21
  • Мнения: 2 584
В магазина имаше една жена която си избираше боя.И ние със сестра ми.
Сестра ми си взе една пластмасова купа за 1.80,и си я плати,тъй като имаше точни.


хайде кажете колко от вас са влезли в кварталния магазин и ако има пред него човек който все още избира а те са избрали и имат точно пари не го правят това, аз също много пъти съм минавала  пред някоя жена която все избира а аз искам само бисквити и имам точно пари, това не е оправдание за просташко държане, никога не бих се върнала в този магазин, работила съм в тази сфера и не е чак толкова трудно да се усмихнеш на клиента, нали трябва да дойде отново

# 22
  • Мнения: 2 237

 Хей,благодаря ви на всички ! Hug Да ви кажа поуспокоих се,макар че пак ми е гадно..тити,права си,благодаря ! Peace Наистина си развалих деня с някаква тъпачка.
Хора,повярвайте с никаква цел не съм намесила Лондон ! Нито съм искала да изкарвам сестра ми нещо повече като живее в Лондон,нито пък да натрапвам каквото и да било.Споменах го само като информация.
Просто ми стана мъчно,докога обикновения потребител и купувач ще бъде мачкан и унижаван от продавачки... Sad Накипя ми и ви писах !
Въпреки всичко ви желая лек ден и много усмивки,а и да не забравя - приятно пазаруване !  bouquet

# 23
  • Мнения: 7 186
Хехех, Чупката, сериозно ли така ти вика. Laughing
Трябваше да и нахлупиш паницата на тъпата глава. Hands Fist
Какъвто и да и е бил проблема, такова отношение към клиент е недопустимо и под всякаква критика.
Освен да се оплачеш на собственика не виждам какво друго можеш да направиш. Струва си да я накиснеш едно хубаво, щото е чок отворена. bowuu

# 24
  • Мнения: 2 237

 О,даа,така каза ! Close Не, не го каза,тя изкрещя "Чупката !"
Абе аз вече и теглих около 150 майни и няколко клетви и май взе да ми минава Twisted Evil  Но ще се оплача на собственичката,така или иначе.
Щото аз в тая тема за животните казах че се оприличавам на крава,ама те и кравите понякога бодат... Peace

# 25
  • Мнения: 755
Неприятна случка , но това е България страната на неограничената простотия!Мдам грубо звучи , обаче докато не се научим да не смесваме емоцията с професионалните ни задължения/каквито и да са те/ така ще бъде. Да не мислите , че в Лондон или Париж някоя продавачка не и идва понякога и тя така да простее/за тях това е силно казано/, но първо възпитанието , политиката на фирмата и манталитета дори не  им позволяват да проявят емоция , която не е пряко свързана с професионалните им задължения и то емоция само в положителен вариант разбира се. Wink Е ... далеч сме още от подобна сдържаност и самоконтрол.

# 26
  • Мнения: 521
Тити,не съм в настроение,моля те...не се подигравай със сестра ми. Sad
Да ще го преживее,и да ще се върне пак в България.
Въпроса не е толкова в това ,че сестра ми е възмутена ,а в това че АЗ редовната клиентка на този магазин съм възмутена ! Как ще ти каже някой "Чупката " бе !? #Cussing out

Явно ( и за голяма радост) наистина си нямаш проблеми. Погледни го от този ъгъл нещата. Ако имаше сериозни житейски проблеми за разрешаване едва ли щеше да се впечатлиш от подобна случка. Rolling Eyes Това е "бял кахър". На мен пък ми стана смешно как хората издребняват толкова.  Аз лично отивам в магазин, за да си купя нещо. Дреме ми как се държи продавачката. Все ми е тая. Дори не ги поглеждам. Ако можеш тури си перде и си живей спокойно.

Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 14:56 от pipilota

# 27
  • Мнения: 1 465
Не е издребняване според мен , а е неприятно изживяване. Тази продавачка май не и е мястото в магазина, а някъде, където да си лекува нервите. Thinking Тук като вляза в магазина ме поздравяват винаги с усмивка до ушите, е и аз не оставам длъжна.  Торбичка не винаги ми дават, но когато си поискам - да.
Сещам се за един случай наскоро, когато купувах едно огромно цвете в саксия за една приятелка, която наскоро роди. Понеже бях с количката и бебко, и нямаше как да нося саксията, си поисках торба, при което продавачката съвсем нормално ми обясни, че не е хубаво да се ползват торбички, че замърсявали околната среда и че трябвало да мислим за бъдещето на децата си. Flutter Е даде ми, аз бях съгласна с нея, но просто нямаше как да си дотътря цветето без нея. Обаче няма я тук тази злоба и нетърпимост към другия. Няма го изкривеният от злоба поглед. Хората са ведри, спокойни и учтиви.
 Но пък аз познавам и много готини продавачки в България. Когато живеех в Сухата река, кварталната продавачка от блока беше много любезна и усмихната, децата и които я заместваха - също. Беше удоволствие да се пазарува от нея. А и познавам много други като нея.
На някои хора просто не им е мястото в магазина, но това е грешка на шефовете им, че ги наемат на работа, след като профилът им не отговаря на изискванията за продавач. Хайде стига толкова Wink smile3505

# 28
  • Мнения: 104
Здравейте, зачетох се и аз по темата и нещеш ли видях и себе си в подобни ситуации....
Наистина е кофти, чувстваш се не толкова огорчен, колкото безпомощен да отреагираш по възможно най-подобаващия начин и да си получи заслуженото това шимпанзе  newsm78
От една страна никога не съм падала до нивото им да започна да обиждам ... За сметка на това пък после съм се чувствала недоизказана ...
Наистина е абсурдно някаква продавачка с основно образование ... да започне да ме нарежда, че съм помолила да ми развали дребни пари ... да не била чейндж бюро, да започне да ми пуфти, когато се загледам в някоя друга дрешка, пробвам и НЕ взема .... Което адски много ме изнервя ...
Една дори ми беше казала: Ейй, вие хората сте като животните ...
Ей, селоо, а ти какво си, ако смея да попитам !?

А що се отнася до конкретния случай ... аз съм ЗА очна ставка ....
Беше ми се случило пак някаква продавачка да ми се изрепчи. Още на следващия ден видях собственика в магазина и се засилих към него да му разясня някои неща.... и както се бяхме разприказвали итотзад излезе и въпросното лице Х .... Бая се позачерви, поизпоти, поизкриви....
Така, че смело напред !!! #2gunfire

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Темата за продавачките и тяхното отношение сме го чоплили тези дни - май наистина е безкрайна, за съжаление....

Повечето са дунди (сори за израза, ама си е така), и аз съм била продавачка 2 год., ама такива "изпълнения" не съм си позволявала - възпитанието ми не го позволява....всичко опира до него.

Днес обикалях магазините за бански, направи ми впечатление следното: попитам конкретно за конкретен модел, който търся, покажат ми, кажа си мнението (ако не ме устройва модела), благодаря, казвам им довиждане и излизам, а те с такъв тон ми го връщатат това "довиждане" и "лек ден", все едно желаят да се случи точно обратното!  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт