Случка в магазин.Бясна съм !!!!

  • 4 879
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 283
Наистина грозна случка! Confused

И стига вече с тоя Лондон де,колко пъти да казвам че съм го споменала само като информация !

Близначе,аз те разбирам и мисля,че съвсем на място си споменала,че сестра ти идва от друга държава! Peace
Може би хората,които са в Бг и всеки ден срещат подобно поведение,са свикнали с това и го приемат  и не им пука,но за хора,които живеят в чужбина,подобно отношение е недопустимо,просто защото там не е така.
Тук хората са толкова любезни,че дори като вървя по улиците и се разминавам с непознати,ако си засечем погледите ми се усмихват и ме поздравяват.Толкова ли е трудно да се направи това?Една усмивка и една добра дума...и денят ти става по-хубав! Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 1 100
Да бе вярно, оставето моми4ето и стига сме го яли за тоя Лондон. Никой не заслужава такова отноШение. И наистина като 4овек се върне от 4ужбина в бг, някои работи му правят силно впе4атление. Не 4е простаци няма по целия свят, но поне се прикриват; т. е тук, ако някоя продава4ка ми се "иззвери" така, Шефът и директно Ще я освободи.

Няма зна4ение кой крив, кой прав, кой е нервен и кой се е прередил, на кой му накипяло и т.н. Разликата е в отноШението и възпитанието. Аз винаги се държа прили4но с хората, но ако някой ми отговори така (като гореспоменатата продава4ка), мога да го пратя да ходи някъде...

За простаЩината няма извинения!

# 47
  • Мнения: 4 629
Аз не видях да си написала някъде да си защитила сестра си. Нали я познаваш въпросната - недоебана - защо не  й каза да не се отнася така със сестра ти. И какво общо има това, че сестра ти живее в Лондон - недоумявам просто.

Мисля, че е достатъчно да се оплачеш на шефката. Тя ще знае какво да направи Peace

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Макар, че никога не взимам торбичка, в такива случаи съм склонна да влизам всеки ден за по една торбичка, 'ако може'......

# 49
  • Мнения: 6 167
Аз не видях да си написала някъде да си защитила сестра си. Нали я познаваш въпросната - недоебана - защо не  й каза да не се отнася така със сестра ти. И какво общо има това, че сестра ти живее в Лондон - недоумявам просто.
Мисля, че е достатъчно да се оплачеш на шефката. Тя ще знае какво да направи Peace

момичето 100 пъти каза да престанем с тоя Лондон.ю
искаше да илюстрира, че ако за някой обръгнал жител /и клиент на въпростното магазинче това отношение е все пак приемливо, за сестра й е шокиращо.
така го разбрах.

стига с тоя Лондон!  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 423
Аз имам доста познати мъже - още като чавдарчета са били жертвоготовни, бих предложила деликатно на продавачката да я пораздвижат. Но... само срещу торбичка. Иначе - йок.

# 51
  • Мнения: 2 032
Чакайте сега, нека да разделим изказа на момичето, пуснало темата, от проблема. Проблемът е, че много хора, а в частност сега-една продавачка, си позволяват да се държат нагло, грубо и безпардонно. За което няма извинение: колко й били плащали е всъщност ирелевантно.
Стилът на постинга може да е малко неподходящ (кой бил недоклатен и кой къде живеел), и може би авторката ще си отбележи едно на ум, че ако има нещо да каже, истерията само ще отнеме от казаното, но това е друга тема.
За мен по-важен е въпросът: защо е толкова трудно да се държим човешки и толкова често се прекрачва прага на допустимото?

# 52
  • Мнения: 2 237

 Алиса,подкрепям ! Hug Права си ,взимам си едно наум и няма да използвам повече такива епитети... Embarassed И без това не ми е в стила,но бях афектирана и затова я описах така.
Ленни,верно бе стига с тоя Лондон,майката ми разкатаха тия хора Mr. Green
Благодаря на всички за подкрепата,дано не съм ви отегчила Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 880
И аz си мисля, че е трябвало на място да я насолиШ въпросната продавачка, zа да се усети, че не само тя може така, ама минало_zаминало. ОЩе повече пък Щом я поzнаваШ...И zадължително кажи на Шефовете. Ако и те реагират като нея просто спри да паzаруваШ там и готово, не са единствените в края на краиЩата.
Раzбирам и това, че си споменала Лондон (аре стига с тоzи Лондон Mr. Green). Наистина ако често среЩаШ намусени продавачки претръпваШ по_лесно и по_не ти прави впечатление. Аz на времето си мислех, че такова отноШение е едва ли не в реда на неЩата Embarassed е, не че съвсем не съм се ядосвала, но не го вzемах на вътре и ми беШе все едно дали Ще ме поzдрави магаzинерката като вляzа и дали няма да иzпруфти като ме види, zаЩото й раzвалям кефа, обаче сега такива "дреболии" много ми правят впечатление, да не говорим пък ако някоя ми каже "чупката". Колкото и да не е прав клиента винаги има въzможност да му го кажеШ нормално беz да му се караШ

# 54
  • Мнения: 104
Наистина е абсурдно някаква продавачка с основно образование ...
Това не мога да го разбера...И бих казала,че докато е такова отношението на масата към определени професии и резултатът от обслужването ще бъде такъв...Какво като е продавачка?И сигурни ли сте,че е с основно образование?...

Тук не си говорим за образование. Явно не си могла да разбереш смисъла на изказването ми. Не става въпрос за конкретното образование. Въпроса е в това, че самото негативно отношение, насочено към тях са си го постигнали самите те. Един средно интелигентен човек никога не би реагирал толкова просташки. Пак не ме разбирай, че става въпрос за образование. След като е станала продавачка (с цялото ми уважение към това, че се е посветила в помощ и обслужване на хората - клиентите... или би трябвало) би следвало да е поне съвсем леко по-мила и вежлива. По този начин показва само и ЕДИНСТВЕНО на колко ниско човечно, хуманно (не, че не е едно и също) и интелектуално ниво е!!!!
А такива плазмоди не само, че гонят клиентелата си (аз съм от хората, които разочароват ли ме не се връщам отново там), а създават и едно обществено мнение за тях като "общество" да го кажа ... (а има толкова разбрани и приятни магазинерки, с които отморявам след натоварения работен ден) ...

Общи условия

Активация на акаунт