Случка в магазин.Бясна съм !!!!

  • 4 875
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 622
Е не,писна ми от недоебани магазинерки !(извинете за израза)
 Направо съм бясна и се извинявам ако звуча несвързано...Ето какво ми се случи току-що..
Значи влизаме със сестра ми в кварталния магазин (в кв. Симеоново).В магазина имаше една жена която си избираше боя.И ние със сестра ми.
Сестра ми си взе една пластмасова купа за 1.80,и си я плати,тъй като имаше точни.И най-учтиво помоли да й дадат една торбичка,защото купата е обемиста,да не я носи така.И онази ми ти продавачка като се предзвери,малеее !!! "Ще чакате малко бе ! Не виждате ли че имам клиентка ?!Торбичка ! Не стига че ми влязла последна в магазина ,ми и торбичка ще ми иска !" При което сестра ми пак любезно обяснява (все пак живее в Лондон,където хората са учтиви) "Ама госпожо,защо така реагирате,аз само си поисках торбичка !Все пак съм дошла при вас да си оставя парите,заслужавам една торбичка !" При което оная ,вече с пяна на уста вика "Ма какви пари си си оставила,тук ,ти ми ги даде там (т.е. през тезгяха,защото мястото до касата беше отрупано с багаж) Простотия братче,простотия ! #2gunfire #Cussing out И сестра ми вече обидена казва "Боже,за една торбичка какъв проблем направихте,аз просто си поисках торбичка за покупката,незнам защо реагирате така..."
При което онази обезумяла от зло и казва "АЙДЕ ЧУПКАТА !!!"


 #Crazy
 #Crazy
 #Crazy

Е не,писна ми от недоебани магазинерки !(извинете за израза)

...............


Мдаааа,писна ми от недоебани магазинерки,ма това май ви го казах...

Честно, още 100 пъти да го кажеш, на онази пак ще и е малко.......

НЯмам думи просто...

# 31
  • Мнения: 5 468
Ами такова е отношението на повечето  продавачки, за жалост. Щом не е собственик, оплачи се на собственика... все ще има някакво отношение. Едва ли ще си премълчи пред твоето оплакване.

Аз имах някакъв случай такъв с лошо отношение преди няколко години в едно квартално магазинче за козметика. В отсрещния блок. Но за почуда, самия собственик се държа свински с мен и оттогава не стъпвам там. Кълна се. Vache ще потвърди думите ми - там не.
Отивам една сутрин на работа и се сещам, че шефката ми има РД. Викам си, ще й купя подарък... и влизам там да й избера някакъв парфюм ли, дезодорант, нещо такова. Казвам му на тоя да ми даде някой да си избера. Той ми вади 2 и вика - Ето. Не ми харесаха. Искам му други. Той, полунервиран, ми вади още 2. Душа тях и те не ми харесват. С огромно неудобство му искам още няколко... и от кумова срама /пусти комунистически манталитет/, да не го обидя, взимам единия с неохота. Той ми го дава ей така, както си го душих. БЕз кутия newsm78. Викам му: Дай кутията!... Той взе да рови, пъшка, мрънка... леле... баси собственика. По едно време ми вади една кутия от един кашон. Ама смачкана, ритана, мръсна, с ръбове, където не трябва... поизглади я и ми я дава. . Crazy Викам му, че купувам парфюма за подарък на шефката си и ще ме е срам да го дам в такава кутия, да намери друга такава... Ония като се разпищя Shocked "Кво значение има кутията бе, кое е по-важно кутията или парфюма? А? А? Кутията та кутията!!! Или го взимай така или си ми го върни!" Разпищях се и аз Crazy, много ясно... Накрая ме изгони от магазина. Вика: "Вън! Напусни ми магазина веднага!" ooooh! Лелеее... Направо тоя кукундрел ми развали целия ден... още не мога да го забравя това отношение.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Хихихихи, Ню, страшна случка!  Laughing Понякога и самите собственици са откачалки...

Аз пък преди няколко години спрях да пазарувам от кварталното хранително магазинче, защото собственика направи следния коментар: "Хубава работа, ние също продаваме тиквички!" (бях влязла с торбичка тиквички, купени от друго място).

С просташкото си отношение си губят клиентелата.

# 33
  • Мнения: 3 394
Жалко,че така се е случило Cry Cry Cry

Но не си мисли,че в лондон всички са страшно любезни (аз самата живея тук)-вярно в магазина са безлично учтиви, но има жени, които само чакат да се скарат с някой и сеира е пълен. Най-често са англичанки!

# 34
  • Мнения: 822
Дреме ми как се държи продавачката. Все ми е тая. Дори не ги поглеждам. Ако можеш тури си перде и си живей спокойно.
Наистина е абсурдно някаква продавачка с основно образование ...
Това не мога да го разбера...И бих казала,че докато е такова отношението на масата към определени професии и резултатът от обслужването ще бъде такъв...Какво като е продавачка?И сигурни ли сте,че е с основно образование?...
Няма ли теми,където се оплакваме от подобно отношение на лекарите примерно?Има,но там предимно се възмущаваме и само се заканваме,щото животът ни зависи от тях...Ама тук,някаква си продавачка просто... Laughing
Нямам проблеми с продавачките нито тук,нито в България.Като вляза в магазин се ухилвам и казвам едно простичко "Здравейте!"Стоя и чакам,докато ме "поканят" да ме обслужат.Това го правя и в България,да!Щото да подам стотинките и да си врътна гърба би могло да се изтълкува и като неуважение...
blizna4e,не визирам конкретно вас,но такова според мен е отношението към продавачите като цяло в България.И към учителите също бих казала...Там пък се чува:"Някаква си даскалица..."
Да поясня,не съм работила като продавачка,нито имам такива познати...Но съм общувала с всякакви хора,не само с каймака...
Иначе за финалните думи на госпожата и аз не зная,какво да кажа...Това вече наистина е просташко и съвсем не я оправдавам...

# 35
  • Мнения: 3 394
че поведението на продавачката е било грозно и просташко - спор няма.
но понеже се намеси Лондон, не знам как е текущата обстановка там, но доколкото съм чела, опашката там е нещо свещено.
докато си на ред да те обслужват, ти си единственият на света за продавача, и той няма да обърне внимание на друг, дори и да се скъса от бързане и да иска само един кибрит.

а баш-дори и да тръгнеш да раждаш, костюмара със сьомгата пред теб няма да те пусне. В това отношение бг е по-добре Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 237
Цитат на: pipilota link=topic=107676.msg1932248#msg1932248
[/quote

Явно ( и за голяма радост) наистина си нямаш проблеми. Погледни го от този ъгъл нещата. Ако имаше сериозни житейски проблеми за разрешаване едва ли щеше да се впечатлиш от подобна случка. Rolling Eyes Това е "бял кахър". На мен пък ми стана смешно как хората издребняват толкова.  Аз лично отивам в магазин, за да си купя нещо. Дреме ми как се държи продавачката. Все ми е тая. Дори не ги поглеждам. Ако можеш тури си перде и си живей спокойно.


Ох,мила,не е така бе,имам си проблеми и то сериозни,повярвай Sad
Не мисля че се вживявам,просто исках да споделя с приятели неприятна случка от ежедневието.То не може пък все приятни неща да споделяме.И това пък за Лондон незнам защо го написах,хич не съм искала да акцентирам върху това....
Трябваше ми подкрепа и успокоение от вас !И ги получих за което благодаря  Hug

# 37
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ох, неприятно е, меко казано, случилото се. Но, като чета постинга на авторката, все едно е дошъл краят на света. По-спокойно. Какво си хабиш нервите с такива простакеси?
На мен такова нещо никога не ми се е случвало( най-много да не отвърнат на поздрава ми в някой магазин), но и аз бих направила, както Тити те е посъветвала по-горе. Ще й метна обратно купата и ще си вися, докато не ми върне шибания лев.

# 38
  • Мнения: 5 468
Но, като чета постинга на авторката, все едно е дошъл краят на света. По-спокойно.
Нямаш представа, как ти действа такова отношение. Така ти кипва и заблъсква в мозъка, че наистина все едно е дошъл края на света.
Напълно разбирам, как се е чувствало близначето, като е пускало темата.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Значи ако не поставиш на мястото продавачката - чувстваш се кофти после, ако пък й вдигнеш кръвното - пак си разваляш настроението - и в двата случая си потърпевш.  Thinking

# 40
Хехех, Чупката, сериозно ли така ти вика. Laughing
Трябваше да и нахлупиш паницата на тъпата глава. Hands Fist

Taq naistina li ti go kaza

# 41
  • Мнения: 6 167
да, спор няма, че случката е грозна,  ама и клиента, като чета тук е доста прост.
ама презряно  племе са тия продавачки ей!
какви епитети, какво чудо- крокодили , дунди, кокондрели, тъпи глави.. недоебани.
е, да, за такава история - такива оценки. няма спор.
жената зад щанда е изтрещяла.
ха ся бой по манерката.

обаче нещата винаги имат 2 страни - сигурно я е подразнило отношението на клиентката ( няма значение , че е от Лондон, въпреки , че там едва ли ще направи такова нещо), която си е оставила левчето , че имала точни. след това искала и торбичка, и на онази й е дошло вповече.

да, непростима грешка - да се отнесе така с клиент. ако не друго, то за отрицателно време се научихме да бъдем клиенти.

сега веднага ще бъде наказана - разговор със собственика, риск от загубване на работата ... да върви да слугинства някъде, там,където й е мястото.
ха така! да идва следващата.

де да бяхме така активни и като гласуваме, като се борим срещу корупцията, като се обаждаме на полицията всеки път, щом си платим изпита в у-та, или доктор ни поиска пари..
въобще, както каза някой по-напред - много ни стиска да вдигнем мерника на продавачка в магазин за 1 лев, а на по-едрите само се вайкаме колко е тъпа държавата.

 Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Ленни, че тя държавата се състои от такива недо...бани, дунди, простакеси и т.н. Държавата - това сме ние.  Laughing

# 43
  • Мнения: 2 237
Ленни,какво искаш да кажеш,че аз и сестра ми сме прости ли !?  Thinking  Не така бе жена !И пак искам специално за теб да подчертая,че с нищичко не сме засегнали въпросната особа,ама с нищо ! Държахме се коректно и дружелюбно.И още нещо - и аз съм била продавачка доста време,но такова отношение никога не съм си позволила Naughty
И още нещо Ленни,не съм пуснала темата за да бъда анализирана,пуснах я за да ви се оплача като на приятели.
Относно епитетите с които ги наричаме...ами така е като се ядоса човек,не мисли в момента кой как нарича...

И стига вече с тоя Лондон де,колко пъти да казвам че съм го споменала само като информация !

# 44
  • Мнения: 6 167
близначе, 
честно да ти кажа ми стана мъчно от това, което прочетох, като епитети за продавачките след историята ти ( и затова имам 2 постинга в темата).
със сигурност, нникой не може да се държи така с вас!

но и всичко което изчетох, като квалификации за тези жени направо  Sick

като студентка съм работила в кафене , кой знае колко хора са мислили, че съм с основно образование, недоебана, дунда.

друг е въпроса, че докато работех на кафето се обръщах към всички на Вие, докато масово ми говореха на Ти ( ' дай едно бело виктори' 'нАправи ми един сандвич' , ' дай една Бела фанта') и тн. големи клиенти, голямо чудо!

както и да е. нищо лично към теб и сестра ти! случаят наистина е грозен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт