Помощ, съседът ни трови с въглища!

  • 6 180
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 006
😂😂😂
Тая гад ми звучи и като роднина с тая поделена къща, а това автоматично я прави гад на квадрат 😅
Но майстор трябва да изчисли дали мощността на котела е съобразена с големината (широчината) на комина, дали комина дърпа добре, как е свързан котела с комина и прочие. Неща, с които авторката не е запозната, огнеупорната врата е важна 😉

Този котел надали е дошла кварталната аптекарка да го монтира. Все майстор ще да е идвал.
А и авторката не пита откъде може да е проблема, за да се реши. Иска да звъни на 112 когато съседът реши да се топли. Ходила и в пожарната. А в същото време има пролука вкъщи. Пролука?  Не иска да реши проблема, а човекът да не си ползва парното и затова обиколила целия град да се жалва. Досега 10 пъти да е извикала някой майстор и да са отстранили проблема.


+10
Завистта е лошо нещо. Видял, че съседа си направил парно и дай сега да не го ползва?!?! Тук не видях да се търси решение на проблема с пушека и начин да се ответе само през комина, а се тъси начин коя институция да накара съседа на де не си пали котела???? Не се обръща внимание, че след като има пролуки в стените собстения му етаж (?!?!), значи нещо не е ок и следва да се поправи, иначе съседа му е крив, че етажа му е за ремонт??? Комина също следва да се види дали е съобразен с капацитета на котела, както и да се измаже отвътре, но най-добре е да се направи нов с коминни тела.

# 16
  • Мнения: 9 449
Подарете климатици на човечеца..

И вече виждам заглавието на следващата тема- "Капе вода от климатика му в двора ни" Grinning

# 17
  • Мнения: 68 783
Точно тези пишман майстори-коминочистачи правят поразиите с това гюле, което бумкат по стените на комина и напукват тухлите.
Казвам пишман майстори, защо при нас дойде един симпатяга, който преди две години викнах да ми разбие плочките в банята. Бързо се е преквалифицирал - то в БГ всеки разбира от всичко.

При нас в хола комина също пропуска дим, леко е, но се усеща мирис на сажди понякога.

Кофти е, не виждам място за насмешка аз. В смисъл на мен не би ми било смешно, ако съм на мястото на авторката ....съвета за измазване на коминното тяло, както и да става това, е добър .
Също да пусне втора писмена жалба до общината, и си вземе входящ номер - длъжнни са да отговорят в едномесечен срок.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 641
Е, каква жалба да пусне - комшията си пали котела за да се топли...

# 19
  • Мнения: 68 783
Е, има си изисквания и за тези котели...нека проверят как е свързан, какво-що...няма да е излишно според мен.

# 20
  • Мнения: 4 210
Да, бе.
Те, Общината, пълна с експерти коминочистачи и топлотехници.
Това е частен спор - нито общината, нито полицията има работа там.
Щом не може да се разбере със съседа да го съди. Съдът вече ще си назначи експерти и ще постанови.

# 21
  • Мнения: 3 251
Е, има си изисквания и за тези котели...нека проверят как е свързан, какво-що...няма да е излишно според мен.

А дали няма да и отговорят да си направи ремонт на етажа, или поне на "пролуките"?

# 22
  • Мнения: 3 251
Да, бе.
Те, Общината, пълна с експерти коминочистачи и топлотехници.
Това е частен спор - нито общината, нито полицията има работа там.
Щом не може да се разбере със съседа да го съди. Съдът вече ще си назначи експерти и ще постанови.

Нали го е съдила за шушулката? Сега за комина, догодина за климатика, подогодина...

# 23
  • Мнения: 4 210
Да, бе.
Те, Общината, пълна с експерти коминочистачи и топлотехници.
Това е частен спор - нито общината, нито полицията има работа там.
Щом не може да се разбере със съседа да го съди. Съдът вече ще си назначи експерти и ще постанови.

Нали го е съдила за шушулката? Сега за комина, догодина за климатика, подогодина...
Ох, нали и съдиите трябва хляб да ядат...

# 24
  • Мнения: 7 776
Проблемът им е общ. И да съди и да не съди, ако не си оправят комина, проблемът остава. Дали им се плащат съдебни разноски, вместо да си оправят къщата обаче е друг въпрос. Наясно съм колко лоши могат да бъдат взаимотношенията между роднини, делящи общ имот, но с разговори и общи решения става. Другото са нерви на вятъра.
П.С. Тете, липсваш в една друга тема 🙂

# 25
  • Мнения: 68 783
Ако е строеж по смисъла на закона монтирането на котел на твърдо гориво, а аз мисля, че е /без да съм ровила скоро/, от общината ще вземат отношение, и то много добро - ще издадат заповед за премахването на този незаконен строеж. Това имах предвид.


ПС--подигравателният тон в темата не помага нито на авторката, нито на други хора, които ще я четат и са в сходно положение. Лично мнение.

# 26
  • Мнения: 4 210
Дори общината да издаде заповед за премахване на котела (а дали е котел?) щом човекът си е закупил твърдо гориво ще замени котела с печка "циганска любов"или камина Прити и пак ще си гори въглищата.
Ако коминът има проблем пак ще пуши.
Авторката впряга твърде много енергия в неползотворни дейности според мен.
На мен също не ми беше приятно посред зима да смъкваме ламперия и да мажем, и да чакам седмици да съхне мазилката и т.н. Ама не съм нарекла съседа "гад". Фиксирала се е в крайно отрицателното си отношение към съседа, а така не се съжителства в общ имот.

# 27
  • Мнения: 68 783
Как се измазва комин с пропукани тухли във вътрешността на коминното тяло? И аз се интересувам...

Авторката си знае защо го нарича така съседа, предполагам не сме в нейните обувки.
Аз също бих използвала подобни епитети за съседката отдолу, на която 4 пъти откакто сме се нанесли, четири повтарям, й се палят саждите в комина. Само на нея. И как с бебе под година, с мъж в чужбина, съм се изнасяла при нашите с все неудобства....
Съденето не й помага. Ще й помогнат конкретни съвети. Подробни.

# 28
  • Мнения: 7 776
Тете, трябва човек професионалист да погледне комина ти. Баща ми буквално направи нов, смени тухлите със специални коминни тела. Много къртене, мръсотия,мазане, ужас направо, но се налагаше и сега е съвсем друго. В нашата къща пък трябваше да се правят други хамалогии, направихме ги. Измазването се прави обикновино при самия строеж. Но при съседа ми например, мъжът ми тази година му преправи системата за гориво, защото си сложи пелетен котел, коминът не беше измазан на последния таванен етаж. Само по тухли беше. А между тях - дупки, коминът не дърпа и всичко остава и пуши в къщата. Измаза го, тягата се оправи. Но ако нямаш познат/роднина, който може да се справи, потърси човек професионалист. Дано съм била полезна.

# 29
  • Мнения: 68 783
Полезна беше и още как - и ние така разбрахме, че трябва самото коминно тяло да се смени. Понеже тук споменават "измазване" - звучи все едно само отвън да му мацнеш няколко четки и си готов. Но не е баш така явно...
Благодаря ти за читавото обяснение! Simple Smile

И това се прави извън отоплителния сезон явно....

Общи условия

Активация на акаунт