Провайдърът в съвременното общество

  • 13 661
  • 447
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 17 407
Може ли да ми определиш понятието способност за сформиране на трайни отношения, без да включваш от термините на Абсурт, щото там ми е ясно.
Можеш да пророкуваш, предполагаш, позволявам ти, но разбира се нямам желание да ти рязказвам целия си живот, в пояснение на гледната си точка.

# 391
  • Мнения: 2 749
Ама все едно си сучете - новия татко или върволицата от мъже ... Ами аз пък съм си ги гледала сама, а "върволиците" не са ставали тяхно достояние /освен 1 де, с когото бяхме 10 години заедно/. Не са го приемали като нов татко, а като приятел на мама и толкоз. Хич не е зор да си влачиш разните "тръпки" у дома и да ги запознаваш с децата.

# 392
  • Мнения: X
Може ли да ми определиш понятието способност за сформиране на трайни отношения, без да включваш от термините на Абсурт, щото там ми е ясно.
Можеш да пророкуваш, предполагаш, позволявам ти, но разбира се нямам желание да ти рязказвам целия си живот, в пояснение на гледната си точка.


Не знам кои са термините на Абсурт.
Не знам и каква дефиниция искаш, освен очевидната: способност за формиране на трайни отношения (т. е. в продължение на 3-5-10 и повече години).

# 393
  • Мнения: X
Не знам за мъжете, но на хората по принцип им е адски досадно, ако някой говори за работа. Няма такова нещо като интересен разговор за работа.
Не можеш да си по-далече от истината.

# 394
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Способността за формиране на трайни отношения всеки си мисли, че я има. Докато при доста хора идва един момент, в който шамарът ги кара да осъзнаят, че тия способности са двустранна игра и едната страна по никакъв начин няма и не може да има влияние върху другата, когато последната реши, че не ще вече дълготрайни отношения с първата, независимо какви качества има или няма. И в повечето случаи причината далеч не е в страната, която е потърпевша. Колкото хора, толкова и съдби, така че не е редно да се прилагат стереотипи и да се говори за върволици от мъже - това често съм го срещала специално по отношение на жените. За много мъже, бивши партньори и все още настоящи родители, защото децата не изчезват магически след раздяла, явно върволиците от жени са нещо общоприето, в реда на нещата. Е, същите тия неща, за които все жените биват упреквани, влияят по същия начин върху децата и когато се вършат от мъже.

# 395
  • Мнения: 17 407
Таванът е десет години? Колко?
Има ли значение и двамата партньори как се чувстват в тези трайни отношения. В твоята глава твърдо стои само “трайни” и така - докато смъртта...
Не ми отговаряй.

# 396
  • Мнения: 18 590
Да бе, ние много искаме десетки години да се млатим и мразим с някой мъж, ама женени да седим Simple Smile хехе

# 397
  • Мнения: X
Дренке, като не искаш отговори, защо питаш?

Скрит текст:
Трайните ВЗАИМОотношения, както се вижда от името, са танц за двама. Няма как само единият да носи връзката, включително тази при провайдери-провайднати. За мен това са отношения, при които се правят ОБЩИ усилия за решаване на проблемите и се пристъпва към раздяла едва след изчерпването на всички възможности, а не при първата цупка. Това не е същото като взаимен тормоз "докато смъртта ни раздели".

По другия въпрос за двойния стандарт, всичко, което казвам, е че е хубаво майките (при които обикновено остават децата, и не случайно) да пожалят децата си и да им спестяват подробностите около издирването на истинския. Вярват или не, това си е травма за децата. Независимо дали татковците им си позволяват да се държат безчувствено. С уговорката, че това е много едро обобщение с всякакви изключения и вариации.



Последна редакция: пн, 10 дек 2018, 20:29 от Анонимен

# 398
  • Мнения: 15 619
Дренке, а ти защо смяташ, че всички, които са във връзка, непременно са зле един с друг? Поне аз съм с това впечатление от постингите ти по тия теми.

# 399
  • Мнения: X
Дренке, а ти защо смяташ, че всички, които са във връзка, непременно са зле един с друг? Поне аз съм с това впечатление от постингите ти по тия теми.
Явно щом са във връзка са зле. Няма друг вариант просто. Simple Smile

Мен ме интересува как един човек решава ей така, че след еди колко си години вече не го кефи жената/мъжа у дома и се изнася и какво прави другия, който е разчитал на сериозния провайдър с ангажирано съзнание и угворка, че ще се гледат децата заедно?!

# 400
  • Мнения: 18 590
Не е задължително като не го кефи мъжа / жена му да се изнася Simple Smile Може да стои упорито и да се държи толкова противно, че другия неминуемо да настоява за раздяла. Така човекът, който изначално е изгаднял, после има очи да обяснява, че не е искал да си разваля семейството, ама са го изгонили без причина... Simple Smile Другия се оправя както може, с каквито налични плюсове разполага - това е.

# 401
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Доста хора не са направени за дълготрайни връзки. За това и не могат да разберат как има дълги бракове и хората в тях се чувстват щатсливи, обичани, уважават се взаимно и никой не стои насила с другия.
Принципно човека не е моногамно животно, но дълго време живее в соцуим и се е научил да спазва разни правила. Едно от тях е дългото съжителство с един партньор заради благото на децата, запазване на имота и парите и сигурността на семейството.
Семейството доскоро не е включвало само мама, тате и децата, чат-пат на гости на баба и дядо. Било е нещо доста голямо - старите, младите, някоя неомъжена сестра, може и някой прадядо или прабаба.
Но сега поне на нашите ширини никой не задължава никой да живее във връзка, която не му харесва. Който иска да е пИпИруда, който иска да е единак, който иска да е папгал Неразделка.
Никоя страна няма да убеди другата, че е права.
На мен чувството на свобода, че мога да си тръгна по всяко време от връзката ми ме държи в нея.

# 402
  • Мнения: 17 407
Дренке, а ти защо смяташ, че всички, които са във връзка, непременно са зле един с друг? Поне аз съм с това впечатление от постингите ти по тия теми.

Не мога на всеки поотделно да обяснявам. Зле са, когато единият е притиснат, а това явление с голяма честота. Не ми се влиза пак в празнословни диалози на тема - щом стои, значи е добре. Не всеки си тръгва, както виждаш. Моите лични виждания и решения за собствения живот, никак не изключват трайните отношения, но не и в този плосък смисъл, който чета тука. Не знам защо  ти точно ме питаш защо е черно, а не бяло? Други впечатления ми създаваш напоследък Grinning

# 403
  • Мнения: 15 619
Питам, да,  но и ти не отговаряш защо.
 Гледаш откъм чернилката само. Това е изкривено и не ти позволява да видиш друго.
Пак те питам, ако искаш отговори. Защо смяташ, че щом двама живеят  заедно, то те непременно се чувстват зле. Откъде идва тая твоя категоричност?

П.П. Щом напоследък ти правя някакво впечатление, размекнала си се. Аз възгледите си още не съм променила.

# 404
  • Мнения: 17 407
Но аз не смятам това. Изобщо не смятам това. Пак се чудя, откъде го извади този извод. За  да ти отговоря, както очакваш, се налага да изпадна в твърде лични подробности, но не искам Simple Smile
Черната действителност не ми трови личните отношения от доста време насам,  дано това ти стига, що се касае до мен.
За другите - пак няма как да ти го обясня, но опитвам. Виждам и хубавото и смазващото, но последното е с превес. Социалната среда и семейните отношения са фактор, най-най-трудно поддаваш се на външно влияние, що се касае до състоянията на здраве и болест. Хората са го казали - за едни сватба, за други брадва. Какво още искаш? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт