Трудни взаимоотношения

  • 13 278
  • 178
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 918
О, злобял е и преди това, но по-умерено. Момичето се е заблудило, че "той си е такъв", ама иначе много я обича. За година няма кога да станат огромни трансформации, ама знам ли... животът поднася големи изненади.

# 106
  • София
  • Мнения: 12 006
А къде изчезна авторката? Поредната тема пусната с цел да съберем потупване по рамото, ама като не й харесват отговорите и бяга. Колко въпроса й се зададоха - не си направи труда даже да отговори, поне от уважение към списващите, които си отделиха от времето да пишат. И с живота си прави същото - като не й харесва си заравя главата в пясъка, после друг й е виновен.

# 107
  • Мнения: 388
Авторке, покажи се и отговори на въпросите, ако искаш реално мнение на ситуацията, в която се намираш. Тук си анонимна и на никой не му пука как се казваш е как изглеждаш. Но щом толкова хора четат, следят и се интересуват може би малко или много искат да ти помогнат. Достатъчно голяма си, за да взимаш сама решенията за живота си. Но никога не е излишно да чуеш и мнението от друга гледна точка. Или от някоя, която е била в същата или подобна ситуация. Дори и някоя  от нас да те упрекне за нещо, ВЪОБЩЕ ДА НЕ ТИ ПУКА! Преди всичко Всички сме хора и сме равни! Всички допускаме грешки и се учим от тях,понякога и от чуждите! Силно се надявам всичко да е наред и скоро да ни зарадваш с присъствието си! 😊

# 108
  • Мнения: 1 468
А аз се чудя наистина ли е възможно някой да се прави на добър и свестен и след като се ожени си показва истинското лице. Поне при моите познати и приятели свестните си останах свестни, боклуците - боклуци, дори и след като се е родило дете. Чак пък толкова да е голям артист, да си стиска гнева, пък като я забремени да си го покаже... Което пак води до това, че или авторката си е затваряла очите, или живее с претендент за Оскар... Не искам да я упреквам, просто си разсъждавам...

Възможно е, да, аз го видях на практика как става. Някои хора са големи манипулатори, наистина не можеш да се усетиш навреме какво става. Преструват се, защото виждат свястна жена/мъж, и също виждат изгодата от това да бъдат с наивен и доверчив човек. Разкриването става постепенно,дори при агресорите, и понякога толкова финно, че отсрещната страна започва да търси вина и да обвинява себе си,че не прави нещо както трябва.А реално повредата е в другия телевизор.

# 109
  • Мнения: 603
Да ви кажа - аз съм си виждала насилници , които на челото им пише и постоянно се показват. Други си трайкат, но аз интуитивно ги усещам, че не са наред с всичкия си и като си отворят устите пред приятелките си им долавям сигналите. Реално са си тихи гадини, но с леки намеци на насилници от време на време, които с годините все повече се показват.

# 110
  • Мнения: 41 779
Само не разбрах защо реши да имаш дете от този...

Именно  smile3521

Мине не мине време и някой пусне подобна тема, уж все различна, ама с общ фокус - нещо не било наред между съпрузите, ама въпреки това си направили дете/деца и чак след това почват дилемите и чуденките newsm78
Ми какво да кажеш на това?  newsm78 Тези глави не са само за гримиране, а основно с друго предназначение.

# 111
  • Мнения: 603
Тези чуденки не са леки, а много тежки и трябва да си смени човека, а не да му дава 10 шанса и после да му прави дете. И леките не са за пренебрегване, но поне могат да се поправят.

# 112
  • София
  • Мнения: 24 839
Винаги, ама винаги, когато някой почне много да държи на личното си пространство и да го брани със зъби и нокти, има нещо гнило.Винаги.
На открития и откровен човек дори не му минава мисълта има ли си,  няма ли си лично пространство....


Не съм съгласна.
Ако единият има хобита, с които разпуска, а другият се е фиксирал в идеята да ходят като сиамски близнаци, гнилото е в изкривеното чувство за заедност навсякъде и по всяко време.
Аз цял живот съм била по басейните и вече омъжена продължавах да тренирам поне по веднъж в седмицата, а преди състезания- по 3 пъти.
Мъжът ми не понасяше водата, но пък бокса му беше страст и хоби, а аз не го понасях.
По твоята логика, нито аз, нито той сме били открити и откровени?
Или е трябвало да се откажем, за да си седим до полите?

# 113
  • Мнения: 603
Дойде ден, в който аз съм съгласна с absurT!
Приятелят ми в самото начало искаше да ходим като близнаци - постоянно залепени. На мен започна да му омръзва на третия ден и се чувствах зелепена за него. Ами, казах си му, че не ми е приятно. Той си има хобита, интереси, които дори и да са вкъщи не ми пречат. Моите интереси са много домушарски. Омръзването във връзките произлиза от това, че двамата са се вкопчили толкова много, че това им е разрушило приятелствата и хобитата. Такава връзка определено не искам и да си помислям да имам, ако човека иска да е залепен за мен ден и нощ. Има и друго, че доста мъже като чуят за лично пространство на жената и мислят едва ли не, че ще излиза да изневерява, а жената просто иска време за себе си и за собствените си интереси.

# 114
  • Мнения: 4 628
Е, добре, значи не съм толкова задушаваща, колкото ми казваха, че съм Simple Smile

# 115
  • Мнения: X
Когато моят мъж искаше "лично пространство", което за него означаваше да не общува с мен, с детето ни, да не прави нищо свързано с дома, със семейството и ми каза, че ако искал почивните дни,  шял да стои на челна стойка  и да гледа в една точка 3 дни (и това правеше), му казах добре - имаш цялото лично пространство и време на света оттук нататък - това беше със семейството ни. Сега реши, че ме мрази щото съм му дала "свободата" която иска... А после, жените нямали угодия!:laughing:

# 116
  • Мнения: 17 414
Личното ми пространство е вратата на банята/тоалетната. Когато съм вътре Simple Smile Толкоз.

Значи трябват два кенефа за вас, и по един за всяко дете. Така е справедливо.

# 117
  • Мнения: X
Винаги, ама винаги, когато някой почне много да държи на личното си пространство и да го брани със зъби и нокти, има нещо гнило.Винаги.
На открития и откровен човек дори не му минава мисълта има ли си,  няма ли си лично пространство....


Не съм съгласна.
Ако единият има хобита, с които разпуска, а другият се е фиксирал в идеята да ходят като сиамски близнаци, гнилото е в изкривеното чувство за заедност навсякъде и по всяко време.
Аз цял живот съм била по басейните и вече омъжена продължавах да тренирам поне по веднъж в седмицата, а преди състезания- по 3 пъти.
Мъжът ми не понасяше водата, но пък бокса му беше страст и хоби, а аз не го понасях.
По твоята логика, нито аз, нито той сме били открити и откровени?
Или е трябвало да се откажем, за да си седим до полите?
Не съм сигурна, че те разбрах, но....
Описаното от теб какво общо има с личното пространство?
Описваш едно нормално семейство.Заедно градят дом, деца, общност, а отделно всеки има своето хоби, занимания.....
Би било съпоставимо с моя пост, ако ти или мъжът ти, изведнъж, уж без видима причина, започнеш да държиш непременно да прекарваш свободното си време сама, забраниш/да се дразниш видимо, ако той ползва телефона ти, ако няма достъп никакъв до компютъра ти, ако .....
По моята логика, бихте били Неоткрити и Неоткровени, ако всеки постави вид забрана от типа "Нямаш място на моите тренировки/занимания/хобита, те са лично мои и не желая да ги споделям с теб!".
Моят мъж е запален рибар, аз не съм.Съответно в 90% от случаите пропускам риболовните му занимания, ходя само ако има и други семейства, или добри места за пикник.Да прекарам цял ден, зяпайки водата, не е в сферата на любимите ми занимания.   Smiley
Апропо, сега се замислих....определено моя мъж прави повече неща без моето участие (като никога не е забранявал или държал да е сам, просто аз нямам желание да се включвам), отколкото аз без него.Пък аз се мислех за ревнива.....Laughing

# 118
  • Добрич
  • Мнения: 933
Катерин,ненормалното идва(за някои),когато например ти го питаш на кой язовир,езеро или друг водоем е бил,с кого точно(поименно),кой кога си е тръгнал.След риболова веднага ли се е прибрал в къщи или е/са отишъл/ли някъде,къде точно и т.н.Някой са ок с това,но други,като мен примерно,ще се изнервят много.

# 119
  • Мнения: 18 918
Добре, не стана ли ясно, че това са инцидентни случаи на по-луди хора. Нормалните хора не се държат така.

Общи условия

Активация на акаунт