Преустройство на двустаен апартамент с една тераса

  • 6 044
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 407
Не само е красиво, но и не изисква много средства, а и лесно може да се демонтира. Аз бих добавила още една плъзгаща се стена/ врата. Но като и други казаха на този етап едва ли е чак толкова практично отделянето на детето в собствена стая. Ползвайте си го така. В нишата до прозореца обособите един работен кът. След време или ще се преместите, или просто с една стъклена стена ще обособите спалня.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 358
Щом не сте теглили кредит и сте на голи стени - по-добре си намерете по-голямо жилище в тази или друга сграда.
А ако все пак искате да правите преустройство, предлагам следния вариант:

Скрит текст:

Като тръбите за вода се удължат (в пода на спалнята), а за аспиратора да удължите тръбата и след това да я облечете в гипсокартон, за да не се вижда в спалнята тръба. Аспиратора трябва да е по-мощен. Хладилника - зад вратата на дневната. Кухнята може и ъглова да стане - трябва да се видят размерите, но смятам, че това е най-оптималния вариант).Изграждате стена, за да отделите спалнята, като отгоре може да оставите прозорци, както показа някой по-напред в темата) и правите нова врата за дневната, максимално близо до вратата на сегашната спалня. Измерете си разстоянието, за да видите какви размери на помещенията ще се получат, но така като гледам скицата, ще са ОК.

# 62
  • Мнения: 25 816
Щом не сте теглили кредит и сте на голи стени - по-добре си намерете по-голямо жилище в тази или друга сграда.
А ако все пак искате да правите преустройство, предлагам следния вариант:

Скрит текст:

Като тръбите за вода се удължат (в пода на спалнята), а за аспиратора да удължите тръбата и след това да я облечете в гипсокартон, за да не се вижда в спалнята тръба. Аспиратора трябва да е по-мощен. Хладилника - зад вратата на дневната. Кухнята може и ъглова да стане - трябва да се видят размерите, но смятам, че това е най-оптималния вариант).Изграждате стена, за да отделите спалнята, като отгоре може да оставите прозорци, както показа някой по-напред в темата) и правите нова врата за дневната, максимално близо до вратата на сегашната спалня. Измерете си разстоянието, за да видите какви размери на помещенията ще се получат, но така като гледам скицата, ще са ОК.
Как ще се вентилира спалнята?

# 63
  • София
  • Мнения: 38 760
За мен най-благодатни за преустройства са Г образните жилища с поне три прозореца.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 358
Скрит текст:
Щом не сте теглили кредит и сте на голи стени - по-добре си намерете по-голямо жилище в тази или друга сграда.
А ако все пак искате да правите преустройство, предлагам следния вариант:

Скрит текст:

Като тръбите за вода се удължат (в пода на спалнята), а за аспиратора да удължите тръбата и след това да я облечете в гипсокартон, за да не се вижда в спалнята тръба. Аспиратора трябва да е по-мощен. Хладилника - зад вратата на дневната. Кухнята може и ъглова да стане - трябва да се видят размерите, но смятам, че това е най-оптималния вариант).Изграждате стена, за да отделите спалнята, като отгоре може да оставите прозорци, както показа някой по-напред в темата) и правите нова врата за дневната, максимално близо до вратата на сегашната спалня. Измерете си разстоянието, за да видите какви размери на помещенията ще се получат, но така като гледам скицата, ще са ОК.
Как ще се вентилира спалнята?
[/quote]
Леле... този момент го пропуснах... Blush ... Тогава... кухнята се прави пак на Г, като не отива изцяло зад вратата на дневната, а примерно на 1м. от нея.. Отгоре над този метър + 60см. за хладилника с правят отваряеми прозорци, за проветряване. А относно светлината - шкафовете на кухнята да НЕ са до тавана, а мястото над тях да е отново в прозорци.

# 65
  • Мнения: 25 816

Светлина може и изкуствена, но ще им трябва въздух на тези хорица...Отваряне на прозорче не ми се вижда вариант. newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 358
Аз съм по-скоро ЗА по-голям апартамент. Просто реших да предложа и нещо като преустройство. Simple Smile

П.П. Ние предпочетохме да си купим голяма стара панелка, по-благоприятна за преустройства и с достатъчно на брой стаи, пред ново строителство със странна форма и нереална квадратура.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 13:57 от Invisible_

# 67
  • София
  • Мнения: 381
По-голям апартамент. Щом не ви е с кредит, ще се справите с разликата в доплащането. Докато са малки децата и вие млади не е болка за умиране, но после много натежават нещата. Хубаво е всеки да си има лично пространство. А преграждането и правенето на малки тъмни кутийки не е решение. Ако останете в този вариант най-добре да спите на дивана в хола.

# 68
  • Мнения: 5 478
Благодаря, че Инвизибъл си е поиграла да рисува Simple Smile За съжаление наистина спалнята ще стане непроветряема, а пък диванът не може да бъде максимално до прозорците, заради изпъкналите носещи колони, които са на 1м. от терасата, вътре в стаята. Neutral Face
Честно да ви кажа, все повече и повече клоним към това да го продадем. Отделно, че след акт 16 можем да му вземем и повече пари от тези, за които сме го купили. Да не говорим, че квадратурата, за която сме платили е 80, а реалната жилищна площ около 68 кв.м. В смисъл, мога да си сложа легло на стълбището, 'щото си имам общи части...нали...все пак... (емотиокон удрям се по главата).
Иначе аз лично държа на ново строителство по разни си мои убеждения, колкото и недостатъци да има, но както и да е. В събота ще се срещаме с една брокерка, да видим какво ще ни предложи в района.

# 69
  • Мнения: 12 407
В новото строителство винаги е така - общите части могат и повече да достигнат. По-добре потърсете тухлен старо строителство. Те и панелките са с реална площ. Общи части има, но по нотариален акт е само площта на жилището + съответната част от общите части, но тя не влиза в квадратурата, дори не се уточнява точно колко е. Т.е апартамент от 80кв.м +- има точно три стаи и самостоятелна кухня плюс съответните тераси. А вашето реално е едностаен (спалня и хол с бокс). Дори не е чист двустаен, както и да го водят по НА. Още повече, че плащате за 80кв.м., а реално получавате 60 (може и по-малко да са). Купих двустаен панелен от 54кв.м и получих точно това, които купих - две стаи, кухня, балкон и естествено сервизни помещения - баня/тоалетна. Това е реалната площ на апартамента. Дори терасите не влизат целите в тази площ и там има някакви особености. Прилежащата маза от около 4кв.м също не влиза в площта на жилището.

# 70
  • София
  • Мнения: 38 760
Какви ти 68 кв!
Нашия, който ми се вижда същия е 48.
За 68 реални трябваше да има още една стая. Този на родителите ми е 68, с три големи помещения - две стаи и кухня.

# 71
  • Мнения: 5 064
По отворилата се тема мога да говоря много,защото от 2 месеца ходим по огледи .
Влизахме в ново строителство -92 квадрата се води .Стаите бяха като кутийки -общо 3 помещения -2 спални и една холо-кухня.Мъничка баня и коридорче 2 квадрата .
След това влезнахме в ЕПК сграда от 1985 година ,67 квадрата.В сравнение с новото строителство ни се стори направо хамбар !  Не,не ни се стори,жилището наистина беше 2 пъти по-голямо.А хем с почти 20 квадрата по-малко по документ .Не харесвам новото строителство ,но не съдя никой направил този избор , въпрос на вкус 😊
В кой район търсите жилище ? Ние продаваме нашето(в което сме в момента ) -панел, 102 квадрата , многостаен - 4 стаи + отделно кухня ,2 бани,2 балкона,мокро помещение ...
Това стига май да добиете представа 😊
Има обява и снимки в нета , но това ,ако някой го интересува ...

# 72
  • Мнения: 5 478
Ох, да, много е обширна темата. Има и много разминавания действително.
Не съм изчислявала реално колко е площта, но холът е 9 метра на 3 метра.
В Стара Загора съм аз, иначе благодаря за предложението Stuck Out Tongue Winking Eye

# 73
  • София
  • Мнения: 565
Аз съвсем скоро правих по -солиден ремонт и трябва да кажа, че без такива големи преустройства на стаи и без никакви  кой знае колко скъпи неща, ако сложа чертата ще ми стане лошо колко пари сме дали. Просто ако нямаш ипотека наистина, продавай и бягай, защото нищо уютно не може да направите в това жилище, колкото и да го въртите, а парите за преустройство съм сигурна, че ще дойдат колкото да доплатите за още една стая. Съжалявам, че съм толкова директна, но споделям от съвсем скорошен опит, че всички строителни услуги са изключително скъпи, а при вас въобще не става дума за неща, които някой "домашен майстор" може да си ги чопли или пък да се правят на части, парите просто ще трябва да се изсипят сега. И да наистина в новото строителство видях такива неща като търсихме апартамент, че нямам представа как дори могат да ти хрумнат, а масово бяха почти без коридори или пък от холокухнята да влизам например в тоалетната с вътрешна врата между двете

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 01:07 от deny

# 74
  • Мнения: X
Ние предпочетохме да си купим голяма стара панелка, по-благоприятна за преустройства и с достатъчно на брой стаи, пред ново строителство със странна форма и нереална квадратура.
Преди малко повече от 4 години и ние така предпочетохме. Нагледохме се на странни архитектурни решения в новото строителство докато търсихме. Защото нали "новото си е ново" - хваща окото.... Най-накрая ни увря акъла и си взехме 80 реални квадрата (хол, детска, спалня, кухня, баня и тоалет отделни) панел. Слава богу цените избухнаха малко след като ние го взехме. Беше 40000 евро, сега същия е 65000. Ремонтирахме си го и всичко е 6. Има възможност и за преустройство също. Ако искаме много лесно, от гледна точка на ВиК и въздуховод,  ще направим  холокухня, спалня и 2 детски.
Имам познати в нови кооперации дали повече пари за реално по-малки жилища, които сега се чудят как да преустройват а преди когато търсихме ни убеждаваха как новото е по-добре и как може въобще да разглеждаме тея грозни панели (макар те самите да са израснали в такива), но някъде бях прочела че "панелите може и да са грозни, но са функционални" и това се потвърждава. А и след програмата за саниране поне в Бургас нещата са малко по-различни вече.

Общи условия

Активация на акаунт