Отговори
# 270
  • Варна, България
  • Мнения: 741
Привет, мамчета!
Влизам за малко, че умирам от глад, ама пусто как да седна спокойно да вечерям като не съм ви прочела как сте, що сте Mr. Green
Миринда, строхотни снимки! Искам и аз на сватба, ама покрай мен не останаха небракувани hahaha
Юлка, при нас "оправянето" на чурката на Самуил беше на 3-4 етапа всеки месец по малко и веднага педито го мажеше с Банеоцин /крем антибиотик/. Ние вкъщи продължавахме да го мажем още 4 дни сутрин и вечер. Първият път беше най-зле - беше на 6 месеца и обичаше да лежи само по корем, а пък тогава болииии. Миличкото много се тормозеше, ама мъжката им гордост е по-важна. Сега ги боли, но забравят. Бях чела статия на някакъв доцент-хирург от Пирогов, че до 3-4 години нищо не се прави по въпроса, чурката от само себе си се оправяла  newsm78 . Странно как?! Ами ако не се оправи, не виждам как дете или дори тийнейджър да му се прави такава процедура и да стои мирно! Хубаво, че Яни се е успокоил.
Облачка, добър избор е Рибарица. Била съм във ВПК - не е кой знае какво, но пък природата е чудна, има и басейн. А наистина е важно Катето да има компания и простор за дивеене.
Това за кухнята направо ме уби!  - какви актове за раждане, какви буркани, какви бележки?!  newsm78 Тук във Варна нищо не искат, купуваш си купони и следващата седмица юруууууш на манджата. Такива екстри като боб, леща, кренвирши и т.н. у наше село нема!
Пипи, готин лаф! Е, не му пречи тогава на човека да спи! На мен и на мъжо съответно след секс много ни се хапва, особено нещо сладичко  hahaha
Мандаринка, стискаме палци пак да станеш ученичка! Страхотни снимки!
Стига толкова,
отивам да ям  Mr. Green

# 271
Привет момичета,

Моето дете е станало голямо шило. Беше  страшна мързелана, но от  един месец вече няма спирка. Днес успя да се изправи самичка в кошарата. И вече заспиването става доста трудно, че не иска да стои легнала. Само дето все още не пълзи. Прави опити, ама нещо не става и много се нерви милата.

Освен това вече поглежда към съответния човек като я питаме къде е мама / тати / баба / деди. Както и къде е лампичката и къде  е бибата. Но за сметка на това не казва никакви срички, само едно много изразително Ааааа, с най-невероятни интонации hahaha Joy. Много е смешна. А как се радва на баща ми, просто не е истина. Направо се разтапя. Аз съм много доволна от този факт, защото след месец и половина, като се върна на работа, я поема той и така ще ми е доста по-спокойно.

За протокола, имаме 6 зъба, но ми се струва, че още два са на път, но то ще си  покаже.

И сега едно питане - нека мамите, които не ги мързи, да напишат кога / колко / какво ядат бебоците им. Искам малко да си  сверя часовника, че скоро май не е ставало на въпрос.

Така, написах за нас, сега по темите:

Вал, май ще се наложи да я търся тази връзка от ТСМ, че сега съм навързала едни канапчета по количката  hahaha Joy и ми писна само да връзвам и развързвам бибата. А то и смешна работа така, но поне е безопасно. Та ще се поразтърся по магазините. Мерси   bouquet

Миринда, готина сватба. Направо сте им скрили шапката на англичаните. Напомня ми за нашата. Мъжът ми и приятелите му са завършили хореографското и са професионални танцьори. Аз си бях поканила всички колеги, от които 6-7 са французи. Такива хора се играха, че французите само зяпаха с отворена уста. После ми казаха, че българските сватби били нещо страхотно и че никога нямало да забравят подобно преживяване. И във Франция след подписването се давал коктейл, само ядене и пиене и това е. Изобщо пълна скука. Те затова като дойдат в България и после не искат да си ходят. Нямам колега досега, който като е дошъл да не му е харесало тук.

Гале, гадна работа със стажа. Поне няма да се ядосваш, че не си си при детенцето. Не мога да ги разбера тези работодатели. Вместо да се радват, че така им се отдава възможност да проверят потенциала на някой млад човек и ако са доволни после да го назначат, те си търсят хора за черната работа. Аз бях на стаж в Белгия и там беше същото - ти си мислиш, че ще придобиеш някакъв опит, а то какво става - три месеца пълна скука. Но поне не се спрях от пътувания из Белгия, Франция, Германия и Холандия през уикендите  Mr. Green А снимки от морето ще кача, като се прибере брат ми, че са на неговия лаптоп.

Весита, в нашата кухня записването става с бележка от педито, че детето няма хранителни алергии. Трябва да се носят 30 бурканчета и 60 капачки  #Crazy За копие от акта за раждане нямам спомен, но сигурно е така, след като другите мами казват. Всичко това се оставя там, откъдето ще взимаш храната. На мен ми казаха да занеса документите, когато детето навърши 9 месеца, за да започна да взимам храна един  месец след това. Имай предвид, че през август кухнята почива, поне нашата де.

Приятни сънища Hug

# 272
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Привет момичета,



И сега едно питане - нека мамите, които не ги мързи, да напишат кога / колко / какво ядат бебоците им. Искам малко да си  сверя часовника, че скоро май не е ставало на въпрос.


За яденето- яде уж по пет пъти на ден- сутрин мляко 210 гр., към 11 каша или попара-
ама около 100-150 гр., към 14 местно пюре- цяло бурканче  и десерт- колкото поеме  Joy , към 18- супа- половин аркопалена купа, сигурно има 180 гр.  и в 20- мляко 210 гр.  с бисквита и половина пасирани . Но някой път като не е много гладна в 11 минава само с плодово пюре.

Мойта щерка пък отчетливо и на място казва само тата- за кеф на бащи й , разбира се.... Mr. Green Иначе със заспиването следобяд и аз се боря- вчера не спа сутринта- считай от 7.30 до 14.30 не беше мигнала, направо опит да заспи като талпа към 13 в колата , ама не дадох, че режима отиде. И като я сложих - 2 и половина- сто  пъти да я слагах легнала, малко са! Тя стане- аз я сложа, тя стане- аз я сложа...  #Cussing out до безкрай. Ама я преборих накрая заспа , ама като я гушнах....  Sad Не знам какво ще правиме, най- добре е да ги оставяме сами да се уморяват, ама който има планове и режим...

Хайде лек ден и цунки от нас!

# 273
  • София
  • Мнения: 4 578
  bouquetЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ВАЛЕРИЯ 1. ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА, И МНОГО ЩАСТЛИВА!  bouquet
Веси, при нас ги дадох там, откъдето вземам храната. Искат ми и 30 буркана и 60 капачки, защото тук ги стерилизират.
 Ние ядем - в 6.30 - 150мл.мляко,в 10- 3 сухара+сирене и масло~180-200gr., 13.30- 190 гр. пюре, 17 - 220 гр. каша, 20.30- 18- мл.мляко.
Миринда- явно добре сте си изкарали. Браво на вас.
Пчеличка- за сватбите във Франция- аз бях свидетел на нещо съвсем различно. Булката пристигна на площада, в открита кола, качена отгоре. След подписването имаше ресторант с много маси-пеобразно. Ядохме много, като след всяко ядене ни даваха по 30 гр. сладолед с водка и лайм. Било полезно за храносмилането. После преместиха масите накрая и като се почнаха едни танци-до сутринта. Имаха и някаква песен, на която всички се качиха на столовете и правеха заучени движения,а и ние с тях. Децата изпозаспаха под масите....Абе много весело си изкарахме. Сутринта ходихме да ядем кроасани- след кръчма, при тях това е като традиция.
Мандаринка- успех. Стискаме палци.
Джули, дано всичко мине бързо. Аз сама се справих-вкъщи, по малко и на 6 мес. бяхме готови. Peace
Ние сме добре. Отдавна не съм имала време да пиша толкова, но сега има да четете Mr. Green. В събота ще правим кръщене. Макар, че сме контактни с варицела и си мислеж да го отложим, но майка си е в БГ, а и още не сме се опъпчили..... та ще ходим.
Пипи, я кажи, ти беше със спирала, нали? Искам в понеделник да сложа, ама ме е страх. Помогни...

# 274
  • Мнения: 2 494
Ей, Джулка, радвам се, че е по-добре Яни!Абе уж чета подробно, ама с Йоана на ръце в последно време, че много реве, ей я сега пак ревна като я оставих, направо до тоалетната с извинение не мога да отида  ooooh!
Танче, много хубаво изкарване на кръщенето ви пожелавам, дано всичко е Ок. Скоро и ти ще си имаш още едно християнче!!!! А за тази сватба, дето разправяш, много гот е било явно!!!
Пипи, и аз чух че събота и неделя на този басеин е лудница, ние се каним през седмицата да ходим, ама не сме стигнали до там!Все задачи има татито като е почивка, все нещо друго излиза, а и времето сега е кофти! Май на море първо ще отидем!    car003 grinning039
И ние уж имаме режим, ама някой дни не става и това е. Но обикновено спи от 11 до 12 и после от 15-17. Ама в яслата ще свикне с режима, няма как  Blush
Нашето ядене до скоро беше така-
8.00-АМ 180 мл
11-попара, ама малко-2 сухара и сиренце
14 - пюре/основното от кухнята-200 гр
17.30 - кисел/десерта от кухнята
20-20.30 - 210 АМ+1 бишкотка Плазмон.
От 1 седмица имаме нов режим - ядем 4 пъти
8.30-180 АМ, което искам да заменя с попара, ама тя си иска млякото сутрин, явно се буди много гладна и мисля сега как да стане
12.30-супата+основното ядене от кухнята
16.30-десерта от кухнята
20.30-210 АМ с Плазмонче.

Момичета, днес се навършват 10 години откакто почина най-добрата ми приятелка при катастрофа Flowers Rose Flowers Rose От сутринта само ми се реве, направо като че ли беше преди 1 месец, а не преди 10 години! newsm45 Казваше се Марияна и беше едва на 17 години, даже не успя да ги навърши! Ужасна трагедия, никога няма да разбера защо умират млади хора, много ми е мъчно.............
Извинявайте, че ви занимавам с това, но съм сама, а имам нужда да споделя с някой. Ето, пак се разплаках, а и Йони днес само плаче, може би усеща милото, че ми има нещо! Сега ще си я гушна да не плаче!!!
Лек ден на всички!

# 275
  • София
  • Мнения: 4 578
Меги, съжалявам за приятелката ти. Да почива в мир. Flowers Rose Flowers Rose
Ама ти недей така. Естествено, че детето усеща. А значи още плачете. Лошо. Боби ми предаде поздрави, вчера сте се видели. Те са с варицела, та и аз очаквам включване.
Не пишат Надинка и Ади- кво стана с колиетата. Успокоиха ли се децата?

# 276
  • Мнения: 2 282
Момичета, много съм щастлива! Току-що "спящата" Еличка долази при мен от другата стая. Което ще рече, че се е смъкнало безболезнено по терлички о спалнята и вече няма нужда да и треперя кога точно ще се събуди! Кеф!!!

На Рибарица ще сме от 20 до 26 август. Джулка, естествено, че ще се видим!

Хранене на Ели:
1. При събуждане - кърма
2. По някое време - плод+сухар, или банан, или плод с каша, или само кърма, в зависимост от настроението.
3. към 13-14:00 - зеленчуково/месно пюре
4. към 18:00 като 2.
5. Преди лягане - кърма.
Всъщност кърмя и покрай заспиванията, ако сме в къщи, та количествата и времето са малко никакви Simple Smile

# 277
  • Мнения: 5 328
Танче, благодаря много за поздрави   bouquet!
Днес черпя за рождения ми ден


Масажа мина супер, забирам всички желаещи Heart Eyes !
Пчеличка,  при нас режима на хранене е такъв:
7 - 200 мл АМ
9-9,30 - 120 мл плодово пюре
10,30 - 170-200 мл попара(АМ+сухар) или каша
14,00 - 190-200 мл зеленчуково/месно пюре
17,00 - 200 мл каша/плодов йогурт/плодова каша
21,00 200 мл АМ.

Момичета, страхотни снимки, разкази  за сватби  Grinning! И аз искам почивкааааа  Hug!
Мандаринка, Ивчо си е голям сладур, пък си и харесал гадже  Joy!
Меги, съжалявам за приятелката ти  Praynig!
Облаче, честито, направо не мога да си представя пълзяща Валерия, само търкалящата се  Blush!

Малката все така "виси" в бънджито, а ние с татко активно подскачаме срещу нея   girluu

# 278
  • Мнения: 391
ВАЛЕРИЯ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!  newsm51

БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА И ОБИЧАНА!

Нашето пътуване до Пловдив се отлага, защото мъжът ми ще помага на баща ми за ремонта. Днес ще закараме свики и племенницата на гарата и ще пътуват дотам с рейса. Голяма помощница ни беше тази седмица, постоянно се занимава с Рали, чете й Мери Попинз, скачали двете на батута  и на замъка на картинга и било голям кеф. Рали само се смеела с глас, но за съжаление мен няма да ме пуснат с нея, че ще взема да им спукам замъка.

Пчеличке и ние сме с този крем, няма грешка. Аз първо много се чудех, защото нямаше бебешки, а само детски, но го водят за над 6м и понеже аз съм си взела такъв за лице с 25 фактор и съм много доволна, взех и на нея от детския.
Миринда, страшна веселба, а и булката е хубава, направо сте ги разбили англичаните. А Невенката е голям, усмихнат бонбон. С тази рокля е направо страшна мацка.
ММЗ, не успях да видя обичките, но Преславка също е голяма сладурка.
Веси, ние занесохме бележка от педито, искат ни и 50 капачки и 25 бурканчета и от септември започваме.

Пипи, плажът изглежда готин, някой чувал ли е за плажа в Кубратово, било много хубаво и е доста близо. Ние може би в неделя ще сме там, но май ще сме без тати, ако не приключат в събота.

Нашия график за хапване е така:
7ч. -        210мл АМ
10.30-     попара с 3 сухара /до скоро бяха 2-
14ч. -      зеленчуково/месно пюре - 190гр.
17.30ч. - каша
21ч. -      АМ
И въпреки цялото това количество храна не наддава достатъчно, но предполагам, че е от това, че не се спира на едно място.

Сега да се оплача, защото много ме е яд. Рали имаше страшно много записи с камерата, баща й си беше играл доста да ги прави на филмчета с разни ефекти, музики, разделил ги на различни глави и т.н., но явно дисковете, които купихме от Метро не са били качествени и много записи се затриха, просто диска не иска изобщо да тръгне. Добре, че спаси все пак някои и ги записа на хубави дискове. Вчера посред нощ е ходил да ми търси Мартини, защото ми обеща, че ако успея да пусна диска от изписването ще ме черпи и то взе, че стана Laughing

# 279
  • Варна, България
  • Мнения: 741
 hbdayСвета /Валерия1/, честит рожден ден!
Бъди здрава, щастлива, обичана и ... късмет да те спохожда!
Много вкусотийки си ни приготвила, снощи цяла вечер ли ги прави?!   food002
Чао засега
Днес сме на прощъпулник.

# 280
  • Мнения: 651
Валерия ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
 nbirthday smile3525Пожелавм ти много много здраве,щастие,любов и твоите слънца много да те радват!
  bouquet  bouquet
Много хубава почерпка,благодаря за вкусотийките Laughing и весел празник!
Джулка,радвам се,че Яни е по-добре,а тази лекарка вашата е за  убиване #2gunfire
Пчеличка нашия режим е такъв:
8:30-9-210 АМ
12:30-13-около 160-190 зеленчуково/месно пюре
16:30-17-130 каша+60плодово пюре/210 АМ+пюре/някакъв плод+АМ или кисел
20-20:30-240 АМ+2 Плазмонки
Аз като гледам май ние ядем най-малко newsm78,а когато ни мъачт зъбките сме почти изцяло на АМ,защото не иска нищо друго.Между храненията също не иска нищо,пием по малко вода,сокчета изобщо.
Меги,съжелявам за приятелката ти.Дано почива в мир душата и Flowers Rose Flowers Rose

# 281
  • Мнения: 268
  ura  Party TimeВал,честит рожден ден!!!Пожелавам ти да си много обичана и глезена от твоята половинка.Бъди винаги усмихната ,щастлива и горда с децата си.  Party Time nbirthday

# 282
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
  bouquetВалерия ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
Всичко най прекрасно ти пожелавам! Да си здрава, весела, обичана, винаги усмихната, винаги желана и винаги щастлива!
Весело изкарване на празника![/b]
  bouquet

Ние пак грижи берем. Пепи не спи, днес повърна... нямам сега време да пиша, но тези дни ще се отчета.

Даже ще взема да пусна нова темичка, та да ме ентусиазира да съм по сериозна.

ето я и новk … 77;ма


Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 14:50 от Drina

# 283
  • Мнения: 2 433
Валери - Честит Рожден ден миличка!!!!Да си жива и здрава, много обичана и щастлива!

Пусть день твой будет солнечным, прекрасным,
И розами твой будет устлан путь.
И каждый вечер, звездным, чистым, ясным.
О женщина, всегда счастливой будь!
Когда, играя первозданной силой,
Творила этот мир природа-мать,
Она в тебе, о женщина, вместила
Всю красоту свою и благодать.
В тебе порыв грозы, зари сиянье,
Великолепье гор и норов рек,
Отрада глаз, души очарованье,
Тобою вечны мир и человек.

# 284
  • Мнения: 2 282
ех, че хубаво...

Честито и от мен, Света! Много здраве, щастие, любов и добро настроение ти желая! Както казват, от хубави неща да не се отървеш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт