Проблем в семейството

  • 5 554
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24
Още нещо да споделя , когато съм се борил толкова време за да задържа едно семейство , което преди време беше всичко наред , може би сега давам последен шанс и на себе си , или може би чакам за последен път да водим разговори и да променим нещата , но както казвате вие може би много сме протакали във времето всичко и всичко е изстинало и изчезнало !!
Благодаря за мненията Ви , защото страничното мнение е важно за мен да разбера дали наистина си заслужава всичко това !

# 46
  • Мнения: X
Винаги така става, когато се намесят други хора във връзката - няма майка, няма баща, няма приятели не е трябвало да позволявате чужда намеса.

Не знам какъв съвет да дам, то без никаква близост цели 3г..Мисля,че щеше да има някакъв шанс, но ако си бяхте дали почивка по-рано, сега е възможна само раздялата.


# 47
  • София
  • Мнения: 149
Винаги съм твърдяла, че животът е кратък и хората не бива да стоят в подобни ситуации поради каквито и да било причини. Детето си е дете - то расте и си поема по собствения път. Но то също усеща обстановката около себе си, тоест в случая трима души страдат. Аз също не искам да давам съвети,просто изказвам мнение.Но според мен когато бракът не върви,е  редно всеки да помисли за себе си и да бъде щастлив.Все пак бракът е институция и ако не се водим по общественото мнение,а помислим за себе си повече,то тук има трима души,които могат да живеят по-добре без този съюз.

# 48
  • София
  • Мнения: 5 151
Моите "пет стотинки по темата" ще са от гледна точка на дете, което е било във вече разбито семейство с хора, които не знаят и те защо още седят заедно. Твоето дете, авторе, е малко и не може да си каже всичко, което му е на душата. За него мама и тате много се карат и това е лошо. Аз бях обаче на 13 и в някакъв момент чисто и просто ги помолих да се разведат. Една вечер просто казах - хайде да слагаме край на тая мъка, стига толкова. И ме послушаха. Детето ти е малко и не може да направи същото, за съжаление.
Сложи край на тази мъка - за твое добро, за доброто на детето. Жена ти да върви при мама, при тате, при леля, при когото иска. Няма какво да чупиш челни стойки, уикенди, СПА, не-СПА. Отсега да те предупредя обаче - шансът детето да остане при теб е нулев, та по този въпрос ще трябва да говорите трезво и спокойно с жена ти, иначе влаченето по съдилищата не ти мърда.
И не на последно място - хората намират нови половинки и на пенсионна възраст, какво остава за теб, горе главата. Понякога нещата след един развод се подреждат толкова добре, че чак не ти се вярва.

# 49
  • Мнения: 991
А моята гледна точка ще са от гледна точка на човек, който работи много и е научил приятеля си да помага в домакинството.

Ако не ме пствиш да изпия чаша вино и да запаля цигара след работа, и аз ще ти вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не съм пуснала пералня - и аз ще то вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не стм готвила, пак ще ти вдигна скандал.

Ти сакат ли си, кой те е научил, че жената е длъжна да пуска пералня, чисти и готви? У нас аз не готвя особено много, но пък почти всяка вечер правя по нещичко. Като не сготвя, прителят ми яде сандвичи и не мрънка; прави си той нещо; поръчва храна. У нас чинии мие само и единствено той; пералня пускаме и двамата - кой когато може; простираме и двамата; аз бърша прах, той пуска прахосмукачка.

Това е ужасен домашен терор - някой да ти обяснява как си длъжен да переш, да готвиш. ти не искаш жена, която да е щастлива с теб, а чистачка. И никой романтичен уикенд няма да спаси нищо, ако отношението остане същото. Спри да тормозиш жената, а завърти две копчета и пусни пералня, когато има дрехи. Сготви нещо на теб и детето ти, а не да мрънкаш, че тя има нужда от почивка. На теб какво ти е оправданието, че не готвиш и чакаш да ти се поднесе всичко в дома ти готово, изчистено, изгладено, сготвено, изпрано? Изморен ли си? Или си мъж и не правиш такива неща? Има още 3 милиарда мъже и 6 милиарда изморени хора.

# 50
  • Мнения: 313
А моята гледна точка ще са от гледна точка на човек, който работи много и е научил приятеля си да помага в домакинството.

Ако не ме пствиш да изпия чаша вино и да запаля цигара след работа, и аз ще ти вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не съм пуснала пералня - и аз ще то вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не стм готвила, пак ще ти вдигна скандал.

Ти сакат ли си, кой те е научил, че жената е длъжна да пуска пералня, чисти и готви? У нас аз не готвя особено много, но пък почти всяка вечер правя по нещичко. Като не сготвя, прителят ми яде сандвичи и не мрънка; прави си той нещо; поръчва храна. У нас чинии мие само и единствено той; пералня пускаме и двамата - кой когато може; простираме и двамата; аз бърша прах, той пуска прахосмукачка.

Това е ужасен домашен терор - някой да ти обяснява как си длъжен да переш, да готвиш. ти не искаш жена, която да е щастлива с теб, а чистачка. И никой романтичен уикенд няма да спаси нищо, ако отношението остане същото. Спри да тормозиш жената, а завърти две копчета и пусни пералня, когато има дрехи. Сготви нещо на теб и детето ти, а не да мрънкаш, че тя има нужда от почивка. На теб какво ти е оправданието, че не готвиш и чакаш да ти се поднесе всичко в дома ти готово, изчистено, изгладено, сготвено, изпрано? Изморен ли си? Или си мъж и не правиш такива неща? Има още 3 милиарда мъже и 6 милиарда изморени хора.
                                                               Аз доколкото разбрах от прочетеното,тези неща ги прави той,не жена му,а тя вдига скандалите.Прочетете по-назад и ще разберете,че той и чисти и готви и пералня пуска+простор!                 Копирано:                                  Повярвай ми с неудобство от моя страна казвам го с ръка на сърцето ,че съм правил хиляди пъти компромиси дори когато тя е била в грешка , само и само да няма скандали ,защото това ме натоварва ,обвиненията и към мен за всичко дори и за това че в мивката има неизмита чиния е ставало скандал ,да не говорим за това че аз правя това което и повечето домакини в къщи ,чистя пера ,простирам ,гладя на малкия и нашите дрехи ,дори готвя ! защото тя може да прави 2 манджи на кръст !
И какво се пол;учва ,аз съм като в клетка ,ако нещо не се направи както тя го вижда получавам скандал
Мисля че за годините заедно аз съм се доказал че мога да съм човек до нея ,да я подкрепям уважавам !
за обич любов секс ,близост не искам да говоря защото отдавна ги няма !                 

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 13:30 от you.bg

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 437
Така е написал, но няма кой да чете. Като цяло, авторът може да прочете съседната тема "Нещастен" и сам да прецени дали тук ще намери обективни съвети.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 852
Дори за миг не съм се съмнявала.
А може би е трябвало. Постът ми беше илюстративен.

# 53
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Той като го е написал, да не би пък задължително да е вярно?

# 54
  • INFJ
  • Мнения: 9 437
Може да е вярно, а може и да не е. Ако иска полезен съвет, в негова полза е да казва истината.

# 55
  • Мнения: X
Че вие сте разделени отдавна... Общ покрив НЕ прави живеещите под него семейство. Що се мъчите, не разбирам, ама мазохисти по света бол...

# 56
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Тя не иска да се разделяте, защото няма кой да й пере, чисти и готви. Вярно, винцето с цигарката може и спокойно да си ги изконсумира, ако е сама, но добре е пресметнала рисковете 😀

# 57
  • Мнения: 17 409
Намесата на майка й не е причина. Имате другаде сериозни разминавания. Тя не иска да се разделите, защото така й е удобно. Ако почакаш още малко, и на теб ще ти е все тая вече.

# 58
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
А моята гледна точка ще са от гледна точка на човек, който работи много и е научил приятеля си да помага в домакинството.

Ако не ме пствиш да изпия чаша вино и да запаля цигара след работа, и аз ще ти вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не съм пуснала пералня - и аз ще то вдигна скандал.

Ако ми държиш сметка защо не стм готвила, пак ще ти вдигна скандал.

Ти сакат ли си, кой те е научил, че жената е длъжна да пуска пералня, чисти и готви? У нас аз не готвя особено много, но пък почти всяка вечер правя по нещичко. Като не сготвя, прителят ми яде сандвичи и не мрънка; прави си той нещо; поръчва храна. У нас чинии мие само и единствено той; пералня пускаме и двамата - кой когато може; простираме и двамата; аз бърша прах, той пуска прахосмукачка.

Това е ужасен домашен терор - някой да ти обяснява как си длъжен да переш, да готвиш. ти не искаш жена, която да е щастлива с теб, а чистачка. И никой романтичен уикенд няма да спаси нищо, ако отношението остане същото. Спри да тормозиш жената, а завърти две копчета и пусни пералня, когато има дрехи. Сготви нещо на теб и детето ти, а не да мрънкаш, че тя има нужда от почивка. На теб какво ти е оправданието, че не готвиш и чакаш да ти се поднесе всичко в дома ти готово, изчистено, изгладено, сготвено, изпрано? Изморен ли си? Или си мъж и не правиш такива неща? Има още 3 милиарда мъже и 6 милиарда изморени хора.
                                                               Аз доколкото разбрах от прочетеното,тези неща ги прави той,не жена му,а тя вдига скандалите.Прочетете по-назад и ще разберете,че той и чисти и готви и пералня пуска+простор!                 Копирано:                                  Повярвай ми с неудобство от моя страна казвам го с ръка на сърцето ,че съм правил хиляди пъти компромиси дори когато тя е била в грешка , само и само да няма скандали ,защото това ме натоварва ,обвиненията и към мен за всичко дори и за това че в мивката има неизмита чиния е ставало скандал ,да не говорим за това че аз правя това което и повечето домакини в къщи ,чистя пера ,простирам ,гладя на малкия и нашите дрехи ,дори готвя ! защото тя може да прави 2 манджи на кръст !
И какво се пол;учва ,аз съм като в клетка ,ако нещо не се направи както тя го вижда получавам скандал
Мисля че за годините заедно аз съм се доказал че мога да съм човек до нея ,да я подкрепям уважавам !
за обич любов секс ,близост не искам да говоря защото отдавна ги няма !                  

Естествено е да се скандализирам, ако за пореден път съм олизала къщата, но някой е решил да си метне чинията просто така в мивката, за да не остана отново без работа. Колко време ще стои там тази чиния, ако не я пипне женска ръка? Да го чакам "ей сега след 5 минутки" да си я измие...

Това, че "даже готви!" ме скандализира още повече. Жена му чисти, скапала се, а той се прави на жертва, че ще готви. Представям си какъв фурор е след него в кухнята след готвенето му, щом е проблем да се сети сам едната чиния да си измие. Не скандал, ами...

И я Умрем за мъжко чистене, след което ще трябва сама да отстранявам щетите. Всички тук знаем, че прах и парцал на пода не е чистене.

Последна редакция: вт, 05 мар 2019, 08:21 от Вяра

# 59
  • Мнения: 488
Какво е това :  като й кажа да се разделим и тя започва с обвиненията че лесно си разваляме семейството.
За семейство трябват двама ! Щом единият не иска е достатъчно да се приключи .
И аз от опит : за психичното здраве на детето е много по-добре разделени родители от колкото свидетел на вечни скандали .

Общи условия

Активация на акаунт