Разрешете спора ни - за кръвните групи.

  • 8 661
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 577
Blush как я направи, аз неможах.  Close

"Снимах" я с PrintScreen-a  Whistling

Мдаа, с копи-пейст нестана.  Blush hahaha

# 31
  • Мнения: 1 080
Ооо таблицата е готина Никол и някак логична, за разлика от спора, от който тръгва темата. Абе хора тия неща ги учихме, ако не се лъжа в 8 клас. Няма за какво да се спори просто. Наистина единственото разумно и логично обяснение с разминаването се обяснява с грешка в изследванията.....явно след като след като са я определили на два пъти,че е кр. група А значи е А.

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Blush как я направи, аз неможах.  Close

"Снимах" я с PrintScreen-a  Whistling

Ужасно офффф: Никол, що не можах по същата схема да сваля кадър като снимка от един клип? Има ли някакъв друг номер?

# 33
  • Мнения: 46 520
От клип не става и аз съм пробвала, "снима" ми празен плеър, но не знам как може да стане  Confused

# 34
  • Мнения: 920
А какво всъщност се прави при проблеми с резуса? Защото лаишкият е израз е смяна на кръвта на бебето, прави се някакво кръвопреливане, но какво по-точно?

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
може да се смени резус фактора от положителен на отрицателен. мама е такъв случай, правят й кръвопреливане от единия родител от ръка на ръка, само, защото приличала на баща си-той е май А или В, а тя била 0+. Вследствие факторът й става отрицателен и все пак оживява-и двамата й родители са с положителен резус, а мисълта баба да е кръшкала може само да ми скъса корема от смях. По-нататък е бъкана с антитела, но никой не й бие нищо като антиД какво беше там, аз съм А+ и така  Mr. Green

# 36
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
От поколения жените в нашето семейство са група 0+ (поне всички, които аз познавам)

# 37
  • София
  • Мнения: 13 206
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Е това вече е пълен абсурд!!!Ако на човек с Рх - му прелеят Рх+ ще умре! Обратното няма са стане, т.е. ако е + и му прелеят - няма да му стане нищо, но и няма да му се смени резуса... Grinning

# 38
  • Мнения: 3 569
Ето пък аз какво намерих Simple Smile

http://rozali.com/tests.php?l=a&p=13

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Какво значи това? аглутинация

Аглутинация е слепване на червените кръвни телца. На практика това би се случило, ако на човек се прелее кръв от друга кръвна група. Затова се прелива кръв само от същата група. Аглутинацията се използва в тестовете за определяне на кръвната група. С просто око се вижда как кръвта става на червени точици.

# 40
  • Мнения: 181
Аглутинация значи слепване, т.е. разрушаване на еритроцитите, освобождаване на съдържащия се в тях хемоглобин и т.н.

Таблицата е хубава, но не е съвсем коректна, не са посочени възможните комбинации за група А - АА или А0 и за група B - BB или B0. Процентите се различават при различните комбинации.

Резус фактора също е генетично заложен и не може да сменя по желание.

В посочената статия в бг-мамма много добре е описано коя група е универсален кръводарител и коя приемник. Преливане на кръв на човек с кръвна група 0, от която и да е било друга си е равнозначно на убийство.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
.......................
В посочената статия в бг-мамма много добре е описано коя група е универсален кръводарител и коя приемник. Преливане на кръв на човек с кръвна група 0, от която и да е било друга си е равнозначно на убийство.
Затова пък много ни търсят за кръводарители. Аз съм 0+, брат ми 0- и като ни видят в кръвния център ни се радват.

# 42
# 43
  • Мнения: 2 327
А за несъвместимостта - когато майката е с 0-, а детето с положителен резус фактор и ако има образувани антитела, който са преминали в кръвта на детето може да се наложи да се смени изцяло. За други случаи в който се налага не съм наясно, щото това ми беше до главата Simple Smile

# 44
  • Мнения: 7 186
Не е възможно, за сметка на това е възможно да стане грешка, ако има проблем с тест- серумите, примерно не са годни, не са правилно съхранявани, фабрично са объркани или просто в лабораторията някой допусне грешка. Все пак хора работят, всеки може да сгреши. Затова е прието преди кръвопреливане кръвната група да се определя първо в Кръвна банка с тест- серуми, след това до леглото на болния отново с тест- серуми и кръстосана проба със серума на болния и след това вече се прави биологична проба, която отпада единствено при много спешните случаи.
Иначе и аз съм попадала на хора с различни кръвни групи, но това е било вследствие на грешка, а не феномен.

Общи условия

Активация на акаунт