Разрешете спора ни - за кръвните групи.

  • 8 653
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
може да се смени резус фактора от положителен на отрицателен. мама е такъв случай, правят й кръвопреливане от единия родител от ръка на ръка, само, защото приличала на баща си-той е май А или В, а тя била 0+. Вследствие факторът й става отрицателен и все пак оживява-и двамата й родители са с положителен резус, а мисълта баба да е кръшкала може само да ми скъса корема от смях. По-нататък е бъкана с антитела, но никой не й бие нищо като антиД какво беше там, аз съм А+ и така  Mr. Green

Това е крайно несериозно и ако го е казало медицинско лице, да си изяде дипломата!
Родители с положителен резус е напълно възможно да си родят дете с отрицателен.
Ако майка ти е с отрицателен, то тя така се е родила и никакво кръшкане няма в историята.

И относно "смяната" на кръв - ако на бебе се наложи такова кръвопреливане, просто се прелива незасегната кръв от неговата си кръвна група, а не от друга.

Кръвните клетки живеят кратко, червените живеят около 3 месеца... това значи, че кръвта непрекъснато се обновява... а новопроизведените кръвни клетки са с генетично детеминираните белтъци - т.е. генетично детерминираната крьвна група.

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Интересно ми е колко кръв трябва да се прелее за да се смени кръвната група newsm78 Mr. Green

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Много интересни неща научих от темата, но главното наистина се учи в училище  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743
Вече са отговорили на всички въпроси, но аз исках да ви разкажа за един мой приятел който много настояваше да му изследвам кръвната група (никога не му била изследвана или той не знае).
Та такааа, дойде на едно мое дежурство да изследвам, като му казах, че документ издава само кръвна банка, а аз просто така за да му задоволя любопитството.
Заговорихме се преди това и той сподели, че и майка му и баща му са '0', а аз се разсмях и му казах, че тогава не е нужно да му правя теста, защото и той със сигурност ще бъде '0', но той настоя..искаше да гледа как става и т.н.
Взех му кръв, накапах на плочките, накапах и серумите и ..........какво беше изумлението когато видя, че излиза кръвна група 'А'  Shocked
Реших, че съм объркала серумите и започнах наново - пак същото  Shocked
ВИкнах дежурния лекар и обясних за какво иде реч и помолих той да тества.Резултата пак беше, че той не е син на баща си  #Crazy  Embarassed
От тогава НЕ правя кръвни групи на приятели  Rolling Eyes Blush

# 49
  • Мнения: 113
Абсолютно невъзможно и на двата въпроса  Laughing   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 13 206
Лелееее, Дамаянти... гадна история... Confused

# 51
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аууу Дамаянти  ooooh! И каква беше развръската?

# 52
  • София
  • Мнения: 6 743
Аууу Дамаянти  ooooh! И каква беше развръската?
Уф, не беше ми особено приятно.Момчето е "изтърсак" след 2 родени сестри - последната с 10 години по-голяма от него  Rolling Eyes.На всичкото отгоре е дете след аборт  Shocked - ДА - истина е !!!Майка му прави аборт, но в 5 месец усеща ритниците и разбира, че всъщност аборта е бил неуспешен (Божке, как звучи  Rolling Eyes).
Та когато видя, той веднага разбра.Баща му (който го е отгледал) вече беше починал (лека му пръст на човека), а майка му беше в чужбина по него време.Говорил е с нея, но мен така и ми беше кофти да разпитвам за подробности  Embarassed
Важното е, че още сме си приятелчета (той живее вече в чужбина)  Hug

# 53
  • Мнения: 306
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Ти вярваш ли на това? Моля те, кажи че не вярваш..

Да се смее ли човек...  Crazy
Не пишете,преди да сте 100% сигурни!МОЛЯ!И така.Ето един цитат от книга,която би трябвало да сте чели!"Когато се прелива кръв,трябва да се отчита съвместимостта на получаващия и тази на донора,защото при липсата на съвместимост се стига до по-леки или по-тежки усложнения.ТАКА,АКО КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh-,ВЛЕЗЕ В КОНТАКТ С КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh+,У НЕГО СЕ ПОЯВЯВАТ АНТИТЕЛА/наречени още аглутинини/АНТИРЕЗУС!ПРИЕТО Е ДА СЕ КАЗВА,ЧЕ ОБЕКТЪТ РЕЗУС ОТРИЦАТЕЛЕН СЕ ИМУНИЗИРА!ЖЕНА С Rh- МОЖЕ ДА СЕ ИМУНИЗИРА,АКО ПО ПОГРЕШКА И БЪДЕ ПРЕЛЯНА КРЪВ Rh+.От няколко години се прилага един нов метод.Той се основава на много прост принцип:разрушават се червените кръвни телца,преминали в кръвообращението на майката с Rh-,преди тя да има време да изработи аглутинини.В 72-та часа след раждането,на майката се инжектира гамаглобулин,приготвен специално да разрушава червените кръвни телца Rh+.Това се нарича ваксинация анти резус+.Лечение се прилага след всяко раждане." Та....преди да напишеш нещо, помисли дали няма да се изложиш,вместо да "блеснеш"с остроумие!!! Wink

# 54
  • Мнения: 306
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Е това вече е пълен абсурд!!!Ако на човек с Рх - му прелеят Рх+ ще умре! Обратното няма са стане, т.е. ако е + и му прелеят - няма да му стане нищо, но и няма да му се смени резуса... Grinning
#Crazy #Crazy #Crazy  baduu"Умното си е умно,и в ............." Grinning

# 55
  • Мнения: 14 654
май доста често стават грешки с тези изследвания. майка ми упорито твърдеше, че съм кръвна група б , така и казали още в родилния дом , обаче аз съм 0 . на баща ми също са обърквали изследванията, когато бил в казармата - определили , че е кръвна група б , по-късно пък излязло, че е а , може да не е нито една от двете . кръвната група наследява ли се пряко от родител ?

# 56
  • Мнения: 2 792
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Ти вярваш ли на това? Моля те, кажи че не вярваш..

Да се смее ли човек...  Crazy
Не пишете,преди да сте 100% сигурни!МОЛЯ!И така.Ето един цитат от книга,която би трябвало да сте чели!"Когато се прелива кръв,трябва да се отчита съвместимостта на получаващия и тази на донора,защото при липсата на съвместимост се стига до по-леки или по-тежки усложнения.ТАКА,АКО КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh-,ВЛЕЗЕ В КОНТАКТ С КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh+,У НЕГО СЕ ПОЯВЯВАТ АНТИТЕЛА/наречени още аглутинини/АНТИРЕЗУС!ПРИЕТО Е ДА СЕ КАЗВА,ЧЕ ОБЕКТЪТ РЕЗУС ОТРИЦАТЕЛЕН СЕ ИМУНИЗИРА!ЖЕНА С Rh- МОЖЕ ДА СЕ ИМУНИЗИРА,АКО ПО ПОГРЕШКА И БЪДЕ ПРЕЛЯНА КРЪВ Rh+.От няколко години се прилага един нов метод.Той се основава на много прост принцип:разрушават се червените кръвни телца,преминали в кръвообращението на майката с Rh-,преди тя да има време да изработи аглутинини.В 72-та часа след раждането,на майката се инжектира гамаглобулин,приготвен специално да разрушава червените кръвни телца Rh+.Това се нарича ваксинация анти резус+.Лечение се прилага след всяко раждане." Та....преди да напишеш нещо, помисли дали няма да се изложиш,вместо да "блеснеш"с остроумие!!! Wink
  Това, което описваш не означава смяна на резус фактора, прочети го внимателно пак,  с този метод се спира процеса, който е животозастрашаващ за майката и по никакъв начин не означава, че резус фактора се обръща и тя става плюс, това просто няма как да стане.

 
   

# 57
  • Мнения: 306
На майка кръвната група  била с Rh -,но след кръвопреливане е станала с Rh+,но кръвната група се е запазила.

Ти вярваш ли на това? Моля те, кажи че не вярваш..

Да се смее ли човек...  Crazy
Не пишете,преди да сте 100% сигурни!МОЛЯ!И така.Ето един цитат от книга,която би трябвало да сте чели!"Когато се прелива кръв,трябва да се отчита съвместимостта на получаващия и тази на донора,защото при липсата на съвместимост се стига до по-леки или по-тежки усложнения.ТАКА,АКО КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh-,ВЛЕЗЕ В КОНТАКТ С КРЪВ НА ЧОВЕК С Rh+,У НЕГО СЕ ПОЯВЯВАТ АНТИТЕЛА/наречени още аглутинини/АНТИРЕЗУС!ПРИЕТО Е ДА СЕ КАЗВА,ЧЕ ОБЕКТЪТ РЕЗУС ОТРИЦАТЕЛЕН СЕ ИМУНИЗИРА!ЖЕНА С Rh- МОЖЕ ДА СЕ ИМУНИЗИРА,АКО ПО ПОГРЕШКА И БЪДЕ ПРЕЛЯНА КРЪВ Rh+.От няколко години се прилага един нов метод.Той се основава на много прост принцип:разрушават се червените кръвни телца,преминали в кръвообращението на майката с Rh-,преди тя да има време да изработи аглутинини.В 72-та часа след раждането,на майката се инжектира гамаглобулин,приготвен специално да разрушава червените кръвни телца Rh+.Това се нарича ваксинация анти резус+.Лечение се прилага след всяко раждане." Та....преди да напишеш нещо, помисли дали няма да се изложиш,вместо да "блеснеш"с остроумие!!! Wink
  Това, което описваш не означава смяна на резус фактора, прочети го внимателно пак,  с този метод се спира процеса, който е животозастрашаващ за майката и по никакъв начин не означава, че резус фактора се обръща и тя става плюс, това просто няма как да стане.

 
   
Написах го за да разберат,че НЕ СЕ УМИРА!Много добре разбирам за какво става въпрос в извадката от книгата,но да твърдиш,че е смешно и НЕВЪЗМОЖНО да бъде прелята кръв с Rh+ на човек с Rh-,без да си сигурен...А относно Rh_то на мама-ами така е!Първа бременност/близнаци/с отрицателен резус фактор.След раждането и се налага кръвопреливане.След това и до сега Rh+!!!НЕВЕРОЯТНО,НО ФАКТ!!!Ако някой някъде е сбъркал...Но не съм нито аз,нито мама!  bouquet

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 16:22 от KUKURUZKA

# 58
  • на село
  • Мнения: 3 926
Както ти е казала Кифлата, описаното от теб не е смяна на резуса, а това което се прилага в момента с ваксинирането на майките при Rh- и дете  Rh+.
И да - на човек с отрицателен резус неможе да се прелее кръв +, обратното е възможно.

# 59
  • Мнения: 1 483
твърдо НЕ Peace

Общи условия

Активация на акаунт