Дъщеря ми не ме обича

  • 5 691
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 39 772
Не мисля, че не те обича. Има хора, които не обичат майките си, но те обикновено са малтретирани от майките си, или изоставени от тях.
Моята Дияна я виждам само сутрин и вечер. Баща й я води на градина, той я прибира, заедно се мотаят по градинките и пясъчниците. Вечерта звъня на мъж ми на мобилния да питам какво да взема за вечеря, и ми вдига Дияна. И не можах да я позная. Даже по едно време се чудех дали не съм сбъркала телефона Sad

# 46
  • Мнения: 429
Аз ще ти разкажа неща, за да се посмееш. Миналата нощ мойта дъщеря се буди в 4.00 часа и  се надига в креватчето и ми казва: "мама, иска да спи в другата стая", аз станах опитах се да я успокоя да заспи тя като се разрева и развика: "мама иска работи компютъра" и така няколко пъти докато не изсимулирах, че излизам. Заспа и след 1 час се буди и пак си подава главичката, но този път ми казва: "мама е добричка, Ана я обича" На сутринта с баба й се спукахме от смях.
накарай съпруга си да й говори за теб каолко си добричка и колко много я обичкаш, те двамата да те гушнат, както и баба й това да направи. 

Последна редакция: сб, 01 юли 2006, 23:08 от krassi2

# 47
  • Мнения: 5 475
Мила,не мисля че дъщеря ти не те обича,не е вярно !Може би незнае как да ти го покаже,още е малка.

Ще дойде момента ,когато ще ти го покаже и затова не бива да се притесняваш...нормално е за тази възраст!  Peace

# 48
  • Мнения: 6 167
извинете, че се намесвам в тема, която не е 'моя' т.е не съм във водите си.
но имам приятелка, която когато при детето й се появеше нещо, с което не можеше да се справи, като поведение, реакции и тн. се обръщаше за консултация към детски психолог.
много, много успешно се оказа. ( детето Не е ходило, само майката).

децата определено преживяват различни периоди, какъвто явно е и този случай.
далеч съм от мисълта, че едно дете не обича майка си. по-скоро това е етап, фаза и тн.

аз бих се консултирала ( сама) със специалист детски психолог за да ми се  открехне малко вратата и да разбера, дали трябва да чакам да 'отмине' , или мога отсега да направя нещо. понякога решението е лесно, но просто не го виждаме.

един специалист ще зададе правилните въпроси към теб, би могъл да открие да кажем някакви причини, или просто да ти се усмихне и да ти каже, да изчакаш!

 Peace

# 49
  • Мнения: 8 917
Значи поговори с таткото сериозно как се чувстваш . Нека и той ти помогне в процеса на сближение с детенцето ти ! Peace
Peace

# 50
  • Мнения: 1 147
Здравей,
Четох много внимателно какво си написала, и много въпроси се появиха. От кога е такава ситуацията, колко дълго продължава вече, малката всеки ден ли се държи така или е на периоди, и изобщо много неща, които биха изяснили картината. Вижда се, че си привързана много към детето, само дневника е доказателство, а и начина, по който говориш за нея, нещата които те притесняват, факта, че виждаш, че имаш проблем и искаш да го решиш.
Може да е период, може да е просто характер на детето, а може и да е ситуация, провокирана от нещо, за което ти не си даваш сметка, че съществува. Ако това, което казваш в първия си пост е ежедневие, може би имаш право да се притесняваш. Моят съвет е да говориш със специалист, и да се опиташ да разбереш какво точно се случва, за да можеш да работиш над него. Не можеш да си помогнеш, ако не осъзнаеш какво става и защо. За това си има специалисти по детска психология, в България отдавна има много квалифицирани хора, които да ти помогнат. И от това не следва нищо страшно, и в него няма нищо срамно. Вероятно просто е период в развитието й (втори въпрос какво значи точно перид и колко време продължава), и ако е така, просто ще можете да го преодолеете по-лесно и безболезнено. Защото от това, което чета, ситуацията е болезнена за теб.
Съжалявам, че така драстично се различавам от общото мнение и съветите да изчакаш. Аз самата съм с психологическо образование, и знам, че когато има проблем над него трябва да се работи, а не да се игнорира.


# 51
  • Мнения: 755
Здравей,
Четох много внимателно какво си написала, и много въпроси се появиха. От кога е такава ситуацията, колко дълго продължава вече, малката всеки ден ли се държи така или е на периоди, и изобщо много неща, които биха изяснили картината. Вижда се, че си привързана много към детето, само дневника е доказателство, а и начина, по който говориш за нея, нещата които те притесняват, факта, че виждаш, че имаш проблем и искаш да го решиш.
Може да е период, може да е просто характер на детето, а може и да е ситуация, провокирана от нещо, за което ти не си даваш сметка, че съществува. Ако това, което казваш в първия си пост е ежедневие, може би имаш право да се притесняваш. Моят съвет е да говориш със специалист, и да се опиташ да разбереш какво точно се случва, за да можеш да работиш над него. Не можеш да си помогнеш, ако не осъзнаеш какво става и защо. За това си има специалисти по детска психология, в България отдавна има много квалифицирани хора, които да ти помогнат. И от това не следва нищо страшно, и в него няма нищо срамно. Вероятно просто е период в развитието й (втори въпрос какво значи точно перид и колко време продължава), и ако е така, просто ще можете да го преодолеете по-лесно и безболезнено. Защото от това, което чета, ситуацията е болезнена за теб.
Съжалявам, че така драстично се различавам от общото мнение и съветите да изчакаш. Аз самата съм с психологическо образование, и знам, че когато има проблем над него трябва да се работи, а не да се игнорира.



Подкрепям този съвет и аз Peace нищо не губиш ако се консултираш със специалист! Simple Smile Peace

# 52
  • Мнения: 429
Аз днес продължих да си мисля за твоя проблем макар и да бях ти написала малко смехотворен постинг по-горе. Замислям се дали не е по-добре да се срещнеш с някой психолог, защото виждам и други вече са те посъветвали да го направиш.  Аз бих ти препоръчала психоложката от списаннието "Моето бебе и аз", познавам я от списанието и съм виждала няколко пъти на сбирките на луба, който е към самото списание.  В момента ми излезе името и от главата, но във всеки брой има нейни отговори, както и като звъннеш в редакцията от там ще ти го дадат. Ако не се лъжа казва се Ирина Драголова.
При нас се е случвало да ми казва, че иска друга мама. Много ми стана мъчно от тези думи, както и след това и обяснихме  и най-вече беща и, че аз съм мама и най-много я обичкам.

# 53
  • Мнения: 2 863




Здравей,
Четох много внимателно какво си написала, и много въпроси се появиха. От кога е такава ситуацията, колко дълго продължава вече, малката всеки ден ли се държи така или е на периоди, и изобщо много неща, които биха изяснили картината. Вижда се, че си привързана много към детето, само дневника е доказателство, а и начина, по който говориш за нея, нещата които те притесняват, факта, че виждаш, че имаш проблем и искаш да го решиш.
Може да е период, може да е просто характер на детето, а може и да е ситуация, провокирана от нещо, за което ти не си даваш сметка, че съществува. Ако това, което казваш в първия си пост е ежедневие, може би имаш право да се притесняваш. Моят съвет е да говориш със специалист, и да се опиташ да разбереш какво точно се случва, за да можеш да работиш над него. Не можеш да си помогнеш, ако не осъзнаеш какво става и защо. За това си има специалисти по детска психология, в България отдавна има много квалифицирани хора, които да ти помогнат. И от това не следва нищо страшно, и в него няма нищо срамно. Вероятно просто е период в развитието й (втори въпрос какво значи точно перид и колко време продължава), и ако е така, просто ще можете да го преодолеете по-лесно и безболезнено. Защото от това, което чета, ситуацията е болезнена за теб.
Съжалявам, че така драстично се различавам от общото мнение и съветите да изчакаш. Аз самата съм с психологическо образование, и знам, че когато има проблем над него трябва да се работи, а не да се игнорира.

newsm10

Направи ми впечатление също,че на няколко пъти споменаваш фразата "гневи ми се"...
Ако реакциите на детето са не просто да предпочита в определени моменти бащата( както много момичета по-горе са разказали) но определено приличат на гняв аз не бих чакала да отмине...
Много вероятно е дъщеря ти да изпитва някакъв поблем в общуването с теб, да има някакакъв дефицит и да търси начина да го коменсира или да го покаже като те отхвърля.... и не мисля, че можеш сама да се справиш с това- но правилните въпроси от професионалист определено ще ти помогнат Simple Smile

# 54
  • Мнения: 755
Аз днес продължих да си мисля за твоя проблем макар и да бях ти написала малко смехотворен постинг по-горе. Замислям се дали не е по-добре да се срещнеш с някой психолог, защото виждам и други вече са те посъветвали да го направиш.  Аз бих ти препоръчала психоложката от списаннието "Моето бебе и аз", познавам я от списанието и съм виждала няколко пъти на сбирките на луба, който е към самото списание.  В момента ми излезе името и от главата, но във всеки брой има нейни отговори, както и като звъннеш в редакцията от там ще ти го дадат. Ако не се лъжа казва се Ирина Драголова.
При нас се е случвало да ми казва, че иска друга мама. Много ми стана мъчно от тези думи, както и след това и обяснихме  и най-вече беща и, че аз съм мама и най-много я обичкам.
Да Ирина Драголова се казва и е психолог, преподавател в СУ"Св. Климент Охридски". адреса на редакцията на сп. "Моето бебе" е гр. София 1164 ул."Златовръх"50, ет.1 , ап.3, тел./факс:02/962 75 21 e-mail mbebe@techno-link.com office@moetobebe.net  www. moetobebe.net   Simple Smile Ето пълна информейшън... успех! Peace

# 55
  • Мнения: 214
Само аз ли чета м/у редовете или съм прекалено мнителна? newsm78

Malenna:
"... Щом види баща си се смее, щом види мен - пак рев..."
"...с баща й винаги сме заедно, понякога дори му се сърдя и го моля да ни остави двете, или когато падне да ме остави аз да я успокоя и гушна. Обаче когато й давам лекарства, той не може да гледа, и пак аз съм лошата и като ревне - тати я спасява от майка й която я пътче със сиропи и капки..."
"...Той не може да остане сам в къщи без нас двете...Той я води, баба й я взема."
"... Много обича внучката си, абсолютно й е отдадена. "
"...опитвам се да не забелязвам изблиците й на гняв към мен, вече започвам да свиквам....
винаги съм изкала детето ми да ме обича заради това което съм..."
"...ама все пак нали съм й майка..."
"...Много се надявам когато порасне да успея да я спечеля."

Тогава ще бъде късно! Спечели я СЕГА!  bouquet

# 56
  • Мнения: 6 039
повярвай ми, правя непрекъснати опити да я спечеля

наистна точните думи са "гневи се", когато е в колата, наприемр, и се обърна да я поледна моментално започва да вика и да рита с крака, докато не се обърна напред/не карам аз, а баща й/.
Днес обаче,се случи нещо обнадеждаващо.
баща й работи и в събота, излиза в 7.30, а Малена днес по чудо се събуди в 9ч, след 5 минути дойдоха 3 мои приятелки от друг град, тя беше още сънена и като ги видя се притесни, срамуваше се и започна да се гушка в мен и да ме следва, както прави с баща си. Мина половин час, поуспокои се, но продължаваше д е спокойна миличка. Толкова бях щастлива, че не спрях да я целувам, просто защото ми даваше.

За психолога, на всяка ценаа ще потърся, изобщо не се срамувам, важното е да разбера в мен ли е проблема или да спра да се самообвинявам.
За пореден път ви благодаря.

# 57
  • Мнения: 5 877
Абе, Малена,
я не се шашкай толкова. Остави малко баща й да се позанимава повече с нея, след като сега е луда по него. Иди и се разведри!
Знаеш ли колко е уморително (хубаво, но уморително) детето да е непрекъснато свряно в теб? Да не дава при 4 възрастни вкъщи друг освен теб да го сложи на цукалото, да го целуне след падане, да му прочете за 3-и път Франклин? Да, ласкателно е, но е уморително. Ще ти дойде и този период на главата!!!

# 58
  • Мнения: 2 863
Не съм съгласна особено с това бащата да бъде оставян непрекъснато да трупа девиденти пред дъщеричката за сметка на  майката. Това е много често срещам синдром в много семейства. Понеже "той" е от добрите - той всичко позволява... обаче  не може да гледа като дават лекарството, за това да го даде " лошата"... майката се опитва да дисциплинира детето.... обаче на него му е мъчно и не иска разправии за глупости, затова да оставим детето да му се качи на главата.
Виждала съм го много пъти, включително аз от години водя битка с мъжа си заради подобни "задкулисни действия". Не казвам в никакъв случай, че това е умишлено от страна на мъжа, но определено е по-лесно и е много  бърз начин за добиване на популярност  пред детето. Веднъж като изказах гласно тези мисли мъжът ми ме обяви за луда, но  нямаше и 5 мин. сам си направи показно... оттогава наистина следим  това да не е начина да трупа точки пред децата.
Той е човека, който трябва да говори на детето ти, че не бива да се държи така с теб, че ти си й майка и си най важния човек в живота й. И какво значи не можел да ви остави сами- него не  го ли интересува какви са отношенията с дъщеря ти? Също и не мисля, че  е правилно да се подлагаш на какво ли не, за да спечелиш  вниманието и добрите й чувства. Детето трябва да знае,че  това е крайно неприемлив начин да с е отнася към теб... 
И да между  редовете се чете  следната ситуация- бабата вероятно й угажда и както сама казваш й е напълно преданна, баща й е фаворит и никой ли от тези хора не вижда, че някъде във всичко това ти оставаш на заден план и не е ли вярно, че ти си само човека, който се трвожи от това????  .... горе долу в този порядък вървят нещата. НО най важния човек, който може наистина да промени ситуацитя е мъжът ти.
Дано не ти изглеждам крайна...опитвам се да ти покажа друга гледна точка, освен това е 100% личен опит:))

# 59
  • Мнения: 6 167
малена, няма какво да се самообвиняваш.
очевадно е, че детето ви е чакано, искано, безкрайно задоволено, обгрижено и тн.
браво!
от тук нататък, след като има таквъ проблем работи в/у него.

моята приятелка е нон стоп с майка си , на 30 години е приятелката ми, вече има и бебе,
бабата го гледа, говорят си и всичко е много силно между тях двете,  но види ли баща си майката престава да съществува. има си особена връзка с него и това е.
имат си особен дух на 'споделяне' и тн между тях си.
от дете тя повече може да споделя с татко си, отколкото с майка си.
майка й много пъти ми е казвала, че това я .. кара да ревнува ( напр. казва " е, те все си Ходят по планините и кой знае какво си говорят')

но н по-добре един баща, който е активен , на който може да се разчита, детето да го 'чуства' и споделя с него, отколкото такъв, който не знае нищо за детето си, за възпитанието му и вбъдеще за живота му
колко от нас имат или са имали бащи , които са били съветници, хора, на които спокойно можеш да се довериш, споделиш и имат специална вр-ка.
малко.

така, че бъди щастлива, че след като върнеш нещата в естествените им релси, ще имате едно наистина балансирано и ангажирано сем.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт