Искам деца и брак

  • 4 565
  • 121
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 316
Във всяка връзка има един дето търпи и един дето го търпят. Ако не знаеш, кой от двамата си .. значи си тоя дето го търпят.

# 46
  • Мнения: X
Във всяка връзка има един дето търпи и един дето го търпят. Ако не знаеш, кой от двамата си .. значи си тоя дето го търпят.
Не че е важно, де, ама ...има и връзки, в които и двамата се "търпят".Щото им е кеф....   Smiley

# 47
  • Мнения: 8 852
Къде е авторката?
Като пуснеш тема, появи се поне веднаж да видиш какво става в нея, де!

# 48
  • Мнения: 1 004
Мери булчински рокли.  Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 23 124
... Или разпраща покани за сватбата.
Някаква нова мода ли е да се пусне тема и авторът й да се покрие.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 595
"...Преди да се срещнем доста време поддържахме връзка, сега сме си заедно..." - не са съвсем пресни познати, но е необмислено и сълзливо-романтично това желание на авторката. При все нежелаещия и незрял партньор до нея, ситуацията им бързо може да отиде на разпад.


Преди да се СРЕЩНАТ "доста време" са поддържали връзка с емотикони... Стига де! Бъдете сериозни - не живеем в 16ти век, нормалните хора не се запознават на сватбата - дори и да са водили много оживена "кореспонденция" преди това от "доста време", това НЕ е познанство!


Франсоаз,
 Според мен си малко крайна,
Скрит текст:
често хората трябва да се нагодят според възгледите си... В моята връзка в началото имаше неща, които не ми харесваха, дали са чисто битови или просто черта от характера на половинката ми, както и при него спрямо мен. Но след разговори и свикване един с друг нещата се промениха.
 Вярно е, има, както каза една съфорумка,  червени лампи, които още от самото начало светват, но не винаги това е случая, никой не е перфектен и си има трески за дялане, това не прави винаги човека изрод, манипулатор, изневеряващ или т.н.
Не съм крайна, обективна съм.   Smiley
Вярно е, че все пак нямам идея на кое точно авторката казва "той не се държи винаги перфектно" (може да има предвид съвсем елементарното "Ами, не ми отваря вратата на колата винаги!"  Smiley), но когато още на втория месец почваш да се чувстваш недостатъчно добре до другия, това не е добър сигнал.
Естествено, че няма как нещата между две личности да вървят 100% прекрасно, все пак става дума за напасване на два характера.Обаче, в добрите, хармонични връзки, това става без чувството и усещането "...той не се държи добре с мен/гадно ми е, че се държи зле...!".Просто, всеки усеща, че другия не приема нещо в него, поне за момента, и сам се нагажда.
Не знам вие от колко време сте заедно, но човек не се променя.Дори за момента да е "скрил" тези си недостатъци, срещу които си роптала, като "улегне" връзката, те пак си излизат на светло.
Затова наблегнах на червената лампа (според мен) "...той невинаги се държи перфектно с мен!".Т.е., ако нещо отсега не й харесва и я дразни, с времето все повече няма да й харесва и все повече ще я дразни.



В нейният случай по всяка вероятност проблемът е в липсата на предложение за брак. Т.е. това е което г-на не прави правилно... и което кара г-жицата да се чувства недостатъчно обгрижена, забелязана, единствена... Т.е. тя има някаква много силна и много конкретна нужда - обвързване, момчето, разбира се, е на светлинни години далеч от подобна мисъл. Няма как да се държи добре според нейните критерии... но това не го прави лош, прави го, общо взето, нормален...

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 00:06 от katiABV

# 51
  • Мнения: 11
Здравейте, аз следя вашите отговори по темата, а за дамата, която ме пита дали уча или работя-да, и уча и работя. Не знам дали ме разбирате правилно , това,което искам е да се обвържа, не бих казала, че е прищявка , разбира се всеки си има различна точка на виждане. Може възрастта ми да е крехка, за което сте прави, но не съм от хората(повечето на моята възраст), които живеят ден за ден, гледат в кое заведение да прекарат вечерта и т.н.

# 52
  • Мнения: 3 865
както и предполагах темата се оказа пързалка

# 53
  • Мнения: 36
Здравейте, аз следя вашите отговори по темата, а за дамата, която ме пита дали уча или работя-да, и уча и работя. Не знам дали ме разбирате правилно , това,което искам е да се обвържа, не бих казала, че е прищявка , разбира се всеки си има различна точка на виждане. Може възрастта ми да е крехка, за което сте прави, но не съм от хората(повечето на моята възраст), които живеят ден за ден, гледат в кое заведение да прекарат вечерта и т.н.


Мило момиче, похвално е, че не си, като мнозинството от разхайтени девойки. Само, че ние сме в 21 век, преди да направиш решителната крачка да имаш деца, трябва да си сигурна, че можеш да си абсолютно независима, да имаш професия, да не спираш да работиш и да се развиваш, дори да се омъжиш. Това, което искаш е прекрасно и ни е заложено по природа - жени сме, но първо стигни до момента, в който ще можеш напълно сама да се грижиш за себе си, с професия, която напълно те удовлетворява и ти харесва. 

# 54
  • Мнения: 3 865

Мило момиче, похвално е, че не си, като мнозинството от разхайтени девойки. Само, че ние сме в 21 век, преди да направиш решителната крачка да имаш деца, трябва да си сигурна, че можеш да си абсолютно независима, да имаш професия, да не спираш да работиш и да се развиваш, дори да се омъжиш. Това, което искаш е прекрасно и ни е заложено по природа - жени сме, но първо стигни до момента, в който ще можеш напълно сама да се грижиш за себе си, с професия, която напълно те удовлетворява и ти харесва. 

И тогава няма да имаш нужда от съпруг щото ще си можеш всичко сама.

# 55
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Обикновено младите мъже бягат,когато още в началото на връзката девойката започне да натиска за брак и деца.

Иначе няма нищо лошо в това да искаш брак и деца.
Но много бързаш.
Изчакай поне една година и ако тогава все още сте заедно,може да поговорите по темата.

# 56
  • Мнения: 316
Само, че ние сме в 21 век, преди да направиш решителната крачка да имаш деца, трябва да си сигурна, че можеш да си абсолютно независима, да имаш професия, да не спираш да работиш и да се развиваш, дори да се омъжиш. Това, което искаш е прекрасно и ни е заложено по природа - жени сме, но първо стигни до момента, в който ще можеш напълно сама да се грижиш за себе си, с професия, която напълно те удовлетворява и ти харесва. 

Това са пълни глупости. Една жена не може да работи, да се развива, да подържа себе си, да обръща внимание на мъжа си и да гледа деца. Все едно от тия неща ще куца яко. Или някой друг ще и гледа децата, или ще е домакиня, която не работи, или мъжа и ще си има любовница и т.н. Малцина са жените ( под 1% ), които могат успешно да имат всичко това.

# 57
  • INFJ
  • Мнения: 9 486
Този (под) 1% официални данни ли са или? Източник?

# 58
  • София
  • Мнения: 24 839

Не че е важно, де, ама ...има и връзки, в които и двамата се "търпят".Щото им е кеф....   Smiley

Противоречиш си малко, или просто не даваш шанс на авторката и момчето.
Няма перфектни хора и не вярвам твоят мъж да стъпва на 50см. над водата.....ама ти е кеф и го търпиш.
Момичето написа, че нейният не е перфектен, но тя си го иска, не само че го търпи, ами и брак с деца се кани да му предложи. Simple Smile

# 59
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Мило момиче, похвално е, че не си, като мнозинството от разхайтени девойки. Само, че ние сме в 21 век, преди да направиш решителната крачка да имаш деца, трябва да си сигурна, че можеш да си абсолютно независима, да имаш професия, да не спираш да работиш и да се развиваш, дори да се омъжиш. Това, което искаш е прекрасно и ни е заложено по природа - жени сме, но първо стигни до момента, в който ще можеш напълно сама да се грижиш за себе си, с професия, която напълно те удовлетворява и ти харесва.  
... и пак стигнахме до феминистките простотии. И докато дойде време за омъжване, на колко години ще е, ако приемем, че караме по този списък в този ред. Комбинацията от всичко това накуп не е по силите на повечето жени, противно на твърденията, че мултитаскинга на жената нямал равен в света.
Не казвам, че трябва да се хвърля в това, което си е наумила СЕГА и ВЕДНАГА. Но ако стигне 26-27 и този списък е все още до никъде, редно е да си преосмисли приоритетите.

Този (под) 1% официални данни ли са или? Източник?
С това изречение не съм съгласен и аз, а дори и да беше, процентите нямат никакво значение. Всичко останало обаче е вярно.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 13:50 от AgentProvocateur

Общи условия

Активация на акаунт