Еконт

  • 6 064
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 229
Някой пращал ли е детско колело по еконт и знаете ли приблизително колко ще ми излезне доставката?

# 1
# 2
  • Мнения: 229
Да знам но не знам размерите на колелото.

# 3
  • Мнения: X
100х100х50 см, 20 кг излиза между 45 и 70 лв.
90х90х90,10 кг, излиза между 13 и 20 лв.

Не знам колко е малко едно детско колело и колко тежи. Такива колела все имат някакви приблизителни размери. Ако знаете модела, вижте в интернет.

# 4
  • Мнения: 8 973
@MaMiTa...Wink
веднъж съм пращала по еконт тежък предмет и повече няма да повторя. Получателят не се яви, съответно имах 2 възможности:
 - да си заплатя 2 пъти транспорта и да си получа стоката
- да оставя стоката си на Еконт
И в двата случая печели нашият любим Еконт.

Повече не продавам по този начин, ако някой иска да му изпратя нещо, да плати предварително парите. А най-често клиентите си намират по някой познат да им донесе стоката, защото в България са толкова страхливи от измами и никой не иска да плати на продавача предварително. В чужбина това работи, сайтовете имат рейтинги на продавачите и те се държат коректно, защото клиетнът може да му даде лош отзив.


# 5
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
От офис на Еконт ни казаха, че вече таксуват колелетата на обем, а не на кг. И излиза над 40-50 лв доставката, вместо 10-15 лв както досега.

# 6
  • Мнения: X
Странно, че досега са ви таксували на тегло, а не на обем. Колелетата са твърде обемни. Точно за такива пратки го има т.нар.обемно тегло - щото е уж само 10 кила пратка, но заема половината бус, не можеш да натовариш друго и се вдига разходът.

# 7
  • Мнения: 229
Взеха ми 28 лв за доставката.

# 8
  • Мнения: 1 467
Миналата година за дамско колело ми взеха 15 лв.

# 9
  • Мнения: 29 771
Дали мога да изпратя пералня /нова, опакована/ по Еконт?

# 10
  • Мнения: X
Всичко можеш да изпратиш без опасни продукти (запалими, отрови). За пералнята - става с палетната услуга, но ще ти отрежат главата от кръста с цена, без да смятаме хамалски услуги.

# 11
  • Мнения: 29 771
Аййй Shocked….колко струва, имаш ли идея? newsm78

# 12
  • Мнения: X
Адрес-адрес - 40 лв дава за колет-кубче 60-90 см и тегло 40кг. Мисля, че пералните са по-тежки. Цената е без добавки като застраховка и чупливо. Аз пералня не бих пуснала без тях, освен това сериозно не знам кой ще я приеме като обикновен колет.
За палет е 160 лв 😁
Гледам онлайн калкулатора им.

# 13
  • Мнения: 29 771
Ясно, ще им се разровя в страницата, благодаря ти.

Проблемът ми е, че наем на бусче/банчарка е поне 100 лв/ден без горивото. Искам да пренеса пералнята на 120-30 км., а не се събира в колата.

# 14
  • Мнения: X
Изправена не се събира, но сме возили пералня в хоризонтално положение. Единственият проблем беше, че я транспортирахме с вратичката надолу - от тежестта се образува вакуум около барабана и вратичката 'залепна'. Не можахме да я отворим след 15 мин дърпане и доста се панирахме. Добре, че беше един приятел да ни светне да натиснем навътре.

# 15
  • Мнения: 29 771
Багажникът ни е дълбок, но с тесен отвор, няма да влезе просто. Confused

Пералнята колет ли е или палет?!?!  newsm78  Че разликата е съществена...? newsm78

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 16:18 от Natali_

# 16
  • Мнения: X
Даже легнала успоредно на колата ли не влиза? Моята така я возихме с едно 30годишно баварче комби.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 891
Миналата година пращах пералня , от офис до офис м излезе 20 лв. Направете си я през олх, куриерска услуга (не карго).

# 18
  • Мнения: 29 771
Благодаря за съвета. Ще опитам така....

# 19
  • Мнения: 47
Здравейте, имам малко глупав въпрос когато изпращам на купувач пратка пише ли моя адрес .Той вижда ли моя номер или данните ми

# 20
  • Мнения: 3 758
Ако изпращате от офис ще види офиса,от който сте пратили.Име и телефон разбира се,че вижда.Пише ги на пратката.

# 21
  • Мнения: X
Ако пускаш от офис, пише от кой офис, но не и адреса ти. Телефонът ти мисля, че го има на товарителницата. За последното не съм сигурна, Спиди и Рапидо вече крият телефоните, но за Еконт не съм убедена.

# 22
  • Мнения: 47
Ако изпращате от офис ще види офиса,от който сте пратили.Име и телефон разбира се,че вижда.Пише ги на пратката.

Питах понеже ще изпращам телефон на един господин от ромски произход и не искам проблеми, защото повечето създават

# 23
  • Мнения: 1 759
Ако сте коректна от какво се питеснявате?
Отбележете опция преглед и тест, ако го плати няма как да има претенции след това.
Реши ли да досажда по телефона винаги можете да го блокирате.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 15 575
Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

# 25
  • Мнения: X
Проверих, нашите товарителници са лепенки (не са А4, дето се сгъва и слага в джобче) - вижда се име и телефон на изпращач, както и от кой офис се праща.
Не знам дали може да поискате да скрият вашите данни. Мисля, че все още е вариант да посочите фалшиво име.
При Спиди име и телефон на частно лице не се виждат, вместо тях е изписано GDPR, но пък се вижда адресът.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 15 575
Мисля, че все още е вариант да посочите фалшиво име.
Как ще стане това, при положение че, за да си вземе парите от продажбата и изобщо – за да може да се регистрира в системата на "Еконт" – трябва да предостави лична карта?

Между другото, за мен е безумно някой, който търгува онлайн, да се опитва да скрие телефонния си номер от потенциалните си клиенти. Изглежда ми супер измекярско, sorry.
А и не забравяйте, че ако въпросният получател има познат, работещ в "Еконт", с лекота може да разбере всичките ви записани в системата данни, не само името и телефона. Та, от криене и нерви полза няма.

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 13:06 от Blаck Cat

# 27
  • Мнения: X
Затова Спиди и Рапидо са решили проблема със закриване на данните в товарителницата. И пак невинаги са скрити, сега погледнах - направих 3 товарителници на Рапидо. И в трите всички телефони са напълно скрити, името на подателя се вижда. 2 са до офис - там се вижда името на получателя. Една е до адрес - името на получателя е скрито.
Не знам защо Еконт не го въведат.

Освен това мисля, че жената има право да не иска огласяване на номера й върху товарителницата. Този проблем може да се реши със специална карта само за контакт с клиенти.

# 28
  • Мнения: 47
Мисля, че все още е вариант да посочите фалшиво име.
Как ще стане това, при положение че, за да си вземе парите от продажбата и изобщо – за да може да се регистрира в системата на "Еконт" – трябва да предостави лична карта?

Между другото, за мен е безумно някой, който търгува онлайн, да се опитва да скрие телефонния си номер от потенциалните си клиенти. Изглежда ми супер измекярско, sorry.
А и не забравяйте, че ако въпросният получател има познат, работещ в "Еконт", с лекота може да разбере всичките ви записани в системата данни, не само името и телефона. Та, от криене и нерви полза няма.


Винаги съм коректна към хората на които продавам каквото и да е. Просто приятелка беше продала телевизор на един мъж от ромски произход телевизора беше в перфектно състояние нямаше му абсолютно нищо въпросният мъж е спукал екрана и е искал да върне телевизора та едни проблеми и затова не искам да ми се вижда адреса не искам да идват хора в къщи да ми правят проблеми за нищо

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 15 575
Никъде не съм писала, че е некоректно да не искаш да ти се вижда домашният адрес. Той, така или иначе, не е изписан на товарителницата.
Обаче, щом те е страх от цигански номера, защо изобщо се занимаваш с хора от въпросния етнос? Ей-това не разбирам.
Както ти написах и по-назад, данните ти не са чак криптирани и всеки служител на "Еконт" може да ги види, ако пожелае.

# 30
  • Мнения: 517
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

# 31
  • Мнения: X
Не и не е законно според мен, описваш човек с личните му данни с цел да бъде идентифициран.

# 32
  • Мнения: 1 465
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

Идеята е добра, но тук няма как да стане - GDPR изисквания.. Може да потърсиш във Фейсбук - там има няколко групи, където се споделят некоректни купувачи/продавачи от различни сайтове.

# 33
  • Мнения: X
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

# 34
  • Мнения: 1 465
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.

# 35
  • Мнения: 517
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

Идеята е добра, но тук няма как да стане - GDPR изисквания.. Може да потърсиш във Фейсбук - там има няколко групи, където се споделят некоректни купувачи/продавачи от различни сайтове.
  Да,ще се погрижа всички да прочетат телефона и данните,за да няма повече измамени!След като не може да се направи нищо,можем поне да изобличаваме такива непочтени хора,нали така?Мисля даже да публикувам тема тук,с нейният номер и имена най-отпред!

# 36
  • Мнения: X
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.
Чела съм го. И преди, и след GDPR не можеш просто така да публикуваш телефон и име на някого.
Иначе я разбирам жената. Работя в онлайн магазин, та ми е ясно за какво иде реч. При мен има и рецидивисти даже Grinning
Иначе това с телефона и името няма да стане, сменят се, ползват се прякори... Имаме например една 'клиентка' с една върната поръчка, след което 3 пъти поръча със същия номер и мейл и пращахме кодове за изипей. Познайте дали имаше плащане... Преди седмица получихме поръчка с друг телефон, но същото име и адрес за доставка. Пак пратихме код за изипей - познайте дали плати и дали си вдигаше новия телефон.
Та, няма да стане.

# 37
  • Мнения: 517
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.
Чела съм го. И преди, и след GDPR не можеш просто така да публикуваш телефон и име на някого.
Иначе я разбирам жената. Работя в онлайн магазин, та ми е ясно за какво иде реч. При мен има и рецидивисти даже Grinning
Иначе това с телефона и името няма да стане, сменят се, ползват се прякори... Имаме например една 'клиентка' с една върната поръчка, след което 3 пъти поръча със същия номер и мейл и пращахме кодове за изипей. Познайте дали имаше плащане... Преди седмица получихме поръчка с друг телефон, но същото име и адрес за доставка. Пак пратихме код за изипей - познайте дали плати и дали си вдигаше новия телефон.
Та, няма да стане.

   Добре де,ме мога да разбера ,защо го правят?Какво удовлетворение им носи това?Аз прекратявам офанзивата,защото при мен имаше развитие-последният влак,последният коловоз,последната седалка,точно след като публикувах тук..Може би е случайно,не зная.Сега пък се чувствам неудобно,че са платили пътните по връщането,с едни такива смесени чувства съм..Но случаят ме накара да се замисля,че трябва по-строги мерки в спедиторските услуги-хем има защита на данни,хем служителката на всеослушание те пита за ЕГН-то ти...А и как се позволява некоректни платци да се регистрират с няколко номера и имена!Името,което ми пратиха за контакт,това което прочетох в приложението на Еконт и това на отказвача на пратката са три различни!Крайно време е да се инкриминират подобни прояви като във вашият случай ,и да подлежат на глоби-мисля,че българинът схваща само като му се говори на езика на парите..уви!

# 38
  • Мнения: X
За ЕГН, давам си личната карта, да четат там.
А защо го правят - не съм сигурна. Според мен са просто тъпи. Не си правят сметка на желанията, на парите, не съзнават в какъв свят живеят. А някои са си и откровено психично болни.
Някои хора например съвсем искрено смятат, че като не си вземат поръчката, продавачът няма да плати куриерска услуга, защото то, нали, за тях е съвсем логично - щом те не са платили... И изобщо не им идва наум, че продавачът плаща даже два пъти пътни. Някъде из темите бях чела една как няколко пъти се зачуди тези 5 лв куриерска такса дали са наистина 5 лв, нали имало договори - все се чудя какво си мисли, че при редовна ценс от 8-10 лв, цената с договор е левче, 50 стинки?
От Спиди са ни звъняли за невзета пратка в офис в някакво малко градче и казаха ако този човек поръча, въобще да не му обръщаме внимание, бил луд Grinning

# 39
  • Мнения: 517
За ЕГН, давам си личната карта, да четат там.
А защо го правят - не съм сигурна. Според мен са просто тъпи. Не си правят сметка на желанията, на парите, не съзнават в какъв свят живеят. А някои са си и откровено психично болни.
Някои хора например съвсем искрено смятат, че като не си вземат поръчката, продавачът няма да плати куриерска услуга, защото то, нали, за тях е съвсем логично - щом те не са платили... И изобщо не им идва наум, че продавачът плаща даже два пъти пътни. Някъде из темите бях чела една как няколко пъти се зачуди тези 5 лв куриерска такса дали са наистина 5 лв, нали имало договори - все се чудя какво си мисли, че при редовна ценс от 8-10 лв, цената с договор е левче, 50 стинки?
От Спиди са ни звъняли за невзета пратка в офис в някакво малко градче и казаха ако този човек поръча, въобще да не му обръщаме внимание, бил луд Grinning
  Ами те сигурно си имст irc,и си обменят куриерите,но ние стреляме в тъмното..Наистина,тяхната система е за нови жички...

# 40
  • Мнения: 228
Някой пращал ли е детско колело по еконт и знаете ли приблизително колко ще ми излезне доставката?
Здравейте, малко да побутна темата. Някой пращал ли е колела по бдж или пощите? Ще пътуваме с кола, малка е, а ми се иска да си вземем колелата с нас, да можем да обикаляме. По еконт ще ми излезе прекалено скъпо, но се замислих дали няма някаква по-изгодна алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт