Еконт

  • 6 060
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 517
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

# 31
  • Мнения: X
Не и не е законно според мен, описваш човек с личните му данни с цел да бъде идентифициран.

# 32
  • Мнения: 1 465
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

Идеята е добра, но тук няма как да стане - GDPR изисквания.. Може да потърсиш във Фейсбук - там има няколко групи, където се споделят некоректни купувачи/продавачи от различни сайтове.

# 33
  • Мнения: X
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

# 34
  • Мнения: 1 465
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.

# 35
  • Мнения: 517
Здравейте!Някой знае ли,има ли тема тук за описване на некоректни платци в Еконт,по линия на електронната търговия?Мисля,че е добра идея да бъдат разобличавани ,с цел предпазването на други потребители!

Идеята е добра, но тук няма как да стане - GDPR изисквания.. Може да потърсиш във Фейсбук - там има няколко групи, където се споделят некоректни купувачи/продавачи от различни сайтове.
  Да,ще се погрижа всички да прочетат телефона и данните,за да няма повече измамени!След като не може да се направи нищо,можем поне да изобличаваме такива непочтени хора,нали така?Мисля даже да публикувам тема тук,с нейният номер и имена най-отпред!

# 36
  • Мнения: X
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.
Чела съм го. И преди, и след GDPR не можеш просто така да публикуваш телефон и име на някого.
Иначе я разбирам жената. Работя в онлайн магазин, та ми е ясно за какво иде реч. При мен има и рецидивисти даже Grinning
Иначе това с телефона и името няма да стане, сменят се, ползват се прякори... Имаме например една 'клиентка' с една върната поръчка, след което 3 пъти поръча със същия номер и мейл и пращахме кодове за изипей. Познайте дали имаше плащане... Преди седмица получихме поръчка с друг телефон, но същото име и адрес за доставка. Пак пратихме код за изипей - познайте дали плати и дали си вдигаше новия телефон.
Та, няма да стане.

# 37
  • Мнения: 517
Не е GDPR, а нашият си ЗЗЛД.

Да не издребняваме.. може да прочетеш чл.1 от въпросния закон.
Чела съм го. И преди, и след GDPR не можеш просто така да публикуваш телефон и име на някого.
Иначе я разбирам жената. Работя в онлайн магазин, та ми е ясно за какво иде реч. При мен има и рецидивисти даже Grinning
Иначе това с телефона и името няма да стане, сменят се, ползват се прякори... Имаме например една 'клиентка' с една върната поръчка, след което 3 пъти поръча със същия номер и мейл и пращахме кодове за изипей. Познайте дали имаше плащане... Преди седмица получихме поръчка с друг телефон, но същото име и адрес за доставка. Пак пратихме код за изипей - познайте дали плати и дали си вдигаше новия телефон.
Та, няма да стане.

   Добре де,ме мога да разбера ,защо го правят?Какво удовлетворение им носи това?Аз прекратявам офанзивата,защото при мен имаше развитие-последният влак,последният коловоз,последната седалка,точно след като публикувах тук..Може би е случайно,не зная.Сега пък се чувствам неудобно,че са платили пътните по връщането,с едни такива смесени чувства съм..Но случаят ме накара да се замисля,че трябва по-строги мерки в спедиторските услуги-хем има защита на данни,хем служителката на всеослушание те пита за ЕГН-то ти...А и как се позволява некоректни платци да се регистрират с няколко номера и имена!Името,което ми пратиха за контакт,това което прочетох в приложението на Еконт и това на отказвача на пратката са три различни!Крайно време е да се инкриминират подобни прояви като във вашият случай ,и да подлежат на глоби-мисля,че българинът схваща само като му се говори на езика на парите..уви!

# 38
  • Мнения: X
За ЕГН, давам си личната карта, да четат там.
А защо го правят - не съм сигурна. Според мен са просто тъпи. Не си правят сметка на желанията, на парите, не съзнават в какъв свят живеят. А някои са си и откровено психично болни.
Някои хора например съвсем искрено смятат, че като не си вземат поръчката, продавачът няма да плати куриерска услуга, защото то, нали, за тях е съвсем логично - щом те не са платили... И изобщо не им идва наум, че продавачът плаща даже два пъти пътни. Някъде из темите бях чела една как няколко пъти се зачуди тези 5 лв куриерска такса дали са наистина 5 лв, нали имало договори - все се чудя какво си мисли, че при редовна ценс от 8-10 лв, цената с договор е левче, 50 стинки?
От Спиди са ни звъняли за невзета пратка в офис в някакво малко градче и казаха ако този човек поръча, въобще да не му обръщаме внимание, бил луд Grinning

# 39
  • Мнения: 517
За ЕГН, давам си личната карта, да четат там.
А защо го правят - не съм сигурна. Според мен са просто тъпи. Не си правят сметка на желанията, на парите, не съзнават в какъв свят живеят. А някои са си и откровено психично болни.
Някои хора например съвсем искрено смятат, че като не си вземат поръчката, продавачът няма да плати куриерска услуга, защото то, нали, за тях е съвсем логично - щом те не са платили... И изобщо не им идва наум, че продавачът плаща даже два пъти пътни. Някъде из темите бях чела една как няколко пъти се зачуди тези 5 лв куриерска такса дали са наистина 5 лв, нали имало договори - все се чудя какво си мисли, че при редовна ценс от 8-10 лв, цената с договор е левче, 50 стинки?
От Спиди са ни звъняли за невзета пратка в офис в някакво малко градче и казаха ако този човек поръча, въобще да не му обръщаме внимание, бил луд Grinning
  Ами те сигурно си имст irc,и си обменят куриерите,но ние стреляме в тъмното..Наистина,тяхната система е за нови жички...

# 40
  • Мнения: 228
Някой пращал ли е детско колело по еконт и знаете ли приблизително колко ще ми излезне доставката?
Здравейте, малко да побутна темата. Някой пращал ли е колела по бдж или пощите? Ще пътуваме с кола, малка е, а ми се иска да си вземем колелата с нас, да можем да обикаляме. По еконт ще ми излезе прекалено скъпо, но се замислих дали няма някаква по-изгодна алтернатива.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт