Защо решихте да имигрирате?

  • 10 517
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 533
Като гледам съм станала известна така и така (без да знам), ми да си кажа и аз щото някоя си непозната от форума взела, че ме номинирала за категория "България не ме обича, а аз съм егати пича - Елф", та в тая връзка да споделя, та милата да спи спокойно - никога не съм възнамерявала да емигрирам на всяка цена

Явно трябва по-подробно да ти се обяснява. Просто не си ми особено симпатична още от дир-а, когато все още си била в България. Намесвам се в темата само да уточня, много пъти съм казвала, но ще потретя за теб, че УВАЖАВАМ избора на всеки, ако ще на Северния полюс да живее. Къде си избрала да живееш - няма нищо общо. Откъде да съм сигурна и за себе си, днес съм в бг, утре може да съм другаде! Харесвам или не харесвам хората по други причини, местоживеенето не е сред тях. Дори лично познавам вече и ходих на гости на една потребителка от този форум и се убедих че послъгва, че ядели доматите с колците Laughing
Та с две думи, това е. Ако се наложи, пак ще обяснявам.

# 76
Ami az bezkraino se radvam za balgarite koito uspiavat da se realizirat kadeto i da e po sveta.Gordeia se s tiah.Nabliudeniata mi obache pokazvat che povecheto ot nas, moje bi 90% prosto rabotim niakoia rabota koiato mestnite ne biha rabotili....Istinata e che v povecheto strani standarta e dosta visok i kakto niakoi beshe spomenal za mandjata i parjolite-to te sa lesno dostapni.Neznaia kolko otnas vaobshte mogat da govoriat za realizatsia. Pone az ne sam ot tiah.E neka ne se podtseniavam.Moje bi sam imala tozi shans no nikoga ne sam bila ubedena che iskam da ostana imigrantka.Posle se poiaviha detsata i eto sega veche znam che sam edna ot malkoto koito se zavrashtat v Balgaria.Vapreki che sam ot "drugata strana" dalboko uvajavam reshenieto na vseki edin i smelostta da go kazva na glas.I vse pak az mislia che povecheto ot nas ne ostavat v chuzbina zaradi realizatsiata a zashtoto tuk se jivee po lesno. E da blagodarim na tezi koito sa ni predostavili vazmojnostta da se vazbolzvame ot blagata na tehnite rodini

# 77
  • Мнения: 2 452
Ami az bezkraino se radvam za balgarite koito uspiavat da se realizirat kadeto i da e po sveta.Gordeia se s tiah.Nabliudeniata mi obache pokazvat che povecheto ot nas, moje bi 90% prosto rabotim niakoia rabota koiato mestnite ne biha rabotili....Istinata e che v povecheto strani standarta e dosta visok i kakto niakoi beshe spomenal za mandjata i parjolite-to te sa lesno dostapni.Neznaia kolko otnas vaobshte mogat da govoriat za realizatsia. Pone az ne sam ot tiah.E neka ne se podtseniavam.Moje bi sam imala tozi shans no nikoga ne sam bila ubedena che iskam da ostana imigrantka.Posle se poiaviha detsata i eto sega veche znam che sam edna ot malkoto koito se zavrashtat v Balgaria.Vapreki che sam ot "drugata strana" dalboko uvajavam reshenieto na vseki edin i smelostta da go kazva na glas.I vse pak az mislia che povecheto ot nas ne ostavat v chuzbina zaradi realizatsiata a zashtoto tuk se jivee po lesno. E da blagodarim na tezi koito sa ni predostavili vazmojnostta da se vazbolzvame ot blagata na tehnite rodini

С това изказване не съм съгласна. Всички българи, които познавам лично тук, в Канада, както и по други места - в САЩ, в Европа, в Япония са отлично реализирали се. Някои може да не са станали професори примерно, ако и да имат необходимата подготовка, но са на позиции, които не всеки може да достигне, независимо дали е "местен" или не. От тези, които не са реализирани, не познавам такива, които да не учат или работят нещо, което неминуемо ще допринесе за реализацията им.

# 78
  • Мнения: 1 370
Ами аз се озовах в Канада така да кажем по любов.
Родителите на мъжът ми са разведени от преди 17 години. Майка му, решава да емигрира нелегално в Канада, при сестра си. 11 години по-късно, когато управя документите си, успява да извика децата си тук при нея. По това време бяхме гаджета, вече 6 години. Той замина 99г. с намерението да види майка си и да се прибере в БГ. Дойде си след 1 година и започнахме да водим едни безкрайни разговори от типа къде ще е по-добре за нас като семейство в переспектива.  Стигнахме до такъв извод, че 2001 се оженихме и 8 месеца по-късно, кацнах на Канадското летище.
Не мога да кажа, че живея в разкош, изобщо, също и че не се лишавам по някой път от дадено нещо, заради друго, но спокойствието което ми дава тази държава, ме кара да не се замислям често за Бг.
Това си мнение не смесвам с болката, която изпитвам, поради факта, че родителите ми са на хиляди км от мен. В момента по семейни причини, не мога да ги доведа при мен. Но съм сигурна, че някой ден и това ще стане.

# 79
  • Мнения: 3 146
Аз доста пъти съм писала защо. Ето синтезирано
1.Ред и спазване на законите, полицията е на страната на гражданите
2.Елементарна сигурност във финансов и личен план
3.Гражданин на Канада означава и държавата да има някакви задължения към теб
4.Чист въздух
5. Тотална липса на предразсъдъци у канадците,
6.Не виждам озлобени, намусени и завистливи хора
7.Спокойствие - никой не ти натрапва простотията си ( няма чалга до дупка) и затова тук тя не е дразнеща
8.След година мога да купя къща с басейн - защото ще ми отпуснат пари от банката
 9. Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа
10. По-добро бъдеще за детето ми и за нас. детски площадки, пързалки и всевъзможни забавления за деца и т.н. няма какво да обяснявам
11.Дадоха ни стипендии и на двамата - в БГ такова чудо не съм виждала. На пресни емигранти да даваш пари, за да учат.
ох , и още много неща, ама сега това се сещам.
Достатъчно ли е?


# 80
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Мамо Кенга, позволяваш си да изкажа мнение по описаните от теб точки 8 и 9:
Щом и двамата със съпругът ти учите, определено след година няма да можете да си купите къща с басейн. За да ви отпусне банката кредит, първо трябва да имате работа и то добре платена, защото разнера на кредита се изчислява въз основа на размера на заплатата, а ти споменаваш и басейн.
"Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа" Тукашното образование хич не ти гарантира, че ще си намериш работа по специалността. Фирмите нямат задължение да те наемат, само защото имаш местно образование.
Късмет в новия живот Мамо Кенга и дано тук намерите всичко това, за което сте дошли!

# 81
  • Мнения: 3 146
Мамо Кенга, позволяваш си да изкажа мнение по описаните от теб точки 8 и 9:
Щом и двамата със съпругът ти учите, определено след година няма да можете да си купите къща с басейн. За да ви отпусне банката кредит, първо трябва да имате работа и то добре платена, защото разнера на кредита се изчислява въз основа на размера на заплатата, а ти споменаваш и басейн.
"Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа" Тукашното образование хич не ти гарантира, че ще си намериш работа по специалността. Фирмите нямат задължение да те наемат, само защото имаш местно образование.
Късмет в новия живот Мамо Кенга и дано тук намерите всичко това, за което сте дошли!

Става въпрос, че като поработиш една година и много лесно дават кредита. Не става въпрос и да имаш кой знае какви доходи. Н-р и двамата ще взимаме около 20 долара на час. За такива заплати ще ни отпуснат около 200 000. Познавам достатъчно хора, които си купиха къши . Пък не бяха работили по 1 година и имаха по-малки заплати, от това което ти казвам. А "къща" е образно казано - аз повече съм навита на апартамент.
За работата - аз не знам дали има държава, която би ти гарантирала работно място. Комунизмът отдавна свърши. Става дума за следното - мъжът ми като завърши колежа не може да получава по-малко от 20 долара на час за това, което ще работи. Аз след наколко месеца ( предвид това, което завършвам в университета) не мога да мия чинии за 7 долара. А в Бг много добре знаеш колко инженери има на 200 лв. заплата, да не казвам и минус. Та това ми е идеята.
Иначе не смятам повече да се обяснявам защо съм тръгнала и т.н.Това си е моя работа. Проявих добра воля да споделя - съжалявам, че ви се струва недодтатъчно мотивирано заминаването ми.

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 19:52 от mama kenga

# 82
  • Мнения: 3 394
1.Ред и спазване на законите, полицията е на страната на гражданите-полицията е на страната на правителството и неговите разпоредби
2.Елементарна сигурност във финансов и личен план-ако естествено имаш работа и то добре платена
3.Гражданин на Канада означава и държавата да има някакви задължения към теб-абе дано не се сблъскаш и с някоя и друга бюрокрацийка, не ми мисли,че си празастрахована
4.Чист въздух - дано да е така
5. Тотална липса на предразсъдъци у канадците - може, лаура да каже, тя е по-дълго от теб там, едва ли можеш да правиш генерално заключение след едва няколко месеца престой
6.Не виждам озлобени, намусени и завистливи хора-моляя, да пусна ли това ти приятно изказване в Клюкарника
7.Спокойствие - никой не ти натрапва простотията си ( няма чалга до дупка) и затова тук тя не е дразнеща- като търсиш спокойствие, защо само кавги сееш тук?
8.След година мога да купя къща с басейн - защото ще ми отпуснат пари от банката- престани да се заблуждаваш,че къщата си я купила ти, купила я е банката, а ти ще я изплащаш поне 20 години
 9. Тукашното ми образование се оценява и никой не може да ми плаща под определена сума или да стоя без работа- божеееееее, има толкова образовани западняци, които стоят без мечтаната работа, а това че има мин.соц.лимит за заплата не значи ,че на някои не им плащат точно толкова и се чудят хората как д асвържат двата края
10. По-добро бъдеще за детето ми и за нас. детски площадки, пързалки и всевъзможни забавления за деца и т.н. няма какво да обяснявам-е да ,това е така, но няма бг книжки, суровачки и народни носии, в които да ги гладаме как играят ръченица11.Дадоха ни стипендии и на двамата - в БГ такова чудо не съм виждала. На пресни емигранти да даваш пари, за да учат. - - айде стига се хвали с това, вече го знаем , а натрапването почва да дотяга. Освен това ако си кадърен и бг ще ти дадат стипендия, вярно малка, но пък истински заслужена

Отговаря ти имигрант от години и то такъв, който наистина се бори с живота в чужбина! бъди подготвена и за нерозови дни, защото и тях ги има!
Не искам да ти разбивам илюзиите , а и съм сигурна че няма и че не е редно!

Единственото ,за което много се радвам е,че твоето мило детенце се чувства добре и е спокойно!
Прати ако искаш адрес, за да ти изпратя Коледна картичка  bouquet

# 83
  • Мнения: 3 146
Това с черните букви кой го отговаря не ми стана ясно. Ти, Арвен, в коя държава живееш? Легално ли си заминала за там и знаела ли си езика, когато си отишла?
Пък да ти кажа аз илюзии нямам - това , което правя си е от реалния живот в Монреал . И , да чукна на дърво, каквото съм пожелала си се получава на практика. Не разбирам защо все някой се опитва да ме убеждава, че в чужбина е гадно и трябва по някакъв начин да страдам. Не страдам - чувствам се добре , както и цялото ми семейство. Все още за Бг не ми е мъчно - чакам, чакам - да видим ще ми стане ли мъчно.

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 21:19 от mama kenga

# 84
  • Мнения: 3 394
Това с черните букви кой го отговаря не ми стана ясно. Ти, Арвен, в коя държава живееш? Легално ли си заминала за там и знаела ли си езика, когато си отишла?

Сори, това с черните букви е мое, само че така излезе постинга Confused

Живея в Англия, ако още не знаеш и то в лондон, и то в прелестен квартал, но не се хваля с това, по-отдавнашните потребители го знаят.
Да-легално съм, по-легалнно от това, здраве му кажи.
Не съм искала да имигрирам, но любовта ме доведе тук!
Да-говоря свободно и без задръжки английски!
Плюс още два езика.
Имам две висши от бг, в момента уча и тук, за да стана *ненадмината* Mr. Green

Но не парадирам с това, мила мамо Кенга, за тебе знаем че мразиш кърменето и че краставищата има 90% вода!

# 85
  • Мнения: 3 146
Най - важното в твоя постинг - не си искала да емигрираш. Какво повече има да говорим. И какво значи да парадираш? Аз с какво парадирам, че ми стана интересно. С това, че ми харесва да съм тук ли или с това, че се стремя да си осигуря бъдещето, като уча? Имам си успехи - радвам им се . Може на някого да не му изглежда кой знае какво, но за мен, за етапа, на който се намирам, това  е супер постижение. И може би дума не трябва да обелвам по тези важни за мен въпроси, а цял ден трябва да обсъждам рецепти за манджи и виртуални почерпки или непрекъснатите ви терзания по Бг. Мерси, казвам аз - предпочитам да парадирам.
А и за картичката - все си мислех, че картички се изпращат на хора, които са ни приятни и сме близки с тях. Ти защо би желала да ми изпращаш картичка не мога да си обясня. Може би съм ти много приятна ли що ли?

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 22:20 от mama kenga

# 86
  • Мнения: 500
E, момичета гледайте каква хубава тема, а каква стана тя...... на повечето от нас съм сигурна, че в началото им е било доста трудно, колкото и подредено и  спойно да е. Искам само да попитам, останаха ли ви истински приятели в Бг-то? Защото на мен ми е доста мъчно, че нашите се саморедуцираха на по-малко от половината. Мъжът ми доста философки разглежда нещата, но на мен ми се къса душата ве4е 4-ри години точно по то3и въпрос.....

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 23:45 от Medea

# 87
  • Мнения: 68
E, момичета гледайте каква хубава тема, а каква стана тя...... на повечето от нас съм сигурна, че в началото им е било доста трудно, колкото и подредено и  спойно да е. Искам само да попитам, останаха ли ви истински приятели в Бг-то? Защото на мен ми е доста мъчно, че нашите се саморедуцираха на по-малко от половината. Мъжът ми доста филосовси разглежда нещата, но на мен ми се къса ду6ата ве4е 4-ри години то4но по то3и въпрос.....


А ми прав е  Cryмъжа ти да подхожда така философски. Иначе полза няма - само се тормозиш Просто приеми, че причината за отдалечаването е, че вече не съпреживявяте същите неща с приятелите си  и, че те ви засягат по различен начин. Това е причината - вина няма. Гледаи си семейството и нев се тормози. И с мен е така. Предполагам с всеки

# 88
E Laura,
Naistina se radvam che horata pokrai teb sa se izdignali. Vijdaniata koito spodeliam sa za Chicago. Tova koeto znam e che tova e edna ot nai mnogobroinite balgarski obshnosti izvan Balgaria.Horata koito ne poznavam sa mnogo poveche ot tezi koito poznavam.Povecheto ot nas karat kamioni, chistiat na letishteto ili magazini, gledat detsa,chistiat kashti, tuk tame niakoi na gishe v banka na minimalno zaplashtane( inache zvuchi pristijno),dosta hora v stroitelstvoto , vodoprovodchitsi, friziori.Naposledak mi pravi vpechatlenie che dosta ot nas prodavat apartamenti i kashti. Kredita ne e problem.Statistikite pokazvat che tuk naposledak tozi biznes prosperira blagodarenie na ogromnia broi imigranti koito do predi godini ne sa imali vazmojnost da kupiat sobstveno jilishte.E kakvo losho ima v tova. Prosto mi pravi vpechatlenie che v postingite povecheto sme se realizirali a v deistvitelnost mi se struva razlichno. Jelaia kasmet na vsichki i pred vsichko zdrave kadeto i da ste...... Grinning

# 89
  • Мнения: 2 381
Vijdaniata koito spodeliam sa za Chicago. Tova koeto znam e che tova e edna ot nai mnogobroinite balgarski obshnosti izvan Balgaria....... Grinning

kivi2-   не зная от колко време си тук, но който иска успява. И от нулата да започнеш имаш шасове да се развиваш. Успех ти желая Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 23:13 от Niki1

Общи условия

Активация на акаунт