Защо решихте да имигрирате?

  • 10 528
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 212
kivi-2, малко си ми странна. Какво искаш да кажеш с тези професии? Ако си фризьор в България, като каква искаш да си в Америка? Ако караш камион в България, какво искаш да работиш в Америка? Ми ако се замислиш това са необходими професии, незнам кое за теб е престижно, но са необходими хората с такива професии, независимо дали са българи или каквито и да са. Казваш строители, ми ако не са те в землянки ли да живеем, или сами да си строим. Продава4и, готва4и....това е масовото население.  Искам да ти кажа, 4е налагнето ти в самата държава зависи от теб. Който е икомонист и не може да се справи с професията "4иста4ка" в 4ужбина, си хваща 4укалата и мърморейки колко е гадно се прибира или се хваща здраво взима си изпитите и запо4ва работа по така ме4таната професия. Кой е казал 4е е лесно? Борбата в живота се взима, не се дава.

# 91
  • Мнения: 1 178
Вси4ко си имах в България, само едно едни4ко ми липсва6е - мъжът на живота ми, моя иноземец. Верно, 4е за лубовта няма граници, няколко годинки изкарахме по пъти6та, лети6та и много КПП-та, но искахме да създадем семейство и трябва6е да се съберем hug В кратце емигрирах доброволно, единственната при4ина за което е   loveuuu
Много ми е мъ4но за родителите, сестра ми, новородената ми племенница(която не съм виждала), приятелите ми, мъ4но ми е не затова, 4е не съм ги виждала от една година, а затова, 4е ве4е неприсъстват в ежедневието ми. Въпреки липсата, никога не съм съжалявала за избора си.

ПП G&J полу4ава6 номинацията ми за най-голяма авант/ристка - емигрант

# 92
  • Мнения: 254
Много мразя, когато някой говори безсмислици, особено защото всеки уважащ себе си човек се базира на факти, преди да направи някакво изказване. Като инженер по околната среда и живееща в Канада не мога да отмина точката за ЧИСТИЯ ВЪЗДУХ в Канада... По другите точки не ми се иска да почвам да коментирам, само ще кажа Мамо Кенга, много торби сол ще трябва да изядеш докато наистина ти просветли какво точно е Канада... блажени са вярващите...

... Та с фактите за качеството на въздуха в Канада...


4.Чист въздух - КОЛКО ЛИ Е ЧИСТ ВЪЗДУХА В КАНАДА...?!?

While Canada is a source of some pollution crossing into the United States, prevailing wind direction and large U.S. emissions mean that the U.S.can be a significant source of smog and acid rain in certain regions of Canada. Smog has been identified as contributing factors in thousands of premature deaths across the country each year, as well as increased hospital visits. For example, smog is a factor in the premature deaths of as many as 1,800 Ontarians every year.

Smog by the numbers

Number of smog advisories in all of 2004 14

Amount of air pollutants and gases spewed by an average light-duty vehicle every year Five tonnes

Level at which health experts say ground-level ozone is a hazard 15 parts per billion
Average ground level ozone in Toronto 25 parts per billion

Allowable level of sulphur in gas and diesel fuel in Ontario 579 parts per million (although sources say the government is set to announce a major reduction) . Allowable level in the U.S. 30 parts per million

Percentage of Toronto hospital admissions related to ozone after a smog day 13 per cent
Number of Toronto residents admitted to hospital each year because of air pollution 6,000
Amount Toronto hospitals spend each year treating victims of air pollution $128 million

Amount air pollution costs Toronto's economy in lost productivity each year $130 million

Amount the province would save in yearly health care costs if it acted on the Ontario Medical Association's recommendations to improve air quality $1.2 billion

Amount by which smog slows the growth rate of farm crops and vegetation 40 per cent
Amount by which the weight of fruit is reduced when exposed to smog 15 per cent

източника е:
http://www.nowtoronto.com/issues/2005-07-21/news_feature.php

Ето специално за Мама Кенга и последните данни от миналата година от доклада за въздуха в Торонто (счита се, че Торонто отделя най-много внимание от цяла Канада!!! на замърсяването на въздуха и отчита замърсителите много стриктно. Какво се прави и какви са шансовете да се борят с качеството на въздуха е друга тема, не това е важното в случая).  Една малка статистика, Торонто за последната година е намалил емисията на green house gasses, a na federalno nivo Kanada e uvelichila emisiite s 24% w srawnenie s predishnata godina...

TORONTO SMOG BY THE NUMBERS
48 smog advisory days so far in 2005, more than doubling the previous record for Toronto
of 20 smog days set in 2001.
1,700 premature deaths and 6,000 hospitalizations annually in Toronto.• $118 million in health care costs to Toronto hospitals.
Ozone and nitrogen oxide levels have been rising steadily since 1981.

САМО ЕДНО ПОЯСНЕНИЕ... дните, които са обявени като смог адвайзори...са тези, в които има превишени норми за замърсение на въздуха, които имат разрушителен ефект върху нашите сърца и бели дробове...!!!

# 93
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз не сам eмигрирала поне не го смятам за такова тъй като да си намериш любовта  някаъде може да бъде в селото или съседния град  до нас може в австралия може и в съседниа квартал а може и при ескимосите (не знам имат ли нет там)е така стана както си бях омъжена и мислех че  все ще дочакам старини с този до себе си колкото и да ме тормозеше в последно време и ми действаше на нервите  и не само това -взех че се влюбих дали е било вследсвие депресиа липса на реализация  като работа абе знам ли оставям на тези дето обичат да нищят и търсят под вола теле да го направят пък и не ме интересува колко са ме чернили като загърбих един живот розов както беше в очите на хората - идеална двоика съпрузи -е шашнах народа .но се оказа, че е по добре да поченш отначало отколкото да тлееш и така хайде от мене това е. не трябва да съжелявам триабва да се пробва и да се изживее живота иначе да се лъжем и замазваме очите на другите че  ние идеално хехехе не сам лицемерка от това се обривам .но дипломат да си трябва навсякъде още повече тука

# 94
  • Мнения: 3 423
Чета ви и аха и аz да напиша zащо съм емигрирала,
ама се повлиях от коментарите ви по иzкаzването на
Мама ви Кенга, та се спрях. Току виж сте почнали и
моите доводи да оборвате, да ме обвинявате zа
чуждопоклоничество, родовоотстъпничество,
терориzъм, прелюбодействие и иzобщо zа всички
въzможни и невъzможни грехове на тая zемя.
Така че няма да ви кажа историята си. Но и аz
като Мама Кенга се чувствам добре тук, и както обичам
да каzвам, родината е като майката, харесва ни, не ни харесва,
неиzбежна е, нямя спасение от нея. Докато страната, в която
иzбираме да живеем, е като съпругата, сами си я иzбираме,
съобраzяваме се с нея, обичаме я, чувстваме се уютно там.
Но пък, когато се приберем при мама, по-сладка баниzа не сме яли
и по-вкусна боzа не сме пили. И все пак бърzаме да се приберем
там, при човека, с когото сме си иzбрали да доиzкараме старините си.

Не ви раzбирам, zащо така се zаяждате с Мама Кенга?
Има право да мисли и пише каквото си иска и не сте вие теzи,
които трябва да я съдите zащо се чувства така, къде й е добре,
от какво я боли и с какво се гордее. Има право жената, има.
Не й проследявам постингите, ама в таzи тема никого не е обидила,
или поне не директно. Ако някоя от вас има болеzнени комплекси,
нека да не си го иzкарва на другите. Или отворете една тема
"zа" и "против" Мама Кенга. Така, де, не може само Фиданката да
има фенове. Сега, като я няма, дайте други мръвки.

# 95
  • Мнения: 3 146
Мерси , Лиске , за подкрепата. Едно нещо разбирам - тези, на които им е кофти в чужбина са бесни, че на други им е добре и само хвърлят отровни плюнки "чакайте и ще видите колко е гадно там и т.н.". Ами освен съжаление тези хора друго в мен не могат да предизвикат. Сигурно не е лесно да си нещастен там , където живееш , но щастието зависи в голяма степен от самата личност. Опитайте се да си поставите някаква цел, следвайте я, бъдете позитивно настроени и ще се чувствате добре. Рецептата е много проста - доста по-проста от повечето манджи, за които пишете безспир.. Когато сте озлобени и завистливи неприятностите ще ви следват по петите. Това е безплатен съвет. Иначе психиатрите дерат кожи...
Към инженерката по околната среда - можеш ли да ми дадеш някакви данни за замърсеността на въздуха в София ( Орлов мост и Надежда, конкретно). В сравнение с тези места въздухът в Лонгьой е кристален планински. Не видях някакви данни за Лонгьой. И спри малко злобата , да не се разболееш от бяс.

# 96
  • Мнения: 3 394
Така, де, не може само Фиданката да
има фенове. Сега, като я няма, дайте други мръвки.

Жестоко грешиш, личи си ,че не прекарваш време във форумите-тя е тук и още как!

# 97
  • Мнения: 676
И аз не можах да разбера защо се захванахте с мама Кенда. Темата е много интересна и всеки има право да изкаже мнение по въпроса, а вашето ми прили4а на 4иста проба заяждане. Разбира се 4е никъде няма идеални неща, но всеки ги вижда по-разли4ен на4ин, за едни са добри за други лоши. Аз например се радвам, когато отида с Раян в магазина за игра4ки, защото знам 4е няма да бъда нагрубена от някоя продава4ка затова 4е детето ми си играе с игра4ките и 4е няма да му бъде сма4кано само4уствието. Оби4ам да се разхождам в парка без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това). Харесвам да си украсявам къщата за Коледа, Халуин и др. празнищи и не се притеснявам 4е украсата отвън ще си пусне кра4ка и ще избяга Wink и все ей такива дребни4ки на пръв поглед неща много ме радват тук в Канада заради които си заслужава да се бориш и да у4иш наново било то език или образование без зна4ение без зна4ение каква е борбата Grinning

# 98
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
...и аz
като Мама Кенга се чувствам добре тук, и както обичам
да каzвам, родината е като майката, харесва ни, не ни харесва,
неиzбежна е, нямя спасение от нея. Докато страната, в която
иzбираме да живеем, е като съпругата, сами си я иzбираме,
съобраzяваме се с нея, обичаме я, чувстваме се уютно там.
Но пък, когато се приберем при мама, по-сладка баниzа не сме яли
и по-вкусна боzа не сме пили. И все пак бърzаме да се приберем
там, при човека, с когото сме си иzбрали да доиzкараме старините си...

Лиска, рядко пишеш, но винаги ме кефиш! Евала ти!
И наистина стига сме се заяждали! Като нарочите някого за черна овца и хайдеееееееее. Е в живота няма само черно и бяло!

# 99
  • Мнения: 1 363
Цитат на: mama kenga
.......................................

Пази Боже, сляпо да прогледа...

# 100
  • Мнения: 3 146
Би ли разяснил, Бизти, това какво трябва да означава?  Никога не съм била сляпа , та да проглеждам. И съм видяла бая свят преди да емигрирам. Или и теб нещо те е яд, че сме добре? Мога да ви пусна специална тема как смятам да се самоубия, защото животът в чужбина не ми понася. Тогава белким мирясате. Mr. Green Mr. Green

# 101
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
...без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това)......

Krassy, дано не ви се случва  да ви  ограбят тук - в Канада, че на мен ми се случи точно под носа  и още треперя като се сетя  Sad   ( при това с аларма в апт. ! )
Така, че... има спокойствие тук , вярно е, но решат ли, че ти ще бъдеш - измъкване няма !

# 102
  • Мнения: 2 452
...без да се притеснявам за оставения ми някаде багаж или кола без аларма (4исто нова при това)......

Krassy, дано не ви се случва  да ви  ограбят тук - в Канада, че на мен ми се случи точно под носа  и още треперя като се сетя  Sad   ( при това с аларма в апт. ! )
Така, че... има спокойствие тук , вярно е, но решат ли, че ти ще бъдеш - измъкване няма !

Да, тук също се случва, но ако имаш застраховка ти се възстановяват всички щети! Преди 5 години някакви хлапета бяха разбили вратата на апартамента на съпруга ми и бяха откраднали всичките му дискове, както и едно старо видео - по това разбрахме, че са хлапета, защото на леглото до дисковете стоеше непипнат моят подарък за р. ден - чисто ново видео, още неразпечатано. Mr. Green Възстановиха му сумата за закупуване на дисковете, както и видеото (купиха му ново със същите характеристики). В Торонто стават и много убийства, но ако живееш в "спокоен" район е много малко вероятно да станеш свидетел на стрелби. Тук не съм виждала бронирани врати на апартаменти и решетки по прозорците.

# 103
  • Мнения: 676
Вообще мянам намерение да споря или да карам някого да си променя мнението, само споделям мен какво ме задържа тук. Както и дале4 съм от мисълта, 4е и в Канада няма кражби и престъпления, но не са масова проява (поне там където аз живея). Ето и един пресен слу4ай от преди 3 часа. Отивам да купувам на Раян ботушки, пробваме ги и детето ска4а из магазина с тях и неиска да ги събува, а аз му казвам, "Ще ги платим и така лелката ще ни ги даде пак. Оба4е на касата плащам си аз ботушките и тъкмо ще ги вземам ...и ... гледам няма ги  #Crazy клиентката преди мен ги отмъкнала (незнам дали по погрешка или наро4но) оба4е хубавото е 4е ми се извиниха 20 пъти и ми донесоха други, същия вид, същия номер, но ми се видяха много пробвани и след като отидох и не намерих още едни 4ифт от същия размер (понеже в момента грабят като ненормални заради снега) им казах 4е няма да ги взема и си искам парите обратно...нямах никакви проблеми...та за ей такива нещи4а става въпрос, а всеки да го разбира както иска.

# 104
Това за жилището в българия(не откривам главно б в кредора, така че пиша с малки буква б) и емиграцията е сладка тема. Ко да прайкаме ние с многото жилища и необходимостта да имигрираме заради децата?
мдааа, ще имигрирам, ако образованието в българия е на това ниво, което е в момента. Жилището ми е малко. По телевизията постоянно дават псуващи моми (пример биг брадър), по улиците псувни. Нямат баба дето да  ги възпитава тук. Кражбите и насилието също са причина да напусна. Неуважението към жената е повсеместно и една от първите причини. Колко пъти са ви псували, кокато видят че шофирате?!? А колко пъти псувните са били основателни?
За къщата с басейна-мама Кенга ме изкефи... не ми беше хрумвало да изровя двора, но ще дам предложение на снахата да организираме мъжете. Само не съм сигурна дали ще са финансово подготвени- един басейн си иска поддръжка-през лятото, през зимата(трябва да е пълен с вода, да има специални гуми, които да предпазват басейна от падане на плочки ли... абе не знам). Почистването му е доста скъпичко, водата също... уфффффф, ако ще го чистим със снахата- ще зарежем хубавата идея... по добре да джуркаме манджи и да си шием гобленчетата, а га ни се прииска- бесейни и море много hahaha късметлиики сме. И ако не чистим басейна - ще си джиткаме из  форумите.... зАрЯЗВАмА ИДЕЯТА ЗА бАСЕЙНА, ще си се цъпликаме в чужди басейни и ще похарчим спестеното за луксозно бельо, рокли и може би нова Хондичка (ако ни кредитират мъжете)  bouquet Уфффффф, лошо е да си жена на мъжа си, те това е... все чакаш да ти дадат парички да парцалки Joy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт