Защо решихте да имигрирате?

  • 10 524
  • 123
  •   1
Отговори
# 105
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Не обичам и аз тази дума...Звучи някак си все едно съм затворила една врата и никога няма да я отворя...Иначе по въпроса аз съм с убеждението, че нещата стават по даден начин, защото им е било писано да станат. Има си цел- в моя случай- да преживея други неща, да уча и т.н. Финансова причина няма, въпреки че много биха го изтълкували така. Единствената причина, за която се сещам е да се събуждам щастлива- без страх какво ще ми донесе поредният ден.

# 106
  • Мнения: 3 146
Не обичам и аз тази дума...Звучи някак си все едно съм затворила една врата и никога няма да я отворя...Иначе по въпроса аз съм с убеждението, че нещата стават по даден начин, защото им е било писано да станат. Има си цел- в моя случай- да преживея други неща, да уча и т.н. Финансова причина няма, въпреки че много биха го изтълкували така. Единствената причина, за която се сещам е да се събуждам щастлива- без страх какво ще ми донесе поредният ден.

А това е страшно много. Наистина ли не го разбирате?

# 107
  • Мнения: 1 283
В доста от отговорите забелязвам, че имиграцията се свежда до изречението "ами нямахме собствено жилище в Бг ". Е и какво като сте нямали  ?Shocked Shocked Shocked.Ако е само заради това много жалко.
..разбира се,4е не е това единствената при4ина!Както ве4е казах при4ините си бяха 4исто финансови за да тръгнем!Не можех да се примиря с мисълта,4е хора с образование ще работим за по 180-200 лв. и постоянно да се 4удим как да си платим сметките,храната....няма какво да обяснявам-на вси4ки е ясно за какво става въпрос!
Преди да дойдем тук не познавах какъв е живота в Канада!Не можех и да вярвам 100 % на хората,които ве4е бяха пристигнали тъй като(знаеш) всеки вижда нещата през своя си ъгъл. Едни ни съветваха да идваме,4е е много хубаво,а други казваха :"Не идвайте,много ще съжалявате!"
Сега оба4е знам защо искам да остана!
*тук е по-спокойно за децата ни
*тук мога да у4а и работя каквото си пожелая и никога не е късно да се преквалифицирам
*тук мога да си платя нещата от първа необходимост,без да се СТРАХУВАМ
*тук с труд може да се постигне Нещо
*след време можем да изтеглим родителите си по програмата за събиране на семейства Hug
*и т.н.  Wink
Има и минуси разбира се,но нали трябва да се претегли вси4ко и всеки от нас да избере най-доброто за себе си! Heart Eyes

# 108
  • Мнения: 768
Нямахме работа та само заради това заминахме за Русия (там ни предложиха работа), а после на мьжа ми му предложиха вьв френско.
А само знам че ме е страх да се вьрна в родината защото се случват такива неща дори и да си плащаш редовно застраховките и ако не си богат и нямаш необходимите врьзки:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=56646.0

# 109
  • Мнения: 3 394

я, здрасти newsm68 Не сме виждали толкова известен татко тук-дажееееее, има ли пишешти във форума татковци newsm78

# 110
  • UK
  • Мнения: 1 334
а Холи, тъкмо мислех да питам как избирахте държавата, в която да живеете? примерно защо Канада, а не Австралия (нали и те са с точкова система) ? интересувахте ли се предварително от определени важни за вас неща и какви?
при мен примерно имаше 3 определящи фактора: националния език да е английски, програмата за специалността, която съм избрала и парите, които ще ми отпуснат. не ме е притеснявало примерно разстоянието до БГ какво е, кой точно ще е града, какъв е климата, има ли бг общност и др. как беше при вас?

# 111
  • Мнения: 1 283
а Холи, тъкмо мислех да питам как избирахте държавата, в която да живеете? примерно защо Канада, а не Австралия (нали и те са с точкова система) ? интересувахте ли се предварително от определени важни за вас неща и какви?
при мен примерно имаше 3 определящи фактора: националния език да е английски, програмата за специалността, която съм избрала и парите, които ще ми отпуснат. не ме е притеснявало примерно разстоянието до БГ какво е, кой точно ще е града, какъв е климата, има ли бг общност и др. как беше при вас?

Наистина и за Австралия има точкова система,но Канада натежа и избрахме да идваме тук! WinkЖивеем в Квебек(френскоговоряща провинция),но не ни пречи да живеем където и да е в Канада,независимо,4е сме дошли по Квебекската процедура!
Първо програмата за Квебек се минава по-лесно! Rolling Eyes..после,мисля 4е климата тук е по-благоприятен.Трето тук имахме доста познати,от които черпехме информация,а в Австралия-не!Четвърто:тук обучението е по-евтино!..има и още Wink
Тук има много българи и си правят събирания по празниците,има и българска църква!

# 112
  • Мнения: 254
Да Мамо Кенда, мога  и за Орлов мост, мога и за Лйонгой и за Лйохман... но само срещу заплащане. Но понеже съм завършила и в Канада и съм и Професионален Инженер и ставката ми както си информирана с тези креденшалс става много висока. Та се притеснявам, че е по-добре да си пазиш паричките, знам какво е да си студент...

Пък  и в края на краищата, то идеше дума, че въздухът в Канада е мръсен и ти го доказах с цифри, т.е въздъха в Канада не е чист и всичко останало (включително усещането за кристално чист въздух) е заблуда. Да не забравяме отново за т.нар. ефект на скакалеца, който се отнася до движението на въздушните маси... и за движението на атомите в природата и за дифузията...

За злобата?!?... не разбирам как ти хрумна това в главата, аз просто се аргументирах защото не съм съгласна някой да заблуждава масата и реших да докажа противното с помоща на факти, нищо лично. Ама то гузен негонен бяга.... А за бяса... то в Торонто няма бездомни кучета за разлика от БГ (в Монтреал  имам съмнения че има), така че няма страшно лесно не може да го хвана този бяс, за който ти споменаваш...

П.С. И от мене един съвет, имайки впредвид, че в Канада за разлика от БГ и Европата няма поправки и поправителни сесии, умната с времето прекарано в тези форуми, че то е за сметка на времето за подготовка за изпитите...

Към инженерката по околната среда - можеш ли да ми дадеш някакви данни за замърсеността на въздуха в София ( Орлов мост и Надежда, конкретно). В сравнение с тези места въздухът в Лонгьой е кристален планински. Не видях някакви данни за Лонгьой. И спри малко злобата , да не се разболееш от бяс.

# 113
  • Мнения: 3 146
В целия си постинг (написан с ГОЛЕМИ БУКВИ, което е все едно да ми крещиш , доколкото съм запозната с форумната етика) видях единствено и само заяждане, както и в последващия ти такъв. Торонто не е Канада , нито е Лонгьой.
Пък не разбирам защо не си гледаш в собственото канче - откъде се навъди толкова загрижен народ за моето следване и за издръжката ми - направо не е за вярване. Като толкова си се загрижила прати някой лев от инженерската си заплата. Mr. Green

# 114
  • Мнения: 1 216
Jule, извинявай, но не мога да се съглася с теб! Моля, не го приемай като заяждане!

Работата стана малко: Заради наш Илия, намразихме Св. Илия.

Какво значи въздухът в Канада е мръсен?

Може да е нe e много чист в Торонто (но съм сигурна, че е в нормите), заради специфичните особености, както и в други големи градове. Но като цяло, как може да кажеш за страна, която е разположена на половин континент, с толкова много гори, паркове, защитени природни обекти и сравнително незаселена, което е от много голямо значение, че е с мръсен въздух?

# 115
  • Мнения: 3 394
Сега пък за въздуха ли сте се хванали Mr. Green

Еййййййййй, опасни сте!

офф-това за ефекта на скакалеца е страшно интересно smile3501

# 116
  • Мнения: 1 854
Не разбирам защо нападате Jule, след като тя много коректно е цитирала факти и източника си на информация. Или знаете повече и от канадските източници на информация и изследвания? То и в Холандия вьздуха е много чист на дишане, сред полята, парковете, особено на юг...или пьк на брега на морето....но това далеч не е така, след направените проби на вьздуха и прочие сложни изследвания.
Нека си имаме уважението!
Като гледам темата сьвсем изчерпа вьпроса си и хич няма да е лошо и нея да заключат! Едва ли не стана тема за това кой се е прецакал и кой не в дьржавата кьдето живее. Хайде да си живеем кьдето сме и да не се впрягаме толкова лесно, когато се цитират факти и данни отговарящи на истината.
 Peace

# 117
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
някои хора май си правят състезание кой колко теми "ще заключи" #Crazy #Cussing out

# 118
  • Мнения: 2 452
Jule, извинявай, но не мога да се съглася с теб! Моля, не го приемай като заяждане!

Работата стана малко: Заради наш Илия, намразихме Св. Илия.

Какво значи въздухът в Канада е мръсен?

Може да е нe e много чист в Торонто (но съм сигурна, че е в нормите), заради специфичните особености, както и в други големи градове. Но като цяло, как може да кажеш за страна, която е разположена на половин континент, с толкова много гори, паркове, защитени природни обекти и сравнително незаселена, което е от много голямо значение, че е с мръсен въздух?


Тя темата май се измести и стана едва ли не тема за предимствата/недостатъците на живота в Канада.
Не искам да влизам в спор с никого. Весеки си живее живота както му харесва, контактува с когото му е приятно, има/няма социален живот, ходи в снега/стои си вкъщи, ходи на работа/предпочита да си гледа децата - всичко това е въпрос на личен избор и никой няма право да съди другите за личния им избор. Това е и една от причините да стоя в Канада - никой не ме съди за това, че съм се омъжила за мъжа си, за това, че съм решила да не работя известно време а да си гледам детето, никой не ме дискриминира за това, че не съм съвършена, спирам до тук. Е, това за мен означава страшно много.

Още веднъж, пиша този постинг не с цел да подклаждам някакъв спор, но не мога да се съглася с теб за въздуха в Торонто. Тъй като имам възможност да гледам тамошната телевизия, а и често ходим там през лятото - в Торонто почти никога въздуха не е в норма. Едва ли не всеки ден се появява smog advisory с предупреждения за всички, които страдат от дихателни проблеми да си стоят вкъщи поради изкл. високата замърсеност на въздуха. Тя е и видима - ако шофираш към Торонто в един момент те обгръща кафеникава мъгла! В Отава също има проблеми с чистотата на въздуха, но не са от същата степен както в Торонто поради наличието на зелен пояс около града и много озеленени площи вътре в него, както и поради по-малкото на брой население = по-малко коли и др. замърсители; и все пак и тук има предупреждения за смог! Като цяло, в гъстонаселената част на Канада има сериозни проблеми със замърсяването на въздуха; нали затова се работи по въвеждането на нови, по-екологично чисти горива? Ако напр. искаш да минеш емишън теста на колата си безпроблемно, сложи си бензин с 10% етанол; тогава изгарянето е по-пълно и се отделят по-малко вредни вещества в околната среда. Доста бензиностанции вече предлагат тази услуга.

# 119
  • Мнения: 3 146
Абе майната му - мръсен е и не се диша . Може би на Луната е най-чист. Mr. Green
Какво значи - "професионален инженер" - има ли и непрофесионални?

Общи условия

Активация на акаунт