Защо решихте да имигрирате?

  • 10 511
  • 123
  •   1
Отговори
# 120
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Въздуха в Канада си е мръсен.. - не вярвах много на това, но вчера е имало някаква конференция в Пале де  Конгре по протокола на Киото и до 2012 г.  Канада трябвало да си  намали  вредните емисии във въздуха с 35 % , което за всички експерти , еколози и т.н. било трудно да се постигне. Сега процентите били 12 % над допустимата норма  Sad
Абе какво да правим  - да ходим в някоя др. Канада  newsm78 

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 01:09 от Eli===

# 121
  • Мнения: 1 216
Laura, мерси за разясненията!

Много жалко тогава за Торонто и жителите му  Rolling Eyes. Тo това е въобще глобален проблем, но все съм си мислела, че в Канада се вземат достатъчно мерки, една от които е, както казваш aircare теста. Но чудеса пък как да се случат като всеки е на колела и всекидневно се изминават големи разстояния.

Тук във Ванкувър смог никога не съм виждала, но тук всичко е зелено, зиме и лете.  А и океанът сигурно играе роля. И не съм чела /чувала/ да е извън нормата замърсяването. Абе, надявам се Grinning. Сега се преместихме от даунтаун в периферията и тук сме направо като в планински курорт- вековни борове, ели, тишина, спокойствие  Grinning

Поздрави  bouquet

# 122
  • Мнения: 2 452
Абе майната му - мръсен е и не се диша . Може би на Луната е най-чист. Mr. Green
Какво значи - "професионален инженер" - има ли и непрофесионални?

Има. Професионален инженер означава да станеш член на Задругата на Инженерите, в случая с Юлия на Онтарио. Не е от най-лесните задачи, но който иска и може, постига.....

Останалите инженери не могат да получат заплатата на инженер, независимо, че работят на такава длъжност и изпълняват същите функции.  

Ели,

От 28 ноември до 9 декември в Монреал има Конференция на Обединените Нации по проблемите на промяната на климата (climate change) и отраженията на тези промени върху здравето. Ако искаш да ти дам програмата - някои сесии са "свободни".  

# 123
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Да , точно на Об. нации е , излезе ми одеве от главата. Ами мерси, Лаучичка, но работата в момента ми идва в повечко  Confused , в 18 ч се прибирам и няма да имам време да ходя . Иначе Пале де Конгре ми е на 2 крачки, но шефката ми едва ли ще ме пусне  newsm78 . Иначе -  не спирам да се интересувам от екология , политика ,  и най-вече здр. въпроси  ...... в Канада    Simple Smile

Мерси все пак     bouquet

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 01:14 от Eli===

Общи условия

Активация на акаунт