Световна седмица на кърменето 1-7 август 2006

  • 7 817
  • 174
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
от доста време ми се върти нещо в главата, мисля, че сега му е времето да го осъществя. Редовно се разминавам с бременни или мами с новородени и се чудя, дали знаят какво да правят, дали са достатъчно информирани, дали ще кърмят или вече са на АД, абе накратко: дали не им трябва да си сложат интернет и да влязат във форумите на бг-мама. Ама не съм чак толкова отворена, че да заговарям наред. ТА мисля си за флаери А5 или А6, с малко начална информация, от сорта:
- Искате да кърмите, но не знаете как
- Вече кърмите, но кърмата не ви достига
- Не знаете каква храна е подходяща за вашето дете
..................................
и след това варианти:
- форума на бг-мама, подфорум кърмачески - това за тези с интернет
- ЛЛЛ с телефони в различни градове и редовни местенца за среща
- училищата за родители (ако има някое, одобрено от нас:)
- координати на педиатри, подкрепящи кърменето (тук обаче може да избие на реклама)
- да се наблегне на това, че има групи на кърмачки, които могат да помогнат при нужда
..................................
И задължително долу да има някаква група, от чието име да е написаното.

Много бих се радвала, ако се включите да оформим някакъв смислен текст. Днеска ни дадоха цена за ламинирани таблички 19лв. за 1000 бр (ако съм разбрала правилно). Съдейки по това, а и не само, тези флаери ще излязат изключително евтини, а не е никак зле всяка от нас да има няколко, които да може да дава по време на разходките на настоящи и бъдещи майки.
И друго - преди време имаше една брошура на Бу за ЛЛЛ, може би оттам можем да краднем нещичко?

# 46
  • Мнения: 1 896
То такова нещо има - една брошура на ЛЛЛ, в която има мобилния телефон на Бу и доста информация като за начинаещи кърмачки.
Брошурата аз лично я видях у МамаЕли, преснимана на ксерокс. Можеш да си преснимаш предполагам от нея, а и всеки, който иска.

# 47
  • Мнения: 2 885
То такова нещо има - една брошура на ЛЛЛ, в която има мобилния телефон на Бу и доста информация като за начинаещи кърмачки.
Брошурата аз лично я видях у МамаЕли, преснимана на ксерокс. Можеш да си преснимаш предполагам от нея, а и всеки, който иска.

В предпоследният брой на сп."Моето бебе и аз" и последният брой на сп."МАМА" има инфо за ЛЛЛ!!!!
Пуснала съм във всички форуми за мами теми за ЛЛЛ. Скоро и сайт на ЛЛЛ ще има.
Ще има и ощеееееееееееее... Peace

# 48
  • Мнения: 1 547
Много бих се радвала, ако се включите да оформим някакъв смислен текст. Днеска ни дадоха цена за ламинирани таблички 19лв. за 1000 бр (ако съм разбрала правилно).

Сребърен облак, тази цена е абсурдна. Съжалявам, но май не си разбрала правилно. Цена от печатница (а там по правило цените са по-ниски) на ламинирана листовка формат А5 (а именно таблицата) е 75 лв. за 200 бр. Информацията е от 14 юли. Не вярвам да има такава разлика в цените по трасето София - Варна.
За съжаление тези неща са свързани с пари, а цените на печата не са никак ниски.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 758
Simple Smile
за неламинирани става въпрос
като се съберат 10 мами с 10 врещящи съкровища някои думички и подробности се губят
 Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 547
Simple Smile
за неламинирани става въпрос
като се съберат 10 мами с 10 врещящи съкровища някои думички и подробности се губят
 Simple Smile

Тъй по-бива.  Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 632
Освен това не е ясно дали са цветни,най-вероятно офертата е за черно-бели листовки А5.  Wink

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 22:41 от J E N I

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Освен това не е ясно дали са цветни,най-вероятно офертата е за черно-бели листовки А5.  Wink

На мен и за черно-бели ми се вижда ниска цената. Излиза по-малко от 2 ст. на лист  newsm78
Сребърен облак, я разясни повече.

Днес преработих табличката за да я докарам до вид, подходящ за печат на А5. Махнах снимките и текста отстрани за да може да се увеличи максимално и да се чете добре. Ето я - http://exoexo.com/MJ/Other/Leaflet_front.jpg

Понеже тук в Стара Загора трябваше да печатаме двустранно (от едната страна пълноцветна таблица, а то другата реклама на споснора в черно) реших, че така или иначе ще плащаме за цяла страница черно А5 по-добре да сложим малко кърмачески съвети.
Ето и задната страна - http://exoexo.com/MJ/Other/Leaflet_back.jpg

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 20:58 от Jade

# 53
  • Мнения: 1 671
Момичета, можете да питате Летяща Крава - тя прави нашите флаери, на "Настоящи и бъдещи майки", неламинирани, в два цвята- мисля че излизаше доста изгодно в Пазарджик.

ИЗвинете за нахълтването тук, но Донята ме подкукуроса на лични Laughing Laughing

# 54
  • Варна
  • Мнения: 632
Това е нашата все още не напълно готова
Програма за ССК  01.08 – 07.08.2006г. Варна
27.07.- Владиславово,ДКЦ ІІІ , „Училище за бъдещи    родители”, тел.510-568 в.275,в.276 - не е говорено все още
31.07. - 17.00ч.    МБАЛ”Св.Анна”(Окр.болница), „У-ще за бъдещи родители”, в Сешният център, тел: 69-26-597 0 ст.ак.Русева,69-26-238 – Родилно отд.
01.08. - 11.00ч.  АГ болница, Масово кърмене с костюми
02.08. - 15.00ч.  АГ болница - „Училище за бременни”, на първият етаж тел.613-798
03.08.
04.08.
05.08.  - 11.00ч.  Поход-разходка от шадраваните до входа на Морската градина
06.08.
07.08.

За рекламните материали и медиите все още не са изяснени нещата.

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 10:29 от J E N I

# 55
  • Мнения: 3 595
Jeni някой говори ли вече с АГ-то? Ако искате да се обадя. Какво точно ни интересува като информация от тях?

# 56
  • Мнения: 3 595
Сега се чух с ст.ак. Русева от Окръжна за училището казаха, че ще са необходими около 15-20 брошури и около 40 за родилното.

В АГ ми казаха да звънна след около час.
Утре мога да дам около 20 лв. за брошури, не са много но ги имайте предвид за печата.

# 57
Освен това не е ясно дали са цветни,най-вероятно офертата е за черно-бели листовки А5.  Wink

На мен и за черно-бели ми се вижда ниска цената. Излиза по-малко от 2 ст. на лист  newsm78
Сребърен облак, я разясни повече.

Днес преработих табличката за да я докарам до вид, подходящ за печат на А5. Махнах снимките и текста отстрани за да може да се увеличи максимално и да се чете добре. Ето я - http://exoexo.com/MJ/Other/Leaflet_front.jpg

Понеже тук в Стара Загора трябваше да печатаме двустранно (от едната страна пълноцветна таблица, а то другата реклама на споснора в черно) реших, че така или иначе ще плащаме за цяла страница черно А5 по-добре да сложим малко кърмачески съвети.
Ето и задната страна - http://exoexo.com/MJ/Other/Leaflet_back.jpg


Джейд, страхотна работа си свършила!!!! Hands Clap
ЩО се отнася до цените на печата - момичета - тиражът, айде да кажа по-точно бройките са от изключително голямо значение. Също така дали печатът е едностранен или двустранен, колко цвята, формат, грамаж и вид на хартията, надпечатен лак или ламиниране... Абе тънка е работата! Също така дали ще ти дадат цена само за печат, а отделно ще ти включат цветоотделки, предпечатна подготовка и прочие работи..... Ако искаш и предложенията за отпечатване не ви удовлетворяват, пиши ми на кюто какви цени и къде тук в СЗ са ти ги дали, пък аз може и да питам още тук там, да видим! ще се радвам ако мога да помогна!

# 58
  • Мнения: 3 595
В Майчин Дом можем да минем на 3 или 4 Август. Там казаха, че имат 10-12 родилки най-много едновременно.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 632
В Майчин Дом можем да минем на 3 или 4 Август. Там казаха, че имат 10-12 родилки най-много едновременно.
Иви,моля те да пишеш във Варненската тема,за да не разводняваме тази.Говорила съм с АГ-от,а Василена пое агнажимента за Майчин дом,тъй като се познава с ръководството. Благодаря,че заделяш средства за брошурите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт