Мами от Израел и Ливан,как се живее с този конфликт сега?

  • 7 626
  • 167
  •   1
Отговори
# 105
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този...
- А конфликтите са инсперирани от ЕКСТРЕМИСТИТЕ и от ДВЕТЕ страни!

 - Ако не са Екстремистите, обикновените хора биха намерили  разрешение на проблемите!

Последна редакция: ср, 19 юли 2006, 13:32 от Aleksander

# 106
това е напълно очевидно. но, в зависимост от пристрастията, то тук или се говори за "лошите терористи" или "лошите евреи" - като се пренасят качествата им върху целите нации.

твърдо и определено това е война, и няма нищо общо нито със съдбата на отвлеченото войниче. ако не вярвате - погледнете целите които са поразени. касапница, никаква "борба с тероризма" е това.

Цитат
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този...
- А конфликтите са инспериране от ЕКСТРЕМИСТИТЕ и от ДВЕТЕ страни!

 - Ако не са Екстремистите, обикновените хора биха намерили  разрешение на проблемите!

# 107
  • Мнения: 3 091
В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.

# 108
ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.

# 109
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 269
Мами в Израел и Ливан! Надявам се да сте живи и здрави!
Винаги обикновените хора страдат от изкуствено инспирирани конфликти, какъвто е този... Надявам се скоро цената на петрола да стигне исканото ниво и конфликтът да спре.


Даде се палестинска автономия, изтеглиха се еврейските заселници... но явно не е достатъчно?

Категорично не приемам расистки изказвания... за съжаление четох доста в заключената тема...


Има резолюция на ООН за изтегляне на Израел в границите от 67г.Това значи изтегляне от Гуланските възвишения /територия на Сирия/, части от Южен Ливан /град Мазара Шаба/, части от Палестина / от Западния бряг/.В резолюцията има и точка да се разреши завръщането на палестинските бежанци (не че има къде да се завърнат).Нищо от горепосоченото не е извършено.

# 110
  • Мнения: 1 128
   Няма оправдание за насилието,колкото и да е важен мотива.


        "Как в Испания  си имате терористична организация,
          като ти си българка, а не испанка и не ти ги пускаш
          в парламента а хората дето имат право на глас т.е
          испанците."

   Ами адаптирам се лесно,българка ще съм си цял живот,но това не пре4и да съм гражданин на света.Вярно,не гласувам (скоро ще мога),но се 4увствам 4аст от обществото тук със правата си,със задълженията и отговорностите.А и скоро ще съм майка на едно българо-испан4е и детето ми ще раста тук,така 4е проблемите не са ми дале4ни.




# 111
  • Мнения: 2 427
Еди много жалко че кутията ти е препълнена с ЛС,тъкмо ти стъкмих едно много лично,но за дълбоко мое съжаление не мога да ти го пратя.

# 112
  • Мнения: 3 091
ако следиш останките от информация за незаконните заселвания на евреи (дай да си го кажем направо: изралтияни, щото евреи е като "християни") върху палестинските територии, или разходките с булдозери, може би няма да си толкова категорична.

ако все пак имаш съмнения, провери кой уби предишният глава на Израел, този преди Шарон, кой го е застрелял. и за какво. жокер - за това че е преуспял в политиката си за мирно съжителство с палестинците.

и от двете страни има екстремисти. едните действат с булдозери и танкове, другите с бомби на кръста. едните отвличат другите затварят в затвори.
говоря за положението преди войната. сега е касапницата, и никакви лозунги и "мотиви" за какво се води войната не могат да я оправдаят.

но, факт е че се атакуват мирни граждани и цели - но какво за бога очаквате от една война? да не би да вярвате че е възможно да победиш някого, преди да си съсипал инфраструктурата му, да си изтероризирал населението с бомбардировки, и въобще без касапница? дайте да затворим очички, и само защото разполагаме с етикета "терористи" и "екстремисти" да скрием от себе си този прост факт...

еди.

В конкретния случай, къде видя екстремизъм на обикновени израелски граждани? Държавата отговаря на удара...

Къде по света е имало терористичен акт, предизвикан от екстремисти религиозни евреи?

да не си говорим просто ей така, моля! и нека да спазваме добър тон.
Eди, изрично съм написала, че говоря за конкретния случай! нека не влизаме в подробности, аз също мога да се защитя с факти. особено за бомбандировките от страна на Сирия преди години... Нямам време сега, но ще поровя... Пак повтарям - хората са жертва на геополитически и икономически интереси. Но в последствие стават смъртни врагове, а преди са живяли мирно и щастливо заедно...

# 113
  • Мнения: 2 427
Ламьо,това става така защото се оставят на правителствата да ги манипулират.Надали има семейства в арабския свят в които децата да растат с чисто съзнание относно евреите.От малки свикват с мисълта че Израел е враг.Същото става и в Израел.Арабите заплашват националната сигурност,така се предава от баща на син.Ми какво ново поколение дават на света,ако не такова готово да нахлузи кубинките и да постъпи в армията или да стегне поредната камикадзе кола и да се вреже в пазара сред хората.И как ще се промени положението занапред като тази вражда първо се сее в семейството,и от там нататъка узрявайки пръска семена и извън него.Вярно-от една страна имаме армия,от друга терористи,но каква е в действителност разликата между тях след като и при военни действия и при терористични акции загиват цивилни.Концепцията за това що е тероризъм може да се прочете в който и да е тълковен речник.И там ясно е казано че линията разделяща официално и неофициално убиисто е много тънка.Когато човек загуби близък едва ли има значение дали военни или терористични действия са виновни за неговата загуба.
Аз винаги съм се питала какво представлява психиката на един войник(било то терорист или обикновен редови войн в нечия армия).Правителството ти казва че другите са враг,тиква ти един автомат в ръката и ти си готов да стреляш.По хора,по бащи които имат деца като теб,съпрузи  като теб,или просто си имат приятелка,приятели,незабравими моменти,любящи майки,колеги които от време на време ги споменават...и които също като теб са биле убедени от г-н Някой си че ти си  смъртна заплаха.Ти който си баща на деца,ти който си съпруг,ти който държиш последното писмо на гаджето в джоба и в паузите си го прочиташ и препрочиташ защото не искаш да забравиш нито една запетая или удивителна от него,ти котйто си сърцето на компанията,ти който си роден с толкова болка и отгледан с толкова обич в семейството,ти който непрекъснато си закъснявал за работа и си обвинявал трафика за това.Ей така,без да си дават много сметка хората се превръщат в убиици ,които разбира се убиват за своите правителства,правителства които ти казват че това е твой дълг.Правителства съставени от онези които вечер се прибират при семействата си,ходят по коктейли и приеми с жените си,карат луксозни коли и се шляпуркат с децата си в огромните басейни на луксозните си вили.Докато марионетките,човешкия ресурс, се поти от страх, че следващият миг ще е последен и се пита какво ли има след смъртта,въпреки че е израсъл в дълбоко религиозното си семейство и родителите невинно  са  натъпкали главицата му с блаженни надежди и веруюта ...и  с целия този хаос от експлодиращи мисли се давят в собственната си кръв.

# 114
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Съвсем наскоро излезе на DVD. Това е оскаровата роля на Клуни.



Syriana
Като заговорихме за филми по темата, не-Холивудския "Lord of War " с Никълъс Кейдж е също много показателен.

Изтеглих си  филма и го пускам да  го гледам, дано не е поредната изкривена истина за този регион,поредната холивудска боза.


току що го гледах. не знам дали е достоверен за големите петролни игри, защото за радост не съм им пряк свидетел, но за другото доста автентично направен филм. в повечето си кадри е сниман в Емирствата Simple Smile

# 115
  • Мнения: 13 512
току що го гледах. не знам дали е достоверен за големите петролни игри, защото за радост не съм им пряк свидетел, но за другото доста автентично направен филм. в повечето си кадри е сниман в Емирствата Simple Smile
Аз още не съм го изгледала, нещо ме дразни в този филм, но не мога да разбера какво. 100 ПЪТИ ГО пусках и спирах, не ме заинтригува да го гледам на един дъх. Довечера ще го доизгледам.

# 116
  • Мнения: 7 837
Леко е труден за гледане, да. Действието върви документалистично, няма екшън...
"Трафик" е на същия режисьор и аз едва го изтърпях първия път.

# 117
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Сега говорят за войната по нова тв за евакуирането на нашите от Ливанлголям ужас!И за трагедията на една майка,на която детенцето е в южен ЛИван,в лагер,мъжът и е в Дубай,детето е на 10 месеца,без бг падпорт и с никаква възможност за връзка с там и прибиране на бебето

# 118
  • Мнения: 2 427
Сириана и аз нещо не го razbrah,икономиката определено е тъмна зона за мен,да не говорим световната с привкус на политическа афера.
е много добър филм,разказ за това какво се случва в действителност.Изгледах го на един дъх,но е много тежък.

# 119
  • Мнения: 13 512
Дано не чуем за всички подобни  драми, а аз съм игурна,че те са много. Лятото е времето,когато ливанците от цял свят се прибират във ваканция  за по 2-3 седмици.Това са хора, които са отишли с багаж,пари и намерение за кратък период от време. Не е малък и броя на самите жени с деца, изпратени да "почиват". Това са хора с ливански паспорти, неподлежащи на евакуация..сами  си търсят начина да се доберат до някоя съседна страна. Имам такива познати и съм ужасно изплашена за съдбата им.

Общи условия

Активация на акаунт