Котешка екзема

  • 13 514
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Накратко разказвам, бях си взела коте което явно не беше ок и го изкарах на двора. След няколко дни започнаха да ми излизах пъпки които прерастнаха в екземи, разбра се, че са екземи. Пия противогъбично хапче и си взех белия крем на "Рачев", та исках да попитам дали ще има ефект от него защото ме обеждават, че с този крем няма да има белези и екземите ще се махнат по-бързо.

# 1
  • Мнения: X
Аз имах екзема от котка, много сърбеше. Мажех се с Алергозан и мина за седмица. Котката пи антибиотици 10 дни и заживяхме дълго и щастливо заедно! 😂  Какво точно представлява твоята екзема обаче не знам. При мен беше кръг колкото монета от 1 лев и по краищата беше по- тъмно червено, понякога пускаше и гной!

# 2
  • Мнения: 341
Може ли снимка на пъпките ? Котешката екзема е кръгло червено петно с ясно изразен ръб на кръга.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Котешката екзема вкъщи я морим с йодна тинктура. Последно синът беше получил от пипане на улични котки. За около седмица сутрин и вечер или само по веднъж (като забрави) задържа памуче с йод върху петното, докато почне да щипе. Още на третия ден се вижда съществена промяна.

# 5
  • Мнения: 382
При нас котешката екзема изглеждаше както са казали и другите- ясно очертани кръгове. Това на снимката не е такова,но може би има различни разновидности. Мажи с каквото са ти изписали и задължително заведи и котката на лекар защото щом го е отключила(всяка котка го носи в себе си,но не при всички се проявява) всеки,който я пипне ще се изрине!

# 6
  • Мнения: 5
В първия момент много се стреснах, не знаех какво е понеже много бързо се разрастнаха

# 7
  • Мнения: X
Дали не е от нещо друго? Моята изглеждаше точно като от снимката.

# 8
  • Мнения: 5
Утре ми предстои да отида на кожен лекар и ще пиша отново Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Специалиста ми изписа "Дектакорт" които се маже 3 пъти дневно. Не трябва да екземите да се мокрят защото по този начин се разпространяват! Упорито е, но ще мине! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 19 015
А с котето какво стана? Какво му имаше? Ноември месец да го изкараш на двора, защото не е ок? Заведе ли го на ветеринар?

Общи условия

Активация на акаунт