Обсесивна приятелка

  • 5 283
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 937
Не знам кой мъж щеше да търпи, дори да е най-красивата и сексапилна жена. Ако бях мъж, щях да бягам с 200 от такива. Представете си, за да се държи така с познати жени, как ще се държи с мъжа си.

# 46
  • Мнения: 89
Здравейте! Търсейки във форума решение на моя проблем, попаднах на Вашата тема.. Аз имам почти същия проблем, но с роднина - снахата на моя мъж. Заедно сме с мъжа ми от 6 години, но от 7месеца сме женени. Никога не съм била особено близка с жената на брат му, но от както разбра, че ще се женим, тя смени изцяло поведението си към мен. Стана ужасно обсебваща. Тя е със 17 години по-голяма от мен, но се държи като тийнейджърка - по цял ден иска да си пишем, чуваме и тн, което на мен ми идва в повече. Жената има доста семейни проблеми, които тя създава заради поведението си. Преди няколко месеца разбрах от мъжа ѝ че напуснала работа, защото не е успявала да се разбира с колежките си, ходеше на психолог и тн. Може би и заради това от съжаление започнах да ѝ обръщам внимание и да слушам в какви истерии изпадала, но в един момент тя прекачи границите. Бременна съм в почти 9-тия месец и от началото на бременността, тя държи да ѝ споделям час по час как съм и какво се случва с мен. Винаги тя ме търси първа, всеки път обеснява, че ме обича, че ѝ липсвам (те живеят в друг град), че обича бебето ми и аз усетих, че нещата излизат извън контрол. Аз никога не съм показвала такава близост към нея, не съм използвала толкова силни думи, защото не съм я чувствала близка. Спрях да ѝ отговарям във ФБ с довода, че вече не влизам, защото искам да си почина психически последните месеци от бременността. Да, но тя не се усети и въпреки всичко си води монолози в чата от типа - Къде съм, Защо не ѝ отговарям, Побърквала се е като ѝ мълча, Много е важно приятелството ни за нея... Тъй като ми няма номера, си е оставила нейния, за да ѝ се обадя, да си поговорим и да се изясним, което би било голяма грешка от моя страна, защото тя няма да спре.
Мъжа ми ме съветва да спра да ѝ отговарям въобще и като се виждаме, да се правя, че нищо не се е случило.
Такива токсични хора обикновено ги изключвам директно от живота си, но при положение, че ми е роднина и се виждаме 2-3 пъти в годината, предстои раждането и на детето ни и не мога да действам така крайно. Да не говоря, че изпитвам ужас как ще долети в болницата от другия край на България, като разбере, че се е родило бебето. Бих се радвала да чуя съвет от вас как да постъпя в създалата се ситуация.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 01:34 от flower🌸

# 47
  • Мнения: 8 937
Скоро ще имате идеален повод да я игнорирате - все пак, живот и здраве, бебето ще изисква цялото Ви внимание. Това, че сте роднини според мен поне не е повод да търпитв тормоз, а подобно поведение е точно това.

# 48
  • Мнения: 89
Скоро ще имате идеален повод да я игнорирате - все пак, живот и здраве, бебето ще изисква цялото Ви внимание. Това, че сте роднини според мен поне не е повод да търпитв тормоз, а подобно поведение е точно това.
Аз си мислех, че и бременността също е повод да се усети, че ми трябва спокойствие, но тя не го прие - продължи да ме използва за кошче за душевни отпадъци през ден и заради това преустанових всякакви отговори от моя страна.
Жената явно наистина има сериозни психологичекси проблеми, преди не вярвах и мислех, че другите преувеличват около мен, но след като го изпитах на гърба си, вече повярвах.

# 49
  • Мнения: 20 371
Трябва категорично да ѝ заявиш, че тази комуникация не ти допада и ти е в повече. Иначе няма да спре. ако се криеш, тя пак ще те намира и даже ще ѝ е кеф да те дебне. Това е част от играта за подобен тип хора – да обсебват, да "обичат", да се интересуват и да се бутат в живота ти.
И какво като сте "роднини", това не значи да сте дупе и гащи. Има си здравословна дистанция.

Имах една такава бивш колежка. Беше започнала и подаръчета да ми прави чак. Ужасно досадно и ангажиращо. И звъни по телефон и се почват едни излияния, едни глупотевини за нея, семейството ѝ, другите хора, ама кой какво на нея ѝ виновен, направил и тем подобни безкрайно досадни неща, които грам нямат общо с мен и нашата комуникация. После се прехвърли в чата и там се започва бълване. Чашата преля, когато последния път ми звънна, затвори. Аз не връщам. Пише на чата – звънни ми. Звъннах аз, и ме държа час и половина на телефона (тогава още не прекъсваше след час разговор връзката), въпреки че ѝ вметвам "трябва да приготвям вечеря", "време е за вечеря" и тем подобни. Няма, братко, перде.
Ами, след като най-сетне затворихме, изтрих я във фейсбуци, блокирах телефони и адио. Тотален вампир. 

# 50
  • Мнения: 32 463
Базила, аз от доста млада като ми е скучнно с някой се научих да го казвам.
Имам приятелки с които водя дълги разговори. Не ги считам за вампири, но и аз говоря и те.
Но ако нещо ме чака работа директно казвам "Миме, трябва да свърша това и онова. Ще се чуем след 15 минути или утре"
Съобразяват се.
Иначе ако си имаме свободно време си лафим доста  Laughing
Преди години пак така една лепка. По-възрастна съседка, уж близка с майка ми. Майка ми не е като мен. Не може да разкара някой. Тази съседка почне ли да говори, трудно млъква. И от културни намеци не стопля.
Та звъни ми таз особа и жизнерадостно поздравява и влиза без да съм я поканила. И се почва едно бръщолевене. Аз обяснявам, че тръгвам на работа, тя не стопля.
Е, повиших тон и я насолих.
Същата след това си позволи да ми дава съвети по телефона, които не съм искала, не съм питала. Но майка ми споделила. Обясних, че имам други виждания и не ми се коментира. Не стопли. Изтърпях 5 минути и казах - Явно не разбираш, че този разговор не искам да го водя затова затварям, нахална си, затова чао.
И така три пъти трябваше да я срежа. Сега с мен е кротка и се съобразява. С майка ми обаче не. Ама това си е проблем на майка ми като не може да сложи границата. Чака ме мен да се върна и да я разкарам.
Един ден пак така се прибирам и бях решила да карам кростренажора. Казвам любезно, че ще карам и ще си пусна филм и да отидат в другата стая или кухнята. А тази вика - Ама ние сега си говорим. Ти трябва да се съобразиш. Аз казвам - Не, ти ще се съобразиш, защото това е моя дом и наклони няма да ми даваш.
Та просто се качих, надух филма и ще не ще се изниза  Laughing


# 51
  • Мнения: 89
Базила, имаш право. Наистина имам чувството, че вместо да се усеща, че прекалява - интересът ѝ се засилва - да има драма, да се дискутират проблеми, да се доизясняваме... Кому е нужно.. Мъжът ѝ вече е вдигнал ръце от нея, имат и две момчета големи на 15 и 9 години, направо не искам да знам как ги обсебва и тях. Постоянно ми натякваше колко е заета и колко много работи, ремонти прави, какви изпити кара, доктурантури, а тя не спира да търси комуникация по всяко време, да иска да знае всичко, което се случва с мен и да се бута... Късно ми светна лампата на мен, вече след като не спираше да повтаря, че обичала и мен, и бебето ми и цитирам “да си галя коремчето и да му говоря за нея”... Това ми преля чашата, майка ми дори не ми говори по този абсурден начин.

# 52
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Леле Флауър, това е ужасно! Бих ти предложила нещо кардинално- почни да й искаш пари Grinning

# 53
  • Мнения: 89
Хахаха, Ери не съм сигурна дали има сума, която съм склонна да приема, за да продължавам да я търпя 😁😁😁
От сега съм казала на ММ, че, живот и здраве, не я искам на изписването, имам чувството, че ще ми грабне бебето и ще избяга с него 😅

# 54
  • Мнения: 32 463
Базила, имаш право. Наистина имам чувството, че вместо да се усеща, че прекалява - интересът ѝ се засилва - да има драма, да се дискутират проблеми, да се доизясняваме... Кому е нужно.. Мъжът ѝ вече е вдигнал ръце от нея, имат и две момчета големи на 15 и 9 години, направо не искам да знам как ги обсебва и тях. Постоянно ми натякваше колко е заета и колко много работи, ремонти прави, какви изпити кара, доктурантури, а тя не спира да търси комуникация по всяко време, да иска да знае всичко, което се случва с мен и да се бута... Късно ми светна лампата на мен, вече след като не спираше да повтаря, че обичала и мен, и бебето ми и цитирам “да си галя коремчето и да му говоря за нея”... Това ми преля чашата, майка ми дори не ми говори по този абсурден начин.

Както казах, границата я поставяме ние.
Това, че ти е някаква там роднина, не е причина да мълчиш и търпиш.
Имам си една дуднеща и мрънкаща леля. И съм и казвала, че много натоварва с отрицателните си приказки. И че не ми се слушат глупости.
А ти на глупостите и седиш и мълчиш.
И като ти пише на фейса защо не отговоряш и кажи, че я натоварваш и нямаш желание за нон стоп писане във фейса. Пиши и, че не се смяташ за длъжна да и отчиташ във всяка една минута какво правиш.

# 55
  • Мнения: 89
Определено не е редно да търпя подобно поведение и мисля ясно да ѝ заявя, че не ми е приятна такава комуникация, та дори и да се обиди.
Първият ми опит да я огранича, не ѝ подейства, явно трябва да съм по-груба.

# 56
  • Мнения: 15 872
1. Тази жена не ти е никаква роднина. Тя ти е етърва /май така се наричаше жената на брана на съпруга ти/ и това е. Утре, ако я смени с друга ще имаш друга етърва - толкова за роднинската ти връзка с тази жена
2. Казваш, че е от друг град - това много улеснява нещата за теб. За да не си развалите отношенията, просто спираш от раз да й отговаряш на писаниците в нета и да й вдигаш телефона. Без да се караш с нея, без да я блокираш, без да й даваш обяснения - директно слагаш край. Казваш, че се виждате на живо 2 - 3 пъти в годината по разни семейни сбирки - като се видите на следващата и те попита защо така рязко си спряла комуникацията с нея й обясни, че имаш много ангажименти покрай бебето и нямаш никакво време за нищо - леко и с усмивка Simple Smile След което си продължаваш по стария начин. Все някога просто ще спре да те притеснява

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 12:58 от Lady Cassiopeia Duval

# 57
  • Мнения: 32 463
Няма да забравя една колежка какво направи с една лепка.
И  тя някаква новоизлюпена роднина без кръвна връзка и и се лепна. Та все я пита днес какво прави. Как е била, как е детето, как е мъжа. Абе всяка една подробност. Тя вика - Ми на работа бях, днес съм почивка. Ама кажи какво правиш, защо толкова пестеливо. Искала с часове да си пише или говори с нея. Опитала се да обясни, че не може 1 час да говори, защото или е на работа, а като е вкъщи я чака детето, вечерята и други задължения.
Накрая направила един брутален списък в уърд и само чакала пак нелепия въпрос.
Нещо такова било:

Скрит текст:
Станах в 7. Направих кафе, после отидох да пикая и акам. Сложих си кремче за хемороиди и дамска превръзка. Оправих после детето, беше се наакало.
Направих закуска, хапнахме. Пуших една цигара. После отидох на работа. Отчет за това няма да ти дам, защото го давам на шефа си.
Прибрах се. Направихме с мъжа вечеря, с детето се занимавахме, после го приспахме, почетох малко книжка, мъжо погледа някакъв филм, после ти затворих, щото тамън щяхме да се чукаме едно хубаво в спалнята и заспахме

Пиша го пестеливо. Нейното беше подробно, даже и пози беше описала. Пръцкане също беше вкарала. Какво яло детето, какво обядвала, как се епилирала вечерта.
2 страници написала и ги пратила.
Като я попитала, стига ли ти, искаш ли отчет и за утрешния ден?
Нищо не отговорила Laughing
И се приключило.

# 58
  • Мнения: 89
Joy Страхотен списък. Такива хора само подобно отношение заслужават!

# 59
  • Мнения: 4 076
Хм,аз такъв проблем нямам....студена ли съм,категорична ли съм,не знам.
Но дъщеря ми има.Две лепки.Искат й програмата в началото на месеца,за да знаят кога да й звънят.Не спират,докато не им я предостави,напомняне ежечасно.Звънене през нощта за поредната сълзливо-пиянска драма на тема "животът ми е шитня,що все на мен".Другата е маняк на тема подаръци,дори взе да ги праща по спиди,което налага и дъщеря ми да се отчете,ще,не ще,губи време да търси из магазините.И когато дъщеря ми каже/пише,че иска да спи,има работа и пр.заетости,се започват високопарни обяснения и обвинения в безсърдечност,че са наранени и обидени,от което на нея й става кофти,щото е чувствителна.Добре де,празнеят си девойките,товя ясно.Но няма ли начин само активната част от живота им да се споделя,при това в силно компресиран вид,та да е забавно и на двете страни и приятелството да продължи,но в разумни рамки?

Общи условия

Активация на акаунт