Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 373
Fireche,  първо загряваш тигана с малко мазнина, после слагаш пържолата. Не пипаш докато не си направи запечена коричка, т.е. докато започне да се отделя лесно от тигана. Иначе ще се сдобиеш със залепнали остатъци по дъното. Обръщаш за още минута- 2, като поливаш с отделения сос. И имаш перфектната пържола.

# 76
  • Мнения: leet
Тита благодаря ти, толкова клипчета изгледах и пак беше провал със загар по тигана и дим в целия апартамент и входа на етажа.
Втори опит ме чака утре сигурно.

# 77
  • Мнения: 500
Смених тигана на Лава с друг на Лодж, вчера го изпробвах, доволна съм. Ако се овкуси месото със соев сос, ще нарани ли повърхността на чугуна(четох, че не всички сосове трябва да се използват)? Дайте ми практичен съвет, след използване, измиване и омазняване къде прибирате тиганите? Като е мазен, увивате ли го в нещо?

# 78
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Смених тигана на Лава с друг на Лодж, вчера го изпробвах, доволна съм. Ако се овкуси месото със соев сос, ще нарани ли повърхността на чугуна(четох, че не всички сосове трябва да се използват)? Дайте ми практичен съвет, след използване, измиване и омазняване къде прибирате тиганите? Като е мазен, увивате ли го в нещо?
Имам Лодж, не съм го мила досега, само забърсвам, ако има залепнало нещо го изстъргвам със силиконовите шпатули за почистване. Последните ги взех пак от магазина на Лава. Намерих си един изостанал капак, който ми пасва и го държа в шкафа с него. Иначе съм си взела от Лидъл едни подложки за съхранение на тигани, но и кухненска хартия ако сложиш между тиганите пак ще стане.

# 79
  • Мнения: 313
Дайте ми практичен съвет, след използване, измиване и омазняване къде прибирате тиганите? Като е мазен, увивате ли го в нещо?
Аз използвам корковите подложки на IKEA и когато са горещи тиганите, и за съхранение в шкафа.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 597
От няколко дни обикалям сайта на Лава и те лично ми препоръчаха чугунен тиган с троен емайл, тези които са цветни и отвътре и отвън за стъклокерамика. Били най-подходящи и най-трудно ще ми съсипят плота. Но пък говорих с една дама, която има с нормално покритие отдолу, не е най-гладкия и тя със стъклокерамичен плот и каза, че не е имала проблеми. Явно зависи и как го ползваш. Вие какво ще ми препоръчате?

# 81
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
От няколко дни обикалям сайта на Лава и те лично ми препоръчаха чугунен тиган с троен емайл, тези които са цветни и отвътре и отвън за стъклокерамика. Били най-подходящи и най-трудно ще ми съсипят плота. Но пък говорих с една дама, която има с нормално покритие отдолу, не е най-гладкия и тя със стъклокерамичен плот и каза, че не е имала проблеми. Явно зависи и как го ползваш. Вие какво ще ми препоръчате?

Аз съм със стъклокерамика и само трябва да се внимава да не се дърпа тигана по котлоните иначе не виждам проблем. Преди да си купя доста четох и в крайна сметка заложих на суров чугун, не съжалявам. Нямам емайлиран за да направя база за сравнение:)

# 82
  • София
  • Мнения: 1 597
Благодаря. Ще отида на място да ги видя колко пък да са груби  отдолу. Че още на първия ден един смотан тефлонов тиган ми надра леко плота и щях да откача. Оттогава го пазя като очите си Grinning

# 83
  • Мнения: 1 882
Благодаря. Ще отида на място да ги видя колко пък да са груби  отдолу. Че още на първия ден един смотан тефлонов тиган ми надра леко плота и щях да откача. Оттогава го пазя като очите си Grinning

Къде на място имате предвид?

Преди малко видях в каталога на Метро (Варна) чугунени тигани. Само се чудя дали да купя, ако не е емайлиран. Може ли някой да поясни каква е разликата и как се използва в двата случая?

# 84
  • Мнения: 761
bethefirst приличат ми на суров чугун

# 85
  • София
  • Мнения: 1 597
Благодаря. Ще отида на място да ги видя колко пък да са груби  отдолу. Че още на първия ден един смотан тефлонов тиган ми надра леко плота и щях да откача. Оттогава го пазя като очите си Grinning

Къде на място имате предвид?

Преди малко видях в каталога на Метро (Варна) чугунени тигани. Само се чудя дали да купя, ако не е емайлиран. Може ли някой да поясни каква е разликата и как се използва в двата случая?

Прилича на суров чугун, но предпочитам от тези на Лава, имат 25г гаранция. Утрее ги видя, ще ходя до Метро. Иначе физическия магазин на Лава е близо до нас. До там ще отида.

# 86
  • Мнения: 1 882
Благодаря. Ще отида на място да ги видя колко пък да са груби  отдолу. Че още на първия ден един смотан тефлонов тиган ми надра леко плота и щях да откача. Оттогава го пазя като очите си Grinning

Къде на място имате предвид?

Преди малко видях в каталога на Метро (Варна) чугунени тигани. Само се чудя дали да купя, ако не е емайлиран. Може ли някой да поясни каква е разликата и как се използва в двата случая?

Прилича на суров чугун, но предпочитам от тези на Лава, имат 25г гаранция. Утрее ги видя, ще ходя до Метро. Иначе физическия магазин на Лава е близо до нас. До там ще отида.

В София ли е този магазин? Дали може да проверите за 22/24 см обикновен тиган емайлиран? Не грил, не уок, просто дълбок тиган с рози размер. В сайта нямат и затова питам.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 597
Да, в София е. Разбира се, аз търся същото и това, което те самите ми предложиха като вариант, с уговорката да не драска плота, беше това (търсех същото като вас) :



А аз пък гледах ето това:





Но никъде не пише емайлиран ли е, не е ли, суров чугун ли е и затова реших да отида на място и око да види, ръка да пипне както се казва Grinning

# 88
  • Мнения: 9 230
Имам показания на Лодж - уникален е!
суров чугун пристигна Сезониран!

# 89
  • Мнения: 10 920
Лоджът не е емайлиран, готов за употреба е, за над 10 години ползване, не ми се е налагало истинско омасляване във фурната на ниска температура.
Не съм имала проблем с надраскване също.

Общи условия

Активация на акаунт