Да дам ли още един шанс?

  • 4 082
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте!Моята история е следната.Преди 6 години се запознахме с бащата на детето ми и 2017 година забременях..като му казах ,че съм бременна ,първата седмица всичко беше супер много щастлив и след това ми каза ,че не е готов да бъде баща и по-добре да го махна,защото сама ще ми е трудно да го гледам.Последва раздяла .Родих ,детето ми стана на 6 месеца до тогава той не ни беше търсил..Започна да звъни ,да иска да вижда малкия ,искаше да се съберем и му дадох шанс(събрахме се) той беше в чужбина и ние отидохме при него (1 месец и се прибрахме)защото не се получи.Аз съм много ревнива ,но той ми дава и поводи което ме кара да ревнувам още повече.Дойде си сега за Коледа и пак говори за събиране ,но с тази моя ревност щяло да бъде много трудно .Как да спра да го ревнува ?Виждам детето как му се радва и го търси ,но заслужава ли си да му дам още един шанс заради детето.Той иска за да е нормална връзката ни да си се вижда с приятелки,да си пише с тях,да си обсъжда други жени пред мен (коя колко е яка и уникална),но в същото време казва аз какво правя била съм болен мозък.Главата ми е каша и не знам какво да правя

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 23:16 от Не се сърди, човече

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 612
Да бе, той иска теб с детето вкъщи, а в същото време да си вее гащите и навън пък после ти си била болен мозък.

Като виждаш, че не става, за чий се чудиш? Явно няма да ви бъде. Какви шансове, какви пет лева?

# 2
  • Мнения: 4 611
Не знам какво ти е каша, като е повече от ясно, че не си заслужава.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 838
Вие изобщо имали ли сте сериозна връзка? Според мен, човекът иска да сте заедно само заради детето. Не мисля, че Ви зачита като партньор. Не знам, дали е възможно това да се случи вече, при така описаната ситуация. Или ще се разделите, или Вие ще се примирите с неговия начин на живот в "името на детето".

От друга страна - какво значи прекалена ревност и какви са тези поводи, които Ви дава? Не съм много ревнива, та за мен е прекалено някой да ми рови в телефона, да ми казва, дали и какви приятели ще имам и т.н.

Също така, не ми пречи, например, да обсъждам с мъжа (с когото съм) външността на други жени. Всичко зависи от контекста и вашите отношения.
Ако мъжът не обсъжда други жени С Вас, а Във Ваше присъствие и то, знаейки, че това изобщо не Ви харесва, за съжаление на него не му дреме много за Вашите чувства.
Ние тук, само от горното описание, няма как да знаем какъв е точно случаят.

# 4
  • Мнения: 162
А ти защо искаш да му даваш пак шанс? Уважаваш ли се? Това не е ревност от твоя страна. Той си “хойка” пред очите ти. Само защото “детето му се радвало”, не е причина да даваш шанс на такъв човек.

# 5
  • Мнения: 900
Веднъж счупи ли се чашата...клише, но потвърден с годините и от много връзки факт.
Гледай напред.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Как така ще даваш.шанс заради детето и ще го.ползваш за оправдание цял живот, и ще се чудиш какво да обясниш като вземе да разбира ситуацията, и не приеме, че си с този мъж заради "детето"...

Нима детската емоция в момента би могла да е аргумент да се забиеш с този ненаживял се момък?
Себе си гледай, момиче, ти да си спокойна, тогава и детето ти ще е ок.

Даваш.шанс ако мъжът си струва, детето сори ама му е раничко да си смените местата.

# 7
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Ти тези шансове ги раздаваш като бонбонки тик так. Как въобще даде втори шанс на човек, който ти е казал да махнеш детето. Защо си го причиняваш това и се надяваш на нещо от човек, неузрял за семейство? Такъв е бил, все още си е такъв, а ти си мислиш и надяваш, че нещо се е променило. Гледай си детето и затвори тази страница окончателно. Не можеш цял живот да го чакаш , да се надяваш и да даваш шансове.

# 8
  • Мнения: 1 255
На такъв не само , че шанс няма да му дам , ами и детето си да вижда даже.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 992
Очевидно е, че се занимавате с пълен боклук в човешки облик.

# 10
  • Мнения: 7 951
Не от съвет имаш нужда, а от спешна психологична медицинска помощ (заради детето, което си родила - то не е виновно за твоите избори и грешки).Hands V

# 11
  • Мнения: 11 360
А защо не потърсите баланс в тези ревниви отношения?
Не е нормално да обсъжда пред вас коя колко е яка и да точи лиги - това не е ревност, а липса на уважение.
Да си се чува/вижда с познатите не пред вас и да не коментира тези приказки.
В крайна сметка няма как да станете от раз друга и да спрете да ревнувате.

И двамата може да понаправите някой приемливи отстъпки и да се получат нещата ако още има тръпка между вас.

# 12
  • Мнения: 162
Пак ти прочетох поста. Няма спасение нито за теб, нито за него. Нито той ще поиска наистина да сте семейство, нито ти от днес нататък ще бъдеш широкоскроена и ще приемаш с отворени обятия неговата полигамия.

Имате връзка 6 години, ти забременяваш - той се радва. После размисля, а ти го напускаш.
Е, какво е това чудо? Ще си вземем куче - няма да си вземем куче. Детето да не е концерт пожелание. Днес го има, утре - не.

Доскучае му живота, па се сетил, че е баща. Свирне ти да се събирате - даваш му шанс. Умори се от теб, изгони те. И после пак и пак.

Ужас. И аз се радвам на деца, ама ако са мои ще си ги гледам. Няма да влизам в отворени връзки. Извинявам се, ама този не струва. Казвай му гуутбай форевър и си живей живота с детенцето!

# 13
  • Мнения: 1 679
Гледай си детето и себе си също. Това трябва да ти е приоритет. Според мен той може да бъде в живота ви само като баща на детето, за другото не мисля, че си заслужава. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 119
Да го ревнуваш, значи го обичаш. А как обичаш мъж, който се е провалил като мъж? Баща на детето ти, който се е провалил, като баща, още като се е отказал от отговорност. И човек, без минимални човешки добродетели?

Странно...

Общи условия

Активация на акаунт