Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 103
  • 292
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 178
Майчета, аз ходих на лекар за съжаление повечето ефикасни лекарства са забранени за бременни, доктора с триста зора и консултации с АГ-то взе решение за мазило и антибиотик - Аугументин, който е един от най-неефикасните за целта, но все е нещо..Кала за съжаление нищо повече не може да се направи, 1 см навътре е не може и да го натисне да се спука по-бързо.. Sick

А за свекитата не ми се говори щото мойта ту е златна, ту е черна.. за щастие сега е в златен период..  Joy

# 136
  • Мнения: 11
Добро утро!
Няколко дена само успявах да чета какво сте написали, но нямах време да пиша, защото програмата беше много натоварена.Сега вече съм по-свободна и с беборанка пак останахме сами.
Като гледам, новините не са много добри.Момичета, какво става с вас!Дръжте се!
PC (коте), дано по-бързо да се оправиш, че това с ушите е ужасно.Аз го преживях миналото лято; случи ми се за първи път, но вече знам какво е да те боли ухо.Стискам палци всичко да е наред!
Ma4o, радвам се, че всички сте добре, ама направо ти се чудя как шофираш в това състояние.
А за свекървите и на мен не ми се говори.Аз и без това скоро се оплаквах от моята.Просто установих, че колкото по-малко контактувам с нея, толкова по-добре се чувствам.
Иначе ние с беборанка засега сме добре.Само дето в тия жеги ни е много тежко.Но няма как, ще изкараме.
Пожелавам на всички мами с проблеми по-бързо да се оправят.И се пазете!Чао и лек ден!

# 137
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Добро утро и от мен мамчета и малки сладуранчета!
 Heart Eyes
PC (коте) милата ти, горкото котенце,  Sad много ми е мъчно за теб, много е гадно това нито можеш да пиеш антибиотици, нито нищо, а на всичкото отгоре и тези жеги сигурно те натоварват допълнително  Praynig дано всичко мине бързо и безпроблемно, за да можеш да се зарадваш на последните оставащи месеци от бременността ти!
Ma4o   това с катастрофата еужасно преживяване, аз го преживях също към края на четвъртият месец от бременността си, само че нашата се подпали, да знаеш има Господ и той ни пази!
Много се радвам, че си добре, тези шофьори в България не знаят накъде гледат като карат  #Cussing out
chopi-6 мога да те цитирам едно към едно по въпроса за свекървите ...
Леле и аз ще съм майка и аз ли ще стана такова проклето същество някога?  newsm78
Приятен, лек, весел и емоционален ден!ДОСКОРО!

# 138
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравейте и от мен Hug
Най-накрая приключихме с ремонта newsm44 newsm44Остава да направим шкафовете в кухнята по поръчка и да обзаведем детската стая-но това си е направо сладка работа,в сравнение с къртенето на стени,мазането,чистенето и т.н.
РС(коте)почвай да си пиеш АБ без притеснения за бебо.Ако няма ефект,Клацид също е подходящ за мекотъканни инфекции,които се причиняват най-често от Стафилококус Ауреус и е подходящ за бременни.Какво мазило са ти изписали?Най-подходящото е Бактробан.По принцип Стафилококите обичат сладката кръв,така че за успокоение си изследвай кръвната захар.Бирената мая също дава добър ефект-можеш да пиеш по 4-5 табл.дневно(тя е полезна и за нервната с-ма на бебо,както и за схващанията повреме на бременността).
Мачоти как се решаваш да шофираш?Аз откакто съм бременна не смея.Станала съм толкова предпазлива,че по 1000 пъти се оглеждам като пресичам улицата,а и забелязвам,че рефлексите са ми по-бавни,та изобщо не смея да се кача да карам кола.Слава Богу,че сте добре!
Другата седмица заминаваме на море  sport027УРАА дойде най-накрая и нашия ред!
Чао и целувки от мен  love001

# 139
  • Мнения: 6 618
Здравейте,МАЧО радвам се че сте добре!!!Аз също шофирам ,но вече доста по-разумно и предпазливо от преди.
И мен ме боли зъб  Cry
Благодаря на всички ,които ме поздравиха на 20 юни за Илинден,но сега ви черпя виртуално cook cheers,защото аз си уважавам старата дата.
Вие ще си вземате ли стерилизатор и нагревател и ако да какви?

# 140
  • Мнения: 2 152
Здравейте и от мееен Hug

Как сте в тези жегии... sweating На мен ми влияят много зле. Уж, все на климатик стоя, но като се наложи да поизлезна за малко от работа, умирам. Кога ще дойде по-хладно временце - към25-28 градуса, не повече, то не се издържа.

Съжелявам за болежките на всички ни. Мен пък много ме боли срамната кост. Вечер едвам се обръщам в леглото и едвам ставам. Тази нощ си записах колко пъти ставам да пишкам, то така и така почти не мога да спя - та 7 пъти за една нощ #Crazy Е, как да се наспи човек. Вече нямам търпение да си полежа у дома. Искам много,, много да спя, че после като дойде малкото човече - край smile3507 smile3504

Хайде лек ден ви желая. Става все по-трудни и по-тежко, но няма как, после ще сме най-щастливите на света newsm03 baby

# 141
  • Мнения: 1 671
Здравейте майчета!
Днес мога да ви се оплача и аз - вкъщи съм си и имам контракции. Снощи моята акушерка искаше да ме приеме веднага в болница, ама аз се измолих днес да лежа вкъщи и да ги броя (досега са 5-6) и ако минат 10-15 от утре щели да ми включат системи  Cry . Аз през живота си не съм била на система и не знам какво е. Та днес пазя леглото. Май приключих с работата  Confused .
Мачо, аз спрях да шофирам преди 2 седмици - като ми зачестиха контракциите. Най-много ме е яд, че точно преди месец мъжо ми подари кола - отдавна си искам моя си кола и като я получих... сега не я карам. Ама по-важен е бебо. Сега мъжа ми я кара, че и без това още не е дошла неговата.
По този повод да ви кажа - не знаех, че за нова кола се чака толкова дълго. Като я поръчвахме ни казаха 5 месеца  newsm78. Хем само първоначалната вноска се плаща предварително, а вноските по лизинга след доставянето на колата. Аз си мислех, че отиваме, избираме модела и екстрите и до месец ни я доставят, а то какво излезе... Все пак ни казаха, че и по-рано може да я доставят - и на тях така им е по-изгодно. Та сега татито е без кола, ама добре че съм си услужлива  Mr. Green .
Коте, това за ушите е ужасно - и мен са ме боляли и знам как е. Стискам палци да се оправиш бързо.  Praynig
Миа, твоята свекърва си е за бой  #Cussing out - това е било много нахално от нейна страна, че и после да иска да дойде да ви досажда. По-добре сама да се справяш с бебока, отколкото да ти домъкне още едно детенце на главата. Правилно си и казала, че те натоварва допълнително.
Хайде лек ден, по-късно може пак да пиша. Много  Hug на тумбаците!

# 142
  • Мнения: 793
Добър ден, аз почвам отзад напред  Wink

илияна сърталанска- за стерилизацията смятам да съм с хапчета за студена стерилизация, по половин или едно не помня, в една купа, важното е да е с капак, важи  за 24 часа, много е лесно и удобно  Peace

antoana- аз се чудех къде се изгуби, значи остава малко до края на ремонта и за почивката ти завиждам  Party

 ZLATNA- няма да си такава свекърва сигурна съм , пък и ще те видим след 20-30 години Hug

chopi-6 - то и на другите им е тежко в жегата, та на нас ли  Wink

PC (коте)- търпение, друго не мога да ти кажа освен, че тотално те разбирам и нищо не помага  #Cussing out

tarlej4e- мисля че и личната може да издаде болничния защо не и звъннеш да провериш ?!? newsm78

Ma4o - добре че си разминала само с уплаха и ламарини, по принцип и аз карам, че и колан слагам заради тези малоумници по пътя  Confused

По въпроса за свекървите- моята с мед да я мажеш, за сега, като се появи дечко, се надявам да продължи да е такава  Laughing

evelinar- да пазиш леглото ей и системите не са чак толкова страшни  Hug стискам палци  Praynig

Чао от мен за сега  Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 6 618
evelinar дано да се оправиш-аз бях на системи слагат ти абокат и си лежиш хич не е страшно ,но е скучно.  bouquet

# 144
  • Мнения: 194
Здравейте, Hug
благодаря за съчувствието/по отношение на свеки/, сега като съм сама съм значително по - спокойна:) newsm10
Всички казват, че спокойствието е много важно за бебешока..
МА4О, аз също катастрофирах в понеделник, нищо ми няма, но стреса си е стрес, на никой не го пожелавам..
ТАРАЛЕЖ4Е, гледам, че термина ни съвпада, та кога се падат тези 45 дни преди него, смятат ли се почивните дни или се гледат календарни дни? newsm12
КАЛИМА, ще се радвам да се видим на по кафенце newsm10, добавих те и в ICQ- to, дано се засечем и там!
КАЛА678, мерси за инфото, май и аз ги получавам тия контракци, опасно ли е толкова рано? newsm12
ИЛИЯНА, МНО-О-ОГО усмивки на теб и семейството ти  Gift, мъжа ми също е Илиян и ние си уважаваме старата дата:)
!!! Който е на море - ДНЕС  ДА НЕ ВЛИЗА В НЕГО!!!

# 145
  • Мнения: 1 128
     Здравейте,дружина.  love001


     Ве4е се върнах от разходка и закусих и сега се зареждам пред компа.Пожелавам ви приятен ден и дано отнякъде дойде ветрец 4е не се живее с такива топлини.Две поредни нощи излизам на терасата на шезлонга за по двайсет минути да се охладя,4е не се диша в леглото.Татето има проблем с кръста и ме е страх да пускам климатика,за да не се влоши,така 4е излизам да се разхлаждам навън.
     Ма4о,много кофти,найстина.Въпреки 4е сега ще имаш разправий по това добре 4е само с това си се оттървала.Опитай се да се успокойш.
     Evelinar,а контракцийте ти болезнени ли са ти?Аз и ги имам по4ти всекидневно и по4ти по цял ден не ме отпускат,но нали не а болезнени и ми казват 4е било нормално.Но като ви слушам как постоянно пиете лекарства взех да се замислям и да се притеснявам.
     В събота заминаваме на морнце на 550км и майка ми много се намръщи като и казахме,притеснява се жената,но на4ина по който го показа малко ми развали настроението.Напоследък е някаква сръдлива,4е не и даваме да 4исти в нашия дом и тя много навътре го взима.Казва 4е нищо не и даваме да прави и 4е не и е хубаво да идва у дома.Но това си ни е наша политика и не и даваме не само на нея,но и на майката на съпруга ми.Това са си наши задължения.Ако иска да идва да ме види,да си 4ете, да гледа филм с най голямо удоволствие.Но тя казва 4е не може ей така да седне,искала да ми помага.И казва 4е мъжа ми я гледа като военен какво ще направи.Еми как няма да я гледа така като тя няколко пъти обещава 4е няма да 4исти и все не изпълнява.Ами такива глупави истории.Но сега е някаква сърдита и ми е кофти.
    
    
    

# 146
  • Мнения: 1 671
Фрики, контракциите са ми не са болезнени, но вчера за 2 часа получих около 20-30 (между 18 и 20 часа, докато бях на работа и почти не можех да мръдна от компютъра). Като зачестят така, усещам една тежест ниско долу на корема.
Илиянче, знам, че не е страшно, но ако може да съм си вкъщи ще е по-добре. Наистина ми е много скучно това лежане. Взела съм си разни неща за четене, ама и в тия жеги мозъкът ми завира. И 2 филма изгледах от сутринта. Следобед ще се обадя на акушерката и ще и кажа какво е положението, пък те да решават - което е най-добре за бебо.

# 147
  • Мнения: 67
Здравейтееееее и от нас !!!!!!
Моми4ета 4ета ви и ви съ4увствам за проблемите,които имате,но с малко пове4е търпение вси4ко ще мине и ви пожелавам да се оправяте по-скоро.
Ние с беб4е сме добре (пу-пу) утре сме на консултация и ще пиша пове4е подробности.
По въпроса за свекитата,моята е супер и мога да раз4итам на нея за вси4ко-но,да не си я уро4асам(много ме слуша и се съобразява с вси4ко което кажа или искам)ако ли не мъжо е казал "ти няма да се занимаваш с нея аз ще се занимавам"-засега нямам проблем с нея и дано си остане така.
Ами аз ви пожелавам лек ден и после ще пиша пак

# 148
  • Мнения: X
zdraveite!
sled v4era6nata katastrofa dnes sym v legloto s uzasen grip. dobre, 4e maika mi gleda malkata, za6toto az edva se tytrq do wc.
mnogo blagodarq na vsi4ki vi za vnimanieto. a ina4e kak se re6avah da karam, ami i az ne znaq. pyrvo 4ovek vse si misli, 4e na nego nqma da mu se slu4i i vtoro to tova si mi e strast.
friki, radvam se, 4e zaminava6 na more, za6toto use6taneto za lekota vyv vodata e vyrhovno. az mnogo se 4udih dali 6te moga da pluvam s tozi airbag, no se okaza, 4e nqma ni6to po-priqtno ot tova po vreme na bremennost. samo deto se izmorqvam po-byrzo.
evelinar, tova s kontrakciite e mnogo nepriqtno. az pyrvata si bremennost q prolezah po4ti cqlata i naistina e adski sku4no. sega pak imam i dori sa po-silni ot predi, no nqmam vreme za lezane i ne se spiram i za mig.dano da ne se poqvqt problemi.
po povod na svekyrvite - ne moga da razbera za6to vicovete sa samo za ty6ti, kato se okazva, 4e myzkata maika v pove4eto slu4ai e po-vlastna i obid4iva.
aide az pak otivam da pazq legloto, vypreki 4e nqmam udobna poza s tozi kryst.
priqten sledobed na vsi4ki

Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 16:59 от Анонимен

# 149
  • Мнения: 11
Илияна, да си жива и здрава!Всичко най-хубаво!
Моят мъж също се казва Илиян, но той празнува юли.Струва ми се обаче,  че и тази вечер ще отбележим празника с по една биричка.
evelinar, много е неприятно това с контракциите.Пожелавам ти да не стигаш чак до болница.И аз в началото много се шашках, когато започнах да ги получавам.Но при мен бяха много; до 20 ги броях, после се отказвах.Сега вече посвикнах, пък и от лекарствата има полза.
Ma4o, следващият път като се разпишеш задължително да е с добра новина!

Общи условия

Активация на акаунт