Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 913
Маджарова, браво за хубавите резултати от прегледа! Ей така да върви момчето, все напред Grinning
Прави ли ви впечатление, че от миналата година се раждат повече момчета?

За количката имай предвид две неща - обикновено, за огромно съжаление, по-евтините колички са доооста тежки и неманеврени. А за слинговете съм чувала доста добри неща, дори наскоро прочетох в една книга, че в не знам си кои племена, понеже носели бебетата си постоянно, там нямали такива личностни разстройства по-късно в детството... един вид, носенето близо е много по-близко до природата и е само в полза на детето.

Аз още обмислям, де... вероятно ще взема и слинг за носене, за моментите, в които не ми се занимава с количката Blush

Кити, лежи и позивай, това е най-доброто, което можеш да направиш. Вярвам, че всичко ще е наред! Heart

Диана, аз пия Pregnacare MAX, за сега съм доволна. Опаковките са по 30 таблетки, за сега не съм правила почивка между опаковките.

# 31
  • Мнения: 40
Gabitod, стискам палци всичко да е наред!
Витамини пия Елевит, отделно витамин д на Джеймисън и витамин б12. До преди седмица пиех Прегнакеър макс, но много големи тея хапчета, че и две Grinning

# 32
  • Мнения: 57
Аз също съм само на Пренатал Витамини за бременни Джеймисън. От както разбрах добрата новина не съм спирала да ги пия, а гинеколожката ми каза, че са много добри. 🤩 за сега няма да ги спирам и се надявам всичко да е наред.

Все още нищо няма да купуваме за бебето ( въпреки, че много ми се иска хахах ), но определено, когато дойде времето за пазар първата ми покупка ще е бебешко гнездо cocoonababy - чух много добри отзиви за него.

# 33
  • Мнения: 7 898
Вземам само аспирин и от скоро магнезий. Изпих една опаковка прегнакеър и ги спрях, защото ми е зле на стомаха. Говорих с акушерката и тя каза, че няма проблем и по- нататък когато стомаха ми се оправи мога да почна да ги вземам пак. Не посмях да спра само аспирина и от 150 мг го намалих на 75 мг.

# 34
  • Мнения: 57
Има ли бъдещи мами 🤱🏻, които са излезнали вече в болничен. Как си изкарвате деня? Заседявате ли се вкъщи или Ходите на тренировки/ йога?
И може ли да ми споделите дали и какво четете за бременността, кърмене, раждане и т.н. Защото според мен интернет е нож с две остриета, понякога има доста ненужна информация, която може да ни обърка.
Благодаря

# 35
  • София
  • Мнения: 595
Ние ще започваме ремонт и аз в момента съм толкова далече от бебешките неща, че ... Гледам дюшемета, спални... Satisfied МП е оставил всичко аз да харесвам, защото аз съм човека с претенциите и съм се заела сериозно с нещата. На всичкото отгоре и кола избирам Scream

Моята лекарка явно не е голяма почитателка на пиенето на витамини, защото всеки път само ме пита какво пия (неща, които сама съм си назначила) и не добавя нищо. Последния път само ми изписа Магнерот и това е. От вчера ме боли гърлото, ходих до личната да я питам мога ли да пресека разболяването с нещо, тя ми се позасмя и ми каза "нищо не можеш да пиеш". Наливам се с чайове с боров мед и се надявам да се отърва.

Буболеса, не ми е направило впечатление, че са се раждали повече момчета, но определено ми прави впечатление, че тук сме бая мъжка компания Smiley

# 36
  • Мнения: 443
Наистина сякаш повече момченца се раждат, но тя самата статистика си е такава, че на 100 момичета се раждат примерно 105 момчета, и в темата ни има доста малко момиченца, но мисля че ще се появят още😀 Живи и здрави, пък каквито ще да са 🤗
На мен ми е ясно, че евтината количка ще си има и негативи, но ще го мислим, все някакъв компромисен вариант ще се намери. Виждала съм колички за по над 1000 лева и те направо се носят, наистина са хубави, но са удобни за градски условия...
В слинговете бебчетата са доста спокойни, чувстват се добре толкова близо до майката, така че може и това, което Буболеса е чела, да е вярно. Успокояват се много и при никнещи зъбки и колики 😊
Аз също заглеждам гнезда, много удобни и уютни ми изглеждат, най-малкото да го сложа за начало в креватчето.
На мен докторката ми изписа още при установяването на бременността Прегнакеър, каза че ще ги пия и след раждането 😀 пия оригинала. Паралелно пия и фолиева киселина, исках да питам лекарката дали да не я спра, но забравих.
И аз си търся някаква книжка, но някак ако може да включва бременност, раждане и отглеждане на дете до 2 години 😀 Иначе засега съм на работа, защото няма причина да седя вкъщи, но ако почувствам неразположение, със сигурност бих си останала у дома. На този етап вкъщи единственото нещо, което правя през уикенда е да спя и да мрънкам, че ми е зле. Като ходя на работа се разсейвам и някак не ми е толкова тежко. Аз още имам гадене, особено сутрин, а също и от месо и от сладко. Вече съм 16 седмица, а не е дошъл този вълчи апетит, за който всички говорят. 🙈

# 37
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен,аз пия Прегнакеър и Биозин Мама и аспирин 150мг..
Аз също вчера бях с много неприятни болки в гърлото и през ноща се появи ужасна хрема,след час ще ходя и аз до личната си... Пазете се колкото може повече!
Аз нищо не съм купувала,малко ми е рано,иначе си разглеждам и подбирам.. Simple Smile
      Хубав следобяд на всички.

# 38
  • Мнения: 337
Наистина сякаш повече момченца се раждат, но тя самата статистика си е такава, че на 100 момичета се раждат примерно 105 момчета, и в темата ни има доста малко момиченца, но мисля че ще се появят още😀 Живи и здрави, пък каквито ще да са 🤗
На мен ми е ясно, че евтината количка ще си има и негативи, но ще го мислим, все някакъв компромисен вариант ще се намери. Виждала съм колички за по над 1000 лева и те направо се носят, наистина са хубави, но са удобни за градски условия...
В слинговете бебчетата са доста спокойни, чувстват се добре толкова близо до майката, така че може и това, което Буболеса е чела, да е вярно. Успокояват се много и при никнещи зъбки и колики 😊
Аз също заглеждам гнезда, много удобни и уютни ми изглеждат, най-малкото да го сложа за начало в креватчето.
На мен докторката ми изписа още при установяването на бременността Прегнакеър, каза че ще ги пия и след раждането 😀 пия оригинала. Паралелно пия и фолиева киселина, исках да питам лекарката дали да не я спра, но забравих.
И аз си търся някаква книжка, но някак ако може да включва бременност, раждане и отглеждане на дете до 2 години 😀 Иначе засега съм на работа, защото няма причина да седя вкъщи, но ако почувствам неразположение, със сигурност бих си останала у дома. На този етап вкъщи единственото нещо, което правя през уикенда е да спя и да мрънкам, че ми е зле. Като ходя на работа се разсейвам и някак не ми е толкова тежко. Аз още имам гадене, особено сутрин, а също и от месо и от сладко. Вече съм 16 седмица, а не е дошъл този вълчи апетит, за който всички говорят. 🙈

Аз също съм в 16та седмица и нощем, и сутрин си ми е лошо. Нощем усещам страшно подуване и тежест в стомаха и само, че стана до тоалетна, веднага ми се повдига. И при мен не се е появил този апетит, хапвам си съвсем нормално..

# 39
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Че за какво ви е този апетит? 😅 Хич да не ви е до главата. 🙁При мен е постоянен глад, постоянен. Не, че с ядене на тревисти салати и ябълки може да е друго, но иначе ме е страх да не кача много.
Иначе не е приятно и да ти се гади, сигурна съм...
Аз си пия мултивитамите за бременни + желязо май беше ако не се лъжа.
Определено се забелязва, че се раждат повече момченца в България. Ние си мечтаем за бебче в розово, но ще видим. Ще сме щастливи само да е здраво.
Аз оглеждам Фейсбук маркета за колички и легълца, защото иначе са безбожно скъпи в Дания, но поне още 2-3 месеца няма да пазарувам големите неща. По-скоро малки като одеалца, пелени, шишета и подобни, веднага щом разберем пола. 🤗

# 40
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте момичета,записвам се и аз при вас, първа бременност,в 17 + 2 седмица съм. Следя ви с интерес . Пожелавам на всички ни лека и безпроблемна бременност с успешен финал през август.Blush

# 41
  • Мнения: 191
Ами нашето бебче засега каза, че ще е госпожица, но чакам ФМ, за да разберем със сигурност, макар че вече говоря на корема си в женски род🤣🤭. Аз съм болничен вече втори месец... Доста ми е скучно понякога, но се разхождам, карам си велоергометъра, чистя готвя и така 😋. Тея дни обаче не излизам, че с тия грипове ме е страх 😷

# 42
  • Мнения: 50
Наистина сякаш повече момченца се раждат, но тя самата статистика си е такава, че на 100 момичета се раждат примерно 105 момчета, и в темата ни има доста малко момиченца, но мисля че ще се появят още😀 Живи и здрави, пък каквито ще да са 🤗
На мен ми е ясно, че евтината количка ще си има и негативи, но ще го мислим, все някакъв компромисен вариант ще се намери. Виждала съм колички за по над 1000 лева и те направо се носят, наистина са хубави, но са удобни за градски условия...
В слинговете бебчетата са доста спокойни, чувстват се добре толкова близо до майката, така че може и това, което Буболеса е чела, да е вярно. Успокояват се много и при никнещи зъбки и колики 😊
Аз също заглеждам гнезда, много удобни и уютни ми изглеждат, най-малкото да го сложа за начало в креватчето.
На мен докторката ми изписа още при установяването на бременността Прегнакеър, каза че ще ги пия и след раждането 😀 пия оригинала. Паралелно пия и фолиева киселина, исках да питам лекарката дали да не я спра, но забравих.
И аз си търся някаква книжка, но някак ако може да включва бременност, раждане и отглеждане на дете до 2 години 😀 Иначе засега съм на работа, защото няма причина да седя вкъщи, но ако почувствам неразположение, със сигурност бих си останала у дома. На този етап вкъщи единственото нещо, което правя през уикенда е да спя и да мрънкам, че ми е зле. Като ходя на работа се разсейвам и някак не ми е толкова тежко. Аз още имам гадене, особено сутрин, а също и от месо и от сладко. Вече съм 16 седмица, а не е дошъл този вълчи апетит, за който всички говорят. 🙈
Аз също си мечтая за деня,в който ще ми се появи вълчия апетит,с моите 40 кг не ям почти нищо,постоянно усещам тежест в стомаха.А относно работата,сякаш се стягам когато съм на работа,а вкъщи само се оплаквам,че ми е лошо и лежа.

# 43
  • Мнения: 43
Момичета, аз правих втори тест за TSH и пак резултатът ми е по нисък и доктора каза, че ще ме прати на ендокриколог, някоя от вас да е била така? Също чакам и повторни изследвания за урината със съмнение за уроинфелция и се надявам да няма такова нещо, вече съм в 15 седмица и се притеснявам за тези резултати

# 44
  • София
  • Мнения: 65
Аз съм с хипофункция на щитовидната жлеза и още от преди да забременея пия л тироксин за понижаване на тсх,като пускам контроли всеки месец. На последната контрола тсх беше паднало много,и ендокринолога ми намали дозата. Ти пиеш ли нещо,защото при бременност, дори и без проблеми с щитовидната жлеза,тсх се повишава? Моят съвет е консултация с ендокринолог. Колко ти е тсх?

Общи условия

Активация на акаунт