Отговори
# 45
Честити бебчета на щастливите майки VANINA, DIDKA 25, MARULKA_S! Много щастие да им носят малките съкровища!
Kabiv , мерси за компетентното мнение. Аз лично не съм си мислила да използвам мас, но нали знаете, че някои баби обичат да дават съвети. А и като слушах лекцията онзи ден ми допадна идеята за зехтина.

А  искам да ви попитам дали някой е чувал или знае, защо не се слага огледало слещу леглото? Аз по принцип не се замислям за такива неща, но онзи ден като правихме малко разместване се оказа, че детската кошара се пада точно срещу огледалото. Май според Фън Шуи носи нещастие или нещо такова newsm78 . Някой има ли идея?

Лек уикенд на всички и кураж на тези от нас, които скоро ще раждат!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 262
Само набързо пиша! Толкова много бебета си имаме вече! Урааааааааааа!
Аз още си държа фронта, но тази седмица ми стискайте палци, ще накарам нашия татко да ви пусне съобщение като родя! Ходя си надута и жестоко ме болят вече ръцете, до такава степен нещо става с мен, че се налага момичето в стаята ми да ми развинти капачката на минералната вода на моменти, нощем не спя и от жегата и от болките в ръцете, но толкова мечтая за това бебе, ще стискам зъби! Понякога тихичко си отронвам сълзица, но се моля че скоро всичко ще премине и тези болки няма да ме мъчат повече, те са придружени от неистови болки в страмната ми кост, не мога да ходя вече нормално заради тях! Но пък скоро се надявам да няма и помен, нали така!
А за Майчин дом, не съм го избирала аз, за жалост никой не ме иска в друга болница да раждам, страхуват се, въпреки че при мен няма никакви патологични промени поне за сега, но си имам хипертония от 20 години, която не се отрази нито на първата ми бременост, нито пък сега, но колкото да ме мъчат си стои!!! Иначе имам предчувствие че всичко ще е наред! Вярвам го!
Много ви целувам и прегръщам, колкото сили имам ви ги пращам да се справите с всички трудности!

# 47
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте отново мамчета
Искам да поздравя всички новообебели се маминкиnewsm51
ЧЕСТИТИ  БЕБОЦИ НА МАРИЯ_Б,TINTIN,STANISLAVCHEN, DIDKA 25 И MARULKA_S
Да са ви и живи и здрави бебчетата.Много послушни и щастливи дечица да порастнат.
Правя го сега,защото сутринта,докато пишех постинга си бях полуспяща.След няколко ставания през нощта (ГАДНИТЕ КОЛИКИ Rage),даване на капки и след това кърмене breastfeeding , на сутринта съм малко........... smile3507 и не четох нищо преди да пиша(за което се извинявам),но всички ще ме разберете скоро за какво иде реч. newsm53
Дано и сега не пропускам някоя маминка,че още съм шемет,нали пия само безкофеиново кафенце и не мога да се освестя newsm62

# 48
  • Мнения: 188
мамчета, здравейте!

Честити рожбички на новоизлюпилите се майчета! желая ви безброй прекрасни мигове с вашите дечица и бързо възстановяване!

имам един въпрос - знаете ли дали бременна може да ходи на църква?

цунки на всички!

# 49
  • Мнения: 21
ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ нека бебоците много да ви радват и да са живи и здрави, а на мамите пожелавам бързо възстановяване newsm68 newsm68 newsm68 newsm51
А някой има ли впечатления от козметиката на PENATEN

# 50
  • Мнения: 1 602
Mama Igi много се радвам че писа как си. Всички се чудехме какво става с теб. Стискаме палци всичко да мине благополучно и скоро да си  гушнеш малкото човече. Praynig

Lorexa не е лесно, а и ти си с две госпожици изискващи внимание. Предполагам и ние ще сме така и дори доста шашнати. newsm47

# 51
  • Мнения: 574
Здравейте и от мен!Скоро не съм писала, но имахме проблеми с интернета.
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ВСИЧКИ НОВИ МАМЧЕТА! дА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ!
Утре съм за втори път на записи на тоновете на бебка. Предишния път всичко беше на ред, даже машинката отчете 2 контракции за 10 мин., които аз така и не усетих. Разкритието ми беше около 1-2 см, шийката не беше изгладена. Май ще си дочакам термина, въпреки че си мислех, че ще родя по-рано. Нашият татко вече е в отпуск и всички сме в очакване. Багажа за болницата ми е готов и вече трябва да си го нося с мен при всяко посещение при лекарката.
Не знам вие как се справяте, но аз не мога да спя и това ще ме довърши. Като лежа ме боли коремът и не мога да намеря никаква удобна поза за лежане, камо ли за спане. Така че по цяла снощ седя на стол пред телевизора или снова напред-назад. Заспивам около 5.00 ч. сутринта до към 9.30 и това е. Опитвам се да правя разходки, но и краката ме болят и отичат.Общо взето картинката е почти трагична.
Ох, извинявайте, но да попитам - тъй като съм решила козметиката да е Бюбхен и гледам, че те имат 1000 вида кремове и лосиони Shocked, моля ви, кажете какво е необходимо да се вземе на първо време, защото не ми се купува цялата серия - то и трябва да се разоря
Сестра ми искаше да ми подари козметиката, така че се спряхме на лосион, крем против подсичане и гел за коса и тяло на Бюбхен. Взехме ги от Пакостник в Овча Купел.
Спирам за сега, че мъжете чакат ред за компютъра.
Лек ден на всички и само хубави новини!  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 5 761
Еха, още бебенца! Честито на всички нови мами - ванина, дидка25, марулка-с! Да са ви живи и здрави малките слънчица! Много радост и щастие с тях! А на марулка-с - Честит рожден ден!   bouquet  bouquet  bouquet
 Mama Igi , успех, всичко ще бъде наред!  Hug
Vasia , ще се радвам да се засечем в Шейново! Пратих ти ЛС!  Hug
Благодаря ви за пожеланията!
АндиВ, ще чакаме новини и от теб скоро май!  Wink Леко раждане! На всички желая същото!  Praynig Heart Eyes
Ох, то си дойде времето! Страх ме е, но няма къде да ходим вече  Joy
Хайде до писане! Дано не пропускам нещо!   bouquet

# 53
  • Мнения: 743
MamaIgi,стискаме палци!
Kabiv,ти от къде го купуваш този зехтин?На каква цена е?

А за свинската мас мога да ви кажа само ,че бабата на Ники го беше намазала веднъж без да ме пита и така се изрина че го лекувах 1 месец!Така че аз съм твърдо против.(От опит)
Аз съм купила бебешко олио на Джонсън ще видим как ще му понесе,то сега в тези жеги не бива да го мажем с много мазни неща за да може кожата да диша.
navramova креватчето на Ники беше точно до огледало,нищо му нямаше на детето,даже бях чела някъде ,че е добре детето да се гледа в огледалото и така си развивало по бързо сетивата или неще такова.Аз по принцип не вярвам в суеверия,смятам че са измислени да манипулират по простите хора за определени неща и с определена цел,аз не се хващам обаче Laughing
Аз сега се връщам от КОМО,направих си една кратка разходка,харесах си един комод но е с дълбочина 35см,можете ли да ми кажете,ако някоя мама има вече,колко е дълбока (или широка)подложката за преповиване?Повече ли е и с колко?

Имам още едно питане newsm78,в магазина видях страхотна количка Cangaroo и когато попитах майката от къде са я купили, ми обясни, че е от базар в кв.Захарна фабрика,последна спирка на трамвай 3,бул.Сливница някъдепреди моста за Люлин,там имало голям базар и 2 много големи бебешки магазина.
Количката е страхотна и била 220лв.Аз откакто купихме легло на тази марка съм им фен.
Ако някой се сеща за този базар или познава района моля да ме ориентира? Praynig

# 54
  • Мнения: 743
Alexsb eстествено, че може да се ходи на църква,само не бива да взимаш нафора,и естествено сега не е момента за пост изповед и причестяване! Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 723
Привет отново и от мен   bouquet от един ден сме си вкъщи с бебо и все още е лудница

първо честито на всички нови мами - да са им живи и здрави малките бебоци и много да слушкат мама и тате  newsm51 smile3501 passifier

Използвам случая докато бебока спи, за да почета малко - но толкова неща са станали за няколко дни, че ще трябва да чета после -сега май няма време - но най-хубавото разбира се е, че сега малките слънчовци ще започнат да валят по-няколко на ден.

На бързо да ви кажа за мен - родих нормално, общо взето по учебник май - падна ми слузестата запушалка и след по-малко от 48 часа се събудих от контракции, отидохме сутринта в кабинета на доки, за да проверим и при разкритие 2 см, тръгнахме тримата с нея и любимия към болницата. В 9 ни приеха, но аз получих разкритие по-бавно, едва като включиха окситоцина се засили, сложиха ми епидурална към 3 часа без нещо и в 3.25 малкият Димитър се появи на бял свят.
Нямам никакво разкъсване и нито един шев, за което съм много благодарна на екипа, които ръководи раждането и на таткото разбира се, който бе до мен милия и се опитваше да ми помага всячески, даже предлагаше и на доктора, ако може... Laughing Laughing
На всички, които се плашат от нормално раждане искам да ви кажа, че въпреки че има болка ( поне при мен), това е за кратко, в момента, в който чуете гласчето на малкото слънчице - даже и на помните вече каква точно е била.
Освен това епидуралната е нещо скъпоценно  и няма нищо страшно в нея - никакви последствия, само положителни.....

Стискам палци на всички всичко да мине нормално и бързо.
Аз пак ще се включвам, но по-рядко, че още се чудя къде сме точно - добре, че малкият Митко е спокоен.
Целувки от мен и доскоро
 Heart Eyes

 

# 56
  • Марс
  • Мнения: 439
  bouquet' ЧЕСТИТО НА marulka_s, vanina82 и didka25  ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ.  bouquet
Velmar, аз имам такова течение или по-точно слуз и то от доста време може би от около 3-4 седмици, и моята гинеколожка каза, че се изглажда шийката, но пък толкоз време вече  Tired

# 57
  • Мнения: 4 970
МОмичета,току що ми падна тапата ShockedОще съм в щок.Чудя се - дали да се обадя на доки и да му кажа?Леле- ще се побъркам... #CrazyДайте някакви бързи съвети,4е цялата ми теорити4на подготовка се изпари Crazy

# 58
  • София
  • Мнения: 723
МОмичета,току що ми падна тапата ShockedОще съм в щок.Чудя се - дали да се обадя на доки и да му кажа?Леле- ще се побъркам... #CrazyДайте някакви бързи съвети,4е цялата ми теорити4на подготовка се изпари Crazy

Велмар,
обади се на доктора, за да си знае и да има готовност, защото сега може да започне по всяко време, аз така направих. Той ще ти каже.
Спокойно, всичко ще е наред - хайде стискам палци - въобще няма да се усетиш кога ще гушкаш малката принцеса   newsm10

# 59
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мили момичета, ужасно много ви благодаря за пожеланията за бебка, за рождения ден. Страхотно ме трогвате всички.
На останалите нови мами желая най-щастливи мигове с новите бебочета, а на бъдещите мамчета безпроблемни раждания.

Общи условия

Активация на акаунт