Изневерих ли му?!

  • 4 902
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 572
Аз съм на твоите години, Мила Моя. Моя съвет е да забравиш тази история с колегата. Веднъж една моя приятелка ми каза, че някой ден, ако нейния приятеля ѝ изневери, предпочита той да не ѝ казва за това, защото така той едновременно ще изпита облекчение от споделянето и ще натовари нея с тежестта и последствията, произтекли от собствената си постъпка. Мисля, че ако уважаваш годеника си, не следва да му казваш. Също така вярвам, че ако обичаш и уважаваш този човек, тази постъпка няма да я повториш и ще ти бъде обица на ухото. Пожелавам ти да обмислиш добре защо си оставила колегата ти да успява да те целува и дали това е нещо, което да ти бъде за урок или е знак, че не си готова за брак. С най-добри чувства. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 327
Аз пък не виждам какво толкова лошо виждате в морала? Да не говорим, че когато човек се жени се врича във вярност. За някои това явно са само думи, други виждат смисъл в тях.

# 32
  • Мнения: 3 025
Признание на това е сигурна раздяла. Никой мъж не би оценил честноста ти за такова нещо.  Опитай се да забравиш за случилото се и продължавай напред.
Тук много моралисти и безгрешни хора явно има. Но аз не съм видяла мъж да си признае за изневяра. А тук реално такава няма, не си си легнала с него. За това сме хора, а не роботи и допускаме грешки.

# 33
  • Мнения: 2 478
Скрит текст:
Аз съм на твоите години, Мила Моя. Моя съвет е да забравиш тази история с колегата. Веднъж една моя приятелка ми каза, че някой ден, ако нейния приятеля ѝ изневери, предпочита той да не ѝ казва за това, защото така той едновременно ще изпита облекчение от споделянето и ще натовари нея с тежестта и последствията, произтекли от собствената си постъпка. Мисля, че ако уважаваш годеника си, не следва да му казваш. Също така вярвам, че ако обичаш и уважаваш този човек, тази постъпка няма да я повториш и ще ти бъде обица на ухото. Пожелавам ти да обмислиш добре защо си оставила колегата ти да успява да те целува и дали това е нещо, което да ти бъде за урок или е знак, че не си готова за брак. С най-добри чувства. Simple Smile
Охо, Раче на границата с Лъвче. Relieved
Гледай сега - идеята на чистите отношения, е точно да се казва всичко. Така има доверие и прозрачност, оттук спокойствие в двойката, защото ако нещо се случи, и ми се обясни, аз ще знам, че не е по нейна вина, а форсмажорно, което тя няма как да контролира, и не зависи от поведението й, разбираш ли разликата?
Ако това е на лице, каквото и да се е случило, бих простил винаги, даже не "простил" , а просто обсъдил и действал, както сментнем за удачно според ситуацията.

Чудна си, Чакалке. Мъжът ти - късметлия. Wink Bowtie

Последна редакция: пн, 30 мар 2020, 10:59 от FragranceFanatic

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Аз пак да попитам, какво ще стане, когато разбере от трети лица? Само не ми казвайте, че няма такъв шанс. В малкия град всичко се знае.
Премълчаването на такова нещо не го изтрива като факт, случил се в миналото.

# 35
  • Мнения: 3 025
Преди година и половина. Нещо хубаво ще донесе ли това признание?

Мненията са ми такива, въпреки, че аз не съм изневерявала. Просто съм на мнение, че за такова нещо по- добре да не се казва.

# 36
  • Мнения: 779
Не, бе, да вземе да си посипе главата с пепел, да се налага с бич по три пъти на ден, да излезе на площада и да ревне с пълно гърло, да му падне на колене и да иска прошка!!!
Ега ти, лично АЗ ненавиждам контролиращи и раздаващи присъди и вменяващи на другите собствените си ограничени възгледи хора!

# 37
  • София
  • Мнения: 572
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз съм на твоите години, Мила Моя. Моя съвет е да забравиш тази история с колегата. Веднъж една моя приятелка ми каза, че някой ден, ако нейния приятеля ѝ изневери, предпочита той да не ѝ казва за това, защото така той едновременно ще изпита облекчение от споделянето и ще натовари нея с тежестта и последствията, произтекли от собствената си постъпка. Мисля, че ако уважаваш годеника си, не следва да му казваш. Също така вярвам, че ако обичаш и уважаваш този човек, тази постъпка няма да я повториш и ще ти бъде обица на ухото. Пожелавам ти да обмислиш добре защо си оставила колегата ти да успява да те целува и дали това е нещо, което да ти бъде за урок или е знак, че не си готова за брак. С най-добри чувства. Simple Smile
Охо, Раче на границата с Лъвче. Relieved
Гледай сега - идеята на чистите отношения, е точно да се казва всичко. Така има доверие и прозрачност, оттук спокойствие в двойката, защото ако нещо се случи, и ми се обясни, аз ще знам, че не е по нейна вина, а форсмажорно, което тя няма как да контролира, и не зависи от поведението й, разбираш ли разликата?
Ако това е на лице, каквото и да се е случило, бих простил винаги, даже не "простил" , а просто обсъдил и действал, както сментнем за удачно според ситуацията.

Чудна си Чакалке. Мъжът ти - късметлия. Wink Bowtie

Аз не мисля, че чистите отношения се изчерпват с това да се съобщи вече за направената беля. Чисти отношения има докато няма за какво да съобщиш от такова естество, така си мисля. Нямам личен опит в такива ситуации.

# 38
  • Мнения: 1 327
Любопитната, абсолютно си права, но уви  вече е имало беля и явно дилемата е дали да се информира половинката или не.

# 39
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Откога това да притежаваш морал и съвест те прави индивид с ограничени възгледи? Живейте си както намерите за добре, само не ми вменявайте, че лъжата и прикриването са нещо, което е нищо. За щастие все още имам разум и не се водя по подобни акъли.

# 40
  • Мнения: 779
Откога това да притежаваш морал и съвест те прави индивид с ограничени възгледи? Живейте си както намерите за добре, само не ми вменявайте, че лъжата и прикриването са нещо, което е нищо. За щастие все още имам разум и не се водя по подобни акъли.

Нямах предвид теб.

# 41
  • Мнения: 20 222
Ако си достатъчно интимен и близък с мъжа/жената – казваш му, заравяте случката и продължавате да се обичате.
Подобни замълчавания са по-характерни са мъжката половина, те не казват за такива заигравки, под достойнството им е да се обясняват.

Сега, хипотетично погледнато, ти не си спала с друг, просто си позволила някакви лигавщини – подръпвания, натискания, целувки. Демек, заигравки, което не е някакъв непосилен товар, ако го признаеш на годеника си. Аз не съм фен на "жали партньора, крий от него". След като сте 2-та, сте двама и в сполуки, и в несполуки и в куцузи. Няма ли споделяне, интимност, така или иначе ще си останете чужди и все в един момент ще избушат нещата. Човешката психика е доста гъвкава, всичко се понася, така че подобно "щадене" е меча услуга.

# 42
  • Мнения: 2 478
Скрит текст:
Аз пак да попитам, какво ще стане, когато разбере от трети лица? Само не ми казвайте, че няма такъв шанс. В малкия град всичко се знае.
Премълчаването на такова нещо не го изтрива като факт, случил се в миналото.
Точно и затова трябва да се споделя.
Най-мразя да чувам от трети лица за "това-онова", не само от личен характер, а като тренд в отношенията.

Любопитна, на прав път си. Simple Smile
Пак може да са чисти, въпросът е в диалога, разговора, сговора, който имат двама души.
Защото в такива отношения "по дифолт" всичко е чисто, и евентуално преди да "залитне" някой от двамата, би се предотвратило посредством споделяне, било ако вече чувствата са охладнели, или вече няма трепет, тръпка, или просто единият не иска вече тази връзка.
След което се разделят и да пуши цигарка, ако иска с целия колектив дибидюс. Wink

# 43
  • Мнения: 1 327
Откога това да притежаваш морал и съвест те прави индивид с ограничени възгледи? Живейте си както намерите за добре, само не ми вменявайте, че лъжата и прикриването са нещо, което е нищо. За щастие все още имам разум и не се водя по подобни акъли.

Нямах предвид теб.
А явно мен. 😂
Нека чистата ми съвест ме прави ограничена в чуждите очи. Не ми пречи. 😉

# 44
  • София
  • Мнения: 572
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз пак да попитам, какво ще стане, когато разбере от трети лица? Само не ми казвайте, че няма такъв шанс. В малкия град всичко се знае.
Премълчаването на такова нещо не го изтрива като факт, случил се в миналото.
Точно и затова трябва да се споделя.
Най-мразя да чувам от трети лица за "това-онова", не само от личен характер, а като тренд в отношенията.

Любопитна, на прав път си. Simple Smile
Пак може да са чисти, въпросът е в диалогът, разговорът, сговорът, който имат двама души.
Защото в такива отношения "по дифолт" всичко е чисто, и евентуално преди да "залитне" някой от двамата, би се предотвратило посредством споделяне, било ако вече чувствата са охладнели, или вече няма трепет, тръпка, или просто единият не иска вече тази връзка.
След което се разделят и да пуши цигарка, ако иска с целия колектив дибидюс. Wink

Ако говорим по принцип, за някакъв общ случай - така е. Но тук става дума не за единично млясване, а за нещо с по-системен характер, респективно и по-дълга липса на споделяне, общуване, т.е. тук вече нещата са охладнели. Затова и посъветвах момичето да си помисли това за урок ли се случва или е сигнал, че не е готова да се впуска в брак. А и пушенето трудно се отказва при някои.

Общи условия

Активация на акаунт