За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 23 313
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 052
Готвили ли сте просо? С неутрален вкус ли е?

Да. Единствено, ако е по-старо може да нагарча.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Е, кой я знае къде е потребителката. Аз в София си имам условията и правя точно такъв хляб. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 9 615
Зелении бера малки. Не ми се е случвало да нагарчат. Просото също не ми се е случвало да нагарча. Като цяло е странно, макар да готвя чат-пат в супи.

# 18
  • На ръба..
  • Мнения: 2 130
Благодаря много и за темата и за съветите за втасването, много неща научих и пробвам с по - малко мая, тепърва почвам проби с различните рецептите за хляб, така че с това ИП ще имам предостатъчно време да пробвам различните опции.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Пфууу това ИП... да видим после кой ще може да мине през вратата, като ни пуснат навън... Disappointed Relieved

# 20
  • София
  • Мнения: 11 749
Момичета , решила съм днес да правя Кодрит Кадир , гледах на Иван Звезден начина и ми възникна въпрос. Той слага в тавата кърпа , нали вода 1 пръст , и това е водната баня , а въпроса ми е тази хавлия няма ли да и се случи нещо при печенето?
Нека водата да е до половината на формата ти, с кърпата няма нищо да се случи.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 14 555
Козунакът изисква по- дълго втасване. Колко часа е максимума му за втасване с прясна мая? Не съм фен на домашните хлебопекарните.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 749
Козунакът изисква по- дълго втасване. Колко часа е максимума му за втасване с прясна мая? Не съм фен на домашните хлебопекарните.
Колко... докато изпълни купата, около 1.30-2 часа. на стайна температура 22-24 градуса. Не препоръчвам втасване втасване на затоплена фурна , става насила това втасване. Най-доброто е на стайна температура, бавно и славно. Може да се постави във фурната, примерно,  но само на запалено осветление и толкова.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Козунакът изисква по- дълго втасване. Колко часа е максимума му за втасване с прясна мая? Не съм фен на домашните хлебопекарните.
Максимумът му зависи от Т в помещението най-вече. Марчето е писала - 1.30-2 часа средно втасва.
И заповядай в козуначената тема Simple Smile - https://www.bg-mamma.com/?topic=1194868

# 24
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Някой знае ли как се готви бамя да не стане лигава ?

# 25
  • Мнения: 10 325
Аз я осолявам като я измия. Да престои час. После я мия и няма лигаво. Но и други да кажат.

# 26
  • Мнения: 9 148
не се режат  целите дръжки, оставя се малко  от нея. Ако е от буркан - вече е свършено.  Не се преготвя, зкщото се разварява - ако е замразена и трябват не повече от 5 мин. във врялата манджа.

# 27
  • Мнения: 3 410
Пу да се запиша и аз! Аз правя хляб с квас, но когато правех хляб с мая, слагах не повече от 2-3 гр суха мая на хляб с 500 гр брашно. И най-хубави са хлябовете със забавено втасване в хладилник, и после печени във фурната в емайлирана или чугунена тенджера с капак

# 28
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Мога ли да замразя прясна мая и за колко време? ММ пазарува по списък и ми донесе за козунаците "кубче"... от 0,5кг! Ще го ползвам доживот Stuck Out Tongue Closed Eyes И с какъв нож да го режа,че да не се рони? Къдрав за хляб или гладък тип сатър?

# 29
  • Мнения: 734
Мога ли да замразя прясна мая и за колко време? ММ пазарува по списък и ми донесе за козунаците "кубче"... от 0,5кг! Ще го ползвам доживот Stuck Out Tongue Closed Eyes И с какъв нож да го режа,че да не се рони? Къдрав за хляб или гладък тип сатър?
Хаха! Кубче! Joy
Аз моите кубчета ги държа във фризера и нямам проблем с качеството на маята после. Но за колко време - не зная. Докато ти върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт