"Момиченце е, нали?"

  • 3 400
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 903
Синът ми е ...миловиден, да речем. Явно наистина прилича на момиче. Освен това му купихме чудесна червена шапка. Всеки ден поне един човек навън ни пита:"Момиченце е, нали?"
А после смутено казва:"Ъъъъ...ми то заради розовата шапка се обърках".

Като оставим настрани, че червеното не е розово, на вас случва ли ви се? А дразните ли се? На мен ми омръзна да отговорям нормално и все по-често на въпроса "момиченце или момченце е?" ми се иска да отговоря" Каквото дойде"  Mr. Green
или "Все тая"  Mr. Green

предложете ми по-оригинални отговори Simple Smile защото дори сините дрешки не помагат на заблуждаващите се Simple Smile

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 355
На поредния въпрос "Момиченце е, нали?!" просто отвърни с " Вие как мислите?!" Гарантирам сконфузени физиономии  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 474
Не виждам нищо лошо човек да попита, когато не си личи какво е детето newsm78 Има много деца, които като малки са трудно различими и често ми се е случвало да не знам как да се обърна към тях с Тя или Той  newsm78 , за да не обидиш майката.
Дъщеря ми например беше с обици, розови  дрешки и пак ме питаха веднъж дали е момче, защото количката била синя  #Crazy (то тогава розови нямаше) hahaha

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз имах такива изживявания с голямата дъщеря. Връзвах й косата с ластичета разни и те пак я мислиха за момче. Но голяма пък работа! Да ти е живо и здраво момченцето пък кой за какво го мисли да не те дразни Grinning

# 4
  • Мнения: 5 877
Вземи един перманентен маркер и напиши на шапката му "момче съм" Simple Smile

# 5
  • Мнения: 465
На поредния въпрос "Момиченце е, нали?!" просто отвърни с " Вие как мислите?!" Гарантирам сконфузени физиономии  Mr. Green

Много ми харесва този отговор, ако съм го знаела..
С моят батко до 1г. и нещо все така ме питаха, защото му бях оставила по дълга косичка,но после идва време и никой не се бърка вече така че не се ядосвай Peace

# 6
  • Мнения: 2 212
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 9 903
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

ахахахах, е това не се бях сетила Simple Smile
за маркер съм мислила, но не ми се разваля шапката Simple Smile

абе знаех си, че ще ме развеселите Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 293
И за моята мома винаги ме питат какво е. Да оставим настрана розовите дрехи, с който предимно е облечена, ама мислят ли че някой ще постави обици на момче?  Rolling Eyes ooooh!

# 9
  • Мнения: 3 405
Ники като бебе го мислеха за момиченце. И как иначе с тези руси къдрички, дето ги имаше. И с тази мила муцунка, и един беличък. Като го подстригаха заприлича на момченце. Grinning

# 10
  • Мнения: 7 106
Вземи един перманентен маркер и напиши на шапката му "момче съм" Simple Smile


А бе да ти кажа, че за някои заблудени и такива надписи не вършат работа.
моята Ева също около годинката я мислеха за момче. Тя нямаше кой знае каква коса, а и аз не я обличак тогава в рокли и не робувам принципно на "момичешки" цветове.
Но при един случай, в който беше облечена в розова туника, на която с голям цветен надпис пишеше Baby Girl една лелка и каза " Ауу какъв симпатичен младеж", аз се отказах да поправям когото и да било и да се впечатлявам. Да я мислят за каквото щат Laughing.

# 11
  • Мнения: 415
Друг възможен отговор - Засега е момченце, като порасне сам ще си избере... Mr. Green

 Joy hahaha
Якоооооо  Peace

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...предложете ми по-оригинални отговори...

Хмммм  Thinking, ми примерно така:
"Деяне, сине - извади си па*ката да им покажеш какъв си!"  bowuu

Грубичко е, вярно, но върши страхотна работа. Изпробвано от баща ми, с брат ми като дете.  Laughing

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И моят син често го бъркат с мома  newsm78 и напоследък се дразня #Cussing out
Той също е миловиден и често му слагам кърпа на главата, та една баба ми обясни, че" щом е със забрадка, значи е момиченце  newsm78"
Чудно ми е, защото според мен си прилича на момченце съвсем, а и аз преди да определя пола на едно дете, го заглеждам и ако съм съвсем сигурна - тогава казвам " тя" или "той", иначе - детето( неутрално)

# 14
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Игнорирах. Била уморена, силна...  ...момче в панталони и червено яке.
Само защото носи ярки дрехи и ярка шапка или пиратска кърпа /много момическо!/, да не е мома! Тяхна си работа. Ние нали и си знаем мома ли сме Wink

# 15
  • Мнения: 625
Ами според мен е приятно дори:това показва,че момченцето ви е толкова красиво и сладко(което по принцип е даденост на момиченцата),че само можете да заявите гордо"Момче е ,но е по-красив и от момиче".Мен също са ме питали дали е момиче и веднъж една жена ми каза"Ми много е красив за момче"-което просто ми оправи настроението за целия ден Laughing

# 16
  • Мнения: 565
Хахахах.Мъжа ми като малък бил с букли и все го мислели за момиче.Веднъж на стадиона (майка му работела там) един футболист пак казал:"какво хубаво ммомиченце". Моичкият явно вече не издържал защото си свалил гащите и викнал:"момче съм бееее, момче съм"Simple Smile)))

# 17
  • Мнения: 271
Мен това не ме дразни особено, но да ти кажа един отровен поглед действа доста сконфузващо на питащия. Laughing

# 18
  • Мнения: 4 668
Питали са ме няколко пъти и наистина се дразня , защото на Марти просто си му личи , че е момче , а и аз го обличам така както никое момиченце не биха го облекли все пак ...
Но на моя приятелка след като и зададоха този въпрос за дъщеря и облечена в розова рокличка и шапка с розова панделка  Shocked отговори на лелката : " Ами момче е , ама нещо е един такъв женствен и ние с баща му се примирихме , затова го обличаме така ... "

# 19
  • София
  • Мнения: 39 773
Моята Дияна понеже до 1г нямаше никаква коса, че и до 2рата година беше с къса... все ме питаха "какво е?".
Даже като и сложихме обици пак ме питаха Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 052
Сори, но браузыра не поддыржа кредора.
Аз имам момиче, и защото си имаме синя количка всеки пыт ме питат дали е момче, при положение, че розовото по нея крещи!  hahaha
Бели кахыри си имаш.... аз си нямам Ы Joy

# 21
  • Мнения: 122
И моя син често го бъркат. Тъй като е много усмихнат и се закача с хората по улицата много пъти са ме питали момче или момиче , но аз не се дразня.  Гордо отговарям - МОМЧЕ.

# 22
  • Мнения: 5 251
Като по малък и на мен често ми се случваше да ме попитат "Момиченце ли е" или направо да му говоря в женски род. При което аз казвам, че е момченце, а те ми отвръщат "Ами защото е облечено в червено(оранжево или жълто)"  Shocked Все едно, че само момичетата трябва да са облечени в тези цветове  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 164
И моите две момчета редовно ги бъркат за момиче(баткото като малък само Grinning) а една бабка веднъж ме  Shocked като каза "мчи то толкоз хубаво, гаче момиче" Crazy е, питам аз-само  на момичетата  ли е отредено да бъдат хубави ooooh!
а една приятелка веднъж изтърси- кво го гласиш твоя толкова, да не е момиче  #Crazy

# 24
  • Мнения: 3 405
Хайде, момченцата трябва да ги оставим мръсни, несресани и с остригани глави (никакви забрадки Naughty), за да си личи, че са момчета Joy
А на момиченцата задължителни обечки и панделки, дори да нямат косичка Joy и рокля до петите.
Това според бабичките Crossing Arms

Аз Ники го обличах в ярки цветове, жълто, оранжево, зелено, червеното му отива много и сега предпочитам за него червения цвят. Като проходи му купих розово-сини сандалки. Тогава адски трудно се намираха обувчици с ортопедична подметка и поддържащи глезена и нямах претенции за цвета.

Офф - тити, страхотен младеж имаш Grinning

# 25
  • Мнения: 6 206
Добре дошла в клуба! Grinning
Ние пък имахме една сафари шапка, обаче подгънатка и малко беше като момичешка, и отдолу едни големи сини очички, бузки, носленце. Все му подвикваха "Ей, сладурано!"
Каква сладурана, бе, той е мъжкар!
Не я слагаме вече тази шапка. Бейзболните шапки безпогрешно затвърждават пола. Слагай бейзболни и това е.

# 26
  • Мнения: 2 274
  Ами и моя син почти до 2-те години го бъркаха, макар че винаги е бил облечен с чисто момчешки дрехи и никога в червено , розово или лилаво  Sick и никога не е имал дълга коса! Ама лелките го бъркаха! С тия големи сини очи, рус и бузест наистина имаше много нежна муцунка! Предполагам, че ако не беше мое дете и аз щях да го объркам  Mr. Green, но това не ми пречеше да се дразня от лелките! В един момент ми писна и отговарях: "" Момче е, но е много красив  Mr. Green!" , а отсреща обикновено ми отговаряха, че ще разбие много женски сърца  Joy!

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами много рядко се е случвало и то предимно от стари недовиждащи хора. Но като са бебета наистина не се разбира какви са. Но има хора всякакви имаше едно момченце в квартала което беше с дълга косичка, на около 2-3г. което си личеше, че е момче, но много хора се бъркаха заради косата. По-често съм виждала да бъркат по груби момиченца с момченца, дори и да са със женски дрехи.

# 28
  • Мнения: 1 422
ама мислят ли че някой ще постави обици на момче?  Rolling Eyes ooooh!

Да, виждала съм и то не веднъж .....

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Имах един период, в който се пробвах да гадая и се нацелвах редовно  Laughing Само дето възмущавах дамски майки, чиито деца набеждавах за момчета. Ми, добронамерена съм, напоследък не контактувам с хора и деликатност съм забравила, да не ми се връзват, старая се.  Mr. Green
Един път Фелипе изкара половин час като момиченнце, щото беше в розово от до, а ние - в Плевен, а жената - твърдо убедена. Реших да не излагаме Варна, а и половин час да се вживея в ролята на дамска майка. Като стане 14 годишен дангалак няма да го бъркат.

# 30
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Мен, чак когато почнаха да ми личат гърдите спряха да ме мислят за момче. Ама аз се подстригвах доста късо  Wink

# 31
  • Мнения: 1 416
Маргарита все още я бъркат с момче... Честно казано, дразня се, в началото ми беше неприятно, но сега не си го слагам на сърце.
Прекрасна е идеята да обясняваме оригинално какъв е полът на децата ни... Ще събера малко свежи идеи от вас...  Peace

# 32
  • Мнения: 9 903
Изпробвано от баща ми, с брат ми като дете.  Laughing

сериозно? И какво се случваше?

# 33
  • Мнения: 6 206
И друго се сетих, понеже имам момченце и мисля за всички бебета като момчета, като няма ачик ачик отличителни знаци, някак си естествено ми идва да говоря на "той".
На няколко пъти разни майки ми се обиждат, и с право, но гледам винаги да запомня бебето и почти никога не бъркам втори път.
Веднъж една майка ме остави може би месец да си говорим за бебето й и аз да си мисля, че е момче. Един ден казвам
"ей, младеж, ти много си пораснал"
И тогава жената вече ме поправи, че е момиче. Simple Smile
Вчера ги видях, пораснала съвсем, дамичка вече, не можеш я обърка.

# 34
  • Мнения: 239
eeee, ма то си е нормално Twisted Evil на мен с дъщерята постоянно ми викаха  - ЕХАА, КАКЪВ ЮНАК Shocked

# 35
  • Мнения: 4 965
Хич не се ядосвай. Хората си плямпат, че да се намират на приказки.
Ето ти пример (писах скоро и в Близнашкия). Моите госпожици преди няколко дни бяха облечени ето така и със същите прически (само блузките бяха други, но пак розови):
http://community.webshots.com/photo/549871637/2559498800089660920TbWkBn#
Но една лелка/бабка ме попита дали са момчета или момичета и дори се поинтересува коя е каката и с колко месеца/години е по-голяма.
Всеки луд с номера си.

# 36
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Хич не се ядосвай. Хората си плямпат, че да се намират на приказки.
Ето ти пример (писах скоро и в Близнашкия). Моите госпожици преди няколко дни бяха облечени ето така и със същите прически (само блузките бяха други, но пак розови):
http://community.webshots.com/photo/549871637/2559498800089660920TbWkBn#
Но една лелка/бабка ме попита дали са момчета или момичета и дори се поинтересува коя е каката и с колко месеца/години е по-голяма.
Всеки луд с номера си.

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

# 37
  • Мнения: 4 965

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

Тцъ. Нямаше очила, а и добре виждаше - беше дистрибутор на някакви сладки и пишеше поръчките на сладкарката (ние бяхме отишли да поръчаме тортите за рождения ден) и дори чу, че поръчах 2 торти с надпис за 2-ри ден-ден. #Cussing out

# 38
  • На небето
  • Мнения: 5 530

 hahaha Ей това беше върна да не е била сляпа жената или с очила като лупи.

Тцъ. Нямаше очила, а и добре виждаше - беше дистрибутор на някакви сладки и пишеше поръчките на сладкарката (ние бяхме отишли да поръчаме тортите за рождения ден) и дори чу, че поръчах 2 торти с надпис за 2-ри ден-ден. #Cussing out

Както и ти писа луди хора всякакви. Явно е била от тях.  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 5 877
Ами моята логика е проста - не се пробвам да нацелвам пола, а като искам да разбера, питам "как се казва". Мисля, че не е "твърде личен" въпросът, а дава що годе представа от какъв пол е отрочето.

 newsm78 Ането никога не са я бъркали с момче, но мен като малка - редовно (къса тъмна коса, изподрани колене, панталонки, общо взето неутрални цветове). Брат ми пък го бъркаха с момиче (бял, рус, миловиден). Е, и - вече никой не ни бърка!  Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 15 222
Иво редовно го докарват на девойка.
Наистина-има нежни черти /абе-направо си е красавец  Blush/, дълга му е косата-руса, на спиралки, обаче винаги е мъжкарски облечен. Според мен си личи, че е момче, но всеки ден се намира някой да го оприличи на момиченце.
В този случай просто пояснявам, че е мъж. Не се дразня, защото обикновено следва: "Ами той е толкова красив.".  Grinning
Как да се ядосаш на такива мили хора?  Mr. Green


Ако се затруднявам да определя пола на хорските деца, говоря за тях като за "детенцето", "бебенцето"..... и избягвам "той" и "тя"-много по-удобно ми е с "то".

# 41
  • Мнения: 781
Най-редовно бъркат дъщеря ми с момченце. На мен ми е забавно. Веднъж помолих 2 момчета д ами помогнат с количката и единия пита: как се казва? Ивана- отговарям аз и момчето казва: А, Иванчо много си кротък бе..... Нищо, че "Иванчо" беше в розово. Забавлявам се, не се дразня.

# 42
  • Мнения: 1 263
Ами според мен е приятно дори:това показва,че момченцето ви е толкова красиво и сладко(което по принцип е даденост на момиченцата),че само можете да заявите гордо"Момче е ,но е по-красив и от момиче".Мен също са ме питали дали е момиче и веднъж една жена ми каза"Ми много е красив за момче"-което просто ми оправи настроението за целия ден Laughing
Аре ся!  Shocked Моето като го бъркаха до скоро с момче да не е грозно и грубо Crossing Arms Поникна й малко косица и вече й правя две миши опашлета, та не са я бъркали наскоро Laughing
Не се сърдих много, все пак може и аз да съм си била виновна...къса косица, сини дрешки, ник'во розово Naughty, няма обици и финтифлюшки....Даже веднъж ме погледнаха със съжаление и направиха извода: "Сигурно момче сте чакали (искали)" Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
Това беше най-често задавания ми въпрос до преди няколко месеца. Дразни ме не друго, а като кажат " Ауууу ама той е чаровен като момиченце " и аз винаги ги питах " Нима е невъзможно да има чаровни момченца ? ", а те ме гледат като ............. Shocked

# 44
  • Мнения: 1 860
 И Габриел често го бъркат  Confused Аз все пояснявам, че е момче, а го обличам както Vivi писа мъжкарски, но пак. Тъкмо осъзнаят информацията и ме питат как се казва. Като кажа "Габриел" и следва въпрос "Ама това не е ли женско име?"  Tired

# 45
  • Мнения: 822
И моят син все още го бъркат понякога с момиченце,особено когато е облечен в оранжево.Наистина бейзболните шапки помагат в такива ситуации.
Като беше бебе не можех да свикна с факта,че тук използват разговорно местоимението "she", когато не са сигурни в пола,а и изобщо,когато говорят за бебе.Дори в началото го възприемах като въпрос на чест и все поправях:"Той е момче."Сега вече не обръщам голямо внимание...

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

# 46
  • Мнения: 1 422
Бейзболните шапки безпогрешно затвърждават пола. Слагай бейзболни и това е.

И какво сега лишихме момиченцата от удоволствие да ходят с бейзболки  Sick - хиииииииииииииии

# 47
  • Мнения: 8 505
Че моята само с бейзболни шапки я разхождам.И никога в розово...нали се сещате какво ме питат Whistling

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, малко ми е болна тази тема, ама вече взех да свиквам! Гери е на 3г., но още е в графата на неразпознатия пол. Както и да я облека, тя си е момче за хората и това заради косичката и - нито е дълга, нито с къдрици. Ами,това е! Само когато е с рокля е видно, че е момиче!
Веднъж и бях сложила отличителни знаци - диско въшки на косата /щото друго не се задържа/ и пак една жена я обърка! Примирила съм се!

# 49
  • Мнения: 532
Аз пък да ви кажа се дразня като ми кажат:"Ах, какъв сладур!" Хем си я обличам в розово ,червено, а бабите все :"Яяя,каккъв послушен юнак!"  Какво като й е малко косата,ако се загледаш в чертите на лицето и в очичките си е много ясно,че е момиченце.

Но много ми хареса съвета да отговарям:"А вие как мислите?" Още днес ще пробвам Simple Smile

# 50
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Познато ми е,на голямата ми дъщеря все казваха,че е момченце въпреки розовите дрешки ,фибички и ластичета.Постоянно чувах-"Я какъв хубав юнак" и разни други от този род.
  В началото много се дразнех,после спрях да им обръщам внимание,да си приказват,не ми пречи  bouquet
  Сега вече не я бъркат Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 3 390
Ние пък сме с голяма коса и често ни задават този въпрос. Но на мен не ми пука какво си мислят! Naughty

# 52
  • Мнения: 4 392
Ами и отгоре до долу да е облечена в розово ,пак ме питаха (особено,когато беше по-малка) : "Момченце е,нали? " Rolling EyesИ когато ги питах "А как го решихте?" ,отговорът беше" Ами със синя количка..". ooooh! Вече не обръщам внимание и си я обличам в цветове унисекс.
Наскоро една продавачка ме разсмя ,като я попита:Момченце,момиченце или гейче си? Joy
(Симона беше облечена цялата в електрикаво зелено ) Аз и казах : " Ще ти отговори,като порасне!" hahaha

# 53
  • Мнения: 3 447
Ооо, да... непрекъснато чувам "принцесо", "кукло" и други от сорта, макар че го обличам подчертано "мъжкарски". Явно е заради косата (като че ли мъж с дълга коса е някакво необичайно явление). А като кажат извинително, че бил красив като момиче, се чудя мъжете задължително ли трябва да са грозни Thinking
Но общо взето гледам да не се дразня - на мен чак до гимназия ми викаха "ей, малкия", така че имам опит Mr. Green

# 54
  • Мнения: 811
Синът ми почти 3-годишен,много късо подстриган и все още доста често ме питат:"Момиче ли е?"  ама аз не се нервирам

харесва ми предложението на Шани  Mr. Green

# 55
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И Иван до годинката  го бъркаха с момиче  Crossing Arms, отначало се засягах, но после взе да не ми дреме  Stop

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Почти никога не я обличам в розово, не харесвам, и изобщо не ми пука като я мислят за момче. Факт е, че бебетата са унисекс на вид и всеки може да сбърка.

# 57
  • Мнения: 603
Преди да му пострижа косата въобще не ме питаха от какъв пол е. Напрово си решаваха, че е момиче. И млади и стари с малки изключения.
Сега като е с къса коса вече ме питат. Но честно казано никога не съм се дразнила особено. Е, може би малко...от време, на време...
Моя лаф е: "Момче е, но е красив като момиче" Laughing
Когато едно момиченце /на около 6 години/ ме попита: "Защо сте й обули мъжки сандали", не издържах. Подстригах го няколко дена по-късно. Но и без това врътлето му много се потеше..., та си бях решила.  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 639
като искам да разбера, питам "как се казва".

И аз така практикувам  Grinning Усмешна формула е .

И Моята рожба я бъркат , че и коса няма много , ама пусто или е с рокля или е с розова дрешка  Rolling Eyes

Дразня се понякога, често  ми идва да кажа "Хермафродит е  !!!!"  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 4 629
И аз на много такива питания се наслушах в София. Дразнеха ме, но няма какво да направя. Сина ми беше с дълга коса и дрешките му не са сиво-кафяво-сини. Носи много червено, оранжево - ярки цветове  Peace

# 60
  • Мнения: 193
Въпреки откровено момчешките дрехи и моят син често го мислят за момиче, но това никога не ме е обиждало. Все пак са много малки за да бъдат супер мъжествени Sunglasses

# 61
  • Мнения: 1 680
Ева я мислят за момче и често ми казват "ААА мъжка мама", като им кажа, че е момиче, започват да я разглеждат и да се чудят, кое ли ги е объркало, а малката принцеса просто я постригах заради жегите и износва дрехите на брат си... Crazy

# 62
  • Мнения: 817
Абе това да ни е проблема!

# 63
  • Мнения: 2 755
Абе това да ни е проблема!
Абсолютно. Peace Laughing

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Редовно ми заявяват,че сина ми е прекалено нежен за момче Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 1 084
- Синът ми доскоро беше дългокос (както се вижда от снимката) и при нас подобни коментари  бяха ежедневие. Не се ядосвах, по-скоро се опитвах да приемам нещата от забавната им страна (в поведението му няма нищо женско, да не говорим за панталоните, цвета на дрехите и  "белезите" от юнашки падания). Когато някой в парка ми кажеше "Я, какво палаво момиченце!" Simple Smile), спокойно обяснявах, че "тя" всъщност е момче. Simple Smile) Най-забавно беше на плажа. Дечко се разхождаше по памперс между чадърите и всички казваха "Дай на момиченцето да си поиграе!" Накрая, когато решихме да го преоблечем, изненадата от "момиченцето" беше пълна. Сега, когато го подстригах, заблудените са много по-малко, но преди два дни беше с шапка и една девойка до нас дори се беше хванала на бас дали детето е все пак момченце. Simple Smile)

# 66
  • Мнения: 8 917
Синът ми е ...миловиден, да речем. Явно наистина прилича на момиче. Освен това му купихме чудесна червена шапка. Всеки ден поне един човек навън ни пита:"Момиченце е, нали?"
А после смутено казва:"Ъъъъ...ми то заради розовата шапка се обърках".

Като оставим настрани, че червеното не е розово, на вас случва ли ви се? А дразните ли се? На мен ми омръзна да отговорям нормално и все по-често на въпроса "момиченце или момченце е?" ми се иска да отговоря" Каквото дойде"  Mr. Green
или "Все тая"  Mr. Green

предложете ми по-оригинални отговори Simple Smile защото дори сините дрешки не помагат на заблуждаващите се Simple Smile

Нищо странно не виждам - и аз съм бъркала момченца за момиченца - но има толкова нежни и красиви, че приличат точно на кукли Mr. Green Не говоря за облеклото - там не виждам нищо общо с пола - някой мами обличат момиченцата си в синьо, както има и момченца, облечени в нежни цветове Peace При все, че Гери е с дълга руса коса, със сини очи - точно като кукличка и се е случвало веднъж- два пъти да я  бъркат за момче Mr. GreenНе им забелязвам въобще - ако ще се разделим бързичко дори не обяснявам, а ако ще говорим с този, който я е объркал - тогава казвам, че е ТЯ Mr. Green

# 67
  • Мнения: 5 228
Случвало се е и когато съм вързала две опашки на дъщеря ми, пак да питат момченце ли е, въпреки че от 100 км й личи, че е момиче. Отговарям с да. Една изкуфяла, но мила баба от съседния вход почти всеки ден ми задава въпроса. Често ми е идвало да й кажа, че продължава да бъде момиче, но засега се сдържам.

# 68
  • Мнения: 505
Моите деца постоянно ги бъркат. Имам момче и момиче. Дори и не се опитвам да отговарям. Това, което наистина ме дразни обаче, (понеже те са с 1 год и 2 мес разлика) е когато някой ме попита - еее близнаци ли са  #Cussing out Е какви близнаци бе - баткото е с 15 см по-висок...  ooooh!

# 69
  • Мнения: 2 567
Моите деца постоянно ги бъркат. Имам момче и момиче. Дори и не се опитвам да отговарям. Това, което наистина ме дразни обаче, (понеже те са с 1 год и 2 мес разлика) е когато някой ме попита - еее близнаци ли са  #Cussing out Е какви близнаци бе - баткото е с 15 см по-висок...  ooooh!

Това с близнаците е спомен и от моето детство  Simple Smile
Със сестра ми имаме разлика 1 год. и 10 дена. Аз обаче от малка вървя доста по едричка от нея. И в лицата никаква прилика почти нямаме, но редовно беше да ни питат "Вие момиченца сте близначета, нали?"
А сега да ни питат като тя е 50 кила, а аз 70  Wink Тя чернокоса, а аз червенокоса.

# 70
  • Мнения: 3 268
На моите деца никога не са бъркали пола.Калина още в родилното си беше малка женка,а Ицо беше толкова едър и така сериозно гледаше ,че няма как да мине за момиче.Аз обаче често не мога да определя пола на децата до към 10 месечна възраст.Затова  казвам "Какво хубаво детенце!Как се казва?".Така хем разбирам пола,хем не изпадам в неловка ситуация Crazy

Общи условия

Активация на акаунт