"Момиченце е, нали?"

  • 3 398
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 822
И моят син все още го бъркат понякога с момиченце,особено когато е облечен в оранжево.Наистина бейзболните шапки помагат в такива ситуации.
Като беше бебе не можех да свикна с факта,че тук използват разговорно местоимението "she", когато не са сигурни в пола,а и изобщо,когато говорят за бебе.Дори в началото го възприемах като въпрос на чест и все поправях:"Той е момче."Сега вече не обръщам голямо внимание...

*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

# 46
  • Мнения: 1 422
Бейзболните шапки безпогрешно затвърждават пола. Слагай бейзболни и това е.

И какво сега лишихме момиченцата от удоволствие да ходят с бейзболки  Sick - хиииииииииииииии

# 47
  • Мнения: 8 505
Че моята само с бейзболни шапки я разхождам.И никога в розово...нали се сещате какво ме питат Whistling

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, малко ми е болна тази тема, ама вече взех да свиквам! Гери е на 3г., но още е в графата на неразпознатия пол. Както и да я облека, тя си е момче за хората и това заради косичката и - нито е дълга, нито с къдрици. Ами,това е! Само когато е с рокля е видно, че е момиче!
Веднъж и бях сложила отличителни знаци - диско въшки на косата /щото друго не се задържа/ и пак една жена я обърка! Примирила съм се!

# 49
  • Мнения: 532
Аз пък да ви кажа се дразня като ми кажат:"Ах, какъв сладур!" Хем си я обличам в розово ,червено, а бабите все :"Яяя,каккъв послушен юнак!"  Какво като й е малко косата,ако се загледаш в чертите на лицето и в очичките си е много ясно,че е момиченце.

Но много ми хареса съвета да отговарям:"А вие как мислите?" Още днес ще пробвам Simple Smile

# 50
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Познато ми е,на голямата ми дъщеря все казваха,че е момченце въпреки розовите дрешки ,фибички и ластичета.Постоянно чувах-"Я какъв хубав юнак" и разни други от този род.
  В началото много се дразнех,после спрях да им обръщам внимание,да си приказват,не ми пречи  bouquet
  Сега вече не я бъркат Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 3 390
Ние пък сме с голяма коса и често ни задават този въпрос. Но на мен не ми пука какво си мислят! Naughty

# 52
  • Мнения: 4 392
Ами и отгоре до долу да е облечена в розово ,пак ме питаха (особено,когато беше по-малка) : "Момченце е,нали? " Rolling EyesИ когато ги питах "А как го решихте?" ,отговорът беше" Ами със синя количка..". ooooh! Вече не обръщам внимание и си я обличам в цветове унисекс.
Наскоро една продавачка ме разсмя ,като я попита:Момченце,момиченце или гейче си? Joy
(Симона беше облечена цялата в електрикаво зелено ) Аз и казах : " Ще ти отговори,като порасне!" hahaha

# 53
  • Мнения: 3 447
Ооо, да... непрекъснато чувам "принцесо", "кукло" и други от сорта, макар че го обличам подчертано "мъжкарски". Явно е заради косата (като че ли мъж с дълга коса е някакво необичайно явление). А като кажат извинително, че бил красив като момиче, се чудя мъжете задължително ли трябва да са грозни Thinking
Но общо взето гледам да не се дразня - на мен чак до гимназия ми викаха "ей, малкия", така че имам опит Mr. Green

# 54
  • Мнения: 811
Синът ми почти 3-годишен,много късо подстриган и все още доста често ме питат:"Момиче ли е?"  ама аз не се нервирам

харесва ми предложението на Шани  Mr. Green

# 55
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И Иван до годинката  го бъркаха с момиче  Crossing Arms, отначало се засягах, но после взе да не ми дреме  Stop

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Почти никога не я обличам в розово, не харесвам, и изобщо не ми пука като я мислят за момче. Факт е, че бебетата са унисекс на вид и всеки може да сбърка.

# 57
  • Мнения: 603
Преди да му пострижа косата въобще не ме питаха от какъв пол е. Напрово си решаваха, че е момиче. И млади и стари с малки изключения.
Сега като е с къса коса вече ме питат. Но честно казано никога не съм се дразнила особено. Е, може би малко...от време, на време...
Моя лаф е: "Момче е, но е красив като момиче" Laughing
Когато едно момиченце /на около 6 години/ ме попита: "Защо сте й обули мъжки сандали", не издържах. Подстригах го няколко дена по-късно. Но и без това врътлето му много се потеше..., та си бях решила.  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 1 639
като искам да разбера, питам "как се казва".

И аз така практикувам  Grinning Усмешна формула е .

И Моята рожба я бъркат , че и коса няма много , ама пусто или е с рокля или е с розова дрешка  Rolling Eyes

Дразня се понякога, често  ми идва да кажа "Хермафродит е  !!!!"  Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 4 629
И аз на много такива питания се наслушах в София. Дразнеха ме, но няма какво да направя. Сина ми беше с дълга коса и дрешките му не са сиво-кафяво-сини. Носи много червено, оранжево - ярки цветове  Peace

Общи условия

Активация на акаунт